Тінь від кілець Сатурна впливає на погоду цієї планети

Сатурн.

Фото: pixabay

тінь кілець Сатурна змінює атмосферу планети. Це з'ясувала міжнародна група вчених зі Швеції та США, отримавши дані з космічного апарата Cassini, повідомляє Новий час .

Відзначається, що в іоносферу Сатурна апарат Cassini увійшов 27 квітня 2017 року. Вимірявши розподіл щільності іонів і електронів за допомогою комплекту інструментів RPWS, він показав, що під кільцями А і В (найбільш масивними і щільними) вона помітно змінюється. Вчені вважають, що великі кільця можуть сильно екранувати космічне випромінювання, тому концентрація плазми в їх тіні знижується.

При цьому автори зазначають, що і в тіні масивних кілець вміст іонів не падає занадто сильно. Це вони пов'язують з впливом внутрішнього кільця D, яке також опромінюється з космосу. Іонізовані молекули води з нього потрапляють в іоносферу, підтримуючи певний рівень її стабільності навіть в тіні кілець А і В.

Ці результати мають важливе значення для того, щоб допомогти пояснити, як частинки рухаються навколо планети і її атмосфери. Як запевнили автори роботи, цю інформацію можна екстраполювати на інші газові гіганти.

"Це просто приголомшливо. Сумно, що космічний апарат Cassini вже не з нами, але він залишив такий спадок з точки зору спостережень, якого вистачить не тільки на останні шість місяців, але на цілих 13 років", - підкреслив один з авторів роботи, Вільям Курт з Університету штату Айова.

Раніше сайт "Сегодня" повідомляв про загадкове явище: в океані виявили незвичайні димові кільця . Вони здатні надзвичайно швидко переносити морських тварин на великі відстані.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: