Спрощена процедура банкрутства юридичної особи

 1. Спрощена процедура банкрутства
 2. Переваги банкрутства за спрощеною процедурою
 3. Для здійснення спрощеної схеми проголошення боржника банкрутом необхідно підготувати наступні документи:
 4. Цей загальний термін проведення ліквідації шляхом банкрутства включає:

Практика сьогоднішнього дня показує, що такий різновид позбавлення від компанії (боргів) як, наприклад, зміна учасників і директора, реорганізація компанії вже не завжди вирішує питання, які накопичилися у організації за час її роботи. До того ж провести реорганізацію щодо ІП або фізичної особи неможливо в принципі. Та й сама по собі реорганізація юридичних осіб в РФ стала фактично нереалізованим інститутом права.


За тривалістю ці процедури затягуються на кілька місяців і не несуть ніяких гарантій результату. Слід зазначити і тенденції податкових органів до скасування раніше прийнятих рішень про реєстрацію реорганізацій, змін директорів і засновників і юридичних адрес організацій - такі випадки вже мають місце.

Поділитися в соціальних мережах:

Замовити послугу

Заповніть форму і наш фахівець зв'яжеться з вами в найкоротший термін і підготує індивідуальне пропозицію

Важливим аргументом на користь банкрутства організації, який остаточно переконає Вас обрати саме цей варіант, є наступний. Законодавством передбачена можливість залучати посадових осіб організацій до субсидіарної відповідальності за боргами цих організацій. Сторонні, нелояльні кредитори завжди самі можуть вийти в суд із заявою про банкрутство правонаступника і, затвердивши «свого» керівника, вимагати залучення директора організації-банкрута до субсидіарної відповідальності. Проводячи превентивні дії по ініціації процедури банкрутства, ми виключаємо такий негативний варіант подій.
Характерною рисою процедури банкрутства є судовий порядок її проведення. Це означає, що вся процедура здійснюється безпосередньо арбітражним судом, а не якимось адміністративним органом. Це дозволяє уникнути правового свавілля таких адміністративних органів при проведенні процедури ліквідації особи
Резюмуючи вищевикладене, скажімо, що банкрутство на сьогодні - єдиний гарантований спосіб ліквідувати юридичну особу і погасити борги фізичних осіб і підприємців. Це тривала і тонка юридична робота, яка в кожному конкретному випадку індивідуальна.
Важливим аргументом на користь банкрутства організації, який остаточно переконає Вас обрати саме цей варіант, є наступний

Спрощена процедура банкрутства


Ліквідація за спрощеною процедурою банкрутства регламентована главою 11 Закону про банкрутство. Зокрема, пунктом 1 цього розділу зафіксовані особливості банкрутства за спрощеною процедурою ліквідованих боржників.
Тезово, відмінності спрощеної процедури банкрутства від загальної процедури наступні:

 • Наявність прийнятого учасниками рішення про ліквідацію товариства (свідчить про недоцільність продовження діяльності);
 • Недостатність майна для розрахунків з кредиторами (це і є підставою для подачі заяви про банкрутство);
 • За заявою про банкрутство вводиться відразу конкурсне виробництво, минаючи процедуру спостереження (в даній ситуації вона не потрібна);
 • Термін пред'явлення вимог кредиторами скорочений до 1 місяця (в порівнянні з 2 місяцями при загальній процедурі банкрутства).

Термін пред'явлення вимог кредиторами скорочений до 1 місяця (в порівнянні з 2 місяцями при загальній процедурі банкрутства)

Переваги банкрутства за спрощеною процедуроюЛіквідація через банкрутство за спрощеною процедурою має істотні плюси в порівнянні із загальною процедурою банкрутства.
По-перше, вона дозволяє заощадити гроші, оскільки процедура спостереження за спрощеною процедурою банкрутства не проводиться. Загальна економія може досягати 30-40%

По-друге, вона дозволяє скоротити терміни банкрутства в зв'язку з тим, що спрощена процедура банкрутства передбачає введення відразу процедури конкурсного виробництва. Терміни можуть скоротитися на 3-7 місяців

Крім переваг власне спрощеної процедури банкрутства вона володіє і всіма перевагами банкрутства, а саме, носить офіційний (законний) характер і передбачає гарантоване ліквідацію - виняток організації з ЕГРЮЛ.

Для здійснення спрощеної схеми проголошення боржника банкрутом необхідно підготувати наступні документи:

Перелік документів для проведення спрощеної процедури банкрутства


Терміни проведення ліквідації через банкрутство за спрощеною процедурою зазвичай не перевищують 9 місяців, а, найчастіше, складають менше.
Терміни проведення ліквідації через банкрутство за спрощеною процедурою зазвичай не перевищують 9 місяців, а, найчастіше, складають менше

Цей загальний термін проведення ліквідації шляхом банкрутства включає:


 • Збори засновників приймає рішення про те, що підприємство необхідно ліквідувати через неплатоспроможність. Потім вибирається ліквідаційна комісія на чолі з керуючим. Він подає інформацію в Федеральну податкову службу про початок ліквідаційного процесу. «Вісник» друкує надану інформацію про те, що у підприємства змінюється статус.
 • Оформляється заяву для подачі в арбітражний суд і збираються необхідні документи.
 • Коли суд розгляне документи, він приймає рішення про неспроможність підприємства, після чого починається спрощена процедура.
 • Відкривається конкурсне виробництво, проводяться збори кредиторів, співробітники ставляться до відома про неспроможність підприємства. Відбувається звільнення працівників.
 • Проводиться інвентаризація та оцінка майна, після чого воно реалізується.
 • За рахунок проданого майна покривається дебіторська заборгованість. Борги виплачуються кредиторам і позабюджетних організаціям.
 • Звіт про проведені заходи передається керуючим в арбітражний суд.
 • Конкурсне провадження за рішенням суду завершується, а борги перед третіми особами визнаються виплаченими.
 • Арбітражний суд передає в Федеральну податкову службу інформацію про погашення боргів підприємства, на підставі чого його виключають з ЕГРЮЛ.

Якщо суд згоден із правомірністю банкрутства, то починається конкурсне виробництво. Згідно із законом воно може тривати не більше 6 місяців. В цей час буде складено реєстр кредиторів, а керуючий займеться продажем активів фірми, публікацією відомостей про це (ст. 128), задоволенням вимог кредиторів. Після реалізації всього майна підприємства, що ліквідується боржника, що залишилися борги списуються.
На підставі результатів спрощеної процедури неспроможності, а саме стадії конкурсного виробництва, суд винесе постанову про ліквідацію компанії.
Отримати додаткову інформацію про процедуру ліквідації через банкрутство за спрощеною процедурою Ви можете в ході попередньої консультації.
Зверніть увагу! Процедуру банкрутства ми можемо провести і в Арбітражному суді того регіону, де в поточний момент знаходиться компанія-банкрут.
Очевидно, що в даному напрямку може бути великий розліт завдань, що стоять перед виконавцем. Тому можна позначити лише стартовий порядок цін, починаючи з 250 000 рублів.
Якщо суд згоден із правомірністю банкрутства, то починається конкурсне виробництво

Права учасників спрощеної схеми неспроможності організації


Головними учасниками спрощеної процедури банкрутства юридичної особи можна назвати:

 • Aрбітражного керуючого;
 • Компанію-боржника
 • Уповноважених органів.

Компанія-боржник має право самостійно ініціювати процедуру банкрутства шляхом подання відповідної заяви до арбітражного суду, якщо вона не здатна оплатити необхідні платежі і виконати зобов'язання перед кредиторами.
Арбітражний керуючий займається всієї спрощеної процедурою банкрутства підприємства. Ця людина має особливі повноваження, зобов'язаний захищати активи боржника, вивчати стан фінансових справ компанії. Керуючий має право збирати кредиторів або їх комітет, працювати з арбітражним судом, залучати третіх осіб для виконання покладених на нього обов'язків і в результаті отримати оплату за працю.
Кредитори - це громадяни або юридичні особи, які мають офіційно підтверджені вимоги до боржника в плані фінансових виплат в рамках раніше укладених домовленостей. Кредитори вправі звернутися до арбітражного суду з позовом про неспроможність боржника.
Уповноважені органи - це державні установи, у яких є вимога щодо оплати податків, внесків або зборів. Це трудова і податкова інспекції, митна служба, пенсійний фонд, ФСС, орган з нагляду за діяльністю СРО. Уповноважені органи не є кредиторами, але їх вимоги задовольняються одними з перших.

консультація по послугах

Фахівці компанії дадуть відповідь на всі Ваші питання, підберуть необхідне обладнання і підготують комерційну пропозицію.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: