Огляд Canon EOS 60D

У режимі «живого виду» (Live view) візування проводиться не за допомогою видошукача, а по монітору

У режимі «живого виду» (Live view) візування проводиться не за допомогою видошукача, а по монітору. Canon EOS 60D пропонує п'ять варіантів відображення інформації, послідовно перемикаються кнопкою INFO. Звичайно, в усіх випадках ми бачимо на екрані «живе» зображення, а різниця полягає у великій кількості виведеної поверх нього інформації.

У мінімальному варіанті накладається тільки рамка автофокусу. При напівнатисненні кнопки спуску затвора (або кнопки [*]) в нижній частині виводиться смужка з експопараметри (витримкою, діафрагмою, шкалою експопоррекціі, ISO), а також з кількістю кадрів, що залишилися.

У другому варіанті відображення така смужка залишається на екрані постійно. Знову ж таки, бо кадр в форматі 3: 2 займає все поле монітору, смужка накладається поверх зображення. Формально вона напівпрозора, але на практиці крізь неї майже нічого не видно.

Формально вона напівпрозора, але на практиці крізь неї майже нічого не видно

Далі йдуть ще три варіанти, при яких в лівій частині екрана виводиться додаткова інформація про параметри і налаштуваннях. До неї може додаватися гістограма (або яскравості, або по каналах RGB), а в останньому варіанті - індикатор рівня.

До неї може додаватися гістограма (або яскравості, або по каналах RGB), а в останньому варіанті - індикатор рівня

У режимі "живого виду» реалізовано екранне меню швидкого доступу. Як і при звичайній зйомці, воно включається кнопок Q. Розташування піктограм на екрані злегка змінюється, а один зі параметрів, що відображається синім кольором (в даному прикладі - Баланс білого), стає активним, тобто його можна змінювати - або відразу, обертанням будь-якого з коліщаток, або, натиснувши кнопку SET, включивши додатковий екран (на другий ілюстрації), де в розгорнутому вигляді відображаються всі можливі варіанти.

У режимі "живого виду» можливі три варіанти автофокусування. Перші два з них - контрастного типу, що використовують сигнал з матриці - звичайний по зображенню (AF Live) і з розпізнавання осіб. В обох випадках автофокус працює дуже повільно, з численними ітераціями, і до того ж вимогливий до освітлення. В принципі, це характерно для режиму «живого виду» в дзеркальних камерах, проте останнім часом в деяких моделях (наприклад, у Sony) з'явилися інноваційні рішення, радикально змінюють ситуацію і дозволили реалізувати дійсно швидкий автофокус.

Третій типу автофокусу у Canon 60D в режимі «живого виду» використовує звичайні, фазові датчики (АФ «дзеркального» типу). Він швидше, ніж контрастний тип, однак супроводжується ударами дзеркала, зникненням зображення на екрані - та й, хоча названий «Швидкісним» (AF Quick), все ж не забезпечує по-справжньому швидкого фокусування.

У режимі «живого виду» можна управляти експопараметри (наприклад, встановити діафрагму), якщо при цьому диск режимів знаходиться у відповідному положенні (Av) - тоді обертання коліщатка (або кільця) буде безпосередньо керувати параметром (діафрагмою).

Щоб почати відеозйомку, спочатку потрібно вибрати відповідний режим поворотом диска (при цьому включиться режим «живого виду»), а власне запис стартує (і зупиняється) при натисканні кнопки з червоною крапкою.

Під час записування можна оперативно вводити експокоррецію. Більш того, якщо включити в меню ручне управління експозицією (пункт «витримки. Відео»), то з'явиться можливість управляти експопараметри (діафрагмою, витримкою і ISO) навіть «на льоту», не перериваючи відеозйомку - правда, при цьому запишуться гучні клацання обертаються коліщаток .

Якість запису дуже гарне, руху плавні. Велика (в порівнянні з компактними фотоапаратами і аматорськими відеокамерами) матриця дозволяє отримувати невелику глибину різкості, при якій відео смотрится ефектно і професійно. Ефект гойдаються вертикалей присутній, але виражений слабо; втім, настільки швидкого панорамування, при якому він стає помітним, слід уникати в будь-якому випадку.

Під час відеозйомки можна робити повнокадрові фотознімки, натиснувши кнопку спуску затвора. Запис відео переривається приблизно на секунду, потім відновлюється.

Запис відео переривається приблизно на секунду, потім відновлюється

Внутрішньокамерного меню зйомки Canon EOS 60D видозмінюється в залежності від обраного режиму роботи. Також і при відеозйомці - набір доступних функцій і параметрів, звичайно, відрізняється від звичайної фотозйомки.

Серед варіантів формату є «Обрізка 640 50» - в цьому режимі для формування зображення 640х480 використовується не вся матриця, а лише невеликий центральну ділянку, як би працює цифровий зум.

Цікава можливість ручного регулювання рівня запису звуку при відеозйомці (звичайно, на додаток до автоматичного варіанта).

Шкала «Рівень записи» виглядає так, немов є п'ять ступенів установки рівня, але насправді крок набагато дрібнішими. Мені вдалося нарахувати 63 варіанта.

Двоканальний піковий індикатор не тільки оперативно відстежує зміну рівня запису, але і фіксує факт виникнення перевантаження (червоні маркери в правій частині шкали, під нульовою відміткою).

Також є цифрова фільтрація шуму вітру. Результат її роботи помітний, але чудес він, все таки, не чинить.

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: