Огляд Canon EOS 1100D

У режимі «живого виду» (Live view, лайв в'ю) візування проводиться не за допомогою видошукача, а по монітору

У режимі «живого виду» (Live view, лайв в'ю) візування проводиться не за допомогою видошукача, а по монітору. Canon EOS 1100D пропонує чотири варіанти відображення інформації, послідовно перемикаються кнопкою DISP. В усіх випадках ми бачимо на екрані «живе» зображення, а різниця полягає у великій кількості виведеної поверх нього інформації.

У мінімальному варіанті накладається тільки рамка автофокусу. При напівнатисненні кнопки спуску затвору (або кнопки [*]) внизу екрана виводиться смужка з експопараметри (витримкою, діафрагмою, шкалою експопоррекціі, ISO), а також з кількістю кадрів, що залишилися.

У другому варіанті відображення ця ж інформація залишається на екрані постійно.

Далі йдуть ще два варіанти, при яких в лівій частині екрана виводиться додаткова інформація про параметри і налаштуваннях. В останньому варіанті додається ще і жива гістограма.

В останньому варіанті додається ще і жива гістограма

У режимі "живого виду» реалізовано екранне меню швидкого доступу. Як і при звичайній зйомці, воно включається кнопкою Q. Розташування піктограм на екрані злегка змінюється, а один з параметрів, який відображається синім кольором, стає активним, тобто його можна змінювати - або відразу, обертанням коліщатка управління, або, натиснувши кнопку SET, включивши додатковий екран, де в розгорнутому вигляді відображаються всі можливі варіанти (на ілюстрації зліва - вибір Стилю зображення).

У режимі «живого виду» можна управляти експопараметри (наприклад, установити діафрагму), якщо при цьому диск режимів знаходиться у відповідному положенні (Av) - тоді обертання коліщатка буде безпосередньо керувати параметром (діафрагмою).

Можна збільшувати масштаб зображення на моніторі до 5 або 10-кратного. Стрілки навіпада пересувають збільшений фрагмент по полю кадру.

У режимі "живого виду» можливі три варіанти автофокусування. Перші два з них - контрастного типу, що використовують сигнал з матриці - звичайний по зображенню (AF Live) і з розпізнавання осіб. В обох випадках автофокус працює повільно і, не побоюся цього слова, невпевнено, з численними ітераціями, особливо у разі недостатнього освітлення. В принципі, це характерно для режиму «живого виду» в більшості дзеркальних дзеркальних камер, хоча останнім часом в деяких моделях (наприклад, у Sony) з'явилися інноваційні рішення, що дозволили реалізувати дійсно швидкий автофокус.

Третій типу автофокусу у Canon 1100D в режимі «живого виду» використовує звичайні, фазові датчики АФ ( «дзеркального» типу). Він швидше, ніж контрастний тип, однак супроводжується ударами дзеркала, зникненням зображення на екрані - та й, хоча названий «Швидкісним» (AF Quick), все ж не забезпечує по-справжньому швидкого фокусування.

Щоб розпочати записування, спочатку потрібно вибрати відповідний режим поворотом диска (при цьому режим «живого виду» включиться автоматично), а властиво запис стартує (і зупиняється) при натисканні кнопки з червоною крапкою.

Під час відеозйомки можна оперативно, «на льоту», вводити експокорекцію. Можна задати і деякі інші параметри - баланс білого, ISO, стилі зображення і т.д. - але тільки до початку запису.
В процесі відеозйомки можна активувати автофокус, полунажав кнопку спуску затвора (якщо відповідна опція дозволена в меню). Однак робота автофокусу в цій ситуації не радує - об'єкти майже завжди йдуть з фокуса, починаються рисканья і пошук точного фокусування, причому ще і звук моторчика буде записаний. Краще сфокусуватися до початку зйомки, а далі покладатися на достатню глибину різкості; або фокусуватися «на льоту» вручну.

Дозвіл відеозапису завжди одне і той же - 1280х720p, можна лише поставити частоту кадрів. Запис звуку ведеться у форматі моно, і підключення зовнішнього стереомикрофона не передбачено.

Незважаючи на функціональні обмеження, режим відеозйомки залишає приємне враження. Якість зображення дуже гарне, кольору насичені, шумів трохи навіть в приміщенні при слабкому освітленні. Велика матриця (в порівнянні з компактними фотоапаратами і аматорськими відеокамерами) дозволяє отримувати невелику глибину різкості, при якій відео виглядає більш професійно. Ефект гойдаються вертикалей присутній, але виражений слабо; втім, настільки швидкого панорамування, при якому він стає помітним, слід уникати в будь-якому випадку.

Ефект гойдаються вертикалей присутній, але виражений слабо;  втім, настільки швидкого панорамування, при якому він стає помітним, слід уникати в будь-якому випадку

У режимі перегляду зняті відеоролики можна підредагувати, мінімальним чином, прибравши зайве з початку або кінця файлу. Втім, більш серйозне редагування відеоматеріалів в фотоапаратах практично і не зустрічається.

Нову версію відеоролика можна або перезаписати замість старої, або зберегти як новий файл.

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: