Код ActionScript 3, який дозволяє зробити flash банер посиланням

10.07.09

У цьому уроці я хотів би детально описати, як за допомогою ActionScript 3 банер на flash можна зробити посиланням.

Ви можете абсолютно безкоштовно завантажити архів .rar з ісходником flash-банера в форматі .fla, який ілюструє цей урок (10 Кб):

Завантажити безкоштовно архів з ісходником Завантажити безкоштовно архів з ісходником .fla банера flash

У своїй статті Як банер на Flash зробити посиланням я детально описував, як за допомогою вбудованого в Adobe Flash мови ActionScript 2.0 можна зробити флеш-ролик клікабельним. Суть уроку в тому, що потрібно в самий верхній окремий шар ролика flash вставити прозорий об'єкт button, розмір якого збігається з розміром всього банера. А далі до цієї прозорої кнопці чіплявся простенький код переходу, написаний на ActionScript 2. Все просто, все працює, всі щасливі.

Судячи з коментарів після цього уроку, щасливі виявилися не всі. Запропонований стандартний спосіб зробити банер flash клікабельним не працював, якщо банер розроблявся з використанням більш нової версії мови ActionScript 3.0. Справа в тому, що 3-тя версія ActionScript істотно перероблена і код ActionScript 2 не завжди розуміється середовищем розробки і програвачем. Середовище розробки Adobe Flash CS4, як і попередня версія Adobe Flash CS3, при створенні нового флеш-кліпу пропонує за замовчуванням використовувати нову версію вбудованої мови ActionScript 3.0. Новачки, які при створенні свого банера вирішили, що більш нова версія краще, зіткнулися з тим, що описаний в статті спосіб додавання посилання в банер на flash, не працював.

Особисто я не є прихильником використання всього самого нового. За краще почекати, поки інші помучаться з невідповідностями, витратять час на написання книг і уроків. Якщо старий спосіб працює - навіщо шукати собі зайву роботу? Втім, скільки людей, стільки й думок.

Насправді зробити посиланням банер, розроблений в Adobe Flash CS4 з обраним мовою ActionScript 3 не складніше, ніж більш старих версіях Флеша на ActionScript 2. Просто це трохи по-іншому виглядає.


У мові ActionScript 3 для того, щоб банер зробити посиланням, потрібно використовувати стандартну функцію navigateToURL (), яка входить в пакет flash.net. І код пишемо не в самій кнопці, а в окремому кадрі, оскільки 3-тя версія ActionScript вставляти код в об'єкти не погоджується. Якщо комусь дуже цікаво опис цієї та інших функцій мови ActionScript 3, рекомендую самостійно почитати офіційний довідник компанії Adobe, який тепер є і російською мовою .

1. Робимо новий банер або відкриваємо зроблений раніше flash-ролик в програмі Adobe Flash CS3 або Adobe Flash CS4. Для підготовки цього уроку я використовував версію Adobe Flash CS3.

2. Створюємо в нашому банері окремий шар і називаємо його link. Ім'я шару не має значення, головне, щоб він був самим верхнім шаром. В цей шар додаємо прямокутник, робимо його прозорим і перетворюємо його в кнопку (button). Про те, як це зробити, дуже докладно і з картинками написано в цьому уроці (Кроки 3-7).

3. Готовою кнопці даємо ім'я mybanlink. Для цього достатньо вписати це ім'я в панелі властивостей, коли кнопка активна, і натиснути Enter:

Для цього достатньо вписати це ім'я в панелі властивостей, коли кнопка активна, і натиснути Enter:

4. Після того, як прозора кнопка готова і у неї є ім'я, потрібно вписати відповідний код ActionScript 3 в окремий кадр окремого шару actions за допомогою панелі Actions. Щоб відкрити панель Actions, досить натиснути F9. Код ActionScript 3, який потрібно вписати, виглядає так:

1

mybanlink. addEventListener (MouseEvent. CLICK, mybanlinkClickListener);

function mybanlinkClickListener (e: MouseEvent): void {
var url: String = "https://www.web-article.com.ua»;
var urlRequest: URLRequest = new URLRequest (url);
navigateToURL (urlRequest);
}

// Як flash-банер зробити клікабельним на мові ActionScript 3
// Урок підготовлений спеціально для блогу www.web-article.com.ua

Зверніть увагу на використання імені нашої прозорої кнопки в коді ActionScript 3:

У функції navigateToURL є 2 параметри:
1. Обов'язковий, який повинен відповідати типу даних URLRequest
2. Необов'язковий параметр, який визначає, в новому або в поточному вікні буде відкрита посилання. Точніше, є 4 значення другого необов'язкового параметра функції URLRequest:

  • _blank - відкрити при кліці по банеру нове вікно
  • _parent - відкривати посилання в цьому ж вікні
  • _top - вказує фрейм самого верхнього рівня в поточному вікні
  • _self - вказує поточний фрейм в поточному вікні

Природно, замість посилання https://www.web-article.com.ua вам потрібно вставити свій URL, тобто адреса сторінки, на який повинен здійснюватися перехід при кліці по готовому flash банеру. Не забувайте брати посилання в лапки і писати перед нею http: //

Звертаю вашу увагу, що flash-банери з використанням ActionScript 3.0 більш вимогливі до правильного коду публікації flash на веб-сторінці. У деяких версіях браузерів або старих flash-плеєрах при використанні скороченого коду публікації можуть виникати помилки. Тому, якщо ви вам потрібен простий код для свого флеш-ролика і ви не збираєтеся використовувати розширені функції ActionScript 3, робіть свої банери розмітки за допомогою більш старого коду ActionScript 2. Не створюйте собі проблеми на рівному місці.

З розкручуванням блогу мені сьогодні допомагають:

Крім розробки і розміщення банерів, будь-якого успішного веб-сайту обов'язково потрібна пошукова оптимізація сайту .

Читайте також:

Якщо старий спосіб працює - навіщо шукати собі зайву роботу?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: