Вибір ICQ клієнта для кишенькового комп'ютера

Однією з унікальних особливостей сучасного кишенькового комп'ютера є його комунікаційні можливості, реалізовані за допомогою інтегрованих технологій Bluetooth і Wi-Fi. Зокрема, використовуючи звичайний мобільний телефон з підтримкою Bluetooth і GPRS або просто підключившись до бездротової мережі, ми можемо перетворити КПК в багатофункціональний комунікаційний центр, що забезпечує доступ до інтернет сайтам, електронній пошті і сервісів миттєвого обміну повідомлень, серед яких домінує всіма улюблена ICQ, яка стала не тільки одним з найпопулярніших засобів знайомств і спілкування, а й потужним бізнес інструментом, що дозволяє об'єднати роботу всіх внутрішніх підрозділів, і сторонніх партнерів, з метою ка дінального зміни ефективності бізнес процесу, прискорення і спрощення взаємодії.

Як ви можете зрозуміти, використання даного інструменту в кишеньковому комп'ютері дозволяє посилити ефективність взаємодії в рази, виключивши прив'язку користувача до конкретного місця і часу.

На сьогоднішній день написано кілька десятків клієнтських програм забезпечують роботу в ICQ, однак не всі вони здатні забезпечити стабільну, ефективну і комфортну роботу. Вибираючи програму ви повинні бути дуже уважні і прискіпливі до самих різних параметрах, що стосуються не тільки зовнішнього вигляду і функціоналу, але і можливості роботи під разимі версіями операційної системи, підтримку сучасних моделей КПК з роздільною здатністю 640х480, стабільність, енергозалежність і, звичайно ж, коректну підтримку російської мови. Головне, необхідно пам'ятати, що пропущене повідомлення може бути дуже важливо для вас, і можливо ви більше ніколи його не отримаєте.

Pocket ICQ 1.0

Розгляд клієнтських програм для роботи з ICQ, ми хоті ли б почати, з оригінальної програми Pocket ICQ, яка на наш погляд є найменш цікавим вибором для російськомовних користувачів. Схоже, що використовують її виключно ті користувачі, хто не знає про наявність сторонніх програм, на тлі яких, Pocket ICQ здається недоробленим і закритим проектом.

Установка програми проводитися тільки з комп'ютера, що на наш погляд є неграмотно, виключаючи можливість мобільної установки ICQ в «похідних» умовах, де немає можливості підключитися до комп'ютера.

Запустивши Pocket ICQ перший раз, вам пропонується ввести наявний у вас логін і пароль, або додати нового користувача, що унікально для цієї програми. Тут же ви налаштовуєте режим автосоедіненія і збереження пароля. Крім того, звідси ви можете отримати доступ до панелі налаштувань програми.

Крім того, звідси ви можете отримати доступ до панелі налаштувань програми

Процес з'єднання відбувається досить швидко як по Wi-Fi, так і через GPRS, що не може не радувати.

Інтерфейс програми виконаний в традиційному для настільної ICQ дизайні. Основне робоче вікно програми умовно поділено на три зони. Найбільшу площу займає зона контактів, де користувачі зручно діляться по групах або по статусу (On-line / Off-line). Важливо відзначити, що російськомовні Ніки відображаються коректно.

Виклик потрібного користувача здійснюється подвійним кліком по імені. У лівій частині розташована панель, що включає кнопки для швидкого запуску різних функцій. А в основі розташовані кнопки, що дозволяють змінити ваш статус, а статус, а так само додати нового користувача, що так само унікально для «кишенькових» ICQ.

Як ви бачите, в основі екрану, поруч з кнопкою відкриття віртуальної клавіатури, розташовується «ромашка», яку спочатку ми прийняли за іконку програми, по якій можна визначити статус програми і отримати попередження про повідомлення, що прийшло при «згорнутої» ICQ. Однак тут нас чекало перше розчарування, - «Ромашка» зникає, як тільки ви звертаєте ICQ. В результаті, єдиним сигналом залишається звукове сповіщення, яке при вимкненому динаміці ставати безглуздим. На нашу думку це дуже серйозний недолік.

Вікно, в якому відбувається спілкування, складається з двох робочих зон, а так само рядки з кнопками, що дозволяють здійснити відправку повідомлення або SMS, а так само вставку смайлів. Почавши обмін повідомленнями, ми виявили другий, недолік, проблема спілкування російською мовою. Так, наприклад, наші повідомлення, відображаються на «іншому кінці дроту» цілком нормально, проте, ми отримуємо абра-Кадабра.

Для вирішення цієї проблеми був розроблений комплекс заходів, що включає файл російського шрифту, динамічну бібліотеку для підтримки мови, і екранну клавіатуру. Процес русифікації досить простий і зводитися до наступних кроків:

1. Скопіюйте файл ICQRes.dll в папку, в яку встановлена ​​програма (за замовчуванням Program FilesICQ)
2. Скопіюйте файл ICQrus.ttf в папку WindowsFonts вашого пристрою.
3. Скопіюйте та запустіть на пристрої файл CyrLat.ppc30_arm_for_ICQ.cab
4. Перезавантажте пристрій.

Ось, після таких нескладних дій, ви отримуєте цілком робочу російськомовну ICQ, однак, не все так просто. По-перше, використання ще однієї, не надто симпатичною клавіатури сподобатися не всім. По-друге, нова клавіатура зовсім не пристосована для роботи на нових машинах з роздільною здатністю 480х640, де вона виглядає досить дивно, і більш того, виявляється не працездатною.

Крім, описаних вище недоліків програми ми хотіли б відзначити нестабільне визначення статусу користувачів у вашому контакт-листі, а так само відсутність можливості збереження історії повідомлень. Іншими словами, Pocket ICQ - це проект вимагає серйозного опрацювання, і нам не зрозуміло, чому, сьогодні, коли кишенькові комп'ютери, смартфони та комунікатори отримують все більший розвиток і популярність, розробники ні чого не роблять для розвитку цього проекту.

AgileMessenger 3

Наступна програма, про яку ми хотіли б вам розповісти називається AgileMessenger. На тлі Pocket ICQ вона здається бездоганною. Перш за все, ця програма дозволяє одночасно працювати в чотирьох службах миттєвого обміну повідомлень. По-друге, інтерфейс програми виконаний більш грамотно, дозволяючи, бачити число користувачів в мережі і число непрочитаних повідомлень безпосередньо у вікні «Сегодня» вашого КПК. По-третє, програма AgileMessenger дозволяє реєструвати кілька користувачів на одному КПК. По-четверте, є унікальна функція обміну голосовими повідомленнями і фотографіями. Ви натискаєте кнопку, наговорюєте текст, який у вигляді звукового послання зберігається на сервері, а ваш друг отримує посилання, зайшовши по якій він тут же почує ваше повідомлення. Теж саме з фотографіями. За ідеєю, виходить непогане рішення для комунікаторів, однак ...

Однак, і тут не обійшлося без проблем, на тлі яких меркнуть всі ці достоїнства. Отже, перша проблема почалася на етапі підключення, коли програма наполегливо пропонувала закачати оновлення, встановити яке не вдавалося, через запущеного AgileMessenger. Друге, що трохи засмутило час з'єднання і низька швидкість завантаження і відображення контактів. До речі, тут ми виявили ще один недолік, а саме, проблеми з відображенням російськомовних ників. Причому, дана проблема лікуватися тільки одним способом, перейменуванням.

Вікно обміну повідомленнями, виглядає цілком традиційно. Ви можете без проблем обмінюватися російськими повідомленнями, використовувати смайли і відправляти фото. Причому для більшої зручності всі ваші друзі відображаються в окремих закладках. Але, і тут були виявлені недоліки. Зокрема, під час активного листування можливо зависання КПК, а так само були виявлені проблеми з реконекту, при повторному з'єднанні через GPRS і Wi-Fi. Для вирішення цих проблем необхідно скинути кишеньковий комп'ютер. При цьому історія листування не зберігається, і ви не можете прочитати повідомлення, надіслані в момент зависання.

В цілому програма AgileMessenger справила досить негативне враження, як по зручності, так і за можливостями і, особливо по стабільності. Радує тільки одне, що дана програма має великий потенціал, і всі наявні недоліки виправити. Нам же залишається або чекати, поки розробники напишуть нову, виправлену версію, або використовувати іншу програму, наприклад mChat, яка стала приймачем, досить цікавого в минулому, проекту gsICQ

mChat 1.0 Beta

У порівнянні з двома програмами, які ми розглянули вище, mChat є безперечним лідером, і причин для цього не мало. Перш за все, новий акуратно виконаний інтерфейс, оптимізований як для звичайних КПК з роздільною здатністю 240х320, так і для нових машинок з роздільною здатністю 480х640.

Перш за все, новий акуратно виконаний інтерфейс, оптимізований як для звичайних КПК з роздільною здатністю 240х320, так і для нових машинок з роздільною здатністю 480х640

За своїми можливостями програма mChat дуже схожа на звичайну настільну ICQ, вона прекрасно працює з російською мовою, як в списку контактів, так і вікні повідомлень, має досить гнучкі можливості сортування по групах, а так само має непогану систему оповіщення про тих, хто прийшов повідомленнях, що дозволить вам уникнути втрати важливих повідомлень.

За своїми можливостями програма mChat дуже схожа на звичайну настільну ICQ, вона прекрасно працює з російською мовою, як в списку контактів, так і вікні повідомлень, має досить гнучкі можливості сортування по групах, а так само має непогану систему оповіщення про тих, хто прийшов повідомленнях, що дозволить вам уникнути втрати важливих повідомлень

Так, наприклад, коли програма перебувати в згорнутому стані, про що прийшло оповіщає іконка і текст повідомлення в верхньому барі екрану. Через кілька секунд ця іконка і текст зникають, що, на нашу думку не зовсім правильно, однак, це не означає, що ви втратите важливе повідомлення. Відкривши mChat, ви побачите кілька відкритих закладок. Ті, які ви не прочитали, будуть мигати жовтим кольором.

Ті, які ви не прочитали, будуть мигати жовтим кольором

В цілому програма mChat залишила у нас масу позитивних емоцій, вона досить стабільна, зручна у використанні, не дуже вимоглива до ресурсів. Правда, і в цій бочці меду не обійшлося без ложки дьогтю, яка, втім, не зіпсувала загального враження. Перш за все, в деяких ситуаціях, ми виявили складність з підключенням через GPRS, який так і не дозволив з'єднатися з сервером. Щодо цієї проблеми поки нам вдалося виявити незрозумілі відмазки, в яких пропонується змінити стільникового оператора, або просто використовувати цю програму в бездротової мережі, що на нашу думку є маячнею. Якщо цей недолік буде усунений, то mChat має шанс стати кращим ICQ клієнтом для кишенькового комп'ютера.

Крім цього, ми хотіли б звернути увагу на брак, властивий не тільки mChat, але і більшості інших подібних програм. Справа в тому, що для згортання програми необхідно використовувати «хрестик» в правому верхньому кутку екрану, що цілком нормально в стандартній установці програмного забезпечення. Однак, при використанні розширень, типу PocketPlus, яке дозволяє використовувати «хрестик» для повноцінного виходу з програми, виникає проблема з згортанням. Для вирішення цієї проблеми необхідно налаштувати виключення для згортання програми mChat при натисканні на хрестик. Другий момент, пов'язаний з відсутністю можливості гасіння екрану, що дозволило б тримати програму активної протягом тривалого часу, не витрачаючи зайву енергію. Правда, і ця проблема вирішується за допомогою настройки відповідної кнопки PocketPlus.

uIM - топовий ICQ клієнт для Pocket PC

Для тих з вас, хто хотів би отримати ще більш цікаву програму, ми рекомендуємо звернути увагу на uIM. На нашу думку ця програма є найзручнішою, функціональної, і стабільною на сьогоднішній день.

Інтерфейс програми досить простий. Тут немає ніяких зайвих особливостей, які ми виключно рідко використовуємо в повсякденному житті. Основне вікно контактів може відображати користувачів в одну або в дві колонки. Причому, за бажанням, ви можете відображати контакти по групах, або по статусу, ігноруючи тих, хто перебувати в off-line.В нижньому барі розміщуються чотири основні кнопки, за допомогою яких виконуються всі необхідні дії. Крайня ліва кнопка призначена для виходу з програми, поряд з нею, іконка дозволяє увійти в меню настройки. Іконка «лампочка» дозволяє вимкнути екран, перевівши тим самим дає змогу встановити режим зниженого енергоспоживання, продовжуючи тим самим час автономної роботи нашого HP IPAQ 4700 до 7 годин. І, нарешті, крайня права іконка «ромашка» традиційно дозволяє змінювати статус користувача. Правда на відміну від описаних вище програм, uIM підтримує тільки режими on-line або off-line, що на нашу думку цілком достатньо для ефективного використання мобільного ICQ. Для згортання або розгортання вікна програми використовується іконка у верхньому барі, стан якої може змінювати в меню настройки параметрів програми, яке включає ще кілька цікавих опцій. Зокрема, користувач може призначити одну з кнопок свого КПК на відключення екрану, вибрати режим миготіння світлодіодом при приході нового повідомлення, а так само включити режим блокування відключення живлення при розрядці акумулятора до 30%.

Тепер, давайте подивимося вікно обміну повідомленнями, яке, на перший погляд не має будь-яких особливостей, однак, при ближчому знайомстві, ми виявили ряд механізмів, які дозволяють втратити важливі повідомлення, навіть в разі якщо ви не побачили миготливого на корпусі КПК світлодіода, не побачили повідомлення у верхній іконці, або не відчули вібрацію в комунікаторах, що мають таку можливість. Зокрема в верхньому вікні, користувач бачить нік, людину, якій відправляється повідомлення в поточний момент. Якщо розкрити це вікно, то випаде список всіх контактів, від яких прийшли вам повідомлення, і ви їх не подивилися. Крім цього, в разі приходу повідомлення в момент, коли ви спілкуєтеся з іншим контактом, у вікні з'явиться червона напис, натиснувши на яку ви будете переміщені в відповідне вікно.
Тепер, давайте подивимося вікно обміну повідомленнями, яке, на перший погляд не має будь-яких особливостей, однак, при ближчому знайомстві, ми виявили ряд механізмів, які дозволяють втратити важливі повідомлення, навіть в разі якщо ви не побачили миготливого на корпусі КПК світлодіода, не побачили повідомлення у верхній іконці, або не відчули вібрацію в комунікаторах, що мають таку можливість

Закінчуючи розмову про програму uIM, ​​дуже важливо, відзначити можливість роботи з історією повідомлень. Яка зберігається в пам'яті КПК і автоматично завантажується при відкритті контакту.

Цю програму ми використовуємо вже три місяці. За цей час програма uIM продемонструвала себе з кращого боку. У нас жодного разу не виникло проблем з зависанням або з'єднанням як по Wi-Fi, так і через GPRS, а завдяки використанню потужних засобів оповіщення про тих, хто прийшов повідомленнях ми не пропустили жодного важливого повідомлення. Однак недавно проявився ще один глюк, виражений в неможливості відправки повідомлень через Міранду. Причому дана проблема проявляється не на всіх комп'ютерах.

висновок

Отже, як ви можете помітити, ідеального ICQ клієнта для кишенькового комп'ютера поки немає. Деякі з представлених програм ми настійно не рекомендуємо до використання, в той час як mChat і, особливо uIM справляються зі своїми завданнями найбільш коректно, правда і тут потрібно враховувати наявні недоліки.

Широкий асортимент цифрових фото і відео камер, кишенькових комп'ютерів, ноутбуків, смартфонів, комунікаторів, мобільних телефонів

кишенькові комп'ютери
смартфони і комунікатори

HP IPAQ, ASUS, PALM, i-Mate, Rover PC, Fujitsu Siemens

Ноутбуки ASUS

, Acer , BenQ , Dell , iRu , RoverBook , Samsung , Toshiba цифрові камери

Canon , Minolta , Nikon , Olympus , Pentax , Samsung , Sony , HP , RoverShot , Epson

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: