Windows заблокований. Хто винен і що робити?

  1. Кому вигідно блокувати Windows?
  2. Хто в "групі ризику" і як не допустити блокування Windows?
  3. Що робити, якщо Windows заблокований і хто зможе допомогти?
  4. Дані анамнезу (опис блокувальників Windows)
  5. Відсилати гроші за розблокування Windows?

Отже, це все-таки сталося і з нами - Windows заблокований банером або так званим SMS-здирником з офіційною назвою Trojan.Winlock (найчастіше прикривається Microsoft Security Essentials або Службою безпеки України), хоча краще було б його назвати просто здирником або блокувальником. Існує безліч інструкцій, що робити після зараження, але, як відомо, найкраще лікування - це профілактика.


У статті розбираємося, чому Windows заблокований і як не потрапити в неприємну ситуацію в майбутньому

Кому вигідно блокувати Windows?


Простий розрахунок. В одному невеликому місті живе 16 тисяч жителів, від яких надійшло в минулому році більше 150 прохань вирішити цю часто делікатну проблему - розблокувати Windows. Левова частка чомусь в період Новорічних свят. Якщо припустити, що звернувся кожен другий, а інші або переустановили заблокований Windows, або звернулися за допомогою до інших фахівців, то на 50 осіб припадає одна блокування в рік. Якщо припустити далі, що гроші відсилає кожен 50-й потерпілий, то з 2500 жителів на рік шахраям йде близько 25 у.о., тобто 0,01 у.о. з кожного. Множимо цю здавалося б невелику цифру на багатомільйонне населення пострадянського простору ... Можна взяти калькулятор, щоб явно побачити масштаб ... Вражає, чи не так? Реально все може бути в кілька разів більше.


Банерів, які блокують Windows, буває безліч, але вгадується однаковий почерк, швидше за все, що розробників цих шкідливих програм 3-4 різні групи або навіть всього лише кілька людей. Хто саме це робить так і залишиться загадкою, але що це вигідно - однозначно.


Суми, які наполегливо просять переслати зі свого гаманця в чужій, на початку 2011 року були в районі 30 у.о., на початку 2012 року піднялися до 100-150 у.о., в кінці року ціни знизилися і до поточного моменту тримаються на рівні 30-50 у.о. Ринкова економіка і тут така вся ринкова.


Хто в "групі ризику" і як не допустити блокування Windows?


За аналізом зараження і за словами потерпілих, програму-блокувальник зазвичай завантажують самі ж користувачі. Найчастіше вона ховається в посиланнях на "полуничку" або звичайних відео нових фільмів "в дуже хорошій якості". Рідше (10-15%) програма завантажується, використовуючи вразливості в Java (суб'єктивно - в браузерах Opera і Internet Explorer), але завжди на не дуже "чистих" сайтах. В "групі ризику" з тих, хто звертається за допомогою, частіше чоловіки у віці 30-50 років, трохи рідше чоловіки молодші, ще рідше жінки і діти. Останні зазвичай "потрапляють" на блокувальник Windows на сайтах з онлайн мультфільмами. Дехто примудряється, незважаючи на всі поради, блокуватися тричі за рік.


Щоб звести до мінімуму можливість зараження, досить якомога рідше завантажувати файли з Інтернету, особливо з підозрілих сайтів. Для перегляду відео додати в закладки кілька перевірених сайтів, а не шукати кожного разу фільм через пошуковики. Те ж стосується і сайтів з сумнівним змістом, тому що зміст може бути сумнівним, але сайт давно відомий і тому небезпека мінімальна. Всі браузери мають уразливості, але краще вибрати той, який оновлюється автоматично, так зведемо до мінімуму можливість використання блокувальниками уразливості в Java. І головне - антивірус. Природно, він повинен бути і повинен оновлюватися. Яким він буде названий ім'ям і з яким статусом платності / безоплатності - це питання кожен вирішує для себе, самостійно обравши баланс між гаманцем і совістю.


Що робити, якщо Windows заблокований і хто зможе допомогти?


Після того, як Windows заблокований, головне - не відсилаємо нікуди гроші. Толку все одно не буде.


Можна спробувати пошукати код розблокування в Інтернеті на сайтах Eset Nod 32, Лабораторії Касперського або Dr.Web, але останнім часом в більшості своїй ці коди не підходять, хоча ще рік тому кожен другий випадок міг бути розблоковано шляхом введення коду.


Якщо у нас знання комп'ютера на рівні звичайного користувача, то не варто навіть пробувати самостійно розблокувати, простіше знайти друга / знайомого / просто хорошу людину, яка розбирається в цьому напрямку краще і по інструкції зможе допомогти. Хоча спробувати все-таки можна і спробувати, пошукавши інструкції в Інтернеті. Якщо нічого не вийшло чи ні знань, ні бажання самостійно прибрати цю ганьбу з екрану, то різноманітні фірми та приватні особи пропонують свої послуги з розблокування Windows, але за явно завищеними цінами (близько 10-20 у.о.), хоча роботи там зазвичай хвилин 15-20.

Не варто переживати з приводу того, що в тексті блокувальника Windows є тимчасові обмеження (зазвичай 8 годин) для переказу грошей, інакше жорсткий диск буде відформатований, BIOS буде знищений, а дані про перегляд незаконного контенту будуть передані в прокуратуру. Ніхто нічого не отформатирует, що не знищить і не передасть. По крайней мере, жодного разу такого не було. Навіть навпаки, були випадки, коли через кілька днів блокувальник втрачав свою владу на Windows і система продовжувала працювати, як і раніше.

Дані анамнезу (опис блокувальників Windows)


Вікно блокувальника / вимагача зазвичай двох видів:

Текстовий режим. З'являється в перші секунди після включення комп'ютера, часто частина тексту не видно за межами екрану. Текст прочитати легко і зрозуміти сенс теж - хоче грошей (хм, все навколо хочуть грошей). Картинок і тому подібних прикрас немає, виглядає строго і аскетично, хоча і похмуро. Колірна схема зазвичай червона на чорному.


Блокувальник сховався в завантажувальному секторі жорсткого диска. Звідти дістати його не складе великих труднощів.


Звідти дістати його не складе великих труднощів

Графічний режим. Ми бачимо на екрані повідомлення з наполегливим проханням перерахувати кудись гроші вже після привітального вікна Windows. Може супроводжуватися переконливими картинками СБ України та інших серйозних контор, прапорами різних країн, номерами кримінальних справ, прізвищами відповідальних виконавців та іншими фішками для посилення ефекту. Дизайн примітивний (явно не від студії Артемія Лебедєва), десь на рівні початківців студентів.


Блокувальник сидить вже всередині Windows. Дістати складніше, тим більше, що він там уже щось підпиляв.


Дістати складніше, тим більше, що він там уже щось підпиляв

Відсилати гроші за розблокування Windows?


Гроші пропонується оплатити шляхом відправки SMS на короткий номер (застарілий спосіб) або перерахуванням на електронний гаманець (сучасний прогресивний спосіб), причому номери гаманців змінюються дуже часто, код розблокування теоретично повинен бути у відповідному чеку. Насправді це правда всього лише наполовину, так як відправити гроші можливо, а ось отримати адекватний код розблокування Windows на знак вдячності за відправлену фінансову допомогу навряд чи вийде, такої можливості просто не передбачено.


До речі, операційна система Андроїд не схильна до блокування. По крайней мере, поки не було випадків.

Кому вигідно блокувати Windows?
Хто в "групі ризику" і як не допустити блокування Windows?
Що робити, якщо Windows заблокований і хто зможе допомогти?
Вражає, чи не так?
Хто в "групі ризику" і як не допустити блокування Windows?
Що робити, якщо Windows заблокований і хто зможе допомогти?
Відсилати гроші за розблокування Windows?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: