Як скинути настройки біос на ноутбуці і комп'ютері

  1. Скинути биос на компі і ноутбуці до заводських налаштувань - спосіб перший
  2. Другий спосіб - обнулити в комп'ютері настройки біос джемпером
  3. Скинути биос зняттям CMOS батарейки - спосіб третій

Ви недавно внесли зміни в компоненти комп'ютера або ноутбука (asus, acer, lenovo, samsung - не важливо який) і вам потрібно оновити БІОС - скинути настройки?

Ви придбали старий комп'ютер / ноутбук і вам невідомий пароль BIOS або ви його просто забули?


Якщо так, то ви повинні будете оновити / скинути BIOS до заводських налаштувань.

Залежно від того, який у вас є доступ, ви можете оновити біос всередині самого меню, скинути перемичку на материнській платі, або витягти і знову встановити батарейку CMOS, щоб пам'ять биос обнулилася.

Скинути биос на компі і ноутбуці до заводських налаштувань - спосіб перший

Увімкніть комп'ютер або якщо у вас ноутбук asus, acer, lenovo, samsung (від моделі не залежить) і увійдіть в біос (Зазвичай відразу після включення потрібно натиснути клавішу F1, F2, F10 або DEL).

Якщо ви користуєтеся операційною системою виндовс 8, з материнською платою UEFI, доступ до традиційного екрану БІОС мати доступ не зможете. Замість нього у вас з'явиться меню «Adwanced».

Якщо ви не можете отримати доступ до біос свого комп'ютера або ноутбука, тому що заблоковані паролем або він був пошкоджений, скористайтеся іншими двома способами описаними нижче.


Якщо ж, увійти вам вдалося, то майте увазі, що версій БІОС багато і їх налаштування параметрів між собою відрізняються.

У будь-якому випадку вам потрібно знайти параметр «відновити настройки за замовчуванням». Це може бути «Factory Default», «Setup Defaults», або щось подібне.

Ця опція може бути розташована в одній з вкладок, або бути одним з перерахованих пунктів. Включити її можна за допомогою навігаційних кнопок.

Включити її можна за допомогою навігаційних кнопок

Далі виберіть необхідну опцію або натисніть кнопку, щоб скинути параметри до заводських налаштувань. Якщо ваш БІОС не підтримує цю можливість, використовуйте один із способів описаних трохи нижче.

Якщо ваш БІОС не підтримує цю можливість, використовуйте один із способів описаних трохи нижче

Якщо обнулили / скинули настройки біос безпосередньо в ньому, то збережіть зміни і підтвердіть свій вибір, якщо це необхідно. Цей процес часто об'єднано з виходом з БІОС і ПК автоматично перезавантажиться.


Якщо вам потрібно змінити налаштування BIOS, то, як тільки настройки скинуться (оновляться), вам буде потрібно перезавантажити комп'ютер або ноутбук і знову увійти в нього, щоб змінити з дефолт під себе.

Другий спосіб - обнулити в комп'ютері настройки біос джемпером

Вийдіть з операційної системи комп'ютера і знайдіть на задній панелі (якщо є) перемикач і переведіть його з позиції «ON» (1) в положення «ВИКЛ» (O). Якщо немає перемикача, вимкніть комп'ютер від мережі.

Ви повинні бути отримати доступ до материнської плати комп'ютера. Будьте дуже обережними при роботі з нутрощами комп'ютера.

ЕР може легко вивести з ладу чутливі компоненти. Переконайтеся перед початком роботи всередині комп'ютера, що ви правильно все засвоїли.

Далі знайдіть на материнській платі перемичку CMOS (джемпер), яка управляє скиданням і як правило, знаходиться поблизу маленької батареї. Перемичка охоплює два з трьох контактів.

Перемичка може бути позначена як CLR, Clear CMOS, PSSWRD або безліч інших лейблів. Зверніться до документації вашої материнської плати, щоб знайти правильну назву.

Переставте перемичку на інші два контакти. Наприклад, якщо вона охоплює перші і другі контакти, перемістіть її так, щоб вона покривала другий і третій. Будьте обережні - тягніть перемичку прямо вгору, щоб при знятті не погнуті контакти.

Тепер натисніть і утримуйте кнопку живлення на комп'ютері протягом приблизно 10-15 секунд (нічого не повинно статися, оскільки живлення вимкнено). Це видалить заряд, який зберігається в конденсаторах і скине налаштування БІОС.

Після цього поставте перемичку на контакти, як це було спочатку (за замовчуванням). Це дозволить вам отримати доступ до BIOS при запуску комп'ютера. Закрийте всі що відкривали, коли все закінчите.

Вимкніть знову. Переведіть перемикач на задній панелі комп'ютера в положення ВКЛ (1). Якщо ви відключили комп'ютер від мережі, підключіть його до розетки.

По закінченню всіх робіт, натисніть кнопку живлення на передній панелі. Вам потрібно буде переналаштувати деякі настройки, включаючи час, дату і порядок завантаження.

Скинути биос зняттям CMOS батарейки - спосіб третій

Вийдіть з операційної системи комп'ютера. Знайдіть перемикач задній панелі (якщо є) і переведіть його з позиції «ON» (1) в положення «ВИКЛ» (O). Якщо немає перемикача, вимкніть комп'ютер від мережі.

У багатьох ноутбуках, ви можете отримати доступ до батарейці CMOS, знявши спеціальну, невелику знімну панель на нижній частині ноутбука.

Якщо такої панелі не знайдете, то вам, швидше за все, доведеться розібрати свій ноутбук для доступу до батарейці.

Батарейка зазвичай знаходиться поруч зі слотами PCI, але може бути і в інших місцях в залежності від виробника вашої материнської плати.

Батарейка зазвичай знаходиться поруч зі слотами PCI, але може бути і в інших місцях в залежності від виробника вашої материнської плати

Вона може бути прихована під картами розширень і кабелями. Цей акумулятор, як правило, стандартний 3В - круглий і плоский.

Після того як витягнете батарейку, натисніть і утримуйте кнопку живлення на комп'ютері протягом приблизно 10-15 секунд (нічого не повинно статися, оскільки живлення вимкнено).

Це потрібно зробити для усунути залишки в конденсаторах заряду. Після виконання цієї процедури, пам'ять CMOS буде скинута (обнулена), тим самим стається збій налаштувань BIOS на ті, що були за замовчуванням (дефолтні).


Обережно вставте акумулятор CMOS назад в корпус (приблизно через 40 хвилин - залежить від материнської плати). Переконайтеся, що ви поставили батарейку в правильному напрямку. Сторона трохи менша повинна бути звернена вниз.

Переведіть перемикач на задній панелі комп'ютера в положення «ВКЛ» (1). Якщо ви відключили комп'ютер від мережі, увімкніть його в розетку.

Натисніть кнопку живлення на передній панелі. Вам потрібно буде увійти в БІОС і заново налаштувати деякі параметри, в тому числі час, дата, і порядок завантаження. Успіхів.

Ви придбали старий комп'ютер / ноутбук і вам невідомий пароль BIOS або ви його просто забули?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: