Увага: фальшиві сайти «продажу дешевих авіаквитків»!

  1. Візуально веб-ресурси дуже схожі:
  2. Три кроки для визначення шахрайського ресурсу з продажу авіаквитків:

Полетіли у відпустку? Будьте обережні при купівлі квитків на літак - фішингові шахраї не дрімають, а створюють нові пастки для користувачів.

Сайти, «продають» неіснуючі квитки, використовують ті ж прийоми: привертають увагу привабливими пропозиціями - низькими цінами, більшими знижками.

Проте багато користувачів, навіть знають про ризик стати жертвою фішингу, чомусь не допускають думку, що шахрайським може виявитися і сайт «продажу» квитків. Мета такого веб-ресурсу, як і інших фішингових «сервісів» - переконати потенційного покупця розкрити секретні реквізити своєї банківської картки. З цією метою на фішинговому «квитковий» ресурсі розміщується звичайна платіжна форма, нібито для замовлення квитка онлайн. Заповнюючи форму, користувач вказує конфіденційні реквізити своєї картки, які потрібні, щоб підтвердити оплату, що здійснюються в Інтернет.

Такі сайти або крадуть секретні дані карти (і згодом шахраї використовують їх, щоб здійснювати грошові перекази з картки жертви на свої рахунки), або на них встановлена ​​спеціальна програма, яка миттєво перенаправляє операцію на легітимний сервіс платежів (в результаті, з картки клієнта знімає вартість квитка, але в процесі «покупки» відбувається підміна реквізитів отримувача коштів на номер карти шахрая). Деякі сайти-підробки сервісів з продажу квитків навіть видають квитки ... Користувач може з роздрукувати, однак на ділі вони виявляються неефективними. Ніхто нікуди не полетить!

Чим шахрайський сайт по «продажу» авіаквитків відрізняється від легітимного сервісу? Давайте розглянемо це на прикладі двох ресурсів: легітимного веб-ресурсу http://www.bravoavia.com.ua і його шахрайського «клона» http://bilet.space (Виявлений фахівцями Асоціації ЕМА в квітні 2017 року).

Візуально веб-ресурси дуже схожі:

Візуально веб-ресурси дуже схожі:

Буде потрібно невелике «розслідування», яке будь-який користувач здатний зробити всього за кілька хвилин.

Три кроки для визначення шахрайського ресурсу з продажу авіаквитків:

Крок 1. Перевірити репутацію сайту в Інтернет. вводимо http://bilet.space в пошуковій системі Google - і отримуємо ... нічого. Про такий сервіс у Всесвітній Павутині немає ніякої інформації, крім замітки на сайті Міністерства фінансів України про те, що цей ресурс - шахрайський.

В інших випадках про фішингових сайтах можна зустріти негативні відгуки постраждалих клієнтів.

Крок 2. Перевірити реєстрацію сайту. Безкоштовний сервіс Whois дозволяє дізнатися подробиці - термін реєстрації, чи давно проведена реєстрація. Введіть в рядку пошукової системи «whois.com whois назва сайту» - і отримаєте результат. фішингових ресурс http://bilet.space був зареєстрований недавно і терміном на один рік.

Зверніть увагу, що назва ресурсу (нібито сервісу «Bravoavia») не відповідає зазначеному в його адресному рядку http://bilet.space . Назви ж легітимних сервісів відповідають зазначеним в їх адресу.

Іншими ознаками фішингових ресурсу можуть бути: помилки, неточності, помилки в текстах на сайті.

Крок 3. Перевірити, чи не потрапив веб-сервіс в Чорний список шахрайських сайтів від Асоціації ЕМА. Перевірка займе всього хвилину! Список сайтів-підробок поповнюється в режимі онлайн щодня.

Підведемо підсумки. Веб-сервіс http://bilet.space виявився «невідомим» сайтом:

  • у якого відсутня репутація в Інтернет;
  • який зареєстрований нещодавно терміном всього на один рік;
  • назва якого не відповідає написаному в адресному рядку;
  • який включений до списків Громадян шахрайських сайтів від Асоціації ЕМА.

Всі ознаки фішингових сайту, як говориться, у наявності. На перевірку пішло менше 5 хвилин. Тим часом, необережний користувач може втратити тисячі гривень, якщо спробує купити квиток через фішингових «сервіс». Будьте уважні, збережіть свої гроші!

Чим шахрайський сайт по «продажу» авіаквитків відрізняється від легітимного сервісу?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: