Огляд Canon EOS 70D

Налаштування системи автофокусу Canon EOS 70D не настільки багаті, як у топових моделей лінійки, хоча багато в чому з ними перетинаються (навіть в сенсі дизайну відповідних сторінок меню), але в будь-якому випадку залишаються вельми і вельми просунутими для камери аматорського рівня, якою є 70D. Тому ми вважаємо за доцільне виділити для розмови про них окрему сторінку огляду.

Тому ми вважаємо за доцільне виділити для розмови про них окрему сторінку огляду

Перш за все, типовим для дзеркальних камер Canon чином, передбачено три режими автофокусування. Перший варіант, «ONE SHOT» - звичайний покадровий автофокус. Варіант «AI SERVO» - стежить автофокус. Камера продовжує процес фокусування весь час, поки кнопка спуску затвора утримується напівнатиснутій. Нарешті, варіант «AI FOCUS» - інтелектуальне автофокусування. Камера автоматично перемкне режим роботи АФ з покадрового на стежить, якщо об'єкт зйомки почав рух.

Камера автоматично перемкне режим роботи АФ з покадрового на стежить, якщо об'єкт зйомки почав рух

Натискаємо маленьку кнопочку, розташовану біля кнопки спуску затвора, і потрапляємо на сторінку вибору зони автофокусування. Можливі три варіанти - автоматична з використанням всіх 19 точок (на ілюстрації зліва; в режимах «базової зони» цей варіант включається автоматично), ручний вибір однієї точки і ручний вибір групи з декількох точок.

Четверта піктограма в ряду, найправіша - це не четвертий режим, як можна подумати, а просто позначення даної сторінки меню. Трохи збиває з пантелику.

Режим ручного вибору. Працює одна точка АФ, вибирати її можна як дисками (диск навіпада рухає точку вгору / вниз, а передній диск управління - вліво / вправо), так і чотирма кнопками навіпада. В меню можна задати, чи буде рух замкнуто по колу, чи ні.

У варіанті «зонального» автофокусу ви вказуєте вручну групу з кількох точок, а подальші уточнення виробляються вже автоматикою камери. Можливі п'ять варіантів групи - дев'ять точок в центрі, або чотири точки справа, внизу, зліва і зверху. Саме в такому порядку вони перебираються циклічно - як кнопками навіпада, так і обома дисками.

Трохи дивно, що можливі тільки такі, жорстко певні, положення групи, і що не можна зрушувати групу по одній точці в різні боки, але вже як є.

Трохи дивно, що можливі тільки такі, жорстко певні, положення групи, і що не можна зрушувати групу по одній точці в різні боки, але вже як є

Друга частина розділу меню «Функції для" (C.Fn) присвячена виключно нюансам роботи системи автофокусування.

Працює система підказок. Кнопка INFO виводить на екран пояснення про суть поточного параметра, причому пояснення досить докладний, майже що вичерпне - що далеко не завжди можна сказати про внутрікамерих системах допомоги.

Параметр «Чутливість стеження» визначає, наскільки швидко камера буде реагувати на новий об'єкт, який потрапив в зону фокусування, і перемикатися на нього.

Вибір пріоритету в режимі серійної зйомки - робити знімок відразу після натискання кнопки спуску, або все-таки здійснити ретельну фокусування - зустрічається у багатьох камерах, але в Canon EOS 70D це можна зробити незалежно для першого кадру в серії і для другого (і наступних) кадрів . Крім того, можна встановлювати компромісне значення «Рівний пріоритет» (саме вона показаний на скріншотах), а не віддавати безумовний пріоритет спуску або фокусуванні.

П'ята сторінка присвячена підсвічуванні системи автофокусу. Шоста - наполегливості камери в досягненні позитивного результату фокусування. Варіант «Не продовжувати» доцільний при використанні телеоб'єктивів - в марних спробах знайти фокус їх лінзи можуть виїхати занадто далеко, і фокусування на наступному кадрі займе більш тривалий час.

Варіант «Не продовжувати» доцільний при використанні телеоб'єктивів - в марних спробах знайти фокус їх лінзи можуть виїхати занадто далеко, і фокусування на наступному кадрі займе більш тривалий час

Сьома сторінка задає, які з варіантів вибору області автофокусу використовуватимуть при їх послідовному переборі, а восьма сторінка визначає, як цей вибір буде проводитися - послідовними натисканнями кнопки, або ж одним натисканням клавіші з подальшим обертанням диска.

Ви можете задавати різні режими роботи автофокусу для горизонтальної (пейзажної) і вертикальної (портретної) орієнтації камери. Для цього в меню повинен бути включений пункт «Різні точки AF». Точніше кажучи, варіанти навіть три - вертикальних орієнтації дві, з ручкою вгору і з ручкою вниз (хоча, правду кажучи, не зустрічав серйозних фотографів, які тримали б камеру подібним чином, але тим не менше). Здається як режим вибору (одноточковий, зональний, автоматичний), так і конкретна точка (або зона) в рамках цього режиму. Дуже корисна функція.

Десятий параметр визначає, що буде відбуватися при ручному виборі точки, якщо ви, пересуваючи її, досягли краю можливої ​​області з 19 точок, і продовжуєте рухати в тому ж напрямку. Камера може ігнорувати спроби подальшого руху (тоді точка зупиниться на краю), або рух буде замкнуто по колу (тоді точка з'явиться на протилежному краю, як ніби зони замкнуті по колу).

На рідкість гнучке налаштування підсвічування точок автофокусування - як на моніторі, так і в оптичному видошукачі.

На рідкість гнучке налаштування підсвічування точок автофокусування - як на моніторі, так і в оптичному видошукачі

Canon EOS 70D дозволяє проводити підстроювання автофокуса під об'єктиви, в уникненні виникнення ситуації фронт і бек-фокуса. Є як загальна для всіх об'єктивів підстроювання, так і індивідуальна для кожного з використовуваних об'єктивів (причому для зум-об'єктивів окремо налаштовується телеположення Т і широкий кут W).

Якщо говорити про швидкість автофокусу Canon EOS 70D, то перш за все відзначимо, що вона істотно зросла в режимі живого виду Live View, спасибі нової гібридної системи автофокусу з вбудованими в кожну клітинку матрицями фазовими датчиками. Правда, автофокус швидкий за мірками дзеркальної камери, кращі з беззеркалок давно навчилися фокусуватися набагато швидше.

Звичайний «дзеркальний» фазовий автофокус при цьому не постраждав і залишився дуже швидким, яким ми його і очікуємо від дзеркалки Canon.

Щоб не бути голослівними, наведемо відеоролик, який ілюструє роботу автофокусу Canon EOS 70D з об'єктивом EF-S 18-135 / 3.5-5.6 IS STM. Виконується серія швидких перефокусіровок з близької об'єкта (віконна рама) на далекий (цегляна стіна будинку). Спочатку - режим «живого виду» Live View, ми бачимо зображення на моніторі камери. Далі - аналогічні перефокусировки в режимі звичайної зйомки з фазовим автофокусом. При цьому зображення на монітор не виводиться, про швидкодію можна судити по звуковому підтвердження спрацьовування автофокусу.

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: