Чому збивається дата і час на комп'ютері після виключення

Проблема, про яку ми хочемо вам сьогодні розповісти, дуже поширена. Незважаючи на простоту рішення, вона часто ставить в безвихідь навіть досить досвідчених користувачів. Не всі відразу можуть здогадатися, чому збивається час і дата на комп'ютері після виключення.

Найчастіше користувачі стикаються з двома різновидами цієї біди. У першому випадку повністю злітають дата і час кожного разу після вимкнення ПК, і годинник повертають нас на кілька років назад. У другому - час на комп'ютері постійно збивається на годину вперед. Що робити - ми розповімо, не хвилюйтеся.

У даній статті ми розглянемо обидві причини. Розповімо вам, чому так відбувається і докладно пояснимо, що робити в кожній з цих ситуацій.

зміст:

Постійно збиваються дата і час після вимкнення комп'ютера

Батарейку в комп'ютері міняли? Напевно, не помилимося, якщо скажемо, що в 99% випадків причиною цієї проблеми буде сіла батарейка на материнській платі. Принаймні за статистикою і досвіду нашого комп'ютерного сервісу це саме так.

«Яка ще батарейка?» - запитаєте ви. Так-так, саме батарейка. А ви хіба не знали, що на кожній материнській платі є невелика плоска батарейка, яка відповідає за збереження налаштувань БІОС, коли ПК відключений від мережі? Можете почитати нашу статтю про пристрій материнської плати і докладніше дізнатися про це.

Можете почитати нашу статтю   про пристрій материнської плати   і докладніше дізнатися про це

Так виглядає батарейка для комп'ютера

У той час, коли комп'ютер підключений до мережі електроживлення, необхідне для цього напруга надходить на материнську плату. Коли пристрій відключено від джерела живлення, саме батарейка виконує функцію цього самого джерела. Логічно, що, якщо батарейка села, то кожен раз після вимкнення комп'ютера будуть збиватися дата і час.

Їх значення буде скидатися на той день, коли була випущена ваша «материнка». Тому після включення ви кожен раз дивуєтеся, чому це на годиннику встановлений який-небудь 2008 або 2010 рік, а не той, який за вікном. А ще може виникати повідомлення про помилку відразу після включення ПК.

Так, винуватицю визначили, і що ж робити? Все просто - потрібно замінити батарейку на материнській платі. Зараз розповімо, як це можна зробити самостійно.

Для цього знімає кришку системного блоку , Знаходимо на материнській платі ту саму батарейку (плоска, кругла, розміром з монету). Вона там одна, чи не переплутати. Слід тільки уважно поглянути на осередок, в якій встановлена ​​батарейка і вам не важко буде її звідти дістати. Досить буде натиснути на засувку або ж доведеться трохи підколупнути її викруткою.

Досить буде натиснути на засувку або ж доведеться трохи підколупнути її викруткою

Міняємо батарейку на материнській платі

Купити нову батарейку можна практично в будь-якому кіоску. Назва або маркування у неї буде «CR2032».

Через сіла батарейки не тільки постійно після виключення збиваються дата і час на комп'ютері, але часто виникають і інші проблеми:

  • Може «злетіти» пріоритет завантаження пристроїв і тоді ваш комп'ютер взагалі може перестати завантажуватися - про цю та інші причини можете прочитати окремо.
  • Інтернет-браузер буде «лаятися» на сертифікати, які виявляються простроченими. При спробах відкрити деякі сайти, будуть спливати попередження про прострочених сертифікатах цих сайтів. Причиною цього є велика різниця часу вашого комп'ютера і дати сертифіката сайтів.
  • Антивірус не зможе оновити свої бази або може «злетіти» ліцензійний ключ через різницю часу його ліцензії і вашому системному часу.
  • Деякі програми взагалі можуть відмовитися працювати.

Так що не рекомендуємо вам якось несерйозно ставитися до цієї проблеми. Тим більше, що усунути її можна самостійно і досить легко.

Чому збивається час на комп'ютері на годину вперед

На новому комп'ютері (або на старому, але з недавно переустановленной windows), коли той підключений до інтернету, може постійно збиватися час на одну годину вперед. Це означає, що у вас, швидше за все, активована синхронізація з сервером в інтернеті і неправильно встановлений часовий пояс.

Щоб вирішити цю проблему потрібна невелика настройка комп'ютера - скасувати синхронізацію часу в інтернеті. Для цього необхідно виконати наступне:

  • Лівою кнопкою миші натискаємо на час і дату в правому нижньому кутку екрану. Повинно з'явитися віконце, в якому натискаємо «Зміна налаштувань дати і часу»

Зміна налаштувань дати і часу

  • Натискаємо вкладку «Час по інтернету»

Переходимо на вкладку «Час по інтернету»

  • Вибираємо «Змінити параметри»

Вибираємо «Змінити параметри»

  • З рядка «Синхронізація сервера часу в інтернеті» прибираємо галочку. Натискаємо «ОК» і ще один раз "ОК".

Відключаємо синхронізацію часу

Усе! Тепер ваш час на комп не буде збиватися на годину вперед.

Сподіваємося, цей необхідний мінімум знань допоможе вам швидко ліквідувати будь-які проблеми і розібратися, чому ж на комп'ютері збивається час і дата і що робити в цій ситуації. Якщо самостійно усунути поломку не вдається, то ви завжди можете викликати майстра в нашій компанії.

Ще більше цікавої та корисної інформації

Коментарі (3)

Залишити коментар

«Яка ще батарейка?
А ви хіба не знали, що на кожній материнській платі є невелика плоска батарейка, яка відповідає за збереження налаштувань БІОС, коли ПК відключений від мережі?
Так, винуватицю визначили, і що ж робити?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: