Огляд Kaspersky Internet Security 2015 для всіх пристроїв

 1. Огляд Kaspersky Internet Security 2015 для всіх пристроїв Одним з компонентів продукту є безкоштовний...
 2. Системні вимоги
 3. Функціональні можливості Kaspersky Internet Security
 4. Робота з продуктом
 5. Новітні технології
 6. «Хмарні» технології Kaspersky Security Network
 7. захист комп'ютера
 8. Батьківський контроль
 9. безпечні платежі
 10. додаткові утіліті
 11. Сервісні функції
 12. Звіти
 13. підтримка
 14. Висновки
 15. Огляд Kaspersky Internet Security 2015 для всіх пристроїв
 16. Вступ
 17. Системні вимоги
 18. Функціональні можливості Kaspersky Internet Security
 19. Робота з продуктом
 20. Новітні технології
 21. «Хмарні» технології Kaspersky Security Network
 22. захист комп'ютера
 23. Батьківський контроль
 24. безпечні платежі
 25. додаткові утиліти
 26. Сервісні Функції
 27. Звіти
 28. підтримка
 29. Висновки
 30. Огляд Kaspersky Internet Security 2015 для всіх пристроїв
 31. Вступ
 32. Системні вимоги
 33. Функціональні можливості Kaspersky Internet Security
 34. Робота з продуктом
 35. Новітні технології
 36. «Хмарні» технології Kaspersky Security Network
 37. захист комп'ютера
 38. Батьківський контроль
 39. безпечні платежі
 40. додаткові утиліти
 41. Сервісні функції
 42. Звіти
 43. підтримка
 44. висновки

Огляд Kaspersky Internet Security 2015 для всіх пристроїв

Одним з компонентів продукту є безкоштовний додаток «Безпечний браузер», яке тепер є не тільки для платформи iOS, але і для Windows Phone. В Kaspersky Internet Security для Windows були додані такі функції як перевірка безпеки публічних мереж Wi-Fi, захист від несанкціонованого підключення до веб-камері, контроль інтернет-трафіку. Також були істотно оновлені функції вже відомих компонентів захисту.

1. Введення

2. Системні вимоги

3. Функціональні можливості

4. Робота з продуктом

4.1. Новітні технології

4.2. «Хмарні» технології Kaspersky Security Network

4.3. захист комп'ютера

4.4. Батьківський контроль

4.5. безпечні платежі

4.6. додаткові утиліти

4.7. Сервісні функції

4.8. Звіти

4.9. підтримка

5. Висновки

Вступ

В кінці літа «Лабораторія Касперського» випустила нову версію продукту Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв (з умовним індексом 2015). Купуючи таке «пакетне» пропозиція, користувач отримує можливість отримати захист декількох пристроїв (від 2 до 5), що працюють під різними операційними системами (Windows, Mac OS і Android). В результаті можна організувати персональну захист особистих пристроїв (наприклад, купивши 2 ліцензії на ноутбук і планшет) або забезпечити захист всієї родини (купивши 5 ліцензій для всіх пристроїв в родині).

Перш за все потрібно позначити, що в продукті Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв відбулося оновлення тільки продукту для захисту Windows, оновлення продуктів для захисту інших операційних систем будуть випущені кілька пізніше. Тому весь огляд і всі представлені в ньому оновлення будуть ставитися тільки до версії продукту Kaspersky Internet Security для Windows.

У новому Kaspersky Internet Security були додані компоненти для перевірки безпеки публічних мереж Wi-Fi, захисту від несанкціонованого підключення до веб-камері, контроль інтернет-трафіку для оптимізації витрат при підключенні через Wi-Fi, 3G і 4G. Було розширено функціонал захисту від програм-шифрувальників, батьківського контролю, безпечних платежів, анти-фішинг і т.д. В даних компонентах з'явилися нові функції для їх більш ефективного використання.

У новій версії продовжилася еволюція нового «контурного» призначеного для користувача інтерфейсу Kaspersky Internet Security. Кількість компонентів в головному вікні програми скоротилося до чотирьох, що має бути зручно користувачам, які використовують в антивірусі тільки функцію «Перевірити» і, в крайньому випадку, «Оновити». Налаштування програми також були перероблені, була зроблена нова компоновка вже відомих компонентів захисту.

Системні вимоги

Для роботи з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв потрібно дотримуватися наступних системних вимог.

Для комп'ютерів і ноутбуків під управлінням Windows

Мінімальні вимоги до комп'ютера залежать від операційної системи, під управлінням якої він працює. Уся таблиця наведена нижче.

Таблиця 1. Вимоги до апаратури для роботи на різних операційних системах

Операційна система Апаратні вимоги Windows XP версій Home Edition, Professional x32 (SP3 або вище), Professional x64 (SP2 або вище)

1) Процесор 800 МГц і вище;

2) 512 МБ оперативної пам'яті.

Windows Vista версій Home Basic, Home Premium, Business, Enterprise, Ultimate (SP1 або вище, 32/64 біт)

1) Процесор 1 ГГц 32 біт (x86) / 64 біт (x64) і вище;

2) 1 ГБ оперативної пам'яті (x32) або 2 ГБ оперативної пам'яті (x64).

Windows 7 версій Starter, Home Basic, Home Premium, Professional і Ultimate (32/64 біт) Windows 8 і 8.1 Pro, Enterprise (32/64 біт)

Такжекомпьютер повинен відповідати таким загальним системним вимогам:

 • 480 Мб вільного дискового простору;
 • підключення до мережі Інтернет (для активації продукту і отримання регулярних оновлень);
 • Microsoft Internet Explorer 8.0 або вище;
 • Microsoft Windows Installer 3.0 або вище.

Потрібно відзначити, що для роботи з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв під Windows необхідна наявність пакета Microsoft .NET Framework 4. При його відсутності Kaspersky Internet Security запускає його установку, що вимагає ще як мінімум 800 Мб дискового простору.

Для комп'ютерів і ноутбуків під управлінням Mac OS

 • Версія операційної системи: Mac OS X 10.6, 10.7, 10.8 або 10.9 (процесор Intel®).
 • Пам'ять: 1 Гб.
 • 350 Мб вільного дискового простору.

Для пристроїв під управлінням Android

 • Версія операційної системи: Android 2.3 - 4.4.
 • Мінімальна роздільна здатність екрану: 320 х 480.

Для пристроїв під управлінням iOS

 • Версія операційної системи: iOS 6.0 або вище.

Для пристроїв під управлінням Windows Phone.

 • Версія операційної системи: Windows Phone 8 або вище.

Функціональні можливості Kaspersky Internet Security

В Kaspersky Internet Security для захисту Windows реалізовані такі захисні можливості:

 1. Базовий захист. Традиційні сигнатурні методи, евристичний аналіз, проактивні методи і «хмарні» технологііпозволяют оперативно захиститися від підозрілих програм і сайтів.
 2. Режим безпечних програм. Дозволяє організовувати довірену середу, в якій користувач може працювати тільки з «довіреними» додатками, які входять до «білого» списку «Лабораторія Касперського» .У новій версії був істотно перероблений інтерфейс для роботи з даними режимом, що зробило настройку режиму більш простою і зрозумілою.
 3. Безпечні платежі. Захист при використанні онлайн-банкінгу , Популярних платіжних систем (PayPal, Яндекс.Деньги і т.д.) і покупок в інтернет-магазинах. Для забезпечення захисту використовується перевірка по базі адрес реальних систем банків і платіжних систем (перевірка на те, що сайт не є підробкою, що не скомпрометований чи сайт або з'єднання з ним), захищений режим роботи браузера, перевірка сертифікатів сервери і пошук, захист від експлойтів . У новій версії з'явилася захист від можливості робити несанкціоновані знімки екрану під час виконання фінансових операцій і захист браузерів від впровадження невідомих драйверів і додаткових програмних модулів.
 4. Батьківський контроль. Дозволяє встановити обмеження на доступ до ресурсів і програм для користувачів комп'ютера залежно від їх віку (дитина 4+, підліток 12+, призначений для користувача профіль), а також складати статистичні звіти про дії користувачів. Обмеження можуть накладатися на час роботи з комп'ютером та Інтернетом, що запускаються програмами, файлами для завантаження, активністю в соціальних мережах і т.д. У новій версії підтримується безпечний пошук по відео в соціальній мережі «ВКонтакте».
 5. Мережева і інтернет-безпеку. Великий набір інструментів дозволяє блокувати доступ до шкідливих сайтів, виявляти шкідливий код і небезпечні скрипти на веб-сторінках, здійснювати аналіз мережевої активності і блокувати мережеві атаки. Здійснюється перевірка всіх повідомлень електронної пошти і систем миттєвого обміну повідомленнями та блокування виявлених загроз. Мережевий екран захищає від проникнення в систему і забезпечує захист від мережевих атак.
 6. Захист персональних даних. Анти-фішинг забороняє доступ до відомих фішингових сайтів і блокує посилання на фішингові сайти в соціальних мережах (ВКонтакте, Facebook, Twitter і т.д.). Для забезпечення безпеки при заповненні форм в Інтернеті використовується віртуальна клавіатура і спеціальний драйвер, що запобігає реєстрацію натискань на клавіші апаратної клавіатури. Проводиться перевірка безпеки підключення через Wi-Fi, 3G, 4G. Здійснюється захист від несанкціонованого підключення до веб-камері.
 7. Моніторинг активності програм. Стежить за активністю додатків, виявляє шкідливі програми, блокує їх і дозволяє скасувати небезпечні дії шкідливих програм, навіть якщо вони були вчинені протягом попередньої сесії. Захищає від програм, шифруючих дані користувачів і що вимагають гроші за розшифровку цих даних. Захищає від програм, які здійснюють «захоплення» екрану. Також на основі моніторингу активності додатків працює захист від експлойтів.
 8. Блокування небажаного контенту. Анти-банер дозволяє блокувати рекламні банери, а анти-спам дозволяє значно скоротити кількість небажаних листів за рахунок використання хмарних технологій і евристичного аналізу.

Для захисту інших операційних систем склад використовуваних компонентів відрізняється ( Mac OS , Android ).

Робота з продуктом

Для роботи з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв потрібно завантажити його дистрибутив з офіційної сторінки продукту . Після цього можна придбати ліцензію або скористатися 30-й денний пробною версією. При покупці ліцензії «Лабораторія Касперського» мотивує купувати ліцензію на 3 пристрої, тому що ціна за одну ліцензію становить 800 рублів (при покупці 2 ліцензій), 663 рубля (при покупці 3 ліцензій) і 780 рублів (при покупці 5 ліцензій). Тобто принцип, чим більше купив, тим дешевше одиниця продукції, тут не працює.

Малюнок 1. Ціна за ліцензію на Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Після запуску Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв ми бачимо головне вікно програми. У ньому знаходиться «світлофор» у вигляді монітора, інформація про стан захисту і панель інструментів. У головному вікні доступні чотири кнопки для доступу до основних функцій - перевірці файлової системи, оновлень баз даних і програмних модулів, безпечним платежах і батьківського контролю. Доступ до профілю користувача, налаштувань, підтримки та управління ліцензіями винесено в нижній рядок головного вікна.

Малюнок 2. Головне вікно Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Головне вікно Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

При натисканні в головному вікні на посилання «Показати додаткові інструменти» користувач переходить до вікна «Інструменти», в якому знаходяться ці самі додаткові інструменти для забезпечення безпеки. У цьому вікні також можна в реальному часі отримати інформацію про роботу компонентів «Контроль програм» і «Моніторинг мережі», а також результати роботи програми в цілому.

Малюнок 3. Головне вікно Kaspersky Internet Security з розкритою інструментальною панеллю

Інформацію про стан захисту і знайдених проблеми можна отримати у вікні «Центр повідомлень», в яке можна перейти за посиланням «Детальніше» в головному вікні Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв.

Малюнок 4. Інформація про проблеми безпеки

Інформація про проблеми безпеки

Новітні технології

В Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв з'явився набір нових функцій, які відповідають на ряд найбільш актуальних проблем з безпекою. Першою новинкою є захист від програм, шифруючих дані користувачів ( «кріптолокеров»). Дані програми шифрують потрібні користувачеві документи, після чого вимагають у нього гроші за розшифровку . У ряді випадків спеціальні програми дозволяють розшифрувати потрібні документи. Однак часто розшифрувати документи не вдається (наприклад, якщо використовувався довгий ключ) і тоді користувач або втрачає документи, або втрачає гроші. Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв елегантно вирішує цю проблему за допомогою створення локальних резервних документів, які відкривалися недовірених додатками. В результаті, якщо документ був зашифрований, то втрачені файли просто відновлюються з резервної копії.

Малюнок 5. Відновлення файлу, який був зашифрований

Другою новинкою є захист від несанкціонованого підключення до веб-камері. Необхідність такого захисту пов'язана з тим, що ряд програм може отримати доступ до драйверів веб-камер і з їх допомогою робити знімки без відома господаря самої камери. Для вирішення цієї проблеми в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв доданий спеціальний віртуальний драйвер (як додаткова «надбудова» над реальним драйвером), який відстежує всі звернення до веб-камері і мікрофону і попереджає від цього користувача. В результаті користувач може бути впевнений, що за ним ніхто не підглядає.

Малюнок 6. Попередження про доступ до веб-камері

Попередження про доступ до веб-камері

Третьою новою функцією є захист від підключень через Wi-Fi, 3G і 4G. Часто підключення до Інтернету можуть відбуватися через загальнодоступні публічні мережі, які не мають ніякого захисту. При використанні Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв при підключенні до таких мереж перевіряється тип шифрування і інші настройки мережі і в разі виявлення проблем користувачеві виводиться рекомендація по використанню мережі.

Малюнок 7. Попередження про небезпечної бездротової мережі

У новій версії також проведено багато покращень уже відомих компонентів - додані автоматичні оновлення, захист буфера при здійсненні фінансових операцій, оптимізація трафіку при роботі через мобільні мережі і т.д.

«Хмарні» технології Kaspersky Security Network

В Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв «хмара» використовується як «наскрізна» технологія, що застосовується у великій кількості компонентів безпеки - файловому антивірусі, веб-антивірус, контролі програм і т.д. З «хмари» виходить інформація про репутацію файлів і сайтів, «білі» списки додатків і т.д. В результаті час від виявлення загрози до створення захисту від неї може вимірюватися хвилинами або навіть секундами.

Інформація про роботу «хмари» (Kaspersky Security Network, KSN) доступна у вікні «Захист із хмари», в яке можна перейти з вікна «Інструменти». У вікні «Захист із хмари» користувач може побачити інформацію про погрози, які були виявлені за допомогою «хмари», а включити або відключити роботу «хмари» можна в додаткових настройках в розділі «Зворотній зв'язок».

Малюнок 8. Інформація про роботу «хмарних» технологій Kaspersky Security Network

Інформація про роботу «хмарних» технологій Kaspersky Security Network

При необхідності користувач може скористатися «хмарними» технологіями безпосередньо перевіривши репутацію конкретного файлу або сайту. У цьому випадку він може отримати інформацію про репутації додатки, його цифровий підпис, географію поширення і ступінь довіри до нього інших користувачів.

Малюнок 9. Репутація файлу «avp. exe »в KSN

Крім довіри до додатка з вікна репутація можна отримати і інші цікаві факти. Наприклад, що файл avp.exe був випущений 4 місяці тому, хоча офіційно реліз продукту був представлений в кінці серпня. Що файл avpui.exe називається «Kaspersky Anti-Virus», незважаючи на те, що у нас встановлений Kaspersky Internet Security. А також, що основними країнами, в яких використовується Kaspersky Internet Security, є США (25%), РФ (23%) і ФРН (15%).

При необхідності можна запросити і більш докладну інформацію про програму за допомогою онлайн-сервіс Kaspersky Application Advisor, який показує інформацію з «білого» списку Kaspersky Whitelist.

Малюнок 10. Репутація файлу «avp.exe» в Kaspersky Application Advisor

захист комп'ютера

Для вибору сценарію перевірки файлової системи на наявність шкідливих програм потрібно в головному вікні Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв натиснути кнопку «Перевірка». У вікні можна запустити одну з чотирьох перевірок - повну, «швидку», вибіркову і перевірку знімних носіїв. У цьому ж вікні можна запустити менеджер завдань, який покаже поточну діяльність Kaspersky Internet Security, а також всі раніше скоєні перевірки.

Малюнок 11. Сценарії перевірки в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Для захисту операційної системи в реальному часі використовується компонент «Контроль програм». Він дозволяє встановлювати обмеження на запуск додатків і виконувані ними дії. За допомогою даного компонента користувач може відстежувати активність додатків.

Малюнок 12. Контроль програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Контроль програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Всі додатки в системі відносяться до однієї з чотирьох груп - довірені, слабкі обмеження, сильні обмеження, недовірених. Залежно від групи додатки має різний набір дозволів для доступу до файлів, реєстру, процесів в системі, мережі і т.д. Користувач може скористатися наявними настройками довіри до додатків або задати для конкретного додатка свій набір дозволів. В результаті обмежуються права додатків, які потенційно можуть нести загрозу, що підвищує безпеку системи.

Малюнок 13. Завдання правил для додатків в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Користувач може отримати повну інформацію про активність всіх запущених додатків і використовуваних ними системних ресурсах (навантаження на процесор, обсяг пам'яті, місце на «жорсткому» диску і завантаження мережі).

Малюнок 14. Активність програм

Активність програм

Починаючи з попередньої версії, в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв був доданий режим безпечних програм. При включенні даного режиму користувач може запускати тільки ті програми, які потрапили в «білий» список «Лабораторії Касперського». В результаті користувач працює в обмеженою, але, в той же час, безпечному середовищі. При цьому навіть для довірених програм застосовується «коридор безпеки» - це набір типових дії, який повинен бути достатній для виконання базового функціоналу додатків різного типу. Наприклад, для текстових процесорів нетиповою є завантаження драйверів, тому навіть довіреній текстового процесора дана операція буде заблокована. У новому Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв призначений для користувача інтерфейс даного режиму було суттєво доопрацьовано, в результаті чого робота з ним стала простіше і зрозуміліше.

Малюнок 15. Аналіз встановлених додатків для роботи режиму безпечних програм

При включенні режиму безпечного програм начинает Виконувати аналіз всех системних и віконуваніх файлів. Це перевірка може займати кілька годин і доходити до доби, що досить незручно з точки зору управління додатком. Після побудови списку додатків користувачеві пропонується оцінити безпеку додатків, які «не знайомі» Kaspersky Internet Security. Після вказівки репутації невідомих програм включається так званий «безпечний режим» роботи.

Малюнок 16. Налаштування безпечного режиму контролю програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Налаштування безпечного режиму контролю програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

В моніторинг активності також входить ряд корисних функцій:

 1. Захист від програм, які здійснюють «захоплення» екрану. Kaspersky Internet Security розпізнає і закриває програми блокування екрану, не дозволяючи їм вносити зміни в роботу системи.
 2. Захист від експлойтів. Поведінковий аналізатор визначає не типові дії додатків, які схожі з методами роботи експлойтів і блокує їх. В результаті користувач отримує захист від нових загроз.

Малюнок 17. Налаштування функцій моніторингу активності в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Налаштування функцій моніторингу активності в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Більшість компонентів захисту недоступно з головного вікна, а настройка проводиться у вікні налаштувань. В налаштуваннях крім файлового антивіруса і контролю програм розташовуються такі компоненти, як «Захист від мережевих атак», «IM-антивірус», «Поштовий антивірус», «Веб-антивірус», «Мережевий екран», «Анти-спам», «Анти -банер »і т.д. Для включення / вимикання кожного компонента досить натиснути на відповідний перемикач. Завдяки новій угруповання і контурним піктограм пошук потрібного компонента і їх налаштувань став істотно легше.

Малюнок 18. Налаштування компонентів безпеки Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Батьківський контроль

Батьківський контроль призначений для контролю і обмеження роботи користувачів під певною обліковим записом на комп'ютері. Його мета - захистити дітей і підлітків від небезпечних контактів і небажаного контенту. Для кожного облікового запису можна використовувати один з заздалегідь налаштованих профілів - «за замовчуванням», дитина (4+) або підліток (12+). Також можна налаштувати власний профіль для кожного зі своїх дітей.

У новій версії був перероблений призначений для користувача інтерфейс, який став простіше і зручніше. Також для соціальної мережі www.vk.com безпечний пошук, яка не відображає зміст «для дорослих».

Малюнок 19. Налаштування батьківського контролю в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Налаштування батьківського контролю в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Для кожного облікового запису можна налаштувати такі параметри, як режим роботи за комп'ютером, режим використання Інтернету, дозволені / заборонені програми, обмеження на спілкування в IM-програмах і соціальних мережах, а також контроль вмісту (контроль використовуваних слів і персональних даних).

Малюнок 20. Налаштування обмежень при роботі в Інтернеті в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Якщо користувач заблокував доступ дитини до певних категорій сайтів (наприклад, веб-сайти «для дорослих»), то доступ до таких сайтів блокується із зазначенням причини блокування.

Малюнок 21. Блокування доступу в веб-сайту

Блокування доступу в веб-сайту

безпечні платежі

Для захисту користувачів при використанні онлайн-банкінгу, популярних платіжних систем (PayPal, Яндекс.Деньги і т.д.) і покупок в інтернет-магазинах використовується технологія «Безпечні платежі». При здійсненні платежів працює багаторівневий захист. При переході на сайт банку або платіжної системи перевіряється його адресу і якщо він знаходиться в базах довірених адрес, то браузер запускається в захищеному режимі. Користувач може доповнювати цей список потрібними йому адресами. Безпечний режим дозволяє захиститися від впроваджень сторонніх процесів і атак типу «Man in the middle» в процесі доступу до сайту.

Малюнок 22. Налаштування безпечних платежів в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Після переходу в безпечний режим перевіряються сертифікати сайту, що захищає користувача від переходу на фішингові сайту. Також в процесі доступу до сайту проводиться аналіз вразливостей, які можуть привести до втрати персональних даних, і при їх виявленні проводиться їх блокування.

Малюнок 23. Пропозиція користувачеві відкрити веб-сайт в захищеному режимі

Пропозиція користувачеві відкрити веб-сайт в захищеному режимі

Також для забезпечення безпечного введення даних використовується віртуальна клавіатура і спеціальний драйвер для захисту введення даних на апаратній клавіатурі. В результаті забезпечується захист від програм, які здійснюють реєстрацію натискань клавіш (keylogger) і зняття скріншотів (screenshot).

Малюнок 24. Віртуальна клавіатура в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

У новій версії Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв була поліпшена захист від несанкціонованих знімків екрану під час проведення фінансових операцій, добавлена ​​захист буфера обміну при виконанні платежів, реалізований захист браузера від установки невідомих драйверів для браузерів.

У процесі роботи з безпечним браузером з'ясувалася цікава подробиця. При переміщенні вікна браузера зелена рамка, яка показує роботу даного режиму, не завжди встигала переміщатися за вікном (інерційність).

Малюнок 25. Затримки в відображенні рамки в режимі безпечного браузера

Більш докладно про роботу технології «Безпечні платежі» в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв можна прочитати в одному з наших попередніх оглядів .

додаткові утіліті

У додаткових інструментах Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв можна знайти традиційні для цієї серії продуктів чотири утиліти для обслуговування операційної системи і інструмент «Пошук вразливостей».

Малюнок 26. Програми в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Пошук вразливостей раніше був одним із сценаріїв перевірки, однак, на увазі відмінності від інших сценаріїв, був оформлений у вигляді окремого інструменту. Даний інструмент дозволяє знаходити уразливості в популярних додатках і позначати їх для подальшого виправлення.

Чотири утиліти дозволяють виконувати ряд функцій, пов'язаних із забезпеченням захисту операційної системи. Управління утилітами здійснюється за допомогою простих майстрів, що складаються з 2-3 кроків.

«Диск аварійного відновлення» (Kaspersky Rescue Disk) дозволяє створити резервний диск, який можна використовувати для відновлення працездатності операційної системи, якщо вірусна атака призвела до пошкодження системних файлів і неможлива її первісна завантаження.

Утиліта «Відновлення після зараження» дозволяє провести перевірку операційної системи і виправити ушкодження, які були викликані активністю шкідливих програм або виникли через системні збої.

Утиліта «Видалення слідів активності» призначена для пошуку і видалення інформації про активність користувача (виконані команди, журнали дій, кеш браузерів, історії пошуку та відвідування сайтів і т.д.).

Утиліта «Налаштування браузера» виконує аналіз параметрів браузера Microsoft Internet Explorer, які негативно впливають на безпеку комп'ютера, і пропонує варіанти їх зміни. Рік за роком дана утиліта перевіряє тільки браузер Microsoft Internet Explorer. Логічніше було б або виключити дану утиліту з Kaspersky Internet Security, або перевіряти кілька популярних браузерів. А в такому вигляді дана утиліта виглядає як явний анахронізм, який з якихось причин тягнеться з версії до версії.

Сервісні функції

До сервісних функцій відносяться оновлення і карантин. У новій версії Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв всі оновлення будуть здійснюватися автоматично. Користувачеві залишили можливість натиснути на кнопку «Оновити», однак це в більшій мірі данину традиції, ніж необхідність. У вікні «Оновлення» також можна дізнатися інформацію про час останнього оновлення, кількості використовуваних сигнатур і режимі запуску оновлення.

Малюнок 27. Оновлення в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Друга функція - це карантин. На карантин поміщаються підозрілі файли, а також файли, які були видалені або змінені в процесі лікування. Файли, поміщені на карантин, не становлять загрози для комп'ютера, а рішення про їх подальшу долю повинен приймати користувач.

Малюнок 28. Карантин в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Звіти

Звіт в Kaspersky Internet Security для всіх устройствпредставлен в текстовому вигляді складається з кількості результативних дій, виконаних основними компонентами. Наявність текстового звіту ускладнює його сприйняття, на відміну від сприйняття діаграм. Угруповання параметрів (наприклад, в 2-3 групи) могла б істотно спростити сприйняття звіту.

Малюнок 29. Короткий звіт в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

По кожній дії кожного компонента можна отримати інформацію в докладному звіті. У ньому можна побачити, на роботу якого додатка зреагував Kaspersky Internet Security, час цієї реакції і різні додаткові параметри.

Малюнок 30. Докладний звіт в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Докладний звіт в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

підтримка

ВKaspersky Internet Security для всіх пристроїв поставляється довідка, а з офіційного сайту можна завантажити документацію в форматі pdf. Для новачків також можуть бути корисні відеоуроки по роботі з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв на сайті Лабораторії Касперського, однак на момент написання огляду уроки були тільки на попередню версію продукту з індексом 2014 (http://support.kaspersky.ru/kis2014/ecourse ).

Традиційно на високому рівні знаходиться підтримка, яку користувач може отримати при виникненні проблем з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв. З вікна підтримки можна перейти до актуальні питання (інтерактивна підтримка), рекомендацій по налаштуванню програми, форум користувачів, а також перейти до вікна для моніторингу проблем. Також можна звернутися в службу ПІДТРИМКИ і передати підозрілий файл на перевірку.

Малюнок 31. Інструменти для підтримки в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Інструменти для підтримки в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Моніторинг проблем дозволяє записати трасування роботи Kaspersky Internet Security і послати її в службу технічної підтримки. Ця функція може бути корисна, якщо виникають нестандартні помилки.

Висновки

В цілому, продукт Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв заслуговує на позитивну оцінку. Продукт включає в себе широкий набір різних компонентів захисту, розробники постійно додають нові функції для захисту від нових загроз, постійно розвивається і вдосконалюється призначений для користувача інтерфейс.

переваги

 1. Захист від програм, шифруючих дані користувачів. Ця функція дозволяє робити резервні копії документів при їх відкритті недовірених додатками і відновлювати документи, в разі їх шифрування. В результаті користувач не втратить документи і йому не доведеться платити зловмисникам за розшифровку документів.
 2. Захист від доступу до веб-камерам на захищається пристрої. Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв використовує спеціальний віртуальний драйвер, який перехоплює всі звернення до веб-камері і мікрофону і попереджає користувача про це.
 3. Модель ліцензування «для всіх пристроїв» дозволяє при покупці ліцензії отримати захист для пристроїв, що працюють під різними операційними системами - Windows, Mac OS і Android.
 4. Режим безпечних програм. При включенні даного режиму користувач працює в обмеженому середовищі, в якій не можуть запускати недовірених додатки. В результаті даний режим дозволяє захиститися від нових загроз навіть без використання традиційних засобів захисту.
 5. Технологія «Безпечні платежі». Даний компонент дозволяє захищати користувачів при використанні онлайн-банкінгу, популярних платіжних систем (PayPal, Яндекс.Деньги і т.д.) і при здійсненні покупок в інтернет-магазинах. У новій версії була поліпшена захист від несанкціонованих знімків екрану під час проведення фінансових операцій, добавлена ​​захист буфера обміну при виконанні платежів, реалізований захист браузера від установки невідомих драйверів для браузерів.
 6. Батьківський контроль став більш зручним в управлінні. Була додана функція безпечного пошуку по відео ВКонтакте.
 7. Новий користувальницький інтерфейс. У новій версії Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв використовується контурний інтерфейс, який зробив програму простіше для сприйняття і управління. Налаштування були заново структуровані, їх кількість зменшилася, що зробило програму простіше. Однак ресурс для оптимізації налаштувань ще не вичерпаний.

Недоліки

 1. Незважаючи на те, що був випущений реліз продукту Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв, новим є лише продукт для захисту пристроїв з операційною системою Windows.

Огляд Kaspersky Internet Security 2015 для всіх пристроїв

Одним з компонентів продукту є безкоштовний додаток «Безпечний браузер», яке тепер є не тільки для платформи iOS, але і для Windows Phone. В Kaspersky Internet Security для Windows були додані такі функції як перевірка безпеки публічних мереж Wi-Fi, захист від несанкціонованого підключення до веб-камері, контроль інтернет-трафіку. Також були істотно оновлені функції вже відомих компонентів захисту.

1. Введення

2. Системні вимоги

3. Функціональні можливості

4. Робота з продуктом

4.1. Новітні технології

4.2. «Хмарні» технології Kaspersky Security Network

4.3. захист комп'ютера

4.4. Батьківський контроль

4.5. безпечні платежі

4.6. додаткові утиліти

4.7. Сервісні функції

4.8. Звіти

4.9. підтримка

5. Висновки

Вступ

В кінці літа «Лабораторія Касперського» випустила нову версію продукту Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв (з умовним індексом 2015). Купуючи таке «пакетне» пропозиція, користувач отримує можливість отримати захист декількох пристроїв (від 2 до 5), що працюють під різними операційними системами (Windows, Mac OS і Android). В результаті можна організувати персональну захист особистих пристроїв (наприклад, купивши 2 ліцензії на ноутбук і планшет) або забезпечити захист всієї родини (купивши 5 ліцензій для всіх пристроїв в родині).

Перш за все потрібно позначити, що в продукті Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв відбулося оновлення тільки продукту для захисту Windows, оновлення продуктів для захисту інших операційних систем будуть випущені кілька пізніше. Тому весь огляд і всі представлені в ньому оновлення будуть ставитися тільки до версії продукту Kaspersky Internet Security для Windows.

У новому Kaspersky Internet Security були додані компоненти для перевірки безпеки публічних мереж Wi-Fi, захисту від несанкціонованого підключення до веб-камері, контроль інтернет-трафіку для оптимізації витрат при підключенні через Wi-Fi, 3G і 4G. Було розширено функціонал захисту від програм-шифрувальників, батьківського контролю, безпечних платежів, анти-фішинг і т.д. В даних компонентах з'явилися нові функції для їх більш ефективного використання.

У новій версії продовжилася еволюція нового «контурного» призначеного для користувача інтерфейсу Kaspersky Internet Security. Кількість компонентів в головному вікні програми скоротилося до чотирьох, що має бути зручно користувачам, які використовують в антивірусі тільки функцію «Перевірити» і, в крайньому випадку, «Оновити». Налаштування програми також були перероблені, була зроблена нова компоновка вже відомих компонентів захисту.

Системні вимоги

Для роботи з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв потрібно дотримуватися наступних системних вимог.

Для комп'ютерів і ноутбуків під управлінням Windows

Мінімальні вимоги до комп'ютера залежать від операційної системи, під управлінням якої він працює. Уся таблиця наведена нижче.

Таблиця 1. Вимоги до апаратури для роботи на різних операційних системах

Операційна система Апаратні вимоги Windows XP версій Home Edition, Professional x32 (SP3 або вище), Professional x64 (SP2 або вище)

1) Процесор 800 МГц і вище;

2) 512 МБ оперативної пам'яті.

Windows Vista версій Home Basic, Home Premium, Business, Enterprise, Ultimate (SP1 або вище, 32/64 біт)

1) Процесор 1 ГГц 32 біт (x86) / 64 біт (x64) і вище;

2) 1 ГБ оперативної пам'яті (x32) або 2 ГБ оперативної пам'яті (x64).

Windows 7 версій Starter, Home Basic, Home Premium, Professional і Ultimate (32/64 біт) Windows 8 і 8.1 Pro, Enterprise (32/64 біт)

Такжекомпьютер повинен відповідати таким загальним системним вимогам:

 • 480 Мб вільного дискового простору;
 • підключення до мережі Інтернет (для активації продукту і отримання регулярних оновлень);
 • Microsoft Internet Explorer 8.0 або вище;
 • Microsoft Windows Installer 3.0 або вище.

Потрібно відзначити, що для роботи з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв під Windows необхідна наявність пакета Microsoft .NET Framework 4. При його відсутності Kaspersky Internet Security запускає його установку, що вимагає ще як мінімум 800 Мб дискового простору.

Для комп'ютерів і ноутбуків під управлінням Mac OS

 • Версія операційної системи: Mac OS X 10.6, 10.7, 10.8 або 10.9 (процесор Intel®).
 • Пам'ять: 1 Гб.
 • 350 Мб вільного дискового простору.

Для пристроїв під управлінням Android

 • Версія операційної системи: Android 2.3 - 4.4.
 • Мінімальна роздільна здатність екрану: 320 х 480.

Для пристроїв під управлінням iOS

 • Версія операційної системи: iOS 6.0 або вище.

Для пристроїв під управлінням Windows Phone.

 • Версія операційної системи: Windows Phone 8 або вище.

Функціональні можливості Kaspersky Internet Security

В Kaspersky Internet Security для захисту Windows реалізовані такі захисні можливості:

 1. Базовий захист. Традиційні сигнатурні методи, евристичний аналіз, проактивні методи і «хмарні» технологііпозволяют оперативно захиститися від підозрілих програм і сайтів.
 2. Режим безпечних програм. Дозволяє організовувати довірену середу, в якій користувач може працювати тільки з «довіреними» додатками, які входять до «білого» списку «Лабораторія Касперського» .У новій версії був істотно перероблений інтерфейс для роботи з даними режимом, що зробило настройку режиму більш простою і зрозумілою.
 3. Безпечні платежі. Захист при використанні онлайн-банкінгу , Популярних платіжних систем (PayPal, Яндекс.Деньги і т.д.) і покупок в інтернет-магазинах. Для забезпечення захисту використовується перевірка по базі адрес реальних систем банків і платіжних систем (перевірка на те, що сайт не є підробкою, що не скомпрометований чи сайт або з'єднання з ним), захищений режим роботи браузера, перевірка сертифікатів сервери і пошук, захист від експлойтів . У новій версії з'явилася захист від можливості робити несанкціоновані знімки екрану під час виконання фінансових операцій і захист браузерів від впровадження невідомих драйверів і додаткових програмних модулів.
 4. Батьківський контроль. Дозволяє встановити обмеження на доступ до ресурсів і програм для користувачів комп'ютера залежно від їх віку (дитина 4+, підліток 12+, призначений для користувача профіль), а також складати статистичні звіти про дії користувачів. Обмеження можуть накладатися на час роботи з комп'ютером та Інтернетом, що запускаються програмами, файлами для завантаження, активністю в соціальних мережах і т.д. У новій версії підтримується безпечний пошук по відео в соціальній мережі «ВКонтакте».
 5. Мережева і інтернет-безпеку. Великий набір інструментів дозволяє блокувати доступ до шкідливих сайтів, виявляти шкідливий код і небезпечні скрипти на веб-сторінках, здійснювати аналіз мережевої активності і блокувати мережеві атаки. Здійснюється перевірка всіх повідомлень електронної пошти і систем миттєвого обміну повідомленнями та блокування виявлених загроз. Мережевий екран захищає від проникнення в систему і забезпечує захист від мережевих атак.
 6. Захист персональних даних. Анти-фішинг забороняє доступ до відомих фішингових сайтів і блокує посилання на фішингові сайти в соціальних мережах (ВКонтакте, Facebook, Twitter і т.д.). Для забезпечення безпеки при заповненні форм в Інтернеті використовується віртуальна клавіатура і спеціальний драйвер, що запобігає реєстрацію натискань на клавіші апаратної клавіатури. Проводиться перевірка безпеки підключення через Wi-Fi, 3G, 4G. Здійснюється захист від несанкціонованого підключення до веб-камері.
 7. Моніторинг активності програм. Стежить за активністю додатків, виявляє шкідливі програми, блокує їх і дозволяє скасувати небезпечні дії шкідливих програм, навіть якщо вони були вчинені протягом попередньої сесії. Захищає від програм, шифруючих дані користувачів і що вимагають гроші за розшифровку цих даних. Захищає від програм, які здійснюють «захоплення» екрану. Також на основі моніторингу активності додатків працює захист від експлойтів.
 8. Блокування небажаного контенту. Анти-банер дозволяє блокувати рекламні банери, а анти-спам дозволяє значно скоротити кількість небажаних листів за рахунок використання хмарних технологій і евристичного аналізу.

Для захисту інших операційних систем склад використовуваних компонентів відрізняється ( Mac OS , Android ).

Робота з продуктом

Для роботи з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв потрібно завантажити його дистрибутив з офіційної сторінки продукту . Після цього можна придбати ліцензію або скористатися 30-й денний пробною версією. При покупці ліцензії «Лабораторія Касперського» мотивує купувати ліцензію на 3 пристрої, тому що ціна за одну ліцензію становить 800 рублів (при покупці 2 ліцензій), 663 рубля (при покупці 3 ліцензій) і 780 рублів (при покупці 5 ліцензій). Тобто принцип, чим більше купив, тим дешевше одиниця продукції, тут не працює.

Малюнок 1. Ціна за ліцензію на Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Після запуску Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв ми бачимо головне вікно програми. У ньому знаходиться «світлофор» у вигляді монітора, інформація про стан захисту і панель інструментів. У головному вікні доступні чотири кнопки для доступу до основних функцій - перевірці файлової системи, оновлень баз даних і програмних модулів, безпечним платежах і батьківського контролю. Доступ до профілю користувача, налаштувань, підтримки та управління ліцензіями винесено в нижній рядок головного вікна.

Малюнок 2. Головне вікно Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Головне вікно Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

При натисканні в головному вікні на посилання «Показати додаткові інструменти» користувач переходить до вікна «Інструменти», в якому знаходяться ці самі додаткові інструменти для забезпечення безпеки. У цьому вікні також можна в реальному часі отримати інформацію про роботу компонентів «Контроль програм» і «Моніторинг мережі», а також результати роботи програми в цілому.

Малюнок 3. Головне вікно Kaspersky Internet Security з розкритою інструментальною панеллю

Інформацію про стан захисту і знайдених проблеми можна отримати у вікні «Центр повідомлень», в яке можна перейти за посиланням «Детальніше» в головному вікні Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв.

Малюнок 4. Інформація про проблеми безпеки

Інформація про проблеми безпеки

Новітні технології

В Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв з'явився набір нових функцій, які відповідають на ряд найбільш актуальних проблем з безпекою. Першою новинкою є захист від програм, шифруючих дані користувачів ( «кріптолокеров»). Дані програми шифрують потрібні користувачеві документи, після чого вимагають у нього гроші за розшифровку . У ряді випадків спеціальні програми дозволяють розшифрувати потрібні документи. Однак часто розшифрувати документи не вдається (наприклад, якщо використовувався довгий ключ) і тоді користувач або втрачає документи, або втрачає гроші. Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв елегантно вирішує цю проблему за допомогою створення локальних резервних документів, які відкривалися недовірених додатками. В результаті, якщо документ був зашифрований, то втрачені файли просто відновлюються з резервної копії.

Малюнок 5. Відновлення файлу, який був зашифрований

Другою новинкою є захист від несанкціонованого підключення до веб-камері. Необхідність такого захисту пов'язана з тим, що ряд програм може отримати доступ до драйверів веб-камер і з їх допомогою робити знімки без відома господаря самої камери. Для вирішення цієї проблеми в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв доданий спеціальний віртуальний драйвер (як додаткова «надбудова» над реальним драйвером), який відстежує всі звернення до веб-камері і мікрофону і попереджає від цього користувача. В результаті користувач може бути впевнений, що за ним ніхто не підглядає.

Малюнок 6. Попередження про доступ до веб-камері

Попередження про доступ до веб-камері

Третьою новою функцією є захист від підключень через Wi-Fi, 3G і 4G. Часто підключення до Інтернету можуть відбуватися через загальнодоступні публічні мережі, які не мають ніякого захисту. При використанні Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв при підключенні до таких мереж перевіряється тип шифрування і інші настройки мережі і в разі виявлення проблем користувачеві виводиться рекомендація по використанню мережі.

Малюнок 7. Попередження про небезпечної бездротової мережі

У новій версії також проведено багато покращень уже відомих компонентів - додані автоматичні оновлення, захист буфера при здійсненні фінансових операцій, оптимізація трафіку при роботі через мобільні мережі і т.д.

«Хмарні» технології Kaspersky Security Network

В Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв «хмара» використовується як «наскрізна» технологія, що застосовується у великій кількості компонентів безпеки - файловому антивірусі, веб-антивірус, контролі програм і т.д. З «хмари» виходить інформація про репутацію файлів і сайтів, «білі» списки додатків і т.д. В результаті час від виявлення загрози до створення захисту від неї може вимірюватися хвилинами або навіть секундами.

Інформація про роботу «хмари» (Kaspersky Security Network, KSN) доступна у вікні «Захист із хмари», в яке можна перейти з вікна «Інструменти». У вікні «Захист із хмари» користувач може побачити інформацію про погрози, які були виявлені за допомогою «хмари», а включити або відключити роботу «хмари» можна в додаткових настройках в розділі «Зворотній зв'язок».

Малюнок 8. Інформація про роботу «хмарних» технологій Kaspersky Security Network

Інформація про роботу «хмарних» технологій Kaspersky Security Network

При необхідності користувач може скористатися «хмарними» технологіями безпосередньо перевіривши репутацію конкретного файлу або сайту. У цьому випадку він може отримати інформацію про репутації додатки, його цифровий підпис, географію поширення і ступінь довіри до нього інших користувачів.

Малюнок 9. Репутація файлу «avp. exe »в KSN

Крім довіри до додатка з вікна репутація можна отримати і інші цікаві факти. Наприклад, що файл avp.exe був випущений 4 місяці тому, хоча офіційно реліз продукту був представлений в кінці серпня. Що файл avpui.exe називається «Kaspersky Anti-Virus», незважаючи на те, що у нас встановлений Kaspersky Internet Security. А також, що основними країнами, в яких використовується Kaspersky Internet Security, є США (25%), РФ (23%) і ФРН (15%).

При необхідності можна запросити і більш докладну інформацію про програму за допомогою онлайн-сервіс Kaspersky Application Advisor, який показує інформацію з «білого» списку Kaspersky Whitelist.

Малюнок 10. Репутація файлу «avp.exe» в Kaspersky Application Advisor

захист комп'ютера

Для вибору сценарію перевірки файлової системи на наявність шкідливих програм потрібно в головному вікні Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв натиснути кнопку «Перевірка». У вікні можна запустити одну з чотирьох перевірок - повну, «швидку», вибіркову і перевірку знімних носіїв. У цьому ж вікні можна запустити менеджер завдань, який покаже поточну діяльність Kaspersky Internet Security, а також всі раніше скоєні перевірки.

Малюнок 11. Сценарії перевірки в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Для захисту операційної системи в реальному часі використовується компонент «Контроль програм». Він дозволяє встановлювати обмеження на запуск додатків і виконувані ними дії. За допомогою даного компонента користувач може відстежувати активність додатків.

Малюнок 12. Контроль програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Контроль програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Всі додатки в системі відносяться до однієї з чотирьох груп - довірені, слабкі обмеження, сильні обмеження, недовірених. Залежно від групи додатки має різний набір дозволів для доступу до файлів, реєстру, процесів в системі, мережі і т.д. Користувач може скористатися наявними настройками довіри до додатків або задати для конкретного додатка свій набір дозволів. В результаті обмежуються права додатків, які потенційно можуть нести загрозу, що підвищує безпеку системи.

Малюнок 13. Завдання правил для додатків в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Користувач може отримати повну інформацію про активність всіх запущених додатків і використовуваних ними системних ресурсах (навантаження на процесор, обсяг пам'яті, місце на «жорсткому» диску і завантаження мережі).

Малюнок 14. Активність програм

Активність програм

Починаючи з попередньої версії, в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв був доданий режим безпечних програм. При включенні даного режиму користувач може запускати тільки ті програми, які потрапили в «білий» список «Лабораторії Касперського». В результаті користувач працює в обмеженою, але, в той же час, безпечному середовищі. При цьому навіть для довірених програм застосовується «коридор безпеки» - це набір типових дії, який повинен бути достатній для виконання базового функціоналу додатків різного типу. Наприклад, для текстових процесорів нетиповою є завантаження драйверів, тому навіть довіреній текстового процесора дана операція буде заблокована. У новому Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв призначений для користувача інтерфейс даного режиму було суттєво доопрацьовано, в результаті чого робота з ним стала простіше і зрозуміліше.

Малюнок 15. Аналіз встановлених додатків для роботи режиму безпечних програм

При включенні режиму безпечного програм начинает Виконувати аналіз всех системних и віконуваніх файлів. Це перевірка може займати кілька годин і доходити до доби, що досить незручно з точки зору управління додатком. Після побудови списку додатків користувачеві пропонується оцінити безпеку додатків, які «не знайомі» Kaspersky Internet Security. Після вказівки репутації невідомих програм включається так званий «безпечний режим» роботи.

Малюнок 16. Налаштування безпечного режиму контролю програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Налаштування безпечного режиму контролю програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

В моніторинг активності також входить ряд корисних функцій:

 1. Захист від програм, які здійснюють «захоплення» екрану. Kaspersky Internet Security розпізнає і закриває програми блокування екрану, не дозволяючи їм вносити зміни в роботу системи.
 2. Захист від експлойтів. Поведінковий аналізатор визначає не типові дії додатків, які схожі з методами роботи експлойтів і блокує їх. В результаті користувач отримує захист від нових загроз.

Малюнок 17. Налаштування функцій моніторингу активності в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Налаштування функцій моніторингу активності в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Більшість компонентів захисту недоступно з головного вікна, а настройка проводиться у вікні налаштувань. В налаштуваннях крім файлового антивіруса і контролю програм розташовуються такі компоненти, як «Захист від мережевих атак», «IM-антивірус», «Поштовий антивірус», «Веб-антивірус», «Мережевий екран», «Анти-спам», «Анти -банер »і т.д. Для включення / вимикання кожного компонента досить натиснути на відповідний перемикач. Завдяки новій угруповання і контурним піктограм пошук потрібного компонента і їх налаштувань став істотно легше.

Малюнок 18. Налаштування компонентів безпеки Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Батьківський контроль

Батьківський контроль призначений для контролю і обмеження роботи користувачів під певною обліковим записом на комп'ютері. Його мета - захистити дітей і підлітків від небезпечних контактів і небажаного контенту. Для кожного облікового запису можна використовувати один з заздалегідь налаштованих профілів - «за замовчуванням», дитина (4+) або підліток (12+). Також можна налаштувати власний профіль для кожного зі своїх дітей.

У новій версії був перероблений призначений для користувача інтерфейс, який став простіше і зручніше. Також для соціальної мережі www.vk.com безпечний пошук, яка не відображає зміст «для дорослих».

Малюнок 19. Налаштування батьківського контролю в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Налаштування батьківського контролю в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Для кожного облікового запису можна налаштувати такі параметри, як режим роботи за комп'ютером, режим використання Інтернету, дозволені / заборонені програми, обмеження на спілкування в IM-програмах і соціальних мережах, а також контроль вмісту (контроль використовуваних слів і персональних даних).

Малюнок 20. Налаштування обмежень при роботі в Інтернеті в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Якщо користувач заблокував доступ дитини до певних категорій сайтів (наприклад, веб-сайти «для дорослих»), то доступ до таких сайтів блокується із зазначенням причини блокування.

Малюнок 21. Блокування доступу в веб-сайту

Блокування доступу в веб-сайту

безпечні платежі

Для захисту користувачів при використанні онлайн-банкінгу, популярних платіжних систем (PayPal, Яндекс.Деньги і т.д.) і покупок в інтернет-магазинах використовується технологія «Безпечні платежі». При здійсненні платежів працює багаторівневий захист. При переході на сайт банку або платіжної системи перевіряється його адресу і якщо він знаходиться в базах довірених адрес, то браузер запускається в захищеному режимі. Користувач може доповнювати цей список потрібними йому адресами. Безпечний режим дозволяє захиститися від впроваджень сторонніх процесів і атак типу «Man in the middle» в процесі доступу до сайту.

Малюнок 22. Налаштування безпечних платежів в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Після переходу в безпечний режим перевіряються сертифікати сайту, що захищає користувача від переходу на фішингові сайту. Також в процесі доступу до сайту проводиться аналіз вразливостей, які можуть привести до втрати персональних даних, і при їх виявленні проводиться їх блокування.

Малюнок 23. Пропозиція користувачеві відкрити веб-сайт в захищеному режимі

Пропозиція користувачеві відкрити веб-сайт в захищеному режимі

Також для забезпечення безпечного введення даних використовується віртуальна клавіатура і спеціальний драйвер для захисту введення даних на апаратній клавіатурі. В результаті забезпечується захист від програм, які здійснюють реєстрацію натискань клавіш (keylogger) і зняття скріншотів (screenshot).

Малюнок 24. Віртуальна клавіатура в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

У новій версії Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв була поліпшена захист від несанкціонованих знімків екрану під час проведення фінансових операцій, добавлена ​​захист буфера обміну при виконанні платежів, реалізований захист браузера від установки невідомих драйверів для браузерів.

У процесі роботи з безпечним браузером з'ясувалася цікава подробиця. При переміщенні вікна браузера зелена рамка, яка показує роботу даного режиму, не завжди встигала переміщатися за вікном (інерційність).

Малюнок 25. Затримки в відображенні рамки в режимі безпечного браузера

Більш докладно про роботу технології «Безпечні платежі» в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв можна прочитати в одному з наших попередніх оглядів .

додаткові утиліти

У додаткових інструментах Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв можна знайти традиційні для цієї серії продуктів чотири утиліти для обслуговування операційної системи і інструмент «Пошук вразливостей».

Малюнок 26. Програми в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Пошук вразливостей раніше був одним із сценаріїв перевірки, однак, на увазі відмінності від інших сценаріїв, був оформлений у вигляді окремого інструменту. Даний інструмент дозволяє знаходити уразливості в популярних додатках і позначати їх для подальшого виправлення.

Чотири утиліти дозволяють виконувати ряд функцій, пов'язаних із забезпеченням захисту операційної системи. Управління утилітами здійснюється за допомогою простих майстрів, що складаються з 2-3 кроків.

«Диск аварійного відновлення» (Kaspersky Rescue Disk) дозволяє створити резервний диск, який можна використовувати для відновлення працездатності операційної системи, якщо вірусна атака призвела до пошкодження системних файлів і неможлива її первісна завантаження.

Утиліта «Відновлення після зараження» дозволяє провести перевірку операційної системи і виправити ушкодження, які були викликані активністю шкідливих програм або виникли через системні збої.

Утиліта «Видалення слідів активності» призначена для пошуку і видалення інформації про активність користувача (виконані команди, журнали дій, кеш браузерів, історії пошуку та відвідування сайтів і т.д.).

Утиліта «Налаштування браузера» виконує аналіз параметрів браузера Microsoft Internet Explorer, які негативно впливають на безпеку комп'ютера, і пропонує варіанти їх зміни. Рік за роком дана утиліта перевіряє тільки браузер Microsoft Internet Explorer. Логічніше було б або виключити дану утиліту з Kaspersky Internet Security, або перевіряти кілька популярних браузерів. А в такому вигляді дана утиліта виглядає як явний анахронізм, який з якихось причин тягнеться з версії до версії.

Сервісні Функції

До сервісних функцій відносяться оновлення і карантин. У новій версії Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв всі оновлення будуть здійснюватися автоматично. Користувачеві залишили можливість натиснути на кнопку «Оновити», однак це в більшій мірі данину традиції, ніж необхідність. У вікні «Оновлення» також можна дізнатися інформацію про час останнього оновлення, кількості використовуваних сигнатур і режимі запуску оновлення.

Малюнок 27. Оновлення в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Друга функція - це карантин. На карантин поміщаються підозрілі файли, а також файли, які були видалені або змінені в процесі лікування. Файли, поміщені на карантин, не становлять загрози для комп'ютера, а рішення про їх подальшу долю повинен приймати користувач.

Малюнок 28. Карантин в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Звіти

Звіт в Kaspersky Internet Security для всіх устройствпредставлен в текстовому вигляді складається з кількості результативних дій, виконаних основними компонентами. Наявність текстового звіту ускладнює його сприйняття, на відміну від сприйняття діаграм. Угруповання параметрів (наприклад, в 2-3 групи) могла б істотно спростити сприйняття звіту.

Малюнок 29. Короткий звіт в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

По кожній дії кожного компонента можна отримати інформацію в докладному звіті. У ньому можна побачити, на роботу якого додатка зреагував Kaspersky Internet Security, час цієї реакції і різні додаткові параметри.

Малюнок 30. Докладний звіт в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Докладний звіт в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

підтримка

ВKaspersky Internet Security для всіх пристроїв поставляється довідка, а з офіційного сайту можна завантажити документацію в форматі pdf. Для новачків також можуть бути корисні відеоуроки по роботі з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв на сайті Лабораторії Касперського, однак на момент написання огляду уроки були тільки на попередню версію продукту з індексом 2014 (http://support.kaspersky.ru/kis2014/ecourse ).

Традиційно на високому рівні знаходиться підтримка, яку користувач може отримати при виникненні проблем з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв. З вікна підтримки можна перейти до актуальні питання (інтерактивна підтримка), рекомендацій по налаштуванню програми, форум користувачів, а також перейти до вікна для моніторингу проблем. Також можна звернутися в службу ПІДТРИМКИ і передати підозрілий файл на перевірку.

Малюнок 31. Інструменти для підтримки в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Інструменти для підтримки в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Моніторинг проблем дозволяє записати трасування роботи Kaspersky Internet Security і послати її в службу технічної підтримки. Ця функція може бути корисна, якщо виникають нестандартні помилки.

Висновки

В цілому, продукт Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв заслуговує на позитивну оцінку. Продукт включає в себе широкий набір різних компонентів захисту, розробники постійно додають нові функції для захисту від нових загроз, постійно розвивається і вдосконалюється призначений для користувача інтерфейс.

Преимущества

 1. Захист від програм, шифруючих дані користувачів. Ця функція дозволяє робити резервні копії документів при їх відкритті недовірених додатками і відновлювати документи, в разі їх шифрування. В результаті користувач не втратить документи і йому не доведеться платити зловмисникам за розшифровку документів.
 2. Захист від доступу до веб-камерам на захищається пристрої. Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв використовує спеціальний віртуальний драйвер, який перехоплює всі звернення до веб-камері і мікрофону і попереджає користувача про це.
 3. Модель ліцензування «для всіх пристроїв» дозволяє при покупці ліцензії отримати захист для пристроїв, що працюють під різними операційними системами - Windows, Mac OS і Android.
 4. Режим безпечних програм. При включенні даного режиму користувач працює в обмеженому середовищі, в якій не можуть запускати недовірених додатки. В результаті даний режим дозволяє захиститися від нових загроз навіть без використання традиційних засобів захисту.
 5. Технологія «Безпечні платежі». Даний компонент дозволяє захищати користувачів при використанні онлайн-банкінгу, популярних платіжних систем (PayPal, Яндекс.Деньги і т.д.) і при здійсненні покупок в інтернет-магазинах. У новій версії була поліпшена захист від несанкціонованих знімків екрану під час проведення фінансових операцій, добавлена ​​захист буфера обміну при виконанні платежів, реалізований захист браузера від установки невідомих драйверів для браузерів.
 6. Батьківський контроль став більш зручним в управлінні. Була додана функція безпечного пошуку по відео ВКонтакте.
 7. Новий користувальницький інтерфейс. У новій версії Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв використовується контурний інтерфейс, який зробив програму простіше для сприйняття і управління. Налаштування були заново структуровані, їх кількість зменшилася, що зробило програму простіше. Однак ресурс для оптимізації налаштувань ще не вичерпаний.

Недоліки

 1. Незважаючи на те, що був випущений реліз продукту Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв, новим є лише продукт для захисту пристроїв з операційною системою Windows.

Огляд Kaspersky Internet Security 2015 для всіх пристроїв

Одним з компонентів продукту є безкоштовний додаток «Безпечний браузер», яке тепер є не тільки для платформи iOS, але і для Windows Phone. В Kaspersky Internet Security для Windows були додані такі функції як перевірка безпеки публічних мереж Wi-Fi, захист від несанкціонованого підключення до веб-камері, контроль інтернет-трафіку. Також були істотно оновлені функції вже відомих компонентів захисту.

1. Введення

2. Системні вимоги

3. Функціональні можливості

4. Робота з продуктом

4.1. Новітні технології

4.2. «Хмарні» технології Kaspersky Security Network

4.3. захист комп'ютера

4.4. Батьківський контроль

4.5. безпечні платежі

4.6. додаткові утиліти

4.7. Сервісні функції

4.8. Звіти

4.9. підтримка

5. Висновки

Вступ

В кінці літа «Лабораторія Касперського» випустила нову версію продукту Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв (з умовним індексом 2015). Купуючи таке «пакетне» пропозиція, користувач отримує можливість отримати захист декількох пристроїв (від 2 до 5), що працюють під різними операційними системами (Windows, Mac OS і Android). В результаті можна організувати персональну захист особистих пристроїв (наприклад, купивши 2 ліцензії на ноутбук і планшет) або забезпечити захист всієї родини (купивши 5 ліцензій для всіх пристроїв в родині).

Перш за все потрібно позначити, що в продукті Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв відбулося оновлення тільки продукту для захисту Windows, оновлення продуктів для захисту інших операційних систем будуть випущені кілька пізніше. Тому весь огляд і всі представлені в ньому оновлення будуть ставитися тільки до версії продукту Kaspersky Internet Security для Windows.

У новому Kaspersky Internet Security були додані компоненти для перевірки безпеки публічних мереж Wi-Fi, захисту від несанкціонованого підключення до веб-камері, контроль інтернет-трафіку для оптимізації витрат при підключенні через Wi-Fi, 3G і 4G. Було розширено функціонал захисту від програм-шифрувальників, батьківського контролю, безпечних платежів, анти-фішинг і т.д. В даних компонентах з'явилися нові функції для їх більш ефективного використання.

У новій версії продовжилася еволюція нового «контурного» призначеного для користувача інтерфейсу Kaspersky Internet Security. Кількість компонентів в головному вікні програми скоротилося до чотирьох, що має бути зручно користувачам, які використовують в антивірусі тільки функцію «Перевірити» і, в крайньому випадку, «Оновити». Налаштування програми також були перероблені, була зроблена нова компоновка вже відомих компонентів захисту.

Системні вимоги

Для роботи з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв потрібно дотримуватися наступних системних вимог.

Для комп'ютерів і ноутбуків під управлінням Windows

Мінімальні вимоги до комп'ютера залежать від операційної системи, під управлінням якої він працює. Уся таблиця наведена нижче.

Таблиця 1. Вимоги до апаратури для роботи на різних операційних системах

Операційна система Апаратні вимоги Windows XP версій Home Edition, Professional x32 (SP3 або вище), Professional x64 (SP2 або вище)

1) Процесор 800 МГц і вище;

2) 512 МБ оперативної пам'яті.

Windows Vista версій Home Basic, Home Premium, Business, Enterprise, Ultimate (SP1 або вище, 32/64 біт)

1) Процесор 1 ГГц 32 біт (x86) / 64 біт (x64) і вище;

2) 1 ГБ оперативної пам'яті (x32) або 2 ГБ оперативної пам'яті (x64).

Windows 7 версій Starter, Home Basic, Home Premium, Professional і Ultimate (32/64 біт) Windows 8 і 8.1 Pro, Enterprise (32/64 біт)

Такжекомпьютер повинен відповідати таким загальним системним вимогам:

 • 480 Мб вільного дискового простору;
 • підключення до мережі Інтернет (для активації продукту і отримання регулярних оновлень);
 • Microsoft Internet Explorer 8.0 або вище;
 • Microsoft Windows Installer 3.0 або вище.

Потрібно відзначити, що для роботи з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв під Windows необхідна наявність пакета Microsoft .NET Framework 4. При його відсутності Kaspersky Internet Security запускає його установку, що вимагає ще як мінімум 800 Мб дискового простору.

Для комп'ютерів і ноутбуків під управлінням Mac OS

 • Версія операційної системи: Mac OS X 10.6, 10.7, 10.8 або 10.9 (процесор Intel®).
 • Пам'ять: 1 Гб.
 • 350 Мб вільного дискового простору.

Для пристроїв під управлінням Android

 • Версія операційної системи: Android 2.3 - 4.4.
 • Мінімальна роздільна здатність екрану: 320 х 480.

Для пристроїв під управлінням iOS

 • Версія операційної системи: iOS 6.0 або вище.

Для пристроїв під управлінням Windows Phone.

 • Версія операційної системи: Windows Phone 8 або вище.

Функціональні можливості Kaspersky Internet Security

В Kaspersky Internet Security для захисту Windows реалізовані такі захисні можливості:

 1. Базовий захист. Традиційні сигнатурні методи, евристичний аналіз, проактивні методи і «хмарні» технологііпозволяют оперативно захиститися від підозрілих програм і сайтів.
 2. Режим безпечних програм. Дозволяє організовувати довірену середу, в якій користувач може працювати тільки з «довіреними» додатками, які входять до «білого» списку «Лабораторія Касперського» .У новій версії був істотно перероблений інтерфейс для роботи з даними режимом, що зробило настройку режиму більш простою і зрозумілою.
 3. Безпечні платежі. Захист при використанні онлайн-банкінгу , Популярних платіжних систем (PayPal, Яндекс.Деньги і т.д.) і покупок в інтернет-магазинах. Для забезпечення захисту використовується перевірка по базі адрес реальних систем банків і платіжних систем (перевірка на те, що сайт не є підробкою, що не скомпрометований чи сайт або з'єднання з ним), захищений режим роботи браузера, перевірка сертифікатів сервери і пошук, захист від експлойтів . У новій версії з'явилася захист від можливості робити несанкціоновані знімки екрану під час виконання фінансових операцій і захист браузерів від впровадження невідомих драйверів і додаткових програмних модулів.
 4. Батьківський контроль. Дозволяє встановити обмеження на доступ до ресурсів і програм для користувачів комп'ютера залежно від їх віку (дитина 4+, підліток 12+, призначений для користувача профіль), а також складати статистичні звіти про дії користувачів. Обмеження можуть накладатися на час роботи з комп'ютером та Інтернетом, що запускаються програмами, файлами для завантаження, активністю в соціальних мережах і т.д. У новій версії підтримується безпечний пошук по відео в соціальній мережі «ВКонтакте».
 5. Мережева і інтернет-безпеку. Великий набір інструментів дозволяє блокувати доступ до шкідливих сайтів, виявляти шкідливий код і небезпечні скрипти на веб-сторінках, здійснювати аналіз мережевої активності і блокувати мережеві атаки. Здійснюється перевірка всіх повідомлень електронної пошти і систем миттєвого обміну повідомленнями та блокування виявлених загроз. Мережевий екран захищає від проникнення в систему і забезпечує захист від мережевих атак.
 6. Захист персональних даних. Анти-фішинг забороняє доступ до відомих фішингових сайтів і блокує посилання на фішингові сайти в соціальних мережах (ВКонтакте, Facebook, Twitter і т.д.). Для забезпечення безпеки при заповненні форм в Інтернеті використовується віртуальна клавіатура і спеціальний драйвер, що запобігає реєстрацію натискань на клавіші апаратної клавіатури. Проводиться перевірка безпеки підключення через Wi-Fi, 3G, 4G. Здійснюється захист від несанкціонованого підключення до веб-камері.
 7. Моніторинг активності програм. Стежить за активністю додатків, виявляє шкідливі програми, блокує їх і дозволяє скасувати небезпечні дії шкідливих програм, навіть якщо вони були вчинені протягом попередньої сесії. Захищає від програм, шифруючих дані користувачів і що вимагають гроші за розшифровку цих даних. Захищає від програм, які здійснюють «захоплення» екрану. Також на основі моніторингу активності додатків працює захист від експлойтів.
 8. Блокування небажаного контенту. Анти-банер дозволяє блокувати рекламні банери, а анти-спам дозволяє значно скоротити кількість небажаних листів за рахунок використання хмарних технологій і евристичного аналізу.

Для захисту інших операційних систем склад використовуваних компонентів відрізняється ( Mac OS , Android ).

Робота з продуктом

Для роботи з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв потрібно завантажити його дистрибутив з офіційної сторінки продукту . Після цього можна придбати ліцензію або скористатися 30-й денний пробною версією. При покупці ліцензії «Лабораторія Касперського» мотивує купувати ліцензію на 3 пристрої, тому що ціна за одну ліцензію становить 800 рублів (при покупці 2 ліцензій), 663 рубля (при покупці 3 ліцензій) і 780 рублів (при покупці 5 ліцензій). Тобто принцип, чим більше купив, тим дешевше одиниця продукції, тут не працює.

Малюнок 1. Ціна за ліцензію на Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Після запуску Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв ми бачимо головне вікно програми. У ньому знаходиться «світлофор» у вигляді монітора, інформація про стан захисту і панель інструментів. У головному вікні доступні чотири кнопки для доступу до основних функцій - перевірці файлової системи, оновлень баз даних і програмних модулів, безпечним платежах і батьківського контролю. Доступ до профілю користувача, налаштувань, підтримки та управління ліцензіями винесено в нижній рядок головного вікна.

Малюнок 2. Головне вікно Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Головне вікно Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

При натисканні в головному вікні на посилання «Показати додаткові інструменти» користувач переходить до вікна «Інструменти», в якому знаходяться ці самі додаткові інструменти для забезпечення безпеки. У цьому вікні також можна в реальному часі отримати інформацію про роботу компонентів «Контроль програм» і «Моніторинг мережі», а також результати роботи програми в цілому.

Малюнок 3. Головне вікно Kaspersky Internet Security з розкритою інструментальною панеллю

Інформацію про стан захисту і знайдених проблеми можна отримати у вікні «Центр повідомлень», в яке можна перейти за посиланням «Детальніше» в головному вікні Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв.

Малюнок 4. Інформація про проблеми безпеки

Інформація про проблеми безпеки

Новітні технології

В Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв з'явився набір нових функцій, які відповідають на ряд найбільш актуальних проблем з безпекою. Першою новинкою є захист від програм, шифруючих дані користувачів ( «кріптолокеров»). Дані програми шифрують потрібні користувачеві документи, після чого вимагають у нього гроші за розшифровку . У ряді випадків спеціальні програми дозволяють розшифрувати потрібні документи. Однак часто розшифрувати документи не вдається (наприклад, якщо використовувався довгий ключ) і тоді користувач або втрачає документи, або втрачає гроші. Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв елегантно вирішує цю проблему за допомогою створення локальних резервних документів, які відкривалися недовірених додатками. В результаті, якщо документ був зашифрований, то втрачені файли просто відновлюються з резервної копії.

Малюнок 5. Відновлення файлу, який був зашифрований

Другою новинкою є захист від несанкціонованого підключення до веб-камері. Необхідність такого захисту пов'язана з тим, що ряд програм може отримати доступ до драйверів веб-камер і з їх допомогою робити знімки без відома господаря самої камери. Для вирішення цієї проблеми в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв доданий спеціальний віртуальний драйвер (як додаткова «надбудова» над реальним драйвером), який відстежує всі звернення до веб-камері і мікрофону і попереджає від цього користувача. В результаті користувач може бути впевнений, що за ним ніхто не підглядає.

Малюнок 6. Попередження про доступ до веб-камері

Попередження про доступ до веб-камері

Третьою новою функцією є захист від підключень через Wi-Fi, 3G і 4G. Часто підключення до Інтернету можуть відбуватися через загальнодоступні публічні мережі, які не мають ніякого захисту. При використанні Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв при підключенні до таких мереж перевіряється тип шифрування і інші настройки мережі і в разі виявлення проблем користувачеві виводиться рекомендація по використанню мережі.

Малюнок 7. Попередження про небезпечної бездротової мережі

У новій версії також проведено багато покращень уже відомих компонентів - додані автоматичні оновлення, захист буфера при здійсненні фінансових операцій, оптимізація трафіку при роботі через мобільні мережі і т.д.

«Хмарні» технології Kaspersky Security Network

В Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв «хмара» використовується як «наскрізна» технологія, що застосовується у великій кількості компонентів безпеки - файловому антивірусі, веб-антивірус, контролі програм і т.д. З «хмари» виходить інформація про репутацію файлів і сайтів, «білі» списки додатків і т.д. В результаті час від виявлення загрози до створення захисту від неї може вимірюватися хвилинами або навіть секундами.

Інформація про роботу «хмари» (Kaspersky Security Network, KSN) доступна у вікні «Захист із хмари», в яке можна перейти з вікна «Інструменти». У вікні «Захист із хмари» користувач може побачити інформацію про погрози, які були виявлені за допомогою «хмари», а включити або відключити роботу «хмари» можна в додаткових настройках в розділі «Зворотній зв'язок».

Малюнок 8. Інформація про роботу «хмарних» технологій Kaspersky Security Network

Інформація про роботу «хмарних» технологій Kaspersky Security Network

При необхідності користувач може скористатися «хмарними» технологіями безпосередньо перевіривши репутацію конкретного файлу або сайту. У цьому випадку він може отримати інформацію про репутації додатки, його цифровий підпис, географію поширення і ступінь довіри до нього інших користувачів.

Малюнок 9. Репутація файлу «avp. exe »в KSN

Крім довіри до додатка з вікна репутація можна отримати і інші цікаві факти. Наприклад, що файл avp.exe був випущений 4 місяці тому, хоча офіційно реліз продукту був представлений в кінці серпня. Що файл avpui.exe називається «Kaspersky Anti-Virus», незважаючи на те, що у нас встановлений Kaspersky Internet Security. А також, що основними країнами, в яких використовується Kaspersky Internet Security, є США (25%), РФ (23%) і ФРН (15%).

При необхідності можна запросити і більш докладну інформацію про програму за допомогою онлайн-сервіс Kaspersky Application Advisor, який показує інформацію з «білого» списку Kaspersky Whitelist.

Малюнок 10. Репутація файлу «avp.exe» в Kaspersky Application Advisor

захист комп'ютера

Для вибору сценарію перевірки файлової системи на наявність шкідливих програм потрібно в головному вікні Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв натиснути кнопку «Перевірка». У вікні можна запустити одну з чотирьох перевірок - повну, «швидку», вибіркову і перевірку знімних носіїв. У цьому ж вікні можна запустити менеджер завдань, який покаже поточну діяльність Kaspersky Internet Security, а також всі раніше скоєні перевірки.

Малюнок 11. Сценарії перевірки в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Для захисту операційної системи в реальному часі використовується компонент «Контроль програм». Він дозволяє встановлювати обмеження на запуск додатків і виконувані ними дії. За допомогою даного компонента користувач може відстежувати активність додатків.

Малюнок 12. Контроль програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Контроль програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Всі додатки в системі відносяться до однієї з чотирьох груп - довірені, слабкі обмеження, сильні обмеження, недовірених. Залежно від групи додатки має різний набір дозволів для доступу до файлів, реєстру, процесів в системі, мережі і т.д. Користувач може скористатися наявними настройками довіри до додатків або задати для конкретного додатка свій набір дозволів. В результаті обмежуються права додатків, які потенційно можуть нести загрозу, що підвищує безпеку системи.

Малюнок 13. Завдання правил для додатків в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Користувач може отримати повну інформацію про активність всіх запущених додатків і використовуваних ними системних ресурсах (навантаження на процесор, обсяг пам'яті, місце на «жорсткому» диску і завантаження мережі).

Малюнок 14. Активність програм

Активність програм

Починаючи з попередньої версії, в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв був доданий режим безпечних програм. При включенні даного режиму користувач може запускати тільки ті програми, які потрапили в «білий» список «Лабораторії Касперського». В результаті користувач працює в обмеженою, але, в той же час, безпечному середовищі. При цьому навіть для довірених програм застосовується «коридор безпеки» - це набір типових дії, який повинен бути достатній для виконання базового функціоналу додатків різного типу. Наприклад, для текстових процесорів нетиповою є завантаження драйверів, тому навіть довіреній текстового процесора дана операція буде заблокована. У новому Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв призначений для користувача інтерфейс даного режиму було суттєво доопрацьовано, в результаті чого робота з ним стала простіше і зрозуміліше.

Малюнок 15. Аналіз встановлених додатків для роботи режиму безпечних програм

При включенні режиму безпечних програм починає виконуватися аналіз всіх системних і виконуваних файлів. Це перевірка може займати кілька годин і доходити до доби, що досить незручно з точки зору управління додатком. Після побудови списку додатків користувачеві пропонується оцінити безпеку додатків, які «не знайомі» Kaspersky Internet Security. Після вказівки репутації невідомих програм включається так званий «безпечний режим» роботи.

Малюнок 16. Налаштування безпечного режиму контролю програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Налаштування безпечного режиму контролю програм в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

В моніторинг активності також входить ряд корисних функцій:

 1. Захист від програм, які здійснюють «захоплення» екрану. Kaspersky Internet Security розпізнає і закриває програми блокування екрану, не дозволяючи їм вносити зміни в роботу системи.
 2. Захист від експлойтів. Поведінковий аналізатор визначає не типові дії додатків, які схожі з методами роботи експлойтів і блокує їх. В результаті користувач отримує захист від нових загроз.

Малюнок 17. Налаштування функцій моніторингу активності в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Налаштування функцій моніторингу активності в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Більшість компонентів захисту недоступно з головного вікна, а настройка проводиться у вікні налаштувань. В налаштуваннях крім файлового антивіруса і контролю програм розташовуються такі компоненти, як «Захист від мережевих атак», «IM-антивірус», «Поштовий антивірус», «Веб-антивірус», «Мережевий екран», «Анти-спам», «Анти -банер »і т.д. Для включення / вимикання кожного компонента досить натиснути на відповідний перемикач. Завдяки новій угруповання і контурним піктограм пошук потрібного компонента і їх налаштувань став істотно легше.

Малюнок 18. Налаштування компонентів безпеки Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Батьківський контроль

Батьківський контроль призначений для контролю і обмеження роботи користувачів під певною обліковим записом на комп'ютері. Його мета - захистити дітей і підлітків від небезпечних контактів і небажаного контенту. Для кожного облікового запису можна використовувати один з заздалегідь налаштованих профілів - «за замовчуванням», дитина (4+) або підліток (12+). Також можна налаштувати власний профіль для кожного зі своїх дітей.

У новій версії був перероблений призначений для користувача інтерфейс, який став простіше і зручніше. Також для соціальної мережі www.vk.com безпечний пошук, яка не відображає зміст «для дорослих».

Малюнок 19. Налаштування батьківського контролю в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Налаштування батьківського контролю в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Для кожного облікового запису можна налаштувати такі параметри, як режим роботи за комп'ютером, режим використання Інтернету, дозволені / заборонені програми, обмеження на спілкування в IM-програмах і соціальних мережах, а також контроль вмісту (контроль використовуваних слів і персональних даних).

Малюнок 20. Налаштування обмежень при роботі в Інтернеті в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Якщо користувач заблокував доступ дитини до певних категорій сайтів (наприклад, веб-сайти «для дорослих»), то доступ до таких сайтів блокується із зазначенням причини блокування.

Малюнок 21. Блокування доступу в веб-сайту

Блокування доступу в веб-сайту

безпечні платежі

Для захисту користувачів при використанні онлайн-банкінгу, популярних платіжних систем (PayPal, Яндекс.Деньги і т.д.) і покупок в інтернет-магазинах використовується технологія «Безпечні платежі». При здійсненні платежів працює багаторівневий захист. При переході на сайт банку або платіжної системи перевіряється його адресу і якщо він знаходиться в базах довірених адрес, то браузер запускається в захищеному режимі. Користувач може доповнювати цей список потрібними йому адресами. Безпечний режим дозволяє захиститися від впроваджень сторонніх процесів і атак типу «Man in the middle» в процесі доступу до сайту.

Малюнок 22. Налаштування безпечних платежів в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Після переходу в безпечний режим перевіряються сертифікати сайту, що захищає користувача від переходу на фішингові сайту. Також в процесі доступу до сайту проводиться аналіз вразливостей, які можуть привести до втрати персональних даних, і при їх виявленні проводиться їх блокування.

Малюнок 23. Пропозиція користувачеві відкрити веб-сайт в захищеному режимі

Пропозиція користувачеві відкрити веб-сайт в захищеному режимі

Також для забезпечення безпечного введення даних використовується віртуальна клавіатура і спеціальний драйвер для захисту введення даних на апаратній клавіатурі. В результаті забезпечується захист від програм, які здійснюють реєстрацію натискань клавіш (keylogger) і зняття скріншотів (screenshot).

Малюнок 24. Віртуальна клавіатура в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

У новій версії Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв була поліпшена захист від несанкціонованих знімків екрану під час проведення фінансових операцій, добавлена ​​захист буфера обміну при виконанні платежів, реалізований захист браузера від установки невідомих драйверів для браузерів.

У процесі роботи з безпечним браузером з'ясувалася цікава подробиця. При переміщенні вікна браузера зелена рамка, яка показує роботу даного режиму, не завжди встигала переміщатися за вікном (інерційність).

Малюнок 25. Затримки в відображенні рамки в режимі безпечного браузера

Більш докладно про роботу технології «Безпечні платежі» в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв можна прочитати в одному з наших попередніх оглядів .

додаткові утиліти

У додаткових інструментах Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв можна знайти традиційні для цієї серії продуктів чотири утиліти для обслуговування операційної системи і інструмент «Пошук вразливостей».

Малюнок 26. Програми в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Пошук вразливостей раніше був одним із сценаріїв перевірки, однак, на увазі відмінності від інших сценаріїв, був оформлений у вигляді окремого інструменту. Даний інструмент дозволяє знаходити уразливості в популярних додатках і позначати їх для подальшого виправлення.

Чотири утиліти дозволяють виконувати ряд функцій, пов'язаних із забезпеченням захисту операційної системи. Управління утилітами здійснюється за допомогою простих майстрів, що складаються з 2-3 кроків.

«Диск аварійного відновлення» (Kaspersky Rescue Disk) дозволяє створити резервний диск, який можна використовувати для відновлення працездатності операційної системи, якщо вірусна атака призвела до пошкодження системних файлів і неможлива її первісна завантаження.

Утиліта «Відновлення після зараження» дозволяє провести перевірку операційної системи і виправити ушкодження, які були викликані активністю шкідливих програм або виникли через системні збої.

Утиліта «Видалення слідів активності» призначена для пошуку і видалення інформації про активність користувача (виконані команди, журнали дій, кеш браузерів, історії пошуку та відвідування сайтів і т.д.).

Утиліта «Налаштування браузера» виконує аналіз параметрів браузера Microsoft Internet Explorer, які негативно впливають на безпеку комп'ютера, і пропонує варіанти їх зміни. Рік за роком дана утиліта перевіряє тільки браузер Microsoft Internet Explorer. Логічніше було б або виключити дану утиліту з Kaspersky Internet Security, або перевіряти кілька популярних браузерів. А в такому вигляді дана утиліта виглядає як явний анахронізм, який з якихось причин тягнеться з версії до версії.

Сервісні функції

До сервісних функцій відносяться оновлення і карантин. У новій версії Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв всі оновлення будуть здійснюватися автоматично. Користувачеві залишили можливість натиснути на кнопку «Оновити», однак це в більшій мірі данину традиції, ніж необхідність. У вікні «Оновлення» також можна дізнатися інформацію про час останнього оновлення, кількості використовуваних сигнатур і режимі запуску оновлення.

Малюнок 27. Оновлення в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Друга функція - це карантин. На карантин поміщаються підозрілі файли, а також файли, які були видалені або змінені в процесі лікування. Файли, поміщені на карантин, не становлять загрози для комп'ютера, а рішення про їх подальшу долю повинен приймати користувач.

Малюнок 28. Карантин в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Звіти

Звіт в Kaspersky Internet Security для всіх устройствпредставлен в текстовому вигляді складається з кількості результативних дій, виконаних основними компонентами. Наявність текстового звіту ускладнює його сприйняття, на відміну від сприйняття діаграм. Угруповання параметрів (наприклад, в 2-3 групи) могла б істотно спростити сприйняття звіту.

Малюнок 29. Короткий звіт в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

По кожній дії кожного компонента можна отримати інформацію в докладному звіті. У ньому можна побачити, на роботу якого додатка зреагував Kaspersky Internet Security, час цієї реакції і різні додаткові параметри.

Малюнок 30. Докладний звіт в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Докладний звіт в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

підтримка

ВKaspersky Internet Security для всіх пристроїв поставляється довідка, а з офіційного сайту можна завантажити документацію в форматі pdf. Для новачків також можуть бути корисні відеоуроки по роботі з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв на сайті Лабораторії Касперського, однак на момент написання огляду уроки були тільки на попередню версію продукту з індексом 2014 (http://support.kaspersky.ru/kis2014/ecourse ).

Традиційно на високому рівні знаходиться підтримка, яку користувач може отримати при виникненні проблем з Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв. З вікна підтримки можна перейти до актуальні питання (інтерактивна підтримка), рекомендацій по налаштуванню програми, форум користувачів, а також перейти до вікна для моніторингу проблем. Також можна звернутися в службу підтримки і передати підозрілий файл на перевірку.

Малюнок 31. Інструменти для підтримки в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Інструменти для підтримки в Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв

Моніторинг проблем дозволяє записати трасування роботи Kaspersky Internet Security і послати її в службу технічної підтримки. Ця функція може бути корисна, якщо виникають нестандартні помилки.

висновки

В цілому, продукт Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв заслуговує на позитивну оцінку. Продукт включає в себе широкий набір різних компонентів захисту, розробники постійно додають нові функції для захисту від нових загроз, постійно розвивається і вдосконалюється призначений для користувача інтерфейс.

переваги

 1. Захист від програм, шифруючих дані користувачів. Ця функція дозволяє робити резервні копії документів при їх відкритті недовірених додатками і відновлювати документи, в разі їх шифрування. В результаті користувач не втратить документи і йому не доведеться платити зловмисникам за розшифровку документів.
 2. Захист від доступу до веб-камерам на захищається пристрої. Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв використовує спеціальний віртуальний драйвер, який перехоплює всі звернення до веб-камері і мікрофону і попереджає користувача про це.
 3. Модель ліцензування «для всіх пристроїв» дозволяє при покупці ліцензії отримати захист для пристроїв, що працюють під різними операційними системами - Windows, Mac OS і Android.
 4. Режим безпечних програм. При включенні даного режиму користувач працює в обмеженому середовищі, в якій не можуть запускати недовірених додатки. В результаті даний режим дозволяє захиститися від нових загроз навіть без використання традиційних засобів захисту.
 5. Технологія «Безпечні платежі». Даний компонент дозволяє захищати користувачів при використанні онлайн-банкінгу, популярних платіжних систем (PayPal, Яндекс.Деньги і т.д.) і при здійсненні покупок в інтернет-магазинах. У новій версії була поліпшена захист від несанкціонованих знімків екрану під час проведення фінансових операцій, добавлена ​​захист буфера обміну при виконанні платежів, реалізований захист браузера від установки невідомих драйверів для браузерів.
 6. Батьківський контроль став більш зручним в управлінні. Була додана функція безпечного пошуку по відео ВКонтакте.
 7. Новий користувальницький інтерфейс. У новій версії Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв використовується контурний інтерфейс, який зробив програму простіше для сприйняття і управління. Налаштування були заново структуровані, їх кількість зменшилася, що зробило програму простіше. Однак ресурс для оптимізації налаштувань ще не вичерпаний.

недоліки

 1. Незважаючи на те, що був випущений реліз продукту Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв, новим є лише продукт для захисту пристроїв з операційною системою Windows.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: