Групова політика Windows 8: настройка і робота

 1. Що це за інструмент
 2. запуск редактора
 3. Додавання редактора в Віндовс Домашня
 4. Працюємо в редакторі

Групова політика в Windows 8 мало чим відрізняється від аналогічного інструменту в «десятці». Розглянемо його на прикладі Windows 10, маючи на увазі що в «вісімці» він нічим не відрізняється, за винятком наявності декількох додаткових опцій.

Що це за інструмент

Групова політика - це великий набір оливо, опцій і налаштувань, за допомогою яких системний адміністратор може конфігурувати параметри комп'ютера. Так само як можливість змінювати різні значення, встановлювати всілякі обмеження, відключати або активувати функції. Загалом, групова політика надає користувачеві можливість редагувати записи системного реєстру за допомогою зручного і зрозумілого інструменту, в якому кожен параметр має назву з коротким описом, чого не надає редактор реєстру.

Це оснащення доступна тільки для користувачів, які встановили на свої комп'ютери Windows 10 професійну (Pro) або для бізнесу (Enterprise). В іншому випадку доведеться оновлювати операційну систему або залишитися без нижчеописаних можливостей.

запуск редактора

Перш ніж ознайомитися з функціоналом редактора, необхідно з'ясувати, яким чином він запускається, і як швидше викликати оснащення.

Виконуємо команду «gpedit. msc », скопіювавши або вбивши її в пошуковий рядок початкового екрана, або« Пуск »в Windows 10, або текстову форму командного інтерпретатора (викликається на екран за допомогою Win + R).

msc », скопіювавши або вбивши її в пошуковий рядок початкового екрана, або« Пуск »в Windows 10, або текстову форму командного інтерпретатора (викликається на екран за допомогою Win + R)

Додавання редактора в Віндовс Домашня

Якщо з'явилося повідомлення, що оповіщає про неможливість запустити редактор, або використовуєте домашню версію Windows 10 або «вісімки», тоді доведеться виконати інтеграцію інструменту в операційну систему.

Увага! Редактор групової політики в домашню версію Віндовс не додають з XP, і Віндовс 10 не стала винятком.

Редактор групової політики в домашню версію Віндовс не додають з XP, і Віндовс 10 не стала винятком

 • Завантажуємо архів містить інсталяційний файл і декількома латками, які зібрала команда ентузіастів, за посиланням //winitpro.ru/wp-content/uploads/tools/add_gpedit_msc.zip.
 • Виконуємо декомпресію завантаженого архіву.
 • Виконуємо файл «setup.exe» з привілеями адміністратора через його контекстне меню.
 • Встановлюємо відсутню оснащення, виконуючи наведені інструкції.

Встановлюємо відсутню оснащення, виконуючи наведені інструкції

 • При використанні операційної системи розрядністю x32 біт закриваємо вікно, натиснувши «Finish», в 64-х бітної редакції Віндовс 10 і 8 цю кнопку ні в якому разі не чіпаємо.
 • Заходимо в папку «Temp», розташовану в директорії «Windows» системного томи.
 • Копіюємо туди динамічні бібліотеки (файли з розширенням dll) gpedit, fde, gptext, appmgr, fdeploy з розпакованого архіву.
 • Копіюємо файл «gpedit.msc» в директорію «System32», яка знаходиться в тій же системній папці «Windows».

msc» в директорію «System32», яка знаходиться в тій же системній папці «Windows»

 • Створюємо копії GroupPolicy, GPBAK файлів GroupPolicyUsers іmsc, розташованих в «SysWOW64», в папці «System32».
 • Якщо все пройшло успішно, тиснемо «Finish» і перезавантажуємо Windows 10.

При виникненні помилки в разі копіювання документів доведеться почекати близько хвилини і повторити спробу або звільнити проблемні файли від використання їх запущеними додатками за допомогою Unlocker.

Буває, що при точному виконанні всіх пунктів інструкції з'являється помилка з текстом про неможливість створення оснащення MMC. Тоді йдемо в каталог «Temp \ gpedit», розташований в «Windows», і запускаємо командний файл x86.bat при використанні 32-х бітної Віндовс 10, або x64.bat, якщо на комп'ютері використовується 64-х розрядна ОС.

Як не сумно, але жодна нова політика для «вісімки» і «десятки» не доступною, адже інструмент розроблявся для «сімки» і був лише незначно відкорегований для підтримки «десяткою».

Працюємо в редакторі

Зовнішній вигляд вікна редактора політики мало чим відрізняється від класичного провідника і редактора реєстру концептуально. Тут є все та ж ієрархічна структура каталогів з підкаталогами (аналогічно розділах реєстру і папок в провіднику) і параметрами (файли в провіднику і ключі в реєстрі) з докладною інформацією про кожного з них.

Аналогічно кущах реєстру, список доступних опцій в редакторі політики розділений на дві частини, перша з яких може бути застосована для активного користувача, а друга - для всіх користувачів комп'ютера. У кожному розділі міститься ще по три підрозділи:

 • «Конфігурація програм» - настройки, що стосуються обмежень на запуск додатків на комп'ютері;
 • «Конфігурація Windows» - перелік групових політик, що впливають на безпеку, що дозволяють впроваджувати користувальницькі скрипти для їх виконання під час запуску ПК;
 • «Адміністративні шаблони» - пункт містить перелік всіх налаштувань, які доступні для користувача через «Панель управління».


Користувача, який володіє базовими знаннями про можливості, які надають групові політики, чекає приємне відкриття - доступ до маси захованих в нетрях системи і навіть недоступних за допомогою графічного інтерфейсу функцій.

(Visited 3 102 times, 1 visits today)

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: