Огляд Olympus PEN E-PL1

Під час зйомки кнопка INFO перемикає обсяг виведеної на монітор інформації

Під час зйомки кнопка INFO перемикає обсяг виведеної на монітор інформації. Через меню можна в певних межах конфігурувати ці варіанти - підключати та відключати гистограмму, сітку кадрування і т.д.

Ілюстрації зліва і внизу відносяться до способу управління, званому Live Control - коли параметри виводяться в два стовпчики по краях екрану, можна активізувати їх за допомогою кнопки START / OK і внести зміни, не заглиблюючись у внутрішньокамерного меню.

Ілюстрації зліва і внизу відносяться до способу управління, званому Live Control - коли параметри виводяться в два стовпчики по краях екрану, можна активізувати їх за допомогою кнопки START / OK і внести зміни, не заглиблюючись у внутрішньокамерного меню

Другий метод управління іменується панеллю керування (Super Control Panel). Формат відображення запозичений з дзеркальних камер Olympus. Всі параметри об'єднані в таблицю, активний параметр виділений жовтим кольором. І тут починає позначатися відсутність коліщатка управління. При наявності коліщатка досить повернути його, щоб змінити значення активного параметра, що робиться майже миттєво. Тут же потрібно спочатку натиснути кнопку ОК, після чого розгорнеться додатковий екран, і тільки там вже можна стрілками навіпада вибрати потрібне значення.

Тут же потрібно спочатку натиснути кнопку ОК, після чого розгорнеться додатковий екран, і тільки там вже можна стрілками навіпада вибрати потрібне значення

Кнопка навіпада Вгору дозволяє ввести експокорекцію. Натискаєш її, і значення поправки активізується (в даному випадку -0.3), після чого можна кнопками Вліво-Вправо вводити експокорекцію, а кнопками Вгору-Вниз - виконувати програмний зрушення (що відображається появою символу «s» в позначенні режиму Ps, в лівому нижньому кутку).

3), після чого можна кнопками Вліво-Вправо вводити експокорекцію, а кнопками Вгору-Вниз - виконувати програмний зрушення (що відображається появою символу «s» в позначенні режиму Ps, в лівому нижньому кутку)

Введення експокоррекциі може бути організований і іншим способом, типовим для компактів Olympus. На екран виводиться чотири дрібних кадру, що показують, як буде виглядати картинка при різних чисельних значеннях поправки.

На мій погляд, такий метод набагато менш інформативний, ніж введення з гістограмою, однак саму можливість вибору, який з варіантів використовувати, можна тільки вітати. Набагато гірше, коли камера нав'язує тобі єдиний варіант. Що стосується E-PL1, то це взагалі дуже гнучка модель, ненав'язливо пропонує нам - можете працювати так, а можете інакше, можете використовувати якусь возможноть, але це не обов'язково.

Кнопка навіпада Ліворуч дозволяє перемикати зону автофокусування. Приємно, що розробники призначили цю функцію, досить серйозну, на окрему кнопку - а не якесь там сумнівно корисне Розпізнавання осіб, як в попсових ультракомпакт. Тут-то розпізнавання осіб теж є, але розміщено в меню - і правильно.

Вибір рамки автофокусування здійснюється кнопками навіпада (знову доводиться пошкодувати, що немає коліщатка). Мультизонний варіант не виділено в окремий тип автофокусування. Зроблено простіше - якщо при пересуванні одиночній зони (зеленого квадрата на ілюстрації) виходиш за межі позначеної пунктиром 11-зонного області, то включається мультизонний варіант (попередня ілюстрація). При продовженні руху знову з'являється одиночна зона, і так далі.

Натиснувши кнопку навіпада Вправо, можна переключити режим роботи спалаху. Варіантів багато: Автоматична, Придушення червоних очей, що заповнює (примусово включена), вимкнено, Придушення червоних очей з повільною синхронізацією, повільна синхронізація по 1 і по 2 шторкою, а також, що зовсім вже несподівано, ручна установка потужності спалаху - повна FULL, і далі 1/4, 1/16 і 1/64 частка від максимально можливої.

Велика кількість режимів роботи спалаху, а особливо ручна установка енергії імпульсу - чергове свідчення складного, неоднозначного характеру E-PL1, на яке ми не раз ще звернемо увагу. З одного боку, очевидним чином простежується орієнтація камери на початківців фотолюбителів. З іншого - вражає насиченість моделі серйозними функціями і можливостями, які дозволять самим вимогливим фотографам спілкуватися з нею «на одній мові».

За допомогою кнопки навіпада Вниз перемикаються режими роботи затвора. Автоспуск можна встановити на затримку в 2 або 12 секунд.

Серійна зйомка, при якій кадри робляться один за одним, поки кнопка спуску під час натискання, може використовуватися тільки в режимах PASM. При включенні авторежима iAUTO, однією з сюжетних програм SCN або Арт-фільтрів, режим затвора автоматично перемикається на зйомку одиночними кадрами.

При включенні авторежима iAUTO, однією з сюжетних програм SCN або Арт-фільтрів, режим затвора автоматично перемикається на зйомку одиночними кадрами

Серійна зйомка йде зі швидкістю 3 кадри в секунду. Це хороша швидкість, на рівні дзеркалок початкового рівня. У компактних камер подібне зустрічається рідко - крім випадків швидкісних режимів зйомки, при зниженому дозволі кадру. Тут подібних режимів немає. Три повних кадру в секунду - ні більше, ні менше.

Три повних кадру в секунду - ні більше, ні менше

На цьому закінчуємо розгляд параметрів, якими можна управляти прямо за допомогою кнопок задньої панелі. Наступна група параметрів управляється за допомогою екранного меню. Нагадаємо, що воно існує в двох графічних варіантах - або Панелі управління (Super Control Panel), або Live Control, який ми і будемо використовувати для ілюстрації.

Перший пункт екранного меню Live Control - режим кольору. Перші п'ять варіантів позначаються, прямо скажемо, малоінформативними піктограмами, просто під номерами 1-2-3-4-5 (хоча при їх переборі назви з'являються).

Отже, перші п'ять режимів кольору - це i-Enchance (інтелектуальна насиченість, виборче автоматичне підвищення насиченості і контрасту; до речі, в меню назви всіх колірних режимів залишені без перекладу), Vivid (підвищена насиченість і контраст), Natural (стандартна передача кольору), Muted (приглушені кольори) і Portrait (портрет). Далі йдуть ще два варіанти - Монохром М і призначена для користувача установка С.

Кожен з семи колірних режимів має чотири або п'ять внутренних параметрів (наприклад, Контраст, Різкість, Насиченість, Градація і Інтенсивність), які можуть підлаштовуватися за допомогою меню, однак при виборі через екранне меню режим вибирається вже в незмінному вигляді, з тієї самої зміною властивостей , котороя визначена заздалегідь.

Кожен з семи колірних режимів має чотири або п'ять внутренних параметрів (наприклад, Контраст, Різкість, Насиченість, Градація і Інтенсивність), які можуть підлаштовуватися за допомогою меню, однак при виборі через екранне меню режим вибирається вже в незмінному вигляді, з тієї самої зміною властивостей , котороя визначена заздалегідь

Баланс білого можна встановити на Авто, вибрати один з пресетів - сонячно, Тінь, Хмарно, Лампа розжарювання, Флюоресцентная лампа (три варіанти) і Спалах, а також задати вручну - або За зразком (по сірому листу), або безпосередньо, в Кельвінах колірної температури.

Іноді можна почути, як кажуть «в градусах Кельвіна», але це неправильно - бувають градуси Цельсія і Фаренгейта, а шкала температур за Кельвіном вимірюється саме в Кельвіна.

Кожен з 11 варіантів балансу білого може прецизионно підлаштовуватися в меню.

Кожен з 11 варіантів балансу білого може прецизионно підлаштовуватися в меню

Стабілізація зображення, як і в інших фотоапаратах Olympus, де вона взагалі присутня, виконується за допомогою зсуву матриці. Таким чином, будь-який встановлений на камеру об'єктив автоматично стає стабілізованою (в разі старовинних об'єктивів, які не обмінюються з камерою інформацією в електронному вигляді, для найбільш ефективної роботи стабілізатора потрібно вручну ввести значення фокусної відстані).

Стабілізація може здійснюватися по двох координатах, горизонталі та вертикалі (режим IS1), або тільки по вертикалі (режим IS2, використовується при зйомці з проводкою), або тільки по горизонталі (режим IS3 - також використовується при зйомці з проводкою, але з портретної орієнтацією камери ).

Можливість задати співвідношення сторін кадру іноді викликає поблажливу посмішку - мовляв, подумаєш, виконується щось вона простим кадруванням, обрізанням повного кадру і відповідним зниженням дозволу; подібну обробку завжди можна виконати в зовнішньому редакторі.

Звичайно, так воно і є, однак згадаємо про головну концепції E-PL1 - відмінні знімки повинні виходити максимально простим чином. І тоді виявиться, що можливість відразу отримувати знімки бажаного формату дійсно дуже зручна. Формат 4: 3 відповідає традиційним компактним камерам і підходить для відображення на звичайному телевізорі і багатьох комп'ютерним моніторах; формат 16: 9 відповідає HD-відеозйомки і збігається з сучасними HD-телевізорами; формат 3: 2 - це «плівкове» співвідношення, часто найзручніше при друку фотографій; нарешті, квадратний формат 6: 6 дозволяє ніколи не повертати камеру в портретну орієнтацію, що досить зручно, та й взагалі побудова композиції «в квадраті» доставляє при зйомці задоволення і надає готовим знімкам особливий шарм.

Формат 4: 3 відповідає традиційним компактним камерам і підходить для відображення на звичайному телевізорі і багатьох комп'ютерним моніторах;  формат 16: 9 відповідає HD-відеозйомки і збігається з сучасними HD-телевізорами;  формат 3: 2 - це «плівкове» співвідношення, часто найзручніше при друку фотографій;  нарешті, квадратний формат 6: 6 дозволяє ніколи не повертати камеру в портретну орієнтацію, що досить зручно, та й взагалі побудова композиції «в квадраті» доставляє при зйомці задоволення і надає готовим знімкам особливий шарм

Файли можуть записуватися в форматі RAW, в чотирьох варіантах JPEG, а також можлива одночасна запис RAW і кожного з чотирьох JPEG'ов - разом дев'ять варіантів.

В меню всі ці чотири варіанти JPEG конфигурируются - як з точки зору ступеня стиснення, так і з дозволу кадру в пікселях.

Експокоррекция при зйомці зі спалахом регулюється в діапазоні +/- 3EV. Як і режими спалаху, її можна перемикати, не піднімаючи спалах в робоче положення. У цьому випадку відповідні пункти в меню будуть відображатися приглушеним сірим кольором, але при підйомі спалаху стануть актуальними.

Крім трьох традиційних типів визначення експозиції - ESP, центральновзвешенний і точкові - є ще два, також точкових, але з пріоритетним передачею світел або тіней.

Режимів фокусування теж п'ять - звичайний Покадровий (він названий Однократним), Безперервний (він же Постійний), Ручне фокусування, далі Одноразовий автофокус з можливістю виконати після автофокусування доведення фокусу вручну, і нарешті, Слідкуючий автофокус.

В режимах, де задіяна можливість ручного фокусування (MF і S-AF + MF), активізується кільце ручного фокусу на об'єктиві, точніше, його електромеханічний привід. Як тільки починаєш його обертати, зображення на екрані збільшується для полегшення фокусування. Ніяких перемикань не потрібно, це відбувається автоматично, і це зручно.

Ніяких перемикань не потрібно, це відбувається автоматично, і це зручно

Діапазон ISO простягається від 100 до 3200 одиниць. При першій-ліпшій нагоді знімки робляться в повній роздільній здатності матриці. При ручному переборі ISO на екран виводяться пояснення, значення ISO200 іменується «рекомендованим», ISO3200 - «розширеним», а до ISO100 дається підказка «низький шум».

Якщо вибрати варіант AUTO, то певне автоматикою поточне значення ISO буде відображатися на моніторі в форматі «ISO-A 500» (як на скріншотах на самому початку цієї сторінки).

Закінчуючи розмову про те, як виглядає монітор E-PL1 під час зйомки, наведемо приклад роботи програмованої кнопки Fn. Якщо на неї призначити функцію фіксації експозиції, то при її натисканні зліва внизу з'являється зелена піктограма AEL, і поточний режим експозиції також відзначається зеленим кольором (в даному випадку - точковий з пріоритетів по тіням).

Фіксація експозиції може діяти в двох варіантах - або поки кнопка Fn під час натискання, або до її повторного натискання. У другому випадку навіть зроблений кадр не скидає зафіксований експозамер, що можна використовувати, зокрема, при зйомці панорам.

Автор: Дмитро Крупський

Повернутися до списку оглядів
Перейти до обговорення на форумі

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: