Аналіз фінансової допомоги яка йде в Україну

  1. Орфографічна помилка в тексті:

19 липня 2018, 13:36 Переглядів:

Фото: pixabay.com.

видання " БізнесЦензор "Провело детальний аналіз використання фінансової допомоги, виділеної Україні країнами світу та міжнародними організаціями. Автори" БізнесЦензор "Прийшли до висновку, що левова частка грошей йде на утримання офісів бенефіціарів, а до кінцевого споживача доходить не більше 20% коштів, повідомляють "Українські Новини" .

Згідно з даними Мінекономрозвитку, з 2014 року Україні було надано 1,75 млрд доларів США міжнародної донорської допомоги, і ця сума майже в 4 рази перевищує обсяг коштів, наданих за попереднє десятиліття з 2003 до 2013 року. При цьому більшість цих коштів освоїли спеціально створювані структури, які близькі українським чиновникам з Кабміну і Адміністрації президента України.

Автори дослідження дійшли висновку, що більша частина коштів виділяється іноземним організаціям в Україні. Тобто фактично іноземні уряди платять власним структурам, щоб ті надавали консультації українські державні органи, як правильно проводити реформи.

Ще один фактор, який відзначають автори - зв'язок українських організацій-бенефіціарів грантової допомоги з посадовими особами. Українські чиновники направляють донорські кошти не на практичну допомогу, а на облаштування власних офісів, житла і призначають собі і своїм протеже солідну заробітну плату.

Автори публікації виділили 13 реформ, які фінансують закордонні партнери і відзначили, що найбільше коштів було виділено на реформу децентралізації - 171 млн доларів США, на реформу Держприкордонслужби - 169 млн дол., На реформу армії - 160 млн, а на реформу поліції - 130 млн.

Інший напрямок не стали пріоритетом для грантодавців, але суми на їх реалізацію також виділялися солідні.

Наприклад, на судову реформу, про яку 81% населення або не знає взагалі нічого, або знає недостатньо (згідно з даними соцопитування, проведеного в червні компанією GFK), було виділено 56 млн доларів. На реформу освіти - 36 млн, на охорону здоров'я - 17 млн. Автори відзначають, що про ці реформи населення України також мало поінформоване і вони не користуються підтримкою у громадян країни. Медреформу підтримали 29%, при цьому 45 висловилися «проти», а реформу освіти не підтримала третина українців і лише 28% висловилися "За".

Серед всіх бенефіціарів грантової допомоги найбільше коштів "освоїли" Мінрегіонбуд, Прикордонна служба, Міноборони і МВС. В цілому міжнародні донори виділили на них 1,1 млрд доларів США.

Український фонд соціальних інвестицій, який очолює колишній чиновник Державної фінансової служби Андрій Лактіонов, отримав грант в розмірі 14 млн євро. Програма, яку реалізує фонд, передбачає будівництво житла та інфраструктури для внутрішньо переміщених осіб з Криму і Донбасу. На третій позиції - згадуване вище КП "Львівтеплоенерго". Сума гранту склала 10 млн євро.

Однак найцікавішими, на думку авторів дослідження, є гранти, бенефіціаром яких виступає Адміністрація Президента.

Наприклад, грант в розмірі 3,35 млн доларів США, наданий на підтримку реформ в Україні. Бенефіціаром є ГО "Фонд підтримки реформ в Україні", очолюваний Юрієм Шкілем. Крім згаданого гранту, ця громадська організація отримала фінансування від ЄБРР на реалізацію проекту "Консолідація експортного потенціалу та сприяння доступу на зовнішній ринок малого і середнього бізнесу" в розмірі 1,5 млн доларів і проекту "На підтримку реформ фінансового сектора в Україні" в розмірі 600 тисяч доларів США.

Автори публікації знайшли зв'язок між громадською організацією "Фонд підтримки реформ" і заступником глави Адміністрації Президента Олексієм Філатовим. Фірма його цивільної дружини Анни Бабич - "ЕКВО" (Aequo) є співзасновником фонду. Причому "ЕКВО" (Aequo) була створена всього через два дні після того, як Олексій Філатов був призначений на посаду заступника голови АПУ. До цього він і Анна Бабич були партнерами в юрфірме "Василь Кісіль і партнери".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Зарубіжні гранти на реформи освоюють структури, близькі до чиновників Адміністрації президента - ЗМІ". інші вільна думка дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: