Відновлення даних з пошкоджених баз даних Microsoft Access

Програма Access Recovery Toolbox ( завантажити ) Призначена для відновлення пошкоджених файлів баз даних * .mdb програми Microsoft Access. Поточна версія програми може виконувати наступні дії:

  • Відновлювати структуру таблиць (поля, індекси).
  • Відновлювати дані таблиць.
  • Відновлювати запити, крім тих, які беруть участь в формах і звітах.
  • Відновлювати відносини, крім тих, які створені тільки для відображення.

Відновлення бази даних відбувається в кілька етапів:

  1. Вибір файлу пошкодженої бази
  2. Перегляд структури відновлюваних даних
  3. Вибір файлу для збереження відновленої бази
  4. Перегляд журналу процесу відновлення бази

На будь-якому етапі відновлення бази можна вийти з програми, вибравши пункт меню File | Exit, натиснувши кнопку Exit (Вихід) або закривши вікно програми. При цьому, якщо вихід з програми стався на етапах 1 - 3, то процес відновлення завершений не буде. Також на будь-якому етапі можна натиснути кнопку Exit Повернутися для повернення назад і переглянути або змінити будь-яких параметрів, заданих раніше.

Відновлення файлу бази даних

Розглянемо відновлення файлу db11.mdb, що знаходиться в папкеD: \ AccessRecovery.

Вибір файлу пошкодженої бази

Після запуску програми відображається вікно з діалогом вибору відновлюваного файлу.

За допомогою кнопки Open (Відкрити) За допомогою кнопки Open (Відкрити)   виберіть потрібний файл виберіть потрібний файл. Шлях і ім'я файлу можна також ввести з клавіатури в поле з списком, що випадає.

При необхідності, можна відкрити один з раніше відкритих файлів, список яких відображається в випадаючому списку поля.

Після вибору файлу натисніть кнопку Next (Далі), щоб перейти до наступного етапу налаштування відновлення бази даних.

назад

Перегляд структури відновлюваних даних

Після відкриття відновлюваного файлу програма показує його структуру.

У лівій частині вікна розташовано дерево структури бази даних, в якій можна переглядати властивості кожного об'єкта бази. Дерево складається з трьох кореневих гілок: таблиць (Tables), запитів (Queries) і відносин (Relations).

У відкритому файлі можна побачити системні таблиці (MSysObjects, MSysACEs, MSysQueries і інші, що починаються з MSys), призначені для користувача таблиці (Phones, Addresses), запит PhonesQuery і зв'язку (Reference, PhonesPhones, PhonesPhones Query, PhonesPhones).

У разі, якщо обрана одна з таблиць (Tables), вікно прийме вигляд, показаний на малюнку. Ім'я таблиці (Table) і її поля (Columns) відображаються в правій верхній частині вікна. У правій нижній частині вікна буде відображатися вся таблиці. Для відображення всіх записів таблиці служить додатковий перемикач.

Для всіх таблиць передбачена гілка індекси (Indexes), в якій можна побачити первинний ключ (Primary key) і індексовані поля, які відображаються згідно іменам. В параметрах цих полів (в правій верхній частині) показується ім'я індексу (Index), чи є поле обов'язковим (Required), первинним ключем (Primary), допускаються збіги (Unique) і які поля входять в індекс (Columns). У разі якщо для таблиці не було створено індексів, гілка Indexes буде порожній. При виборі індексу таблиці записи таблиці не відображаються.

Виберемо таблицю Phones. Вона має поля LastName, HomePhone, WorkPhone, EmailAddress, MobilePhone, BirthDate, NickName, AddressID. З них індексованими є поля AddressID, EmailAddress, LastName, BirthDate. Імена індексів відповідають іменам полів. Всі індекси не є унікальними, записи полів НЕ обязаательни. До складу первинного ключа входить тільки поле AddressID.

Якщо обраний один із запитів (Queries), то в правій частині вікна відображається ім'я обраного запиту (Query) і його SQL код.

При виборі одного з відносин (Relations), в правій частині вікна відображаються ім'я зв'язку (Relation), пов'язані таблиці (Reference) і пов'язані поля таблиць (Columns).

Для продовження налаштування відновлення бази даних натисніть кнопку Next Продовжити.

назад

Вибір файлу для збереження відновленої бази

Після перегляду структури бази даних потрібно буде вказати шлях і ім'я файлу для збереження відновленої бази даних.

За замовчуванням пропонується зберігати відновлену базу даних в папку, з якої зчитувалася вихідна база під ім'ям, відповідним імені вихідного файлу з суфіксом _repaired.

Для збереження відновленої бази даних потрібно задати шлях і ім'я файлу в полі введення. Також можна скористатися стандартним діалогом збереження файлу, який викликається кнопкою Зберегти Для збереження відновленої бази даних потрібно задати шлях і ім'я файлу в полі введення .

Для початку відновлення бази даних натисніть кнопку Recover (Відновити).

У разі, якщо зазначений файл вже існує, буде видано вікно з попередженням і при необхідності можна буде повернутися і поставити інше ім'я файлу або папку.

назад

Скріншоти

Перегляд журналу відновлення бази

На цьому етапі відбувається сам процес відновлення бази даних.

Під час відновлення програма виводить повідомлення в вікно журналу. Також ці со-спілкування зберігаються в файл Err.log в папку з програмою Access Recovery Toolbox. У разі, якщо до моменту початку відновлення бази даних цей файл вже існував, інформація буде до нього додана. При додаванні запису в файл, крім інформації також додається дата і час.

Повідомлення діляться на 3 типи:

У поточній версії програми не підтримується відновлення зашифрованих файлів, при цьому файли, на які було встановлено пароль, але який не зашифрований, відновлюються, однак паролі не зберігаються. Також не підтримується відновлення макросів; звітів; сторінок; модулів; посилань на інші бази даних і полів, які на них посилаються; обмежень, які використовуються при виборі значень на формі; і специфічні свій-ства, які використовуються самим Access для відображення елементів у вікні редактора.

Після перегляду журналу закінчите роботу, натиснувши кнопку Ixit (Вихід), вибравши команду Exit в меню File або закривши вікно програми.

Також є можливість, використовуючи кнопку Back повернутися на першу сторінку програми і вибрати інший файл для відновлення. Зверніть увагу, що в цьому випадку при збереженні файлу ім'я і папка відновленого файлу автоматично не міняються, і їх потрібно змінити вручну або вибрати за допомогою діалогу.

назад

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: