Про способи перекладу аудіо та відео в текст

 1. Переваги транскрибування мультимедійного контенту
 2. Як транскрибування впливає на трафік?
 3. Способи транскрибування матеріалу
 4. автоматична розшифровка
 5. Ручна розшифровка
 6. DIY розшифровка
 7. 1. Безкоштовні сервіси та інструменти для транскрибування онлайн
 8. 2. Безкоштовне програмне забезпечення
 9. 3. Автоматичне введення субтитрів в Youtube
 10. 5. Мобільні додатки для розшифровки записів
 11. 6. Google Cloud Speech API
 12. 7. Наймані працівники або DIY

Автор: Микола Шмічков, агентство  SEOQUICK  Чи знаєте ви, що переписуючи відео або аудіо, можна значно поліпшити SEO-показники Автор: Микола Шмічков, агентство SEOQUICK

Чи знаєте ви, що переписуючи відео або аудіо, можна значно поліпшити SEO-показники? Для цього потрібно транскрибувати матеріали, які ви регулярно публікуєте на своєму сайті або в блозі: різні семінари, огляди і т.д. Якщо забезпечити їх відповідними коментарями, можна отримати деякі переваги перед конкурентами.

Переваги транскрибування мультимедійного контенту

Розшифровка записів збільшує доступність сприйняття контенту. Це відбувається від того, що у значної частини інтернет-користувачів досить погана швидкість відтворення аудіо та відео, або вони краще сприймають інформацію у вигляді тексту. Крім того, не потрібно забувати про значущість текстових чинників для пошукових систем. Незважаючи на очевидну користь транскрибування, багато хто відмовляється від нього, посилаючись на відсутність коштів і можливостей.

Перш ніж приступити до розшифровки записів, подивіться корисну статтю про те, як правильно подавати відео на ресурсі.

Як транскрибування впливає на трафік?

По-перше, трафік збільшується. Багато радіо- і телеканали давно помітили, як інтерес до їх контенту зріс саме після створення тексту до всіх матеріалів. Дуже велика частина відвідувачів, які знайшли сайт за допомогою пошуковика, відвідують саме сторінки стенограмами. Це сприяє збільшенню вхідного трафіку і збільшення вхідних посилань.

По-друге, сторінки з затранскрібірованним текстом приносять в середньому на 16% більше переглядів, ніж інші. Транскрибування не просто зручно для користувача, воно є дієвою тактикою в SEO-оптимізації.

Способи транскрибування матеріалу

Для цього можна скористатися трьома способами:

 • ручним;
 • автоматичним;
 • DIY

автоматична розшифровка

Автоматичні засоби по розшифровці записів включають в себе технології з розпізнавання мови або аудіо в тексті, текстове програмне забезпечення та інтерфейси прикладних програм (API для транскрипції). З їх допомогою можна отримати текст з звукового файлу без зусиль з боку користувача. Однак вони не можуть забезпечити абсолютну точність і вимагатимуть втручання і перевірки. Щоб зрозуміти, про що мова, включите субтитри в відео з Youtube.

Помилки при створенні текстового матеріалу виникають по ряду причин:

 • специфічний акцент;
 • дефекти мови;
 • перешкоди при запису;
 • діалект;
 • сленг.

При наявності подібних факторів, тому, хто транскрибирует текст, потрібно буде знову його пропрацювати на предмет невідповідностей і помилок.

На щастя, технології удосконалюються, і з кожним днем ​​інструменти стають все краще. З їх допомогою можна добитися точності в 80% або навіть 90%, що, безсумнівно, економить час на коригування.

Ручна розшифровка

З одного боку, ручна розшифровка передбачає виконання роботи самостійно без використання будь-яких допоміжних програм. Єдине що використовується програмне забезпечення при цьому способі транскрибування - текстовий редактор.

Точність такого способу максимально висока. Проте, сучасні інструменти, які використовують машинне навчання, штучний інтелект і методи сегментації, тепер можуть виробляти тексти з приблизно такою ж точністю, що і люди.

DIY розшифровка

DIY (Do-It-Yourself - «зроби сам») метод використовується, в основному, для швидкого виконання поставленого завдання. Роботу ділять між декількома людьми. Наприклад, часовий подкаст можна розділити між чотирма людьми. Уже протягом дня буде готовий текст. Але важливий нюанс такого методу полягає в індивідуальності кожного виконавця. Це пов'язано з особливостями підходу до виконання роботи, які неможливо ігнорувати.

Вибір будь-якого з представлених методів залежить від ваших можливостей, ресурсів і особливостей тексту.

Тепер розглянемо власне самі способи транскрибування аудіо і відеоконтенту.

1. Безкоштовні сервіси та інструменти для транскрибування онлайн

Одним із способів розшифровки аудіо- або відеозаписів є використання безкоштовних онлайн-інструментів. Їх легко знайти, просто вбивши запит «безкоштовні онлайн-інструменти транскрипції» в Google. Ви побачите величезну кількість варіантів, серед яких і oTranscribe, Trint, Speechlogger.

GoogleDocs також пропонує скористатися своєю безкоштовною онлайн-системою транскрибування під назвою GoogleVoiceTyping. Щоб отримати до неї доступ, потрібно зайти в GoogleDocs> Інструменти> Голосовий введення або натиснути Ctrl + Shift + S.

Щоб отримати до неї доступ, потрібно зайти в GoogleDocs> Інструменти> Голосовий введення або натиснути Ctrl + Shift + S

Такий корисний інструмент може дати майже 100% результат, якщо мовець буде вимовляти текст максимально чітко і повільно, щоб система встигала вловити всі особливості мови. Але якщо немає можливості контролювати говорить чи динаміку вимови, ці безкоштовні ресурси будуть багато в чому обмежені. Відзначимо ще раз - запис одного голосу буде якісніше.

Пошукова система Google встановила суворі правила стосовно «автоматично згенерованого тексту». Невідредагований текст може бути віднесений до спаму, що обов'язково призведе до поганого місця у видачі.

Ще одне зауваження: інструменти онлайн-розшифровки вимагають постійного підключення до інтернету. Тому якщо ви працюєте в дорозі без постійного з'єднання, вони вам не підійдуть.

2. Безкоштовне програмне забезпечення

Принцип роботи подібних інструментів в основному такий же, як і в першому способі. Основна відмінність полягає в тому, що ви можете завантажити і встановити їх на свій комп'ютер, щоб дозволяє працювати без підключення до мережі. Приклади таких програм: Transcriber, ExpressScribe, MacSpeechScribe.

3. Автоматичне введення субтитрів в Youtube

Субтитри на Youtube не завжди виправдовують очікування, але такий спосіб має право на існування:

Помилки, як в прикладі, виникають нечасто, але можуть збентежити і привести до неправильного розуміння. Якщо відеоролики будуть з чистим і чітким звуком, мова в них - повільної та без акценту, то можна отримати цілком задовільну якість.

Не виключайте того факту, що завжди контролювати звук і динаміку не вийде. Особливо це стосується розшифровки переговорів, конференцій або заходів, де багато фонових шумів і розмови перекривають один одного. В інших записах, якщо враховувати наведені рекомендації і дотримуватися правила суворої черговості, буде мінімальна кількість помилок.

5. Мобільні додатки для розшифровки записів

В Android і AppleStore є багато додатків, які допоможуть розшифрувати записи за допомогою телефону. Просто відкрийте свій магазин додатків і введіть запит «перевести голос в текст».

Додатки для мобільного транскрібаціі найкраще підходять для журналістів і кореспондентів, які завжди в русі і часто роблять особисті інтерв'ю або звіти з місця дії.

Крім того, більшість сучасних смартфонів і комп'ютерів також оснащені власною технологією розпізнавання мови. У самому звичайному смартфоні можна відкрити вбудований додаток блокнота і натиснути значок мікрофона або іншу спеціальну кнопку, яка приведе в дію алгоритм для розпізнавання мови. Після того, як ви почнете диктувати, система почне переводити мова в текст і відображати її в блокноті.

У Microsoft і Mac є власні програми для розпізнавання мови, відомі як Windows Speech Recognition і Dictation.

Нещодавно компанія Microsoft оголосила, що їх система розпізнавання мови видає тільки 5,1% помилок. Такий відсоток є і при ручному розшифровці.

Такий відсоток є і при ручному розшифровці

Як бачимо, результати не бездоганні, але і не такі вже погані.

Що стосується надиктовки на Mac, то користувачі можуть налаштувати його, перейшовши до: Меню Apple> Системні налаштування> Клавіатура> Диктування.

Звідси можна включити диктовку і заповнити всю необхідну інформацію, таку як мовні настройки і поєднання клавіш.

Унікальність технологічного рішення полягає в продуманому і зручному інтерфейсі. Користувач може налаштувати систему під особливості своєї мови, щоб сприйняття звуку було максимально чітким і адекватним. Також до безумовних зручностей можна віднести розміщення розділових знаків. Для цього потрібно просто вимовити такі слова, наприклад:

 • апостроф '
 • відкриває дужка [
 • закриває дужка]
 • відкриває фігурна дужка {
 • і т.д.

д

Відзначимо, що інструмент від Windows може функціонувати без підключення до інтернету. У Mac, навпаки, потрібно буде вибирати опцію Enhanced Dictation, тому що програма розпізнавання мови за замовчуванням потребує запуску мережі.

6. Google Cloud Speech API

Це сервіс для розпізнавання мови більш ніж з 110 мов, завдяки чому він став одним з найпопулярніших. Вважається, що інструмент значно перевершує за якістю оцифровки звукових записів інші софти і робить найменшу кількість помилок. Але як відомо за якість треба платити, тому після години безкоштовного транскрибування аудіо потрібно платна підписка.

7. Наймані працівники або DIY

Як ви вже зрозуміли, хороші засоби для транскрибування обійдуться недешево. Ціна на них варіюється від 50 до 150 $. Спеціалізовані компанії без проблем можуть дозволити собі такі витрати на професійне програмне забезпечення. Але якщо немає мети оцифровувати аудіо у величезних кількостях, то ручний метод прекрасно підійде. Розшифровка навчальних матеріалів або інтерв'ю без спеціальних інструментів буде також недорогий.

Найняти виконавця завдання можна на багатьох ресурсах, де фрілансери пропонують свої послуги. Ціну вкажіть фіксовану за знаки або хвилини або влаштуйте щось на кшталт тендера, і подивіться, хто запропонує кращі умови співпраці. Тільки пам'ятайте відому приказку: «Ціна відповідає якості».

Не варто забувати, що можуть попастися і недобросовісні виконавці. Перевірка профілю, історії замовлень, резюме та відгуків врятує від ряду неприємностей.

Конфіденційну інформацію для розшифровки краще віддавати для виконання спеціалізованим компаніям. Вони зможуть гарантувати клієнтам безпеку і захист даних. Вартість визначається безпосередньо виконавцем в залежності від ряду факторів.

висновок

Розшифровка аудіо- і відеозаписів приносить збільшення трафіку і підвищує привабливість сторінки. Вибір способу транскрибування залежить від ваших можливостей, платоспроможності та якості звуку.

Якісне та професійне виконання розшифровки коштує досить дорого, хоча можна вдатися до допомоги найманого працівника, який готовий буде виконати роботу дешевше. Однак пам'ятайте, що за хорошу якість краще заплатити реальну ціну.

Як транскрибування впливає на трафік?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: