Як заробити в Інтернеті на своїй сторінці

Мені часто приходять листи з серії: А я ось відкрив свою сторінку (блог) Мені часто приходять листи з серії: "А я ось відкрив свою сторінку (блог). Скажи, дядько Екслер, через скільки днів вона мені почне приносити сто мільйонів грошиків щомісяця? І куди звернутися, щоб мені почали це все виплачувати?"

Оскільки я вже замучився відповідати на цей та аналогічні питання, викладу відповідну теорію і практику заробітку в Інтернеті в даній статті, щоб в подальшому відсилати до неї тих, кого ця тема цікавить.

Відразу обмовлюся, в моє завдання не входить проаналізувати всі види і способи заробітку за допомогою Мережі. Є види заробітків - порнуха, варезні сайти, Дори, спам, віруси, трояни і інша погань, - які, як правило, або відносяться до чистої криміналу, або є як мінімум неетичними, і про них я, з цілком зрозумілих причин, розповідати не буду.

Мова у нас піде в основному про традиційні та цілком етичних видах заробітку, а головне завдання статті - відповісти на споконвічний питання: "Яким чином я можу заробляти на своїй сторінці або блозі?"

Переважна більшість проектів в Інтернеті заробляють на рекламі. Тобто якісь рекламодавці в тому чи іншому вигляді публікують на сторінках проектів свої рекламні оголошення і за це платять гроші власникам проекту.

види реклами

Існує кілька видів реклами, що публікується на сайтах.

Рекламні банери

Банери - це більш-менш стандартизовані за розмірами прямокутники або квадрати, в яких розташовується рекламна картинка з текстом. Картинка, як правило, анімована, банер може являти собою анімований GIF або Flash.

На зорі розвитку Інтернету найбільше були популярні горизонтальні банери 480 × 60 пікселів (вони і зараз багато де використовуються), але зараз значно популярніший формат 728 × 90 пікселів. (Хоча, ясна річ, можуть використовуватися і будь-які інші розміри.)

З вертикальних найбільше популярний розмір 240 × 400 пікселів.

Банери 728 × 90 і 240 × 400 на Exler
Банери 728 × 90 і 240 × 400 на Exler.ru

Зазвичай подібні баннероместа здаються в оренду рекламодавцям на якийсь певний термін: тиждень, два тижні, місяць, півроку, рік. Туди може ставитися один банер, а може використовуватися спеціальний механізм (баннерокрутілка), за допомогою якого в ротацію запускається кілька банерів. Ну і, крім того, рекламодавець може мати можливість їх змінювати самостійно (якщо це дозволяє веб-майстер і дозволяє механізм).

Вартість такої реклами, як правило, визначається якоюсь сумою за тисячу показів. Помітно рідше - якоюсь сумою за клік (клацання по банеру).

Ціна тисячі показів може дуже сильно плавати в широкому діапазоні, і залежить вона від купи всяких факторів: тематики проекту, формату проекту, відвідуваності проекту, наявності рекламодавців і так далі і тому подібне. Також на ціну сильно впливає розташування банера: якщо він розташований на першому екрані головної сторінки - ціна найвища, якщо банер внизу внутрішніх сторінок - ціна падає в 2-4 рази і більше.

Середній діапазон цін на основний банер головної сторінки якісного інформаційного або новинного ресурсу - $ 1-8 за тисячу показів.

Клієнтів на такий вид розміщень веб-майстри знаходять самостійно або за допомогою спеціальних агентств, які беруть від 20 до 50 відсотків за свої послуги.

Банери з контекстною рекламою

Цей вид банерів набув широкого поширення з появою систем "Яндекс.Директ" і Google.Adsense . При їх використанні вам не потрібно самостійно шукати рекламодавців - їх вам надає "Яндекс" або Google. Вам потрібно вибрати відповідний вид банера, поставити відповідний код на сайті, після чого реклама буде показуватися автоматично.

Контекстної вона називається тому, що рекламні оголошення залежать, по-перше, від вмісту вашого сайту (наприклад, банер на статті про автомобілі, швидше за все, буде рекламувати щось околоавтомобільних), а по-друге, від пошукових запитів користувачів. Тобто якщо користувач незадовго до відвідування вашого сайту цікавився, наприклад, елітним алкоголем, то йому можуть показати відповідні банери, що рекламують алкоголь.

Банери Яндекс
Банери "Яндекс.Директа" на моєму форумі

"Яндекс" і Google збирають гроші з рекламодавців і певний відсоток віддають веб-майстрам, на сайтах яких ці банери і розміщуються.

Доходи веб-майстри при цьому сильно залежать від тематики сайту (а точніше, від тематики показується реклами, тому що вартість переходів-показів різних ключових слів може помітно відрізнятися), проте потрібно сказати, що протягом двох років ця реклама приносить дуже небагато. (Якщо не говорити про випадки, коли сайти створюються і розкручуються спеціально під даний вид реклами.) Скажімо так, в порівнянні з прямими рекламодавцями - раз в п'ять менше.

SEO-посилання

SEO (від англ. Search Engine Optimization) - це комплекс заходів, спрямованих на поліпшення позицій якогось проекту у видачі пошукових систем. Один з підходів SEO - розміщення текстових посилань на оптимізується (рекламований) проект на сторінках сайту з високим рейтингом (Page Rank, індекс цитування "Яндекса").

В принципі такі посилання нічим не відрізняються від звичайної текстової реклами. Однак, так як в даному випадку рекламодавцям зовсім не важливі переходи по посиланнях, а важливо лише те, що ці посилання повинні помітити пошукові системи і підняти рейтинг рекламованого проекту, такі посилання зазвичай розташовують в самому низу сторінок, щоб не псувати ними загальний вигляд сайту.

SEO-посилання в самому низу Exler
SEO-посилання в самому низу Exler.ru

Пошукові системи такі посилання, в общем-то, вважають некоректними, однак на практиці не можуть пояснити, чим вони відрізняються від банерів або звичайних текстових посилань. Люди платять гроші за рекламу на високорейтингового сайті, в результаті у них підвищується індекс цитування - що не так і в чому некоректність? Це питання я ставив представникам "Яндекса" на конференції і чіткої відповіді так і не отримав.

В результаті на даний момент існує щось на зразок негласного угоди між веб-майстрами і "Яндексом", яке полягає в наступному. Якщо веб-майстер ці посилання розміщує в розумних кількостях - не більше десяти на сторінку, - тоді "Яндекс" на це більш-менш закриває очі. Якщо ж SEO-посилань багато, тоді даний сайт "Яндексом" або значно знижується в рейтингу, або взагалі виключається з рейтингу.

Виникає питання: навіщо веб-майстри високорейтингових сайтів ризикують втратити прихильність "Яндекса", розміщуючи такі посилання? Відповідь проста - гроші. Проекти з високим індексом цитування (CY "Яндекса") за такі посилання отримують, як правило, мало не більше, ніж за банерну рекламу.

Високорейтинговий сайт може заробляти на SEO-посиланнях в доларах від CY / 2 до CY на місяць. Наприклад, CY у сайту 3000 - можна вважати, що йому такі посилання можуть приносити від 1500 до 3000 доларів на місяць. Тут, звичайно, є свої нюанси і свої варіанти, але тенденція виявлена ​​абсолютно чітко.

Але ще раз підкреслю - SEO-шників цікавлять саме високорейтингові проекти. Якщо у вашого сайту CY близько 200, то ніякі SEO-шники до вас рекламуватися НЕ побіжать. Однак зауважу, що в цьому випадку ви самі зможете продавати SEO-посилання з вашого сайту на так званих біржах посилань (наприклад, Sape.ru, Mainlink.ru, Linkfeed.ru, Liex.ru і так далі). На цьому, звичайно, при низькому CY мало що заробиш, але якісь копійки вам будуть капати.

Флешовая дрянь

Даний вид реклами був придуманий на хвилі інтернетівського кризи 2000-2001 року. Тоді доткомівська міхур лопнув, рекламодавці перестали платити по $ 10-50 за тисячу показів банерів 468 × 60 і практично пішли з ринку, так що рекламісти стали думати, чим би привабити рекламодавців. Придумали ось це - флешовий банер, що спливає прямо поверх контенту сайту. Такі банери спочатку відіграють перед користувачем "обов'язкову програму" - цикл зображень, - а потім на ньому з'являється піктограма, якій банер можна закрити (причому далеко не завжди успішно).

Поважають себе веб-майстри подібний вид реклами не використовують - аж надто нав'язливо це виглядає. Однак так як ефективність таких банерів явно вище, ніж у звичайних (ще б пак, користувач нерідко, намагаючись закрити цю погань, переходить на сайт рекламодавця), платять за них непогано, тому флешовая рекламна дрянь зустрічається навіть на кшталт як поважних виданнях, причому в рідкісних випадках такі банери можуть бути взагалі на весь екран.

Спливаючий флешовий банер на сайті Gramota
Спливаючий флешовий банер на сайті Gramota.ru

Втім, тут ще потрібно відзначити, що механізм появи цих банерів реалізується по-різному. На зовсім відстійних проектах з отетеріли від жадібності веб-майстрами флеш-банер спливає на кожній відкривається сторінці. А на осудних проектах такий банер показується відвідувачеві всього один раз на добу.

Так як заробляти?

Ну, зрозуміло, скажете ви. Можна ставити банери рекламодавців, можна директив-Адсенс, можна продавати SEO-посилання, можна розміщувати спливаючу погань. Але ось скажи, дядько Екслер. Зробив я сайт. Його стали відвідувати аж п'ятсот чоловік в день - круто, да? Так коли до мене прибіжать рекламодавці?

Відповідаю. Або ніколи, або явно не найближчим часом. Тому що рекламодавці не купують баннероместа аби у кого. Щоб у сайту з'явився рекламодавець, по-перше, у нього повинна бути дуже пристойна відвідуваність (десятки тисяч в день), а по-друге, сайт повинен відповідати певній тематиці.

Якось так вже склалося, що в основному в Інтернеті заробляють контент-проекти наступних тематик: автомобілі, туризм, комп'ютери. Звичайно, є й інші тематики - медицина, спорт, освіта і так далі, - які також знаходять своїх рекламодавців, але перші три заробляють, на мій погляд, помітно більше.

Однак і відвідуваність визначає дуже багато. Ви можете створити хоч десяток автомобільних сайтів, але якщо на них не ходить 50-100 тисяч чоловік в день - рекламодавцям вони будуть нецікаві, тому що вже давно існує не одна сотня автомобільних сайтів з подібною відвідуваністю.

Також рекламодавців можуть залучати новинні (і аналітичні) видання з великою відвідуваністю - вважається, що у них хороша змінюваність аудиторії і великий охоплення. Ну і нерідко реклама дається на всяких "Фішках.нет" - там, правда, якість показу банерів нижче плінтуса, але зате ціна низька і народу щодня товпиться - сотні тисяч.

Що в результаті залишається, якщо ви зробили сайт, народу там поки небагато, а вже хочеться заробляти? В даному випадку, звичайно, вихід тільки один - ставити "Яндекс.Директ" або "Гугл.Адсенс". Але при цьому потрібно добре розуміти, що це принесе вам такі копійки, що ви серйозно задумаєтеся над тим, чи варта шкурка вичинки. SEO-посилання ж на низькорейтинґових сайтах розміщувати особливого сенсу немає: вид псують, а толку - майже нуль.

Тому відповідь в даному випадку один: поки ви не домоглися серйозної відвідуваності (кілька тисяч в день для сайтів пріоритетною тематики, кілька десятків тисяч в день для сайтів широкої спрямованості, сотня тисяч в день для звалища "приколів з Інтернету") - про якісь реальних заробітках на цьому краще не думати.

Зрозуміло, бувають і винятки з цього правила. Наприклад, якщо ви створили сайт, присвячений якійсь дуже вузькою, але представляє інтерес для певних рекламодавців темі, то навіть при відносно низькій відвідуваності вам можуть дати для такого проекту рекламу. Але такі випадки - поодинокі. Тим більше що за всіма цікавим рекламодавцям темам сайти вже давно створені - зараз все-таки не 1998 год.

Як заробляти на блогах

З блогами - розмова окрема. З одного боку, самостійний блог, створений на якомусь безкоштовному або платному механізмі (як правило, для цього використовують Wordpress), від розглянутих вище персональних проектів взагалі нічим не відрізняється, і правила заробітку там точно такі ж.

Але самостійні блоги (персональні сторінки) в масовому порядку створювалися в кінці дев'яностих і початку двотисячних, а потім з певного моменту настала епоха блогохостингів начебто Livejournal , LiveInternet і Diary.ru .

Величезна кількість людей створюють блоги на цих та інших механізмах (пізніше з'явилися і стали дуже популярними "Блоги@Mail.ru" і "Я.ру" ), При цьому зовсім не замислюючись над тим, як вони будуть заробляти на своєму блозі в тому випадку, якщо він стане популярним.

Правильно не думають! Тому що толком ніяк не зможуть заробляти, якщо мова йде про "блозі у дядька", тобто на чужому хостингу.

Так, звичайно, розкрутити свій блог, якщо він цікавий певної аудиторії, на порядок простіше в співтоваристві блогів - тому ж Livejournal або LiveInternet. Тут на допомогу йдуть численні рейтинги, система "френдів" і так далі.

На окремому блозі (вони називаються standalone: ​​яскравий приклад standalone-блогів - "Щоденник Леоніда Каганова" , блог Олександра Плющева , Alexmak.net , Ну і той же Exler.ru) ти спочатку відчуваєш себе на безлюдному острові. Навколо нікого немає! До найближчого поселення - сотні або тисячі кілометрів. Ніхто про тебе не знає, ніхто про тебе ніколи не дізнається.

Проте практика показує, що і окремі (standalone) блоги розкручуються досить успішно, при цьому власники таких блогів нічим не обмежені в плані заробляння грошей на рекламі.

Зовсім інша справа в разі "хостингів у дядька"!

Припустимо, ваш блог якимось чином став дуже популярним в тому ж Livejournal або LiveInternet, набрав серйозну відвідуваність і вийшов до першої десятки-двадцятки.

Скільки грошей ви на ньому будете заробляти? Так, загалом, практично анітрохи. За призначеною для користувача угодою ви не можете вільно створювати і продавати баннероместа на своєму блозі - банери на вашому блозі розміщують власники блогохостинга.

Реклама від блогохостинга LiveInternet на блозі Влада Топалова
Реклама від блогохостинга LiveInternet на блозі Влада Топалова

У Livejournal начебто дозволили власникам блогів розміщувати там скромненько рекламу від Google.Adsense (це крім банерів, які там розміщують власники хостингу - компанія "СУП"), але вона навіть найтоповішим блогерам приносила такі смішні копійки, що практично всі від цього виду реклами відмовилися .

В результаті навіть самої крутотень в Livejournal доводиться кривлятися самим вульгарним чином, щоб зрубати на своїх надпопулярних блогах хоч якусь копійчину. У чому полягають кривляння? У публікації "джинси" - тобто рекламних повідомлень, підробляють під звичайні записи.

Як це все відбувається? Приходить до десятку топових блогерів лист з серії:

Привіт, я промоутер нової книги Олени Свірістян "Як я підкорила Маськву". Підкажіть, скільки коштує запис у вашому блозі про цю книгу і скільки потрібно доплатити за те, щоб відгук був позитивний?

Частина блогерів, які подібної дешевинкою не займаються, на це відразу ввічливо відповідають "в Жопецкій", інша частина висуває свої розцінки: наприклад, $ 200 за просте згадування, $ 300-400 - за розгорнутий позитивний відгук.

Ну і читаєш потім в дневнічке топових блогерів записи типу:

Купив вчора книжку якоїсь Свірістян "Як я підкорила Маськву". Фігня якась.

Це $ 200. Тому що була згадка.

Є така чудова дівчина - Олена Свірістян. Колись давно вона приїхала в Москву з маленького гірського аулу степів Казахстану, а тепер вся столиця у її ніг: Влад Топалов пише її портрет, Нікас Сафронов робить їй манікюр, Зураб Церетелі присвячує їй вірші.

Але Олена - вона широка душею! Щоб і інші дівчата з степових районів Дагестану могли завоювати цю непривітну столицю, вона виклала свій непростий шлях в блискучій книзі "Як я підкорила Маськву". Мова книги - неймовірно багатий, емоційний, насичений, блістающі і стратегич. Я раджу прочитати цю книгу не тільки всім дівчатам, жінкам і важким юнакам, а й усім іншим, хто хоче дізнатися, як щось там десь завоювати.

Придбати цю книгу можна в інтернет-магазині "Озон" (посилання), інтернет-магазині "Болеро" (посилання), роздрібному відділенні видавництва "Шаробан" (оптовим покупцям - значна знижка плюс "Три мушкетери" в подарунок).

Це вже, звичайно, $ 400, тому що тобі і згадка, і анонс, і рекомендація, і конкретні посилання "де купити".

Втім, подібним займається зовсім невелика кількість топових блогерів - просто тому, що не хочуть псувати свою репутацію. Але з іншого боку, будь-то шансів монетизувати свій блог, перебуваючи "у дядька", у них практично немає. Або "джинса", або йти працювати в "СУП" і відкрито джинси вже за завданням "супу", ну або забити на цю монетизацію, тому що вже якщо спочатку про це не задумався, то тепер вже пізно смикатися.

висновки

Які з усього цього можна зробити висновки?

Перше. Якщо ви створюєте якийсь авторський проект в Інтернеті і не маєте можливості вкладати в його розкрутку серйозні гроші - забудьте про те, щоб у відносно найближчим часом почати на ньому хоч якось заробляти.

Друге. Створюючи свій блог "у дядька", потрібно чітко розуміти, що якщо ваш блог стане популярним і добре відвідуваним, то нормально заробляти на ньому ви не зможете. Інша справа - standalone-блог, де тільки ви є власником і господарем майданчика. Такий блог значно важче розкручувати, але зате, якщо блог стане популярним, ви зможете використовувати будь-які види інтернет-реклами, і тоді блог може почати приносити вам непогані гроші.

Скажімо так, персональні standalone-блоги (авторські проекти) з рівнем відвідуваності 30-50 тисяч чоловік в день цілком можуть приносити своїм авторам дохід в $ 3-10 тисяч на місяць, навіть якщо ці проекти зовсім не замислювалися як комерційні. А якщо персональний проект ще і заточений під популярну у рекламодавців тему, то може приносити і більше - при меншій відвідуваності.

Скажи, дядько Екслер, через скільки днів вона мені почне приносити сто мільйонів грошиків щомісяця?
І куди звернутися, щоб мені почали це все виплачувати?
Мова у нас піде в основному про традиційні та цілком етичних видах заробітку, а головне завдання статті - відповісти на споконвічний питання: "Яким чином я можу заробляти на своїй сторінці або блозі?
Люди платять гроші за рекламу на високорейтингового сайті, в результаті у них підвищується індекс цитування - що не так і в чому некоректність?
Виникає питання: навіщо веб-майстри високорейтингових сайтів ризикують втратити прихильність "Яндекса", розміщуючи такі посилання?
Так як заробляти?
Його стали відвідувати аж п'ятсот чоловік в день - круто, да?
Так коли до мене прибіжать рекламодавці?
Що в результаті залишається, якщо ви зробили сайт, народу там поки небагато, а вже хочеться заробляти?
Скільки грошей ви на ньому будете заробляти?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: