Все, що ви хотіли знати про вбудований в Chrome блокувальник реклами

 1. Браузер Chrome навчився сам блокувати рекламу. Що придумала Google і як це допоможе користувачам?...
 2. Як Chrome буде визначати, що блокувати, а що ні?
 3. Зачекайте, а що за «Коаліція за кращу рекламу» така?
 4. Чим займається «Коаліція за кращу рекламу»?
 5. Так що ж це за стандарти?
 6. Як Google знаходить порушників?
 7. Рекламу прибрали, але стеження залишилася

Браузер Chrome навчився сам блокувати рекламу. Що придумала Google і як це допоможе користувачам?

Мало хто любить рекламу в Інтернеті. І це не дивно: вона то відхоплює собі половину екрану, то перекриває аляповатой картинкою цікаву статтю, яку ви тільки почали читати, то - ще гірше - раптом вибухає в ночі феєрверком звуків, так що ви від несподіванки підскакує на стільці, проклинаючи все на світі . Не дивно, що давно існують розширення для браузерів, що блокують рекламу. І вони дуже популярні: за даними недавнього дослідження, їх встановила майже чверть користувачів Інтернету. Мало хто любить рекламу в Інтернеті
Втім, тепер техніка пішла ще далі: у браузері Google Chrome реклама блокуватиметься автоматично . Правда, не вся. Що саме потрапить під ніж і вся реклама однаково погана - давайте розбиратися разом.

Зазвичай блокувальник - це розширення для браузера, яке приховує рекламу. Сучасні блокувальники, як правило, просто не дають сервера, на якому зберігаються оголошення, завантажити її на сайт, який ви переглядаєте.

Чим відрізняється вбудований блокувальник GoogleChrome?

На відміну від цих розширень, браузер Chrome НЕ буде різати все дочиста. Google виходить з того, що не вся реклама однаково погана: якщо вам запропонують знижку або підкажуть рішення якоїсь проблеми, не хапаючи при цьому настирливо за руки, всі залишаться задоволені - і ви, і рекламодавці. До того ж більшість сайтів в Інтернеті виживає саме за рахунок реклами. Тому IT-гігант буде блокувати тільки тих, хто занадто нав'язливий або надто сильно діє на нерви.

Як Chrome буде визначати, що блокувати, а що ні?

Визначати порушників вбудований блокувальник буде за допомогою стандартів «Коаліції за кращу рекламу» ( Coalition for Better Ads ). Якщо на сайті є хоча б одне оголошення, яке не відповідає їм, Chrome заблокує не тільки його, але взагалі всю рекламу на ресурсі.
Втім, остаточне рішення Google залишає за вами: ви побачите повідомлення про блокування і завжди зможете від неї відмовитися.

Зачекайте, а що за «Коаліція за кращу рекламу» така?

Це альянс рекламодавців, торговельних груп, видавців і великих компаній, які об'єдналися, щоб, як вони заявляють, зробити рекламу краще. Коаліція з'явилася у вересні 2016 року. Серед найвідоміших учасників можна назвати Google, Facebook і Microsoft, агентство Reuters, інтернет-видання Washington Post, компанії-гіганти Procter & Gamble і Unilever.
Їх мета - знизити кількість погану рекламу, щоб чесним організаціям було простіше достукатися до клієнтів. Як пояснив у своєму пості віце-президент Google Срідхар Рамасвамі (Sridhar Ramaswamy), всього один нав'язливий банер може змусити користувача заблокувати показ усієї реклами як такої. В результаті компаніям складніше знайти свою аудиторію, а інтернет-ресурси позбавляються прибутку від показів і не можуть створювати гідний контент.

Чим займається «Коаліція за кращу рекламу»?

Перш за все коаліція вивчила, що найбільше дратує людей в рекламі, опитавши 25 тис. Чоловік в Північній Америці і Європі. Подумали і про те, скільки часу реклама вантажиться і не заважає роботі сайту, і про її розмірі, і про інші важливі дрібниці. Потім на основі цих досліджень розробили нові стандарти для рекламних оголошень.
Звичайно, учасники коаліції зробили це не з нескінченного людинолюбства, а тому, що втрачають дуже багато грошей через розширень, які блокують рекламу. Але це не завадило їм поглянути в саму суть проблеми і почати зміни з себе, а не боротися з вітряними млинами - тобто з блокувальниками.

Так що ж це за стандарти?

В першій версії стандартів перераховані типи реклами, які перебувають «нижче порога прийнятності для споживача» і викликають непереборне бажання негайно поставити блокувальник, щоб не бачити всього цього неподобства.
Для комп'ютерів це:

 • Спливаючі рекламні оголошення, які з'являються в процесі завантаження сторінки - або нахабно заповнюючи собою весь екран, або милостиво залишаючи маленький шматочок вмісту сайту.
 • Автоматично відновлювані відеоролики зі звуком. Так, ті самі, які змушують вас здригатися в ночі і квапливо закривати вкладку, так нічого і не прочитавши. Відео, які відтворюються тільки після натискання, під роздачу не потрапляють.
 • Невідключувані оголошення з таймером зворотного відліку. Ті, які з'являються під час завантаження сторінки і змушують чекати 5 ... 4 ... 3 ... 2 ... 1 ..., перш ніж дозволять вам побачити те, заради чого ви прийшли на сайт.
 • Рекламні оголошення, закріплені внизу сторінки і не зникають, скільки б ви її ні прокручували. Особливо якщо вони займають 30% площі екрану або навіть більше.

Для мобільних пристроїв список дещо інший - і вдвічі довше. У ньому є всі види закривають екран оголошень: і ті, які потрібно довго і наполегливо прокручувати, поки вони не уползут, і ті, які вискакують при переході по посиланню і змушують чекати, і ті, які просто закривають більше 30% сторінки. Мобільний ексклюзив - оголошення з флеш-анімацією. Вони безперервно моргають, змінюючи кольору, фон і текст, і не дають можливості зосередитися на вмісті. Зате оголошення, закріплені в нижній частині екрана, дратують любителів полазити по сайтах зі смартфона набагато менше, і стандартами не заборонені.

Як Google знаходить порушників?

На сайтах проводиться перевірка на відповідність стандартам. Після неї адміністраторам або дають зелене світло, або виносять попередження і залишають 30 днів на те, щоб виправити недоліки. Ті домени, адміністратори яких попередження ігнорують, залишаються без можливості показувати рекламу в Google Chrome. Після роботи над помилками можна запросити повторну перевірку, пройти її і знову почати заробляти.

Рекламу прибрали, але стеження залишилася

Здавалося б, на цьому можна і закінчити нашу історію: користувачі бачать гуманну рекламу, власники сайтів не позбавляються прибутку - всі задоволені. Однак насправді все дещо складніше. Захищаючи користувачів від нав'язливих банерів і роликів, Google - а з нею і ряд інших компаній - продовжує не менше нав'язливо, хоча і не так помітно, стежити за всіма діями користувачів. Якщо спроби влізти в ваше життя без дозволу дратують вас не менше, ніж флеш-банери на пів-екрану, радимо вам скористатися надійними засобами захисту від стеження - наприклад, функцією « Захист від збору даних »в Kaspersky Internet Security .

Не варто залишати поза увагою і те, що Chrome - не єдиний браузер, а в інших вбудованих блокувальників поки немає. Компонент Kaspersky Internet Security під назвою Анти-Банер допоможе заблокувати рекламу в них. А для любителів переглядати сайти з iPhone або iPad є Kaspersky AdCleaner для iOS - це рішення прибере всі банери і спливаючі вікна в мобільному Safari.


джерело: лабораторія Касперського

22.02.2018

Що придумала Google і як це допоможе користувачам?
Як Chrome буде визначати, що блокувати, а що ні?
Зачекайте, а що за «Коаліція за кращу рекламу» така?
Чим займається «Коаліція за кращу рекламу»?
Так що ж це за стандарти?
Як Google знаходить порушників?
Що придумала Google і як це допоможе користувачам?
Чим відрізняється вбудований блокувальник GoogleChrome?
Як Chrome буде визначати, що блокувати, а що ні?
Зачекайте, а що за «Коаліція за кращу рекламу» така?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: