Автоматизація в Photoshop. Прискорюємо розстановку підписів на малюнках.

Ви ніколи не звертали увагу на те, що найпростіші дії віднімають купу часу? Взяти хоча б підписування малюнків або фотографій. Ви ведете блог або просто фотоальбом, пишіть хороші статті, робите фотографії та малюнки, а потім знаходите їх на чужих сайтах без жодних посилань на вас 🙁. Боротися з цим явищем можна довго і наполегливо, але, по-моєму набагато краще витягти з нього вигоду (у вигляді додаткових відвідувачів). Ідея дуже проста і далеко не нова - потрібно додати на малюнок напівпрозорий текст з адресою вашого сайту (такий підпис складно видалити, а малюнок вона не псує). Створення підпису на одному малюнку займає хвилини дві, але якщо малюнків багато, ця проста операція перетворюється в тривалу, монотонну роботу. Природно, цей час можна витратити з більшою користю. Тим більше, що є спосіб автоматизувати цю роботу.

Взагалі-то, існує кілька рішень. Наприклад, можна написати програму, яка буде додавати підписи (бібліотеки для роботи з растровою графікою існують практично для всіх мов програмування). Але навіщо заморочуватись з програмою, якщо все необхідне вже вбудовано в Photoshop?

Ви, напевно, чули, що Photoshop дозволяє записати практично будь-яку послідовність операцій, а потім, виконати її для групи файлів. Такі групи дій називаються Actions.

Отже, приступимо.
Запис дій. Тут ми всі операції виконуємо вручну.

Відкриваємо будь-який файл з картинкою і створюємо дію. Для цього натискаємо кнопку «Create new action» (вона знаходиться в нижній частині палітри Actions), у вікні вводимо назву дії (наприклад, «Add subscription»), і тиснемо «Record».

Для цього натискаємо кнопку «Create new action» (вона знаходиться в нижній частині палітри Actions), у вікні вводимо назву дії (наприклад, «Add subscription»), і тиснемо «Record»

Рис.1. палітра Actions

З цього моменту починається запис всіх дій, які ви будете виконувати.

Додаємо текст на малюнок (на клавіатурі кнопка «T»). Колір тексту ролі не грає, ми його зробимо прозорим. А ось його атрибути - грають. Текст повинен бути жирним і досить великим, крім того, бажано використовувати шрифт без зарубок (наприклад, Arial, Tahoma, Verdana і т.п.).

Тепер застосуємо до текстового шару стилі. На палітрі Layers виділяємо шар з текстом, натискаємо кнопку «Add a layer style» (знаходиться внизу палітри), і, в меню, вибираємо пункт «Blending Options».

Встановлюємо параметри ефектів так, як показано на рис.2 і 3. Параметр Fill Opacity = 0% робить текст прозорим, а Bevel and Emboss створює ефект тиснення.

Параметр Fill Opacity = 0% робить текст прозорим, а Bevel and Emboss створює ефект тиснення

Рис.2. Налаштування параметрів Blending Options

Налаштування параметрів Blending Options

Рис.3. Налаштування Bevel and Emboss

Таким чином, малюнок залишається видимим і, в той же час, напис легко читається.

Примітка. На дуже темному тлі, такий текст буде практично не видко. В цьому випадку, поміняйте параметри ефекту.

Тепер зберігаємо файл. Куди і під яким ім'ям зберігати байдуже, головне зберегти файл в потрібному форматі (наприклад, jpeg, gif, png).

Усе. Можна зупиняти запис (кнопка «Stop playing / recording» внизу палітри Actions).

Дія створено, і ми можемо додавати підпис на інші малюнки. Для цього заходимо в меню File-> Automate, і вибираємо пункт «Batch ...».

Відкривається вікно з настройками пакетної обробки файлів.

Відкривається вікно з настройками пакетної обробки файлів

Рис.4. Вікно налаштувань пакетної обробки файлів.

Тут ми вказуємо назву дії (Add signature), за допомогою кнопки «Choose» в блоці Source вибираємо папку з файлами, а в блоці Destination - папку, в яку будуть збережені підписані файли.

Також можна сформувати імена файлів за допомогою параметрів в блоці File naming. Наприклад, на скріншоті до імені файлу додані символи «_s».

Тепер натискаємо кнопку «OK» і чекаємо завершення обробки.

Як бачите, нічого складного. Такі дії можна створювати для будь-яких операцій. Наприклад, змінювати дозвіл і формат фотографій перед розміщенням на сайті.

постовий

Оренда квартир в Одесі
авто Одеса

Ви ніколи не звертали увагу на те, що найпростіші дії віднімають купу часу?
Але навіщо заморочуватись з програмою, якщо все необхідне вже вбудовано в Photoshop?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: