Анти-банер Adguard - фільтрації рекламних банерів, веб-фільтрація

 1. Вступ
 2. Системні вимоги
 3. Функціональні можливості
 4. процес установки
 5. Робота з продуктом
 6. висновки

1. Введення

2. Системні вимоги

3. Функціональні можливості

4. Процес установки

5. Робота з продуктом

6. Висновки

Вступ

Безпека комп'ютера залежить, перш за все, від так званого «людського фактора» - користувач може перейти за посиланням на небезпечний сайт, завантажити інфікований файл або погодитися з встановленням програми з шкідливим кодом, прийнявши його за безпечне додаток. Реальність такої небезпеки показують постійні новини про використання методів соціальної інженерії для обходу захисту комп'ютерів. Мінімізувати ризики зараження покликані спеціалізовані програмні засоби - антивіруси.

Сучасні антивірусні продукти містять великий набір компонентів, які захищають користувача від виявлених загроз і попереджають про потенційну небезпеку деяких його дій. До таких компонентів можна віднести батьківський контроль / веб-фільтрацію, анти-спам, анти-банер, різні бази з репутаціями сайтів і посилань і т.д. Однак компонент для блокування рекламних банерів в більшість комплексних рішень для безпеки персональних комп'ютерів не входить. Тому більшість користувачів для блокування банерів використовують або спеціальні модулі, що підключаються (plug-in) до браузеру, або окремі додатки.

Блокування рекламних банерів дозволяє вирішити ряд завдань:

 1. Зменшити кількість завантаженого трафіку. Це в свою чергу дозволяє збільшити швидкість завантаження веб-сторінок і заощадити кошти при помегабайтной оплаті трафіку (наприклад, при доступі до Інтернету за допомогою 3G-модемів).
 2. Позбавити користувача від необхідності переглядати не потрібну йому інформацію. Це розвантажує роботу таких психічних процесів, як сприйняття, увага, пам'ять і в кінцевому підсумку зменшує стомлюваність користувача. Також блокування непристойних банерів може знизити ризики репутацій на роботі і захистити психіку дітей вдома.
 3. Збільшити безпеку комп'ютера за рахунок того, що користувач не зможе переходити на шкідливі сайти і завантажувати файли, що містять шкідливий код при натисканні на банери.

Одне з відомих додатків для фільтрації рекламних банерів - Adguard 5.2 від компанії «ІНСОФТ» ( http://adguard.com/ ) Ми і розглянемо в цьому огляді.

Системні вимоги

Програма не пред'являє вимог до апаратної конфігурації комп'ютера. Працює під більшістю операційних систем Microsoft Windows.

Adguard підтримує фільтрацію при роботі з такими браузерами, як Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera, Maxthon, Avant Browser, Netscape Navigator, Flock, Lunascape, K-Melon, GreenBrower, Orca, MyIE, ComodoDragon, SeaMonkey, SRWare Iron, Rale Moon.

Функціональні можливості

 1. Блокування рекламних банерів, відеореклами, Rich media та інших типів інтерактивної реклами.
 2. Блокування переходів на шкідливі і фішингові сайти.
 3. Можливість створення власного набору правил для фільтрації банерів і ручне видалення банерів в вікні браузера.
 4. Можливість застосовувати модулі в браузерах для ручного видалення банерів і завдання винятків.
 5. Надання докладної статистики про роботу програми.

процес установки

Процес установки інтернет-фільтра Аdguard досить простий і не відрізняється від установки більшості інших програм.

Після запуску інсталяційного файлу з'являється початкове вікно майстра установки c інформацією про встановлюється програмою. Потім вікно з ліцензійною угодою і вікно, що містить шлях для інсталяції програми. На цьому налаштування закінчуються, і починається інсталяція програми. Після установки потрібно перезавантажити комп'ютер.

Робота з продуктом

При установці Adguard прописується в автозавантаження і автоматично завантажується при запуску операційної системи. При відключенні автозавантаження Adguard можна запускати вручну за допомогою піктограми «Adguard» на робочому столі.

Після запуску Adguard ми бачимо головне вікно програми. Головне вікно програми складається з двох панелей: панелі управління (розташована в лівій частині вікна) і інформаційної панелі (розташована в правій частині вікна). Також в головному вікні ми можемо викликати «Довідку», натиснувши на піктограму зі знаком питання в правому верхньому куті. Панель управління включає в себе п'ять розділів (виконаних у вигляді списків, що розкриваються з набором пунктів) - «Захист», «Налаштування», «Підтримка», «Ліцензія» і «Про програму», через які користувач може управляти роботою програми і налаштовувати його компоненти .

Малюнок 1. Головне вікно програми Adguard

Головне вікно програми Adguard

«За замовчуванням» користувачеві надається базовий призначений для користувача інтерфейс для налаштування і управління програмою. У базовому інтерфейсі можна вмикати / вимикати роботу основних компонентів програми, змінювати рівень захисту і працювати з сервісними функціями. Доступ до більшості налаштувань програми можна отримати через розширений інтерфейс програми, який можна включити за допомогою відповідної команди в лівому нижньому кутку головного вікна програми. Відмінності між інтерфейсами представлені на малюнку 2.

Малюнок 2. Відмінності між базовим і розширеним інтерфейсом програми Adguard

Базовий інтерфейс корисний користувачам, які не хочуть занурюватися в налаштування програми і готові використовувати її з параметрами «за замовчуванням». Відповідно, розширений режим буде корисний тим, хто хоче налаштувати програму під особливості своєї роботи. Також існує так званий «економічний» режим роботи, в якому робота з призначеним для користувача інтерфейсом відсутня, а всі налаштування здійснюються через контекстне меню піктограми Adguard в треї. Перехід в цей режим доступний тільки через вказане контекстне меню. Цей режим рекомендується використовувати тільки для досвідчених користувачів в ситуаціях, коли критично вільне кількість оперативної пам'яті. Далі ми будемо розглядати розширений інтерфейс програми для повноти її опису.

захист

Adguard здійснює захист комп'ютера за допомогою двох основних компонентів - антібаннера і антифішинга. Розділ «Захист» дозволяє включити або відключити роботу цих компонент і отримати статистичну інформацію про результати роботи компонентів. Користувач може дізнатися про кількість обробленого і зекономленого трафіку, кількості віддалених рекламних повідомлень (для антібаннера), а також кількості перевірених об'єктів, веб-сторінок і заблокованих потенційно небезпечних запитів (для антифішинга). У цьому розділі користувач також може повідомити розробникам інформацію про сайти, на яких Adguard пропустив рекламу, вказати фішингові або шкідливі сайти і додати сайти, які не слід фільтрувати.

Малюнок 3. Розділ «Захист»

Розділ «Захист»

Підрозділ «Антибаннер» дозволяє вмикати / вимикати фільтри, які використовуються Adguard. Фільтри є наборами правил для фільтрації банерів. Всього з Adguard поставляється чотири фільтра, спрямовані на вирішення різних завдань:

 • російська фільтр - призначений для фільтрації російськомовних сайтів;
 • англійська фільтр - призначений для фільтрації реклами на сайтах, які перебувають в англомовному сегменті Інтернету;
 • німецький фільтр - призначений для фільтрації реклами на сайтах, які перебувають в німецькому сегменті Інтернету;
 • віджети соціальних мереж - призначений для фільтрації віджетів груп, спільнот і коментарів соціальних мереж і так званих «соціальних» кнопок ( «Мені подобається», «Like», «Tweet» і т.д.) на всіх сайтах;
 • лічильники і системи аналітики - призначений для фільтрації лічильники відвідуваності і систем аналітики, які відстежують дії користувачів, на всіх сайтах;
 • експериментальний фільтр - фільтр для налагодження нових правил.

Також існує користувальницький фільтр. Кожен користувач при необхідності може додати в нього нові правила фільтрації за допомогою « помічника Adguard »(Буде описано нижче) або вручну, відповідно до керівництвом по створенню правил.

Малюнок 4. Підрозділ «Антибаннер»

У Adguard реалізовано декілька алгоритмів для блокування банерів:

 1. Блокування по URL. Найпоширеніший спосіб блокування реклами. Блокуються запити на адреси, які потрапляють під правила фільтрації, що містяться в програмі. Наприклад запит на будь-яку адресу, що містить підрядок "* banner *", поверне браузеру користувача пусте вміст
 2. Блокування за допомогою CCS. Стиль (колір, шрифт, розташування елементів і т.д.) багатьох веб-сторінок оформляється за допомогою мови CCS (Cascading Style Sheets - каскадні таблиці стилів). Adguard додає на веб-сторінки набори правил, що застосовуються до банерів. Таким чином, розміщення на веб-сторінках рекламні блоки ховаються від користувача в момент виведення на екран.
 3. Фільтрація HTML-коду сторінки. Adguard фільтрує трафік і модифікує веб-сторінку ще до того, як вона потрапляє в браузер, що дозволяє видаляти рекламу навіть в найскладніших випадках.

Підрозділ «Антифішинг» дозволяє включати і вимикати фільтри, які використовуються Adguard для захисту від шкідливих і фішингових сайтів. Adguard використовує два набору фільтрів: власний фільтр Adguard і фільтр Google Safe Browsing.

Слід зазначити, що фільтр Google Safe Browsing використовується в таких браузерах як Google Chrome і Mozilla Firefox, проте в більшості інших браузерів недоступний (наприклад, в Opera і Internet Explorer). Adguard дозволяє використовувати технологію Google Safe Browsing в будь-якому браузері.

На відміну від технології Google Safe Browsing, яка краще проявляє себе в англомовному сегменті інтернету, набір антифішингових фільтрів Adguard оптимізований для роботи в рунеті. Власні фільтри Adguard формуються наступними шляхами:

 1. Напівавтоматичний пошук лендінгових сайтів шахрайських партнерських програм
 2. Моніторинг відомих рекламних мереж.
 3. Аналіз інформації сервісу інтернет-аналітики http://netchart.ru/ .
 4. Отримання інформації від користувачів програми.

Малюнок 5. Підрозділ «Антифішинг»

Підрозділ «Антифішинг»

Підрозділ «Статистика» дозволяє в графічному вигляді переглянути інформацію про трафік, кількість заблокованих банерів і шкідливих сайтів. Ви можете переглянути статистику за різні часові інтервали або за весь час роботи програми. Дана можливість надає в основному пізнавальний інтерес і може бути використана для оцінки користі програми. До мінусів даного інструменту слід віднести відсутність обмежень на масштабування графіків, що може призводити до плутанини при роботі з ним.

Малюнок 6. Підрозділ «Статистика»

налаштування

Розділ «Налаштування» дозволяє вибрати, завантажувати чи Adguard автоматично при завантаженні операційної системи і використовувати чи помічник Adguard. В даному розділі також можна встановити бажаний рівень захисту: максимальний, високий, оптимальний, мінімальний або призначений для користувача. Збільшення рівня захисту пов'язано з використанням додаткових фільтрів і технологій в роботі основних компонентів Adguard. У версії 5.2. також з'явилася можливість вибирати мову інтерфейсу - російська або англійська.

Малюнок 7. Розділ «Налаштування»

Якщо для доступу до Інтернету користувач використовує проксі-сервер, то в підрозділі «Мережа» він може налаштувати спільну роботи програми Adguard з проксі-сервером. Можна вибрати один з наступних варіантів: без проксі (Adguard буде здійснювати запити безпосередньо, не використовуючи проксі-сервер), використовувати налаштування проксі і ручна настройка HTTP - проксі (в цьому випадку Adguard буде використовувати той проксі-сервер, який заданий користувачем). Також в цьому розділі можна включити роботу модуля перехоплення трафіку, який йде через браузер.

Малюнок 8. Підрозділ «Мережа»

Підрозділ «Мережа»

У підрозділі «Програми перегляду» вказані браузери, в яких фільтрується трафік. «За замовчуванням» Adguard підтримує роботу з 17-ма браузерами, якщо потрібного браузера немає в списку, його можна додати вручну.

Малюнок 9. Підрозділ «Браузери»

Підрозділ «Антибаннер» дозволяє переглядати правила, які використовуються в будь-якому з рекламних фільтрів і при необхідності вимкнути деякі з цих правил. Для користувальницького фільтра в даному підрозділі можна зробити експорт і імпорт правил.

Малюнок 10. Підрозділ «Антибаннер»

Підрозділ «Антибаннер»

У підрозділі «Журнал» користувач може стежити за тим, як Adguard обробляє запити на фільтрацію.

Малюнок 11. Підрозділ «Журнал»

помічник Adguard

Помічник Adguard представляє собою модуль для браузерів, за допомогою якого можна вручну видалити з веб-сторінки будь-який контент і задати виключення для блокування. Доступ до функцій помічника здійснюється через контекстне меню піктограми «Adguard» в правому нижньому кутку браузера.

Малюнок 12. Контекстне меню помічника Adguard

Через контекстне меню можна додати будь-який елемент, що міститься на веб-сторінці, в призначений для користувача фільтр, тобто заблокувати його. Для цього потрібно натиснути на команду «Вибрати елемент» і вказати на будь-який елемент веб-сторінки. У діалоговому вікні потрібно вказати тип створюваного правила - блокування по URL або приховування за допомогою CCS. Потім необхідно налаштувати параметри фільтрації елемента і натиснути кнопку «Додати правило».

Малюнок 13. Додавання нового правила фільтрації за допомогою помічника Adguard

Додавання нового правила фільтрації за допомогою помічника Adguard

Також існує можливість додати виключення в правила фільтрації. Для цього в контекстному меню потрібно вибрати команду «Додати виняток» і у вікні, «Нове виключення» вказати параметри виключення.

Малюнок 14. Додавання виключень за допомогою помічника Adguard

Сервісні функції

У розділі «Підтримка» користувач може відправити повідомлення в службу підтримки Adguard з питанням по роботі програми або вказівкою на помилку. Усі звернення фіксуються і розбираються службою підтримки програми.

Наявність постійно діючої служби підтримки відрізняє Adguard від ряду безкоштовних інструментів для блокування реклами. Відповідь на написане нами повідомлення в технічну підтримку прийшов через 4 години, що вказує на працездатність і оперативність даної служби.

Малюнок 15. Розділ «Підтримка»

Розділ «Підтримка»

Розділ «Ліцензія» містить інформацію про статус і термін дії ліцензії. Кнопка «Купити ліцензію», переводить нас на сайт програми Adguard ( http://adguard.com ), На якому, вибравши цікавить набір ліцензій, можна купити або продовжити ліцензійний ключ. Активація ключа також проводиться в розділі «Ліцензія».

Існує два типи ліцензій - «Стандартна» та «Преміум». Відмінності між ліцензіями полягають в наявності у преміум ліцензії пріоритетної підтримки і частоту оновлення. У стандартній ліцензії поновлення фільтрів відбуваються раз в тиждень, а у преміум - раз в день. Різниця за ціною незначна - 149 рублів за стандартну ліцензію і 199 рублів - за преміум ліцензію на 1 рік.

У розділі вказується, що мінімальна вартість ліцензії становить 149 рублів, однак на сайті програми можна замовити і більш дешеву ліцензію за 49 рублів на 75 днів роботи.

Малюнок 16. Розділ «Ліцензія»

Для того щоб перевірити, як працює Adguard ми послідовно перейшли на 10 файлових хостингів, 10 torrent-трекерів і 10 порно-сайтів, які видала нам пошукова система при відповідному запиті. Результат нас задовольнив, більшість банерів були заблоковані.

Малюнок 17. Приклад блокування банерів - до блокування

Приклад блокування банерів - до блокування

Малюнок 18. Приклад блокування банерів - після блокування

Однак в процесі роботи траплялися і проблеми. Так Adguard не зміг повністю заблокувати рекламу на сайті / .

Малюнок 19. Приклад пропуску реклами

Приклад пропуску реклами

Однак це лише приватна думка. Про ефективність роботи програми можна буде говорити тільки після проведення об'єктивного тестування її роботи.

висновки

В цілому програма Adguard справила позитивне враження. До сильних сторін можна віднести великий набір інструментів, які використовуються для блокування банерів і можливість гнучкої настройки процедури блокування. Спочатку Adguard створювалася спеціально для роботи в рунеті, що робить її особливо цікавою в російськомовному середовищі. До мінусів можна віднести деякі недоробки в інтерфейсі і стислість документації. Рішення включити в продукт для блокування реклами додаткових фільтрів для блокування фішингових і шкідливих сайтів варто віднести до оригінальних рішень, які складно оцінити позитивно або негативно.

плюси:

 1. Великий набір фільтрів, вікорістовуваніх для Блокування банерів. Користувач может Включити Блокування банерів в російськомовному та англомовному сегменті інтернету, відключіті віджеті СОЦІАЛЬНИХ мереж и лічильники відвідуваності. Такоже є можлівість Сформувати корістувальніцькій фільтр, что враховує Особливості роботи в Інтернеті кожного користувача.
 2. Різні технології Блокування реклами. Adguard віробляє Блокування по маскам URL, CSS-селекторів, а такоже Аналізує трафік для Виявлення и відалення рекламних скриптів.
 3. Можлівість роботи з великою кількістю браузерів. «За замовчуванню» Adguard працює з 17 найпопулярнішімі браузерами. При необхідності користувач может доповніті цею список.
 4. Можлівість гнучкого налаштування правил фільтрації.
 5. Наявність декількох режімів призначення для користувача інтерфейсу. У більшості випадків зручно використовувати стандартний режим для користувача інтерфейсу, а при необхідності додаткової настройки фільтрації можна переключитися в розширений режим.
 6. Статистика. При необхідності користувач може отримувати коротку або розширену інформацію про кількість оброблених і заблокованих об'єктів, зекономленій трафіку і т.д.
 7. Контекстна довідка. Для більшості налаштувань в програмі використовується контекстна довідка, яка доступна з наведення на значок питання біля відповідного елемента інтерфейсу.
 8. Наявність модуля до браузерів дозволяє в інтерактивному режимі формувати нові правила і виключення для фільтрації.

Оригінальні рішення:

 1. Наявність оригінальних фільтрів шкідливих і фішингових сайтів. Неоднозначність оцінки в даному випадку пов'язана з двома моментами. По-перше, наявністю додаткової функціональності, яка не належить до основної мети продукту. По-друге, відсутністю опису механізму формування фільтра і відсутністю можливості ознайомитися з даними списком.

мінусі:

 1. Недоробки призначеного для користувача інтерфейсу. Використовувані кольори не контрастні, в графіку для відображення статистики відсутні обмеження при масштабуванні. У програмних вікнах для формування правил і винятків у помічника Adguard використовується білий «прозорий» фон і сірий шрифт. Це знижує їх «читаність» і утрудняє роботу.
 2. Довідка. Продукція, що поставляється з Adguard документація дуже коротка. У ній описано призначений для користувача інтерфейс програми і наявні настройки і відсутня інформація про технології фільтрації.
 3. Adguard блокує велику кількість рекламних банерів, проте періодично виникають ситуації, в яких реклама не блокується або блокується частково.

Adguard блокує велику кількість рекламних банерів, проте періодично виникають ситуації, в яких реклама не блокується або блокується частково

Читачі Anti-Malware.ru можуть БЕЗКОШТОВНО встановити і спробувати Adguard.
скачать Adguard

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: