Чехія скорочує розрив в доходах багатих і бідних

Фото: Pixabay CC0   Think tank IDEA інституту CERGE опублікував результати дослідження доходів сімей чеських громадян, причому при підрахунках враховувався практично всі - зарплати домочадців, соціальні допомоги, пенсії, додаткові доходи, наприклад від здачі житла і так далі Фото: Pixabay CC0 Think tank IDEA інституту CERGE опублікував результати дослідження доходів сімей чеських громадян, причому при підрахунках враховувався практично всі - зарплати домочадців, соціальні допомоги, пенсії, додаткові доходи, наприклад від здачі житла і так далі. Підраховано було і вплив інфляції.

Аналітики зібрали дані з 2004 по 2015 рік і з'ясували, що за цей час середні доходи чеських домогосподарств зросли на 22%. Показник зростання доходів перевищило параметр збільшення середніх реальних зарплат.

Найважче в Чехії живеться матерям і батькам-одинакам, а також пенсіонерам, особливо вдовам, які залишилися без допомоги родичів.

Іржі Шатава, фото: Архів І Іржі Шатава, фото: Архів І. Шатави «У 2015 році батьки-одинаки віком від 20 до 40 років, які виховували дитину молодше шести років, повинні були обходитися з 8800 крон (приблизно 343 євро) на місяць. Якщо дитина була вже старше, то дохід неповної сім'ї становив 11000 крон (близько 430 євро), - коментує аналітик IDEA CERGE Іржі Шатава. Пенсіонерам-одинакам доводилося господарювати з 13600 кронами (531 євро). Якщо говорить про подружжя-пенсіонерів, то їх середній дохід був дещо вищим і становив 15500 крон (605,5 євро) ».

«Я купую те, що мені подобається. Найдорожчого або дешевого я не вибираю. Тримаюся середини. Картопля в мене з власного городу. Перу вручну. Пральної машини у мене немає », - розповідає пенсіонерка Ярміла Богуславова.

«На продукти я виділила 200 крон (7,8 євро) в день. Суму я визначила, враховуючи рамки нашого бюджету, щоб не голодувати. Положення було надзвичайно важке. Я йду в магазин і, як божевільна - вважаю, вважаю, вважаю ... Бували ситуації, коли мені доводилося повертати пучок редиски за 4 крони (15 євроцентів). Ну, просто не вийшло. Було соромно », - каже молода мама-одиначка.

Бездітним парам в 2015 році в Чехії жилося краще. Їх щомісячний середній дохід становив 22,5 тисячі крон (879 євро).

З огляду на отримані дані, підкреслює Іржі Шатава з інституту CERGE, можна зробити висновок, що різниця між реальними доходами громадян різного рівня достатку в Чехії не настільки велика, як у багатьох інших країнах: «Різниця між реальними доходами у нас скоротилася. У США, наприклад, вона збільшується. У Чехії цей показник залишається незмінним, або кілька скорочується ».

Ілюстративне фото, фото: Pixabay CC0   В даний час Чехія переживає етап загального зростання економіки, наростання зарплат, в тому числі МРОТ, і збільшення пенсій Ілюстративне фото, фото: Pixabay CC0 В даний час Чехія переживає етап загального зростання економіки, наростання зарплат, в тому числі МРОТ, і збільшення пенсій.

Різниця в доходах населення, на думку професора Вищої економічної школи Ярослава Даньгела, продовжує зменшуватися. Ринок відчуває нестачу робочої сили, що змушує роботодавців, залучаючи кадри, піднімати зарплати. Цей процес зачіпає і низькооплачувані позиції. Надмірно велика різниця в доходах, на думку професора Даньгела, є серйозною соціальною проблемою. Як приклад наводяться США.

- «Зарплата робочого середнього рівня в США може бути в 400 разів нижче, ніж у генерального директора фірми. Швидше за всіх багатіють інвестори. Інвестиційні доходи ростуть швидше, ніж продуктивність праці. У тих, хто займається виробництвом, таких великих доходів немає ».

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: