структура шару

Для будь-якого векторного шару можна налаштувати власну структуру. В першу чергу в структурі вказується ім'я, розташування і використовувана система координат шару.

У структурі можуть бути налаштовані різні стилі для лінійних, площинних об'єктів, створені графічні символи, які можливо використовувати для введення на карту нетипізований символьних об'єктів (примітивів) і типових об'єктів. Також символи можуть використовуватися в стилях лінійних об'єктів та стилях заливки майданних об'єктів. У тому випадку, якщо до об'єктів шару підключаються бази даних, то саме в структурі буде вказано які об'єкти будуть використовувати яку базу.

У структурі так само вказуються типові графічні об'єкти. Кожен типовий об'єкт може мати кілька режимів (зазвичай пов'язують з режимами роботи об'єкта в інженерної мережі). З кожним режимом типового об'єкта пов'язаний окремий символ бібліотеки символів, ці символи використовуються для відображення режиму типового об'єкта на карті. Типові об'єкти шару утворюють структуру мережі. Під структурою мережі маються на увазі об'єкти (вузли) і зв'язку (ділянки) мережі, їх умовні позначення, режими функціонування кожного об'єкта і структура таблиць (семантичних даних), пов'язаних з цими об'єктами. В основі математичної моделі мережі лежить граф, що складається з вузлів, з'єднаних дугами. У будь-якій мережі можна виділити свій набір вузлових елементів і дуг. Так в теплопостачанні вузли - це джерела, теплові камери, споживачі, насосні станції, запірна арматура та інші, а дуги - трубопроводи. Типові графічні об'єкти зв'язуються тільки з семантичної базою свого типу.

Всі операції зі зміни структури шару виробляються в діалозі Структура шару, за допомогою діалогу можна:

Всі операції зі зміни структури шару виробляються в діалозі Структура шару, за допомогою діалогу можна:

важливо

Необхідно пам'ятати, що при створенні шару інженерної мережі (теплової, водопровідної, газової, паровий, каналізаційної) через меню (див.), Створюється шар з уже певною структурою, заданими бібліотеками символів, типами об'єктів, а так само з готовими базами даних. Тому створювати структуру для такого шару заново НЕ ПОТРІБНО.

Всі зміни структури можливі тільки через діалог Структура шару, перед його відкриттям перевірте щоб шар не редагували. Якщо шар в момент відкриття буде редагуватися, то система видасть повідомлення: "В даний момент цей шар вже хто то редагує". В цьому випадку слід натиснути кнопку ОК і зняти редагування шару ( Всі зміни структури можливі тільки через діалог Структура шару, перед його відкриттям перевірте щоб шар не редагували ).

Відкрити Структуру шару можна будь-яким з наступних способів:

 • Вибрати пункт головного меню |.

 • Натиснути на панелі інструментів кнопку Натиснути на панелі інструментів кнопку . У діалозі вибору файлів вказати файл необхідного шару і натисніть кнопку Відкрити.

 • Натиснути правою кнопкою миші по назві шару в панелі Робоче місце і вибрати в контекстному меню пункт (детальніше про панелі см. «Вікно Робоче місце» ).

 • Натиснути кнопку Структура в діалозі Завантажені шари ( Малюнок 38, «Діалог» ).

Малюнок 78. Діалог структури шару


Діалог розділений на дві частини. У лівій панелі діалогу представлено дерево структури шару. У правій частині діалогу відображаються параметри для вибраного елемента структури.

У дереві структури містяться всі елементи структури шару. Далі подано короткий опис елементів дерева структури шару:

 • Шар - містить параметри шару, можлива зміна призначеного для користувача назви шару, перегляд назва файлів шару і шлях до них, зміна системи координат шару ( «Параметри шару» ).

 • Символи - містить бібліотеку графічних символів шару. Можливе додавання нових і редагування існуючих символів, зміна розмірів символів, зміна ID символу, а також імпорт символів з інших верств ( «Символи» ).

 • Лінії - містить бібліотеку стилів лінійних об'єктів шару. Можливе створення, редагування і видалення таких стилів, імпорт стилів з інших верств ( «Стилі ліній» ).

 • Заливки - бібліотека стилів заливок майданних об'єктів шару. Можливе створення, редагування і видалення таких стилів, імпорт стилів з інших верств ( «Заливання» ).

 • Бази даних - містить список баз даних шару. Можливе створення і імпорт баз даних, їх правка і видалення ( "Бази даних" ).

 • Правила - містить список правил шару: Правила Редактора і Правила швидкого пошуку .

 • Примітиви - дозволяє підключити базу даних до Нетипізовані об'єктів шару (примітивам) ( «Призначення бази даних простим об'єктів» ).

 • Типи і режими - містить список типових об'єктів шару і їх режими. Передбачено імпорт типів і режимів з інших верств, створення і редагування типів і режимів ( «Типи і режими» ).

Для збереження змін внесений в структуру шару потрібно натиснути кнопку Для збереження змін внесений в структуру шару потрібно натиснути кнопку  Зберегти в панелі інструментів діалогу Зберегти в панелі інструментів діалогу. Якщо при закритті діалогу в структурі шару будуть не збережені зміни, то буде запропоновано зберегти їх.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: