банер

 1. банери
 2. інтернет-банерів
 3. графічні банери
 4. FLASH-банери
 5. Java банери
 6. рекламодавцю
 7. банер
 8. Цільові банери
 9. внутрішні банери
 10. цільової аудиторії
 11. Цільова аудиторія

Рекламні площадки маленького формату, але великих можливостей

Банер - маленький, але дуже ефективний
інструмент рекламної індустрії. Використання
банерів може викликати як симпатію, так і
відраза. У нашій статті ми розглянемо
деякі особливості сприйняття різних видів
банерів і дамо поради щодо підвищення
ефективності їх використання.

Слово «», як і багато інших рекламні та технологічні слова, прийшло до нас з англійської мови, де воно служило для позначення прапорів і транспарантів. Сьогодні «банер» - це будь-який прямокутний (як правило) зображення рекламного характеру.

спочатку

банери

використовувалися як засоби зовнішньої реклами та реклами в пресі. Сьогодні ми їх можемо спостерігати у вигляді розтяжок на вулицях міста, а також в газетах і журналах (в пресі банери сьогодні прийнято називати «рекламними блоками»). У сучасній рекламній культурі слово «банер» все більше асоціюється з Інтернетом, так як

в Інтернеті банери

отримали найбільш широке поширення.

з різноманіття

інтернет-банерів

можна умовно виділити кілька різновидів, що відрізняються між собою технологією виготовлення, формою подання та маркетинговими завданнями.


1) Найбільш «древніми» в історії банерів і в той же час найпоширенішими вважаються

графічні банери

з використанням зображень у форматі JPG або GIF. Вони можуть бути двох різновидів: статичні (використовується одне зображення) і анімовані (кілька малюнків змінюють один одного через певні інтервали часу) (рис. 1).

2) Практично одночасно з графічними банерами з'явилися так звані текстові банери. Вони являють собою рекламний блок без використання будь-яких фотографій, малюнків або анімованих текстових об'єктів. Цей вид банерів широко використовується компанією Google. Однією з різновидів текстових банерів можна вважати комбіновані текстово-графічні банери (рис. 2).

3)

FLASH-банери

c використанням спеціальної FLASH-технології - дуже популярний сьогодні

вид банерів

. Як правило, ці банери дуже барвисті, анімовані і займають мало місця, завдяки використанню векторної (а не растрової, як у випадку з графічними банерами) графіки (рис. 3).

4)

Java банери

є Java-аплети, що вбудовуються в HTML-документи. Частково використовують функції Інтернет-браузера (програмні надбудови - plug-ins) (рис. 4).

Переваги і недоліки кожного виду банерів полягають в особливостях їх структури.

Графічні банери красиві, зручні, але ефекти в таких банерах обмежені графічними можливостями використовуваних об'єктів. До того ж такі банери повільно завантажуються - в них використовується «ваговита» растрова графіка.

FLASH-банери на сьогоднішній день - це один з найефективніших способів подачі рекламного повідомлення. Вони не перевантажують сайт зайвою інформацією, в них можна використовувати найрізноманітніші ефекти: як анімаційні, так і звукові. Звичайно, використовувати ефекти необхідно дуже обережно, щоб вони не ставали дратівливим фактором.

Текстові банери - найбільш економні банери. Завантажуються практично миттєво. І ще одна перевага - вони мають найменший дратівливий чинник в порівнянні з іншими видами банерів. Відсутність ефекту так званого синдрому «НДІ та" (неусвідомлене ігнорування надлишкової інформації).

Java-банери швидко завантажуються і мають досить високий елемент інтерактивності. Однак є й винятки - на увазі невгамовного прагнення багатьох розробників Java-банерів «нашпигувати» свій рекламний носій всякого роду «примочками». Також вони можуть неадекватно відображатися різними видами браузерів, в силу відсутності програмних надбудов.

Переваги FLASH і текстових банерів особливо очевидні у користувачів з низькою швидкістю Інтернет-з'єднання. Такі користувачі з метою прискорення завантаження сторінок сайтів зазвичай відключають в своєму браузері відображення малюнків. Відповідно графічного оформлення сайту, включаючи і графічні банери, такий користувач не побачить. Тут на допомогу

рекламодавцю

приходять банери, виготовлені за технологією FLASH, або звичайні текстові банери. ці

види банерів

будуть відображатися на сайті незалежно від того, чи включений у користувача режим відображення малюнків. Таким чином, аудиторія охоплення зазначених видів банерів значно зростає в порівнянні з графічними банерами.

Не зовсім вдалим по ефективності виявився експеримент розробників банерів з використанням технології Rich Media. Буквально «вистрибує» на відвідувачів сайту величезне різнобарвне рекламне щось із замаскованою кнопочкою «Закрити» - досить подразнюючу явище. Мало того, що подібні рекламні вікна, як правило, закривають собою добру половину сторінки сайту, вони ще й наполегливо переміщаються при спробі перейти на незайняту частину сторінки. Поки користувач возиться з таким банером, його бажання повторно зайти на сайт повільно, але вірно зникає. Так що ефект виходить швидше не привертає, а відштовхуючий. Деякі фахівці в області банерних розробок називають Rich Media «пострілом з гармати по репутації сайту» (рис. 5).

Є можливість розміщення рекламних банерів не у вигляді посилань на Ваш сайт, а в вигляді простого рекламного повідомлення. В такому випадку, при натисканні на банер користувач залишиться на сайті розміщення банера. Такий вид банерів можна віднести до інформерам.

БАНЕРИ потрібні завжди, скрізь і буквально всім, хто хоче, щоб про його товари або послуги дізналися і зацікавилися. Банери - це привабливий і оригінальний спосіб заявити про себе, показати кращі сторони свого товару в яскравій запам'ятовується формі. Ну і, звичайно ж, банери - це невід'ємна складова фірмового стилю компанії, її іміджу.

Як рекламна площа, банери використовуються для передачі самої різної інформації. На них можна розмістити:

 1. Адреса і телефон Вашої фірми
 2. Адреса електронної пошти та Вашого сайту
 3. Помістити зображення Вашої продукції з коротким описом
 4. Оголосити про знижки, розпродажі, сезонні акції

банер

відрізняється від рекламного повідомлення в газеті або журналі тим, що він доступний 24 години на добу 7 днів на тиждень, а охоплюється їм

аудиторія

у багато сотень разів більше (один і той же банер можна розмістити на тисячах сайтів, які щодня відвідують десятки тисяч людей).

При створенні банера необхідно враховувати їх цільові різновиди:

Цільові банери

- використовуються для залучення на сайт чітко окресленої

цільової аудиторії

.

Інформаційні - інформують відвідувачів про нові товари, послуги, розробки. Також до цього виду банерів можна віднести новинні інформери.

внутрішні банери

- ведуть на конретно сторінку сайту, частково містять в собі інформацію з даної сторінки.

брендові банери

- викликають асоціацію між товаром і торговою маркою. Часто використовують логотип або товарний знак.

Ефективність банера визначається відношенням кількості показів банера до кількості «кліків» або натискань на цей банер. Відсоток їх такого співвідношення позначається абревіатурою CTR від англійського сполучення «click through ratio» - «співвідношення клацань». Чим вище відсоток CTR, тим ефективніше вважається банер, і тим менше відвідувачів пройшло повз вашого рекламного повідомлення. Банери з низьким CTR нерентабельні, їх необхідно замінити, або помістити на інший сайт, більш вдалий в плані

цільової аудиторії

вашої продукції.

Вибірковість людського сприйняття - це те, що стоїть на чолі будь-якої рекламної розробки, в тому числі і банера. Щодня люди стикаються з величезною кількістю подразників, в тому числі їм доводиться переглядати більше 1500 оголошень в день. Людина просто не в змозі реагувати на всі ці подразники, більшість він відсіває. Завдання творця банера - зробити його поміченим. Розробниками Інтернет-реклами пропонується безліч способів збільшення ефективності рекламних повідомлень, поміщених на банерах:

 • Наявність в тексті фраз, які спонукають до негайної дії: «Натисни!», «Знайти», «Купи прямо зараз», «Заходь зараз!», «Терміново!» І т.д. Подібні фрази діють на підсвідомому рівні, стимулюючи користувача сайту не замислюючись зробити запропоноване дію. Однак, в деяких випадках, подібні фрази можуть викликати протилежний, відштовхуючий ефект нав'язування (рис. 6).
 • Створення атмосфери терміновості і невідкладності. Фрази типу «Поспішайте!», «Акція!», «До ... числа Ви можете придбати у нас» і т.д. обов'язково зацікавлять відвідувача рис.6) Слово «Знижка» має поєднуватися з великою цифрою - знижка в 5 гривень мало кого здивує зацікавить.
 • Люди схильні помічати подразники, пов'язані з наявними у них на даний момент потребами. Так, якщо людина в даний момент ну дуже хоче купити термос, він навряд чи зверне увагу на великий красивий банер із зображенням «Мерседеса», якщо автомобіль йому зараз не потрібен.
 • Ні в якому разі не можна перевантажувати банер зайвою інформацією. Найефективніший варіант - кілька слів, виділені великим шрифтом, в яких міститься максимум інформації про пропонований продукт, послугу або тематичному матеріалі (рис. 7).
 • Оформлення банера грає дуже велику роль в його сприйнятті. Небажано, щоб банер був перевантажений анімацією, безліччю квітів, і динамікою - все це створює своєрідний «інформаційний шум», а тому навряд чи сприятиме залученню клієнтів. Банер повинен бути простим і ненав'язливим, з плавними переходами (якщо анімований). Колірна гамма повинна бути максимально контрастна, але в межах сполучуваності квітів. І, звичайно ж, золоте правило всіх рекламних розробок - «чим простіше, тим краще», тому що просте запам'ятовується швидше і краще, ніж складне і заплутане.
 • Використання ефекту «обсягу» зображення на банері, часткова «тривимірність», напевно, приверне увагу відвідувачів на тлі двомірного сайту (рис. 8).
 • Вибір сайту для розміщення банера - один з ключових моментів його ефективності.

  Цільова аудиторія

  сайту повинна складатися з ваших потенційних клієнтів - люди схильні помічати відповідну рекламу там, де вони очікують її побачити. Наприклад, реклама коштовностей в продуктовому магазині навряд чи буде помічена. Крім того, бажано, щоб сайт, на якому ви плануєте розмістити ваш банер, був сіреньким і не особливо строкатим - тоді ваш кольоровий банер напевно помітять, і він не загубиться серед великої кількості квітів на сайті.

Не обов'язково, але бажано, щоб сенс в використовуваних на банері графіці і тексті не дублювався, а доповнювався. Наприклад, якщо в банері є зображення жовтих спортивних курток з Туреччини, немає сенсу писати в тексті «жовті спортивні куртки з Туреччини», досить написати «Куртки з Туреччини» або, в крайньому випадку, якщо розміри банера не дозволяють розгледіти модифікацію куртки, допустима фраза «Спортивні куртки з Туреччини». Також на банері дизайн студії недоцільно писати «Дизайн студія», «студія якісного дизайну» і т.п. Це неефективно. Набагато краще описати пропоновані послуги: «будуємо сайти», «пишемо рекламні тексти», «розробка фірмового стилю». Надмірність інформації ніяк не сприяє збільшенню популярності банера.

«Вага» банера обернено пропорційний враженню від нього - чим «важче» банер, чим більше він «вантажить» сторінку, довше завантажується, тим менше користувач спонукає інформації, розміщеної на даному банері. Кому ж хочеться купувати товар у фірми, яка змусила так довго чекати появи сторінки сайту? Чим легше банер, тим більша ймовірність, що відвідувач сайту дочекається його завантаження, зможе гарненько розглянути і перейти по банерної посиланням.

Резюмуючи вищесказане, хочеться напутствовать розробників банерних систем і власне банерів - полюбите ваших глядачів і уявіть себе на їхньому місці. Сприйняття відвідувачів сайтів як потенційних жертв реклами призвело до створення досить дратівливих банерних явищ (Rich Media, строкаті мигтять банери і т.п.). Тому сьогодні більшість банерів просто ігнорується користувачами, адже нав'язливість вбиває зацікавленість. Настав час, коли необхідно знову повернутися до витоків - ненав'язливим текстовим формам, банерів максимальної інформативності при мінімумі динаміки і квітів. Сьогодні концепція спрощеності банерів є запорукою їх ефективності.

© «АВ» дизайн-студія - якісне втілення Ваших ідей!

Кому ж хочеться купувати товар у фірми, яка змусила так довго чекати появи сторінки сайту?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: