Типова інструкція по охорону праці для слюсаря

Автор: Ткаченко Павло Васильович

Робота слюсаря має на увазі наявність декількох тяжких умов - напруженості, роботи з небезпечними приладами, газовими та каналізаційними трубами і т. Д. Типова інструкція з охорони праці для слюсаря враховує всі ці фактори і розроблена з тією умовою, щоби дотримання її вимог забезпечувало максимально безпечне виконання робочих функцій.

Розглянемо приклад запалення типової інструкції для слюсаря.

Загальні вимоги безпеки.
До роботи слюсарем допускаються особи, які досягли 18 років, які пройшли спеціальне навчання, навчання з охорони праці, навчання прийомам надання першої допомоги, первинний інструктаж і інструктаж на робочому місці. Після проведення інструктажу перші 3-14 змін необхідно працювати під наглядом більш досвідченого співробітника (бригадира), після чого співробітник допускається до самостійної роботи спеціальним наказом.
Основними небезпечними і шкідливими факторами при роботі слюсаря є: загазованість робочої зони, недостатність висвітлення, підвищена або знижена температура повітря, ризик пожежі або вибуху обладнання, падіння з висоти.
Слюсар не приступить до роботи без спеціальних засобів індивідуального захисту (х / б костюм, гумові чоботи, протигаз, запобіжний пояс). У разі виявлення несправності обладнання або зношення ЗІЗ слюсар зобов'язаний негайно повідомити про це до відома безпосереднє керівництво.

Вимоги ВІД перед початком роботи.
Слюсар повинен ознайомитися з технологічним процесом виконання робіт, отримає інструктаж і розписатися про його проходження в спеціальному наряді-допуску. Він зобов'язаний надіти спецодяг, підготувати ЗІЗ до використання, перевірити стан робочого місця і справність роботи інструментів та засобів захисту.
Заборонено допускати на робоче місце сторонніх осіб. Саме робоче місце повинно бути обладнане засобами зв'язку, стійкими сходами (при необхідності), вибухобезпечними освітлювальними приладами. Також слюсарю забороняється куріння на робоче місце.

Вимоги ВІД під час роботи.
Слюсар зобов'язаний підтримувати чистоту на робочому місці, дотримуватись нормативів охорони праці та гігієни, регулярно провітрювати приміщення.
У замкнутих просторах необхідно виконувати роботу тільки при наявності справно працюючої системи вентиляції та витяжки; роботи на висоті виконуються тільки при наявності надійних страхувальних поясів і закріплених сходів або платформ. Про виявлені несправності слюсар в обов'язковому порядку повідомляє бригадиру або керівнику.
Відволікатися на сторонні заняття і розмови, приносити їжу і напої на робоче місце заборонено.

Вимоги ВІД в аварійних ситуаціях.
При раптовому відключенні електроенергії або виходу з ладу обладнання необхідно негайно припинити роботу і не відновлювати її аж до усунення неполадок. При виникненні пожежі та пожежі повідомити про загоряння керівництву і пожежній бригаді і приступити до гасіння; в разі сильного спалаху - негайно евакуюватися. Постраждалих вивести або винести з небезпечної зони, надати першу допомогу, при необхідності - викликати лікаря.

Вимоги ВІД після закінчення роботи.
Привести в порядок робоче місце, скласти спецодяг та обладнання у відведений для них місце зберігання. Вимити обличчя і руки теплою водою з милом. Про всі порушення, нещасні випадки або аварії в кінці дня повідомити керівництву.

На нашому сайті Ви можете скачати:

Зразок типової інструкції з охорони праці для слюсаря ;
Зразок типової інструкції з охорони праці для автослюсаря .

Вам може бути цікаво:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: