Як прибрати банер з робочого столу?

  1. Знайомтеся, банер-вимагач
  2. Як позбутися від банера-здирника?
  3. 1. Найшвидший спосіб позбутися від банера-здирника на робочому столі
  4. 2. Найпростіший спосіб для непросунутих користувачів.
  5. 3. Спосіб функціональний і зручний
  6. 4. Спосіб дружній і швидкий
  7. 5. Спосіб складний для просунутих користувачів ПК
  8. 6. Спосіб той же, але більш простий і зрозумілий
  9. 7. Що робити після видалення банера-здирника?

Чого тільки не придумують спритні шахраї, щоб розжитися грошима за чужий рахунок: чудодійні препарати від всіх хвороб, махінації з платіжними картами, благання про допомогу в СМС-повідомленнях - все це ми вже пройшли і знаємо. Але як тільки одна схема починає приносити менше прибутку, у них з'являється новий план. І тут на горизонті з'являється нова загроза, під вплив якої можуть потрапити мільйони людей по всьому світу. Відносно новий вид шахрайства - атака вірусних програм-вимагачів, самовільно встановлюються на програмне забезпечення активних користувачів мережі Інтернет.

Знайомтеся, банер-вимагач

Ви відразу зрозумієте, що у вас завівся небезпечний і нав'язливий троян, коли побачите банер-вимагач на екрані монітора. Назва це він отримав завдяки своїй ролі жебрака, причому іноді досить агресивного жебраки. Суть одна: для того, щоб отримати заповітний код і позбутися від описаної банером проблеми, користувачеві необхідно розлучитися з певною сумою. Виглядати банер може по-різному: як повідомлення про блокування системи або порно-інформер. Наприклад, так:

Наприклад, так:

Грізно, чи не так? Яка ймовірність того, що наляканий можливістю втратити всю інформацію з комп'ютера людина відправить СМС? А якщо ця людина абсолютно не знайомий з деталями роботи свого ПО? А якщо, і перезавантаження не допомогла? Ну, ось, ви самі і відповіли на це питання.

Як позбутися від банера-здирника?

Не будемо вже говорити про те, що потрібно не скупитися на покупку ліцензійних захисних програм і постійно забезпечувати актуальність їх антивірусної бази. Це найпростіша міра профілактики. Якщо ж банер вже з'явився, є можливість випробувати декілька способів його знищення. Перше, що ви повинні зробити при появі непроханого і нав'язливого гостя, вирішити чи будете відразу викликати фахівців або спочатку спробуєте свої сили в лікуванні комп'ютера. Тільки не намагайтеся шукати цей самий магічний код на просторах всесвітньої мережі. Хто знає, про що мова - тільки посміються над вашою безпорадністю, а хто не знає - надают некомпетентних рад.

1. Найшвидший спосіб позбутися від банера-здирника на робочому столі

Це підібрати код розблокування на сайтах антивірусних компаній:
Dr. Web
лабораторія Касперського

2. Найпростіший спосіб для непросунутих користувачів.

Найпростіше, що можна зробити при появі банера-жебраки, - скористатися утилітою "Відновлення системи", яка дозволить завантажити збережені параметри дводенної давності, тобто копію реєстру до появи зарази. Це можна зробити за такою схемою, якщо з часу появи вірусу пройшло не так багато часу:
- меню "Пуск"
- стандартні програми
- папка "Службові"
- клікнути на "Відновлення системи"
- вибрати точку відновлення, тобто копію всіх параметрів, які система зберегла при виключенні
Час повернеться назад, система перезавантажиться і з'явиться робочий стіл з інформацією, скажімо, дводенної давності, де банера ще і в помині не було. Як тільки система відновиться, встановіть, нарешті, ліцензійну версію будь-якого надійного антивірусного забезпечення та проведіть повну перевірку. Скупість або недбалість сьогодні може обійтися надто дорого.

3. Спосіб функціональний і зручний

Чим активніше сьогодні проводиться вірусне ПО, тим швидше на нього реагують компанії зі створення захисних програм. Одним з найбільш надійних способів боротьби з настирливими банерами - це такі сервіси, як Kaspersky Virus Removal Tool і Dr. Web CureIt.

Web CureIt

Відмінною особливістю цих усічених версій відомих програм є той факт, що вони не ведуть постійного сканування в режимі онлайн, а призначені для перевірки комп'ютера на вимогу користувача. Для ефективного і швидкого вирішення проблеми з вірусним банером необхідно використовувати найсвіжіші їхньою версією. Радує те, що вони поширюються безкоштовно, і на боротьбу з вірусом не потрібно витрачати грошей. Завантажити їх можна в мережі, скориставшись іншим комп'ютером, принести на флешці або CD, розпакувати архів і запустити через start.exe. Все, що потрібно натиснути, інтуїтивно зрозуміло, труднощів не викликає. Комп'ютером в цей момент краще не користуватися, так як це збільшує час діагностики, так і сам процес сканування уповільнює реакцію ПО на кліки користувача.

4. Спосіб дружній і швидкий

Одна голова добре, а дві - запропонують більше варіантів вирішення проблеми. Це до того, що для перевірки вашого жорсткого диска можна скористатися іншим комп'ютером, де є робоча якісна антивірусна програма. Якщо такого немає у вас в будинку, сходіть до сусіда або друга зі своїм жорстким диском. Після діагностики веденого диска, заражені файли повинні бути знищені, а банер - більше не з'являтися.

5. Спосіб складний для просунутих користувачів ПК

Якщо банер висить на весь екран і не думає зникати навіть при безпечної завантаженні комп'ютера, має сенс покопатися в реєстрі - подібні віруси відразу ж там прописуються.
- відкриваємо віконце командного рядка - Win + R і пишемо regedit
- в розділі HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / MicrosoftWindows NT / CurrentVersion / Winlogon
- на правій панелі редактора перевіряємо параметри Shell (в нормі - "Explorer.exe") і Userinit (в нормі, аж до ком, має бути так - "C: \ WINDOWS \ system32 \ userinit.exe,")
- КСЛІ все збігається з нормою, перевірте розділ HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows NT / CurrentVersion / Image File Execution Options
- бачите там підрозділ explorer.exe? Безжально видаляйте, клацають правою кнопкою миші
- перезавантажте систему

6. Спосіб той же, але більш простий і зрозумілий

Складно і незрозуміло? Зате надійно. Той же принцип виправлення реєстру лежить в основі програми-блокатора AntiWinLocker.

Той же принцип виправлення реєстру лежить в основі програми-блокатора AntiWinLocker

Тільки при використанні цього ПО ніяких спеціальних знань не потрібно. Програма "заточена" під боротьбу з вірусами-вимагачами і знищує всі можливі види банерів, які блокують роботу вашого комп'ютера. Запускається з диска, перевіряє ключі реєстру на факти втручання троянських програм і виправляє їх, якщо така необхідність є.

7. Що робити після видалення банера-здирника?

Після видалення смс-банера обов'язково перевірте комп'ютер на залишки вірусів. З цією метою прекрасно впорається безкоштовна утиліта AVZ.
http://www.z-oleg.com/secur/avz/
Для запобігання повторного появи банера-здирника, рекомендується встановити антивірус і не забувати оновлювати антивірусні бази.

Стало цікавіше? На всяку дію є своя протидія, але якщо ви все ж не хочете або не можете прибрати банер-вимагач самостійно, викликайте IT-фахівців, які візьмуть з вас трохи грошей, але зате заощадять багато часу і нервів. Успіхів!

7. Що робити після видалення банера-здирника?
Яка ймовірність того, що наляканий можливістю втратити всю інформацію з комп'ютера людина відправить СМС?
А якщо ця людина абсолютно не знайомий з деталями роботи свого ПО?
А якщо, і перезавантаження не допомогла?
Як позбутися від банера-здирника?
Exe?
7. Що робити після видалення банера-здирника?
Стало цікавіше?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: