Симбірськ-М + :: Налаштування маршрутизатора D-Link DIR-300 апаратної ревізії C1

 1. Симбірськ-М + :: Налаштування маршрутизатора D-Link DIR-300 апаратної ревізії C1 З моменту написання...
 2. 1.1. Ми підключені через ADSL модем ( "Ростелеком").
 3. 1.2. Ми підключені за технологією FTTB / PON (Fiber to the Building / Passive Optical Networks - оптика до будинку) ( "Ростелеком").
 4. 1.3. Ми підключені по кручений парі з використанням авторизації по протоколу L2TP ( "Білайн").
 5. 1.4. Існує ще безліч інтернет провайдерів
 6. 2. Налаштування бездротової мережі.
 7. Симбірськ-М + :: Налаштування маршрутизатора D-Link DIR-300 апаратної ревізії C1
 8. 1. Налагодження підключення до Internet.
 9. 1.1. Ми підключені через ADSL модем ( "Ростелеком").
 10. 1.2. Ми підключені за технологією FTTB / PON (Fiber to the Building / Passive Optical Networks - оптика до будинку) ( "Ростелеком").
 11. 1.3. Ми підключені по кручений парі з використанням авторизації по протоколу L2TP ( "Білайн").
 12. 1.4. Існує ще безліч інтернет провайдерів
 13. 2. Налаштування бездротової мережі.
 14. Симбірськ-М + :: Налаштування маршрутизатора D-Link DIR-300 апаратної ревізії C1
 15. 1. Налагодження підключення до Internet.
 16. 1.1. Ми підключені через ADSL модем ( "Ростелеком").
 17. 1.2. Ми підключені за технологією FTTB / PON (Fiber to the Building / Passive Optical Networks - оптика до будинку) ( "Ростелеком").
 18. 1.3. Ми підключені по кручений парі з використанням авторизації по протоколу L2TP ( "Білайн").
 19. 1.4. Існує ще безліч інтернет провайдерів
 20. 2. Налаштування бездротової мережі.

Симбірськ-М + :: Налаштування маршрутизатора D-Link DIR-300 апаратної ревізії C1

З моменту написання статті Домашня бездротова мережа WiFi своїми руками пройшло вже досить багато часу і з тих пір веб-інтерфейс налаштувань сучасних маршрутизаторів D-Link зазнав дуже серйозних змін. Налаштування маршрутизаторів останніх апаратних ревізій з новою прошивкою по аналогії, керуючись вищезазначеною статтею, стала скрутною. Сьогодні, на численні прохання наших клієнтів, ми розповімо як налаштувати підключення до інтернет і бездротову мережу на найбільш популярному і продається, в даний момент, бездротовому маршрутизаторі D-Link DIR-300 апаратної ревізії C1 (Рис. 1). Керуючись нижче викладеним текстом і діючи за аналогією, можна налаштувати будь-які інші маршрутизатори D-Link останніх апаратних ревізій (Наприклад D-Link DIR-100, DIR-320, DIR-615, DIR-620 і т.д.) , Адже веб-інтерфейси налаштувань останніх прошивок у них дуже сильно схожі і щодо базових налаштувань підключення до інтернет і безпеки WiFi, практично ідентичні.

Підключаємо до Internet порту маршрутизатора (жовтий роз'єм рис. 1)

 • або кабель (кручену пару), по якій до вас приходить інтернет від інтернет-провайдера
 • або LAN порт вашого ADSL-модему, через який ви підключаєтеся до інтернету по телефонній лінії

Будь-який з чотирьох LAN портів маршрутизатора (чорні роз'єми рис. 1) підключаємо до мережевого інтерфейсу вашого ноутбука або комп'ютера c допомогою Ethernet кабелю (патч-корду) з комплекту маршрутизатора. Мережевий інтерфейс комп'ютера, до якого здійснюється підключення, повинні бути налаштований на автоматичне отримання параметрів IP. Наприклад, в операційній системі Windows 7 це робиться так: Пуск -> Панель управління -> Мережа та Інтернет -> Центр управління мережами і загальним доступом -> Зміни параметрів адаптерів. В результаті у нас відкриється вікно аналогічне зображеному на рис. 2. Лівою кнопкою миші виділяємо наш мережевий адаптер, натискаємо праву кнопку миші, вибираємо Властивості (рис.2).

малюнок 2 малюнок 2

Вибираємо компонент Протокол Інтернет версії 4 (TCP / IPv4), натискаємо кнопку Властивості (рис.3), і в вікні, що розкрилося ставимо мітки навпроти: Отримувати IP-адресу автоматично і Отримати адресу DNS-сервера автоматично (рис.4). Натискаємо OK. Також натискаємо ОК на закладці властивостей (рис. 3).

малюнок 3 малюнок 3

малюнок 4 малюнок 4

Після підключення проводів і проведених налаштувань включаємо маршрутизатор. Використовуючи протокол DHCP, маршрутизатор самостійно проведе автоматичну настройку IP-адреси та інших параметрів мережевого інтерфейсу нашого комп'ютера. Щоб переконається в тому, що все зроблено правильно, в Управління мережевими підключеннями (рис. 2) вибираємо наш провідний мережевий адаптер, натискаємо на ньому праву кнопку миші і, вибравши Стан (рис. 2), в вікні, що розкрилося ми отримаємо картинку аналогічну рис. 5. Натиснувши тут на кнопку Відомості отримаємо картинку подібну зображеною на рис. 6. У нашому випадку мережевий інтерфейс отримав IP адреса 192.168.0.64.

малюнок 5 малюнок 5

малюнок 6 малюнок 6

Якщо все в порядку і IP адреса наш мережевий інтерфейс отримав, то можна приступити до налаштування маршрутизатора. Запускаємо Internet Explorer, в рядку адреси набираємо http://192.168.0.1/ (рис. 7). Після натискання на клавішу Enter відразу отримуємо пропозицію призначити пароль адміністратора маршрутизатора. Вводимо в поле Password (пароль), наприклад слово taina. :-) Набрати можна будь-яке слово або комбінацію символів і цифр в англійській розкладці, головне потім, якщо раптом буде потрібно перенастроювання маршрутизатора, не забути цей пароль. В поле Confirmation (підтвердження) вбиваємо той же слово (рис. 7). Натискаємо Save.

малюнок 7 малюнок 7

Тепер, після введення пароля адміністратора, кожен раз при вході на веб-сторінку настройки маршрутизатора за адресою http://192.168.0.1/ нам буде пропонуватися ввести Login (логін) і Password (пароль) адміністратора маршрутизатора (Рис. 8.) Логін адміністратора за замовчуванням слово admin, а пароль ми самі призначили, в нашому випадку це слово taina.

малюнок 8 малюнок 8

Отже, після натискання Save (Рис. 7) або після натискання Enter (Рис. 8) ми потрапляємо на веб-сторінку настройки маршрутизатора (Рис. 9).

малюнок 9 малюнок 9

У новій версії прошивки є можливість вибрати Російська мова для веб-інтерфейсу. Наведемо мишку на закладку Language (мова) (Рис. 9), в випадаючому меню виберемо мову Русский, веб-інтерфейс у нас стане російською мовою (Рис. 10).

малюнок 10 малюнок 10

В цілому, нам необхідно вирішити два завдання: Налаштувати підключення до Internet і налаштувати бездротову мережу WiFi.

1. Налагодження підключення до Internet.

Цю процедуру досить легко і просто виконати за допомогою майстра настройки. Натискаємо на банері Мережа напис Click'n'Connect (натисни і підключися). Маршрутизатор запропонує нам підключити кабель, по якому приходить інтернет, до WAN порту маршрутизатора (Рис. 11). Власне, ми це вже зробили в самому початку, перед включенням маршрутизатора. Переконуємося, що індикатор WAN (зелений глобус на передній панелі, рис. 1) горить або поморгують зеленим кольором і натискаємо Далі.

малюнок 11 малюнок 11

Нам буде запропоновано вибрати тип з'єднання (Рис. 12).

малюнок 12 малюнок 12

Виберіть тип вашого з'єднання з Internet (рис. 12). Тип з'єднання з Internet, а також його параметри можна дізнатися у вашого інтернет-провайдера. Різні провайдери використовують різні типи підключення та авторизації на доступ до Internet, тому вибір на даному етапі налаштування, а також подальшим етапи, буде трохи відрізнятися для різних провайдерів і різних варіантів підключення.

Розглянемо кілька найбільш популярних підключень.

1.1. Ми підключені через ADSL модем ( "Ростелеком").

В цьому випадку Internet (WAN) порт нашого маршрутизатора, як ми писали раніше, підключений до LAN порту ADSL модему. У більшості випадків ADSL модем налаштований "роутером" і він, використовуючи протокол DHCP, автоматично робить налаштування мережевих параметрів всіх підключених до нього пристроїв. Вибираємо Динамічний IP на веб-сторінці налаштувань рис. 12. Натискаємо Далі.

малюнок 13 малюнок 13

Ми потрапляємо на вкладку рис. 13. Тут, пропонується дати ім'я нашому з'єднанню, але можна залишити все як є і натиснути Далі.

малюнок 14 малюнок 14

Вкладка, зображена на рис. 14, виводить підсумкову інформацію на нашу підключенню. Натискаємо Застосувати.

малюнок 15 малюнок 15

Маршрутизатор зробить перевірку з'єднання, і якщо все зроблено правильно, то видасть повідомлення про успішність налаштування Інтернет з'єднання рис. 15.

Натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми перейдемо до другого етапу настройки маршрутизатора - настройка бездротової мережі WiFi, але про це трохи пізніше. Розглянемо інші варіанти підключень.

1.2. Ми підключені за технологією FTTB / PON (Fiber to the Building / Passive Optical Networks - оптика до будинку) ( "Ростелеком").

В цьому випадку в Internet (WAN) порт нашого маршрутизатора підключається кабель - вита пара, яка до вас в приміщення провів інтернет провайдер. Авторизація в даному випадку відбувається по протоколу PPPoE. Вибираємо тип з'єднання PPPoE на вкладці рис. 12. Натискаємо Далі.

малюнок 16 малюнок 16

На вкладці рис. 16 нам пропонується задати Ім'я з'єднання - може бути будь-яким, простіше залишити як є, Ім'я користувача - цю інформацію вам повинен надати провайдер і пароль - цю інформацію також дізнаємося у провайдера. Заповнивши дані поля рис. 17 натискаємо кнопку Далі.

малюнок 17 малюнок 17

Виводиться підсумкова інформація по налаштованому підключенню рис.18. Натискаємо Застосувати.

малюнок 18 малюнок 18

Буде проведена перевірка з'єднання, і якщо все зроблено правильно, то маршрутизатор видасть повідомлення про успішність налаштування Інтернет з'єднання рис. 15. Натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми перейдемо до налаштування бездротової мережі WiFi.

1.3. Ми підключені по кручений парі з використанням авторизації по протоколу L2TP ( "Білайн").

В Internet (WAN) порт нашого маршрутизатора підключається кабель - вита пара, яка до вас в приміщення провів інтернет провайдер. На вкладці рис. 12. трохи прокручуємо смугу прокрутки вниз і вибираємо тип з'єднання L2TP + Динамічний IP (рис. 19). Натискаємо Далі.

малюнок 19 малюнок 19

Переходимо на закладку рис. 20, залишаємо як є і натискаємо Далі.

малюнок 20 малюнок 20

На вкладці рис. 21 нам пропонується заповнити параметри з'єднання. Ім'я з'єднання - може бути довільним, простіше залишити як є, ім'я користувача - цю інформацію вам повинен надати провайдер і пароль - цю інформацію також дізнаємося у провайдера. Адреса VPN-сервера - у провайдера Білайн його адресу: tp.internet.beeline.ru

малюнок 21 малюнок 21

Заповнивши дані поля рис. 22 натискаємо кнопку Далі.

малюнок 22 малюнок 22

Виводиться підсумкова інформація по налаштованому підключенню рис.23. Натискаємо Застосувати.

малюнок 23 малюнок 23

Буде проведена перевірка з'єднання, і якщо все зроблено правильно, то маршрутизатор видасть повідомлення про успішність налаштування Інтернет з'єднання рис. 15. Натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми перейдемо до налаштування бездротової мережі WiFi.

1.4. Існує ще безліч інтернет провайдерів

Всі варіанти і варіації інтернет з'єднань розглянути в рамках однієї статті не представляється можливим, так це в принципі і не потрібно. Головне дізнатися у провайдера тип з'єднання, і параметри його налаштування, вибрати відповідне з'єднання на вкладці рис. 12, рис. 19 і, далі діючи, по аналогії з розглянутими вище випадками вписати параметри з'єднання в пропоновані майстром поля.

Переходимо до другої задачі, яку ми поставили перед собою:

2. Налаштування бездротової мережі.

Отже, на етапі після Перевірки доступності мережі Інтернет за допомогою утиліти ping (рис. 15), натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми переходимо до налаштування бездротової мережі WiFi. Нам пропонується вибрати режим роботи бездротової мережі (рис. 4).

малюнок 24 малюнок 24

Вибираємо режим Маршрутизатор, натискаємо Далі.

малюнок 25 малюнок 25

малюнок 26 малюнок 26

Нам пропонується задати унікальну назву точки доступу SSID (ім'я вашої бездротової мережі), за замовчуванням пропонується SSID - DIR-300 (рис. 25)., Його краще замінити на своє, наприклад в нашому випадку - demoWiFi (рис. 26). Натискаємо Далі.

малюнок 27 малюнок 27

малюнок 28 малюнок 28

Нам пропонується задати режим безпеки нашої бездротової мережі (рис. 27), за замовчуванням пропонується мережева аутентифікація - Відкрита мережа, але цей режим не безпечний і будь-який бажаючий знаходиться в зоні покриття вашої точки доступу (наприклад, сусіди) зможуть безперешкодно підключиться до вашої бездротової мережі і користуватися вашим каналом інтернет "од'їдяться" частина пропускної здатності своїм трафіком, ну і природне своєю присутністю у вашій мережі створюючи загрозу зараження вірусами ваших комп'ютерів або, скажімо, здійснення як х-яких зловмисних дій щодо інформації зберігаються на ваших комп'ютерах. Тому ми вибираємо режим мережевої аутентифікації - Захищена мережа (рис. 28), при цьому пропонується ввести Ключ безпеки, в нашому випадку ми вписали ключове слово blokirovka. Ключ слід запам'ятати, а краще записати в надійному місці. Цей ключ знадобитися Вам для налаштування підключення ваших бездротових пристроїв до маршрутизатора. Натискаємо Далі.

На екрані виводиться узагальнююча інформація по нашій бездротової мережі WiFi (рис. 29).

малюнок 29 малюнок 29

Натискаємо Зберегти. Наступне вікно майстра пропонує налаштувати IPTV (рис. 30). Якщо ми не використовуємо приставку IP-телебачення, то просто пропустимо цей крок.

малюнок 30 малюнок 30

В результаті у нас з'явиться вікно що повідомляє про завершення налаштування маршрутизатора рис. 31

малюнок 31 малюнок 31

Натиснувши Зберегти ми отримаємо повідомлення, зображене на рис. 32, що свідчить про завершення налаштування маршрутизатор і збереженні даних налаштувань в пам'яті маршрутизатора.

малюнок 32 малюнок 32

Ваш маршрутизатор підключений до Інтернет і бездротова мережа готова до використання. Тепер у Вас вдома є бездротова мережа WiFi з виходом в інтернет, до якої можна підключитися з будь-якого пристрою, що має бездротову мережеву карту WiFi.

Посилання по темі

Симбірськ-М + :: Налаштування маршрутизатора D-Link DIR-300 апаратної ревізії C1

З моменту написання статті Домашня бездротова мережа WiFi своїми руками пройшло вже досить багато часу і з тих пір веб-інтерфейс налаштувань сучасних маршрутизаторів D-Link зазнав дуже серйозних змін. Налаштування маршрутизаторів останніх апаратних ревізій з новою прошивкою по аналогії, керуючись вищезазначеною статтею, стала скрутною. Сьогодні, на численні прохання наших клієнтів, ми розповімо як налаштувати підключення до інтернет і бездротову мережу на найбільш популярному і продається, в даний момент, бездротовому маршрутизаторі D-Link DIR-300 апаратної ревізії C1 (Рис. 1). Керуючись нижче викладеним текстом і діючи за аналогією, можна налаштувати будь-які інші маршрутизатори D-Link останніх апаратних ревізій (Наприклад D-Link DIR-100, DIR-320, DIR-615, DIR-620 і т.д.) , Адже веб-інтерфейси налаштувань останніх прошивок у них дуже сильно схожі і щодо базових налаштувань підключення до інтернет і безпеки WiFi, практично ідентичні.

Підключаємо до Internet порту маршрутизатора (жовтий роз'єм рис. 1)

 • або кабель (кручену пару), по якій до вас приходить інтернет від інтернет-провайдера
 • або LAN порт вашого ADSL-модему, через який ви підключаєтеся до інтернету по телефонній лінії

Будь-який з чотирьох LAN портів маршрутизатора (чорні роз'єми рис. 1) підключаємо до мережевого інтерфейсу вашого ноутбука або комп'ютера c допомогою Ethernet кабелю (патч-корду) з комплекту маршрутизатора. Мережевий інтерфейс комп'ютера, до якого здійснюється підключення, повинні бути налаштований на автоматичне отримання параметрів IP. Наприклад, в операційній системі Windows 7 це робиться так: Пуск -> Панель управління -> Мережа та Інтернет -> Центр управління мережами і загальним доступом -> Зміни параметрів адаптерів. В результаті у нас відкриється вікно аналогічне зображеному на рис. 2. Лівою кнопкою миші виділяємо наш мережевий адаптер, натискаємо праву кнопку миші, вибираємо Властивості (рис.2).

малюнок 2 малюнок 2

Вибираємо компонент Протокол Інтернет версії 4 (TCP / IPv4), натискаємо кнопку Властивості (рис.3), і в вікні, що розкрилося ставимо мітки навпроти: Отримувати IP-адресу автоматично і Отримати адресу DNS-сервера автоматично (рис.4). Натискаємо OK. Також натискаємо ОК на закладці властивостей (рис. 3).

малюнок 3 малюнок 3

малюнок 4 малюнок 4

Після підключення проводів і проведених налаштувань включаємо маршрутизатор. Використовуючи протокол DHCP, маршрутизатор самостійно проведе автоматичну настройку IP-адреси та інших параметрів мережевого інтерфейсу нашого комп'ютера. Щоб переконається в тому, що все зроблено правильно, в Управління мережевими підключеннями (рис. 2) вибираємо наш провідний мережевий адаптер, натискаємо на ньому праву кнопку миші і, вибравши Стан (рис. 2), в вікні, що розкрилося ми отримаємо картинку аналогічну рис. 5. Натиснувши тут на кнопку Відомості отримаємо картинку подібну зображеною на рис. 6. У нашому випадку мережевий інтерфейс отримав IP адреса 192.168.0.64.

малюнок 5 малюнок 5

малюнок 6 малюнок 6

Якщо все в порядку і IP адреса наш мережевий інтерфейс отримав, то можна приступити до налаштування маршрутизатора. Запускаємо Internet Explorer, в рядку адреси набираємо http://192.168.0.1/ (рис. 7). Після натискання на клавішу Enter відразу отримуємо пропозицію призначити пароль адміністратора маршрутизатора. Вводимо в поле Password (пароль), наприклад слово taina. :-) Набрати можна будь-яке слово або комбінацію символів і цифр в англійській розкладці, головне потім, якщо раптом буде потрібно перенастроювання маршрутизатора, не забути цей пароль. В поле Confirmation (підтвердження) вбиваємо той же слово (рис. 7). Натискаємо Save.

малюнок 7 малюнок 7

Тепер, після введення пароля адміністратора, кожен раз при вході на веб-сторінку настройки маршрутизатора за адресою http://192.168.0.1/ нам буде пропонуватися ввести Login (логін) і Password (пароль) адміністратора маршрутизатора (Рис. 8.) Логін адміністратора за замовчуванням слово admin, а пароль ми самі призначили, в нашому випадку це слово taina.

малюнок 8 малюнок 8

Отже, після натискання Save (Рис. 7) або після натискання Enter (Рис. 8) ми потрапляємо на веб-сторінку настройки маршрутизатора (Рис. 9).

малюнок 9 малюнок 9

У новій версії прошивки є можливість вибрати Російська мова для веб-інтерфейсу. Наведемо мишку на закладку Language (мова) (Рис. 9), в випадаючому меню виберемо мову Русский, веб-інтерфейс у нас стане російською мовою (Рис. 10).

малюнок 10 малюнок 10

В цілому, нам необхідно вирішити два завдання: Налаштувати підключення до Internet і налаштувати бездротову мережу WiFi.

1. Налагодження підключення до Internet.

Цю процедуру досить легко і просто виконати за допомогою майстра настройки. Натискаємо на банері Мережа напис Click'n'Connect (натисни і підключися). Маршрутизатор запропонує нам підключити кабель, по якому приходить інтернет, до WAN порту маршрутизатора (Рис. 11). Власне, ми це вже зробили в самому початку, перед включенням маршрутизатора. Переконуємося, що індикатор WAN (зелений глобус на передній панелі, рис. 1) горить або поморгують зеленим кольором і натискаємо Далі.

малюнок 11 малюнок 11

Нам буде запропоновано вибрати тип з'єднання (Рис. 12).

малюнок 12 малюнок 12

Виберіть тип вашого з'єднання з Internet (рис. 12). Тип з'єднання з Internet, а також його параметри можна дізнатися у вашого інтернет-провайдера. Різні провайдери використовують різні типи підключення та авторизації на доступ до Internet, тому вибір на даному етапі налаштування, а також подальшим етапи, буде трохи відрізнятися для різних провайдерів і різних варіантів підключення.

Розглянемо кілька найбільш популярних підключень.

1.1. Ми підключені через ADSL модем ( "Ростелеком").

В цьому випадку Internet (WAN) порт нашого маршрутизатора, як ми писали раніше, підключений до LAN порту ADSL модему. У більшості випадків ADSL модем налаштований "роутером" і він, використовуючи протокол DHCP, автоматично робить налаштування мережевих параметрів всіх підключених до нього пристроїв. Вибираємо Динамічний IP на веб-сторінці налаштувань рис. 12. Натискаємо Далі.

малюнок 13 малюнок 13

Ми потрапляємо на вкладку рис. 13. Тут, пропонується дати ім'я нашому з'єднанню, але можна залишити все як є і натиснути Далі.

малюнок 14 малюнок 14

Вкладка, зображена на рис. 14, виводить підсумкову інформацію на нашу підключенню. Натискаємо Застосувати.

малюнок 15 малюнок 15

Маршрутизатор зробить перевірку з'єднання, і якщо все зроблено правильно, то видасть повідомлення про успішність налаштування Інтернет з'єднання рис. 15.

Натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми перейдемо до другого етапу настройки маршрутизатора - настройка бездротової мережі WiFi, але про це трохи пізніше. Розглянемо інші варіанти підключень.

1.2. Ми підключені за технологією FTTB / PON (Fiber to the Building / Passive Optical Networks - оптика до будинку) ( "Ростелеком").

В цьому випадку в Internet (WAN) порт нашого маршрутизатора підключається кабель - вита пара, яка до вас в приміщення провів інтернет провайдер. Авторизація в даному випадку відбувається по протоколу PPPoE. Вибираємо тип з'єднання PPPoE на вкладці рис. 12. Натискаємо Далі.

малюнок 16 малюнок 16

На вкладці рис. 16 нам пропонується задати Ім'я з'єднання - може бути будь-яким, простіше залишити як є, Ім'я користувача - цю інформацію вам повинен надати провайдер і пароль - цю інформацію також дізнаємося у провайдера. Заповнивши дані поля рис. 17 натискаємо кнопку Далі.

малюнок 17 малюнок 17

Виводиться підсумкова інформація по налаштованому підключенню рис.18. Натискаємо Застосувати.

малюнок 18 малюнок 18

Буде проведена перевірка з'єднання, і якщо все зроблено правильно, то маршрутизатор видасть повідомлення про успішність налаштування Інтернет з'єднання рис. 15. Натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми перейдемо до налаштування бездротової мережі WiFi.

1.3. Ми підключені по кручений парі з використанням авторизації по протоколу L2TP ( "Білайн").

В Internet (WAN) порт нашого маршрутизатора підключається кабель - вита пара, яка до вас в приміщення провів інтернет провайдер. На вкладці рис. 12. трохи прокручуємо смугу прокрутки вниз і вибираємо тип з'єднання L2TP + Динамічний IP (рис. 19). Натискаємо Далі.

малюнок 19 малюнок 19

Переходимо на закладку рис. 20, залишаємо як є і натискаємо Далі.

малюнок 20 малюнок 20

На вкладці рис. 21 нам пропонується заповнити параметри з'єднання. Ім'я з'єднання - може бути довільним, простіше залишити як є, ім'я користувача - цю інформацію вам повинен надати провайдер і пароль - цю інформацію також дізнаємося у провайдера. Адреса VPN-сервера - у провайдера Білайн його адресу: tp.internet.beeline.ru

малюнок 21 малюнок 21

Заповнивши дані поля рис. 22 натискаємо кнопку Далі.

малюнок 22 малюнок 22

Виводиться підсумкова інформація по налаштованому підключенню рис.23. Натискаємо Застосувати.

малюнок 23 малюнок 23

Буде проведена перевірка з'єднання, і якщо все зроблено правильно, то маршрутизатор видасть повідомлення про успішність налаштування Інтернет з'єднання рис. 15. Натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми перейдемо до налаштування бездротової мережі WiFi.

1.4. Існує ще безліч інтернет провайдерів

Всі варіанти і варіації інтернет з'єднань розглянути в рамках однієї статті не представляється можливим, так це в принципі і не потрібно. Головне дізнатися у провайдера тип з'єднання, і параметри його налаштування, вибрати відповідне з'єднання на вкладці рис. 12, рис. 19 і, далі діючи, по аналогії з розглянутими вище випадками вписати параметри з'єднання в пропоновані майстром поля.

Переходимо до другої задачі, яку ми поставили перед собою:

2. Налаштування бездротової мережі.

Отже, на етапі після Перевірки доступності мережі Інтернет за допомогою утиліти ping (рис. 15), натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми переходимо до налаштування бездротової мережі WiFi. Нам пропонується вибрати режим роботи бездротової мережі (рис. 4).

малюнок 24 малюнок 24

Вибираємо режим Маршрутизатор, натискаємо Далі.

малюнок 25 малюнок 25

малюнок 26 малюнок 26

Нам пропонується задати унікальну назву точки доступу SSID (ім'я вашої бездротової мережі), за замовчуванням пропонується SSID - DIR-300 (рис. 25)., Його краще замінити на своє, наприклад в нашому випадку - demoWiFi (рис. 26). Натискаємо Далі.

малюнок 27 малюнок 27

малюнок 28 малюнок 28

Нам пропонується задати режим безпеки нашої бездротової мережі (рис. 27), за замовчуванням пропонується мережева аутентифікація - Відкрита мережа, але цей режим не безпечний і будь-який бажаючий знаходиться в зоні покриття вашої точки доступу (наприклад, сусіди) зможуть безперешкодно підключиться до вашої бездротової мережі і користуватися вашим каналом інтернет "од'їдяться" частина пропускної здатності своїм трафіком, ну і природне своєю присутністю у вашій мережі створюючи загрозу зараження вірусами ваших комп'ютерів або, скажімо, здійснення як х-яких зловмисних дій щодо інформації зберігаються на ваших комп'ютерах. Тому ми вибираємо режим мережевої аутентифікації - Захищена мережа (рис. 28), при цьому пропонується ввести Ключ безпеки, в нашому випадку ми вписали ключове слово blokirovka. Ключ слід запам'ятати, а краще записати в надійному місці. Цей ключ знадобитися Вам для налаштування підключення ваших бездротових пристроїв до маршрутизатора. Натискаємо Далі.

На екрані виводиться узагальнююча інформація по нашій бездротової мережі WiFi (рис. 29).

малюнок 29 малюнок 29

Натискаємо Зберегти. Наступне вікно майстра пропонує налаштувати IPTV (рис. 30). Якщо ми не використовуємо приставку IP-телебачення, то просто пропустимо цей крок.

малюнок 30 малюнок 30

В результаті у нас з'явиться вікно що повідомляє про завершення налаштування маршрутизатора рис. 31

малюнок 31 малюнок 31

Натиснувши Зберегти ми отримаємо повідомлення, зображене на рис. 32, що свідчить про завершення налаштування маршрутизатор і збереженні даних налаштувань в пам'яті маршрутизатора.

малюнок 32 малюнок 32

Ваш маршрутизатор підключений до Інтернет і бездротова мережа готова до використання. Тепер у Вас вдома є бездротова мережа WiFi з виходом в інтернет, до якої можна підключитися з будь-якого пристрою, що має бездротову мережеву карту WiFi.

Посилання по темі

Симбірськ-М + :: Налаштування маршрутизатора D-Link DIR-300 апаратної ревізії C1

З моменту написання статті Домашня бездротова мережа WiFi своїми руками пройшло вже досить багато часу і з тих пір веб-інтерфейс налаштувань сучасних маршрутизаторів D-Link зазнав дуже серйозних змін. Налаштування маршрутизаторів останніх апаратних ревізій з новою прошивкою по аналогії, керуючись вищезазначеною статтею, стала скрутною. Сьогодні, на численні прохання наших клієнтів, ми розповімо як налаштувати підключення до інтернет і бездротову мережу на найбільш популярному і продається, в даний момент, бездротовому маршрутизаторі D-Link DIR-300 апаратної ревізії C1 (Рис. 1). Керуючись нижче викладеним текстом і діючи за аналогією, можна налаштувати будь-які інші маршрутизатори D-Link останніх апаратних ревізій (Наприклад D-Link DIR-100, DIR-320, DIR-615, DIR-620 і т.д.) , Адже веб-інтерфейси налаштувань останніх прошивок у них дуже сильно схожі і щодо базових налаштувань підключення до інтернет і безпеки WiFi, практично ідентичні.

Підключаємо до Internet порту маршрутизатора (жовтий роз'єм рис. 1)

 • або кабель (кручену пару), по якій до вас приходить інтернет від інтернет-провайдера
 • або LAN порт вашого ADSL-модему, через який ви підключаєтеся до інтернету по телефонній лінії

Будь-який з чотирьох LAN портів маршрутизатора (чорні роз'єми рис. 1) підключаємо до мережевого інтерфейсу вашого ноутбука або комп'ютера c допомогою Ethernet кабелю (патч-корду) з комплекту маршрутизатора. Мережевий інтерфейс комп'ютера, до якого здійснюється підключення, повинні бути налаштований на автоматичне отримання параметрів IP. Наприклад, в операційній системі Windows 7 це робиться так: Пуск -> Панель управління -> Мережа та Інтернет -> Центр управління мережами і загальним доступом -> Зміни параметрів адаптерів. В результаті у нас відкриється вікно аналогічне зображеному на рис. 2. Лівою кнопкою миші виділяємо наш мережевий адаптер, натискаємо праву кнопку миші, вибираємо Властивості (рис.2).

малюнок 2 малюнок 2

Вибираємо компонент Протокол Інтернет версії 4 (TCP / IPv4), натискаємо кнопку Властивості (рис.3), і в вікні, що розкрилося ставимо мітки навпроти: Отримувати IP-адресу автоматично і Отримати адресу DNS-сервера автоматично (рис.4). Натискаємо OK. Також натискаємо ОК на закладці властивостей (рис. 3).

малюнок 3 малюнок 3

малюнок 4 малюнок 4

Після підключення проводів і проведених налаштувань включаємо маршрутизатор. Використовуючи протокол DHCP, маршрутизатор самостійно проведе автоматичну настройку IP-адреси та інших параметрів мережевого інтерфейсу нашого комп'ютера. Щоб переконається в тому, що все зроблено правильно, в Управління мережевими підключеннями (рис. 2) вибираємо наш провідний мережевий адаптер, натискаємо на ньому праву кнопку миші і, вибравши Стан (рис. 2), в вікні, що розкрилося ми отримаємо картинку аналогічну рис. 5. Натиснувши тут на кнопку Відомості отримаємо картинку подібну зображеною на рис. 6. У нашому випадку мережевий інтерфейс отримав IP адреса 192.168.0.64.

малюнок 5 малюнок 5

малюнок 6 малюнок 6

Якщо все в порядку і IP адреса наш мережевий інтерфейс отримав, то можна приступити до налаштування маршрутизатора. Запускаємо Internet Explorer, в рядку адреси набираємо http://192.168.0.1/ (рис. 7). Після натискання на клавішу Enter відразу отримуємо пропозицію призначити пароль адміністратора маршрутизатора. Вводимо в поле Password (пароль), наприклад слово taina. :-) Набрати можна будь-яке слово або комбінацію символів і цифр в англійській розкладці, головне потім, якщо раптом буде потрібно перенастроювання маршрутизатора, не забути цей пароль. В поле Confirmation (підтвердження) вбиваємо той же слово (рис. 7). Натискаємо Save.

малюнок 7 малюнок 7

Тепер, після введення пароля адміністратора, кожен раз при вході на веб-сторінку настройки маршрутизатора за адресою http://192.168.0.1/ нам буде пропонуватися ввести Login (логін) і Password (пароль) адміністратора маршрутизатора (Рис. 8.) Логін адміністратора за замовчуванням слово admin, а пароль ми самі призначили, в нашому випадку це слово taina.

малюнок 8 малюнок 8

Отже, після натискання Save (Рис. 7) або після натискання Enter (Рис. 8) ми потрапляємо на веб-сторінку настройки маршрутизатора (Рис. 9).

малюнок 9 малюнок 9

У новій версії прошивки є можливість вибрати Російська мова для веб-інтерфейсу. Наведемо мишку на закладку Language (мова) (Рис. 9), в випадаючому меню виберемо мову Русский, веб-інтерфейс у нас стане російською мовою (Рис. 10).

малюнок 10 малюнок 10

В цілому, нам необхідно вирішити два завдання: Налаштувати підключення до Internet і налаштувати бездротову мережу WiFi.

1. Налагодження підключення до Internet.

Цю процедуру досить легко і просто виконати за допомогою майстра настройки. Натискаємо на банері Мережа напис Click'n'Connect (натисни і підключися). Маршрутизатор запропонує нам підключити кабель, по якому приходить інтернет, до WAN порту маршрутизатора (Рис. 11). Власне, ми це вже зробили в самому початку, перед включенням маршрутизатора. Переконуємося, що індикатор WAN (зелений глобус на передній панелі, рис. 1) горить або поморгують зеленим кольором і натискаємо Далі.

малюнок 11 малюнок 11

Нам буде запропоновано вибрати тип з'єднання (Рис. 12).

малюнок 12 малюнок 12

Виберіть тип вашого з'єднання з Internet (рис. 12). Тип з'єднання з Internet, а також його параметри можна дізнатися у вашого інтернет-провайдера. Різні провайдери використовують різні типи підключення та авторизації на доступ до Internet, тому вибір на даному етапі налаштування, а також подальшим етапи, буде трохи відрізнятися для різних провайдерів і різних варіантів підключення.

Розглянемо кілька найбільш популярних підключень.

1.1. Ми підключені через ADSL модем ( "Ростелеком").

В цьому випадку Internet (WAN) порт нашого маршрутизатора, як ми писали раніше, підключений до LAN порту ADSL модему. У більшості випадків ADSL модем налаштований "роутером" і він, використовуючи протокол DHCP, автоматично робить налаштування мережевих параметрів всіх підключених до нього пристроїв. Вибираємо Динамічний IP на веб-сторінці налаштувань рис. 12. Натискаємо Далі.

малюнок 13 малюнок 13

Ми потрапляємо на вкладку рис. 13. Тут, пропонується дати ім'я нашому з'єднанню, але можна залишити все як є і натиснути Далі.

малюнок 14 малюнок 14

Вкладка, зображена на рис. 14, виводить підсумкову інформацію на нашу підключенню. Натискаємо Застосувати.

малюнок 15 малюнок 15

Маршрутизатор зробить перевірку з'єднання, і якщо все зроблено правильно, то видасть повідомлення про успішність налаштування Інтернет з'єднання рис. 15.

Натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми перейдемо до другого етапу настройки маршрутизатора - настройка бездротової мережі WiFi, але про це трохи пізніше. Розглянемо інші варіанти підключень.

1.2. Ми підключені за технологією FTTB / PON (Fiber to the Building / Passive Optical Networks - оптика до будинку) ( "Ростелеком").

В цьому випадку в Internet (WAN) порт нашого маршрутизатора підключається кабель - вита пара, яка до вас в приміщення провів інтернет провайдер. Авторизація в даному випадку відбувається по протоколу PPPoE. Вибираємо тип з'єднання PPPoE на вкладці рис. 12. Натискаємо Далі.

малюнок 16 малюнок 16

На вкладці рис. 16 нам пропонується задати Ім'я з'єднання - може бути будь-яким, простіше залишити як є, Ім'я користувача - цю інформацію вам повинен надати провайдер і пароль - цю інформацію також дізнаємося у провайдера. Заповнивши дані поля рис. 17 натискаємо кнопку Далі.

малюнок 17 малюнок 17

Виводиться підсумкова інформація по налаштованому підключенню рис.18. Натискаємо Застосувати.

малюнок 18 малюнок 18

Буде проведена перевірка з'єднання, і якщо все зроблено правильно, то маршрутизатор видасть повідомлення про успішність налаштування Інтернет з'єднання рис. 15. Натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми перейдемо до налаштування бездротової мережі WiFi.

1.3. Ми підключені по кручений парі з використанням авторизації по протоколу L2TP ( "Білайн").

В Internet (WAN) порт нашого маршрутизатора підключається кабель - вита пара, яка до вас в приміщення провів інтернет провайдер. На вкладці рис. 12. трохи прокручуємо смугу прокрутки вниз і вибираємо тип з'єднання L2TP + Динамічний IP (рис. 19). Натискаємо Далі.

малюнок 19 малюнок 19

Переходимо на закладку рис. 20, залишаємо як є і натискаємо Далі.

малюнок 20 малюнок 20

На вкладці рис. 21 нам пропонується заповнити параметри з'єднання. Ім'я з'єднання - може бути довільним, простіше залишити як є, ім'я користувача - цю інформацію вам повинен надати провайдер і пароль - цю інформацію також дізнаємося у провайдера. Адреса VPN-сервера - у провайдера Білайн його адресу: tp.internet.beeline.ru

малюнок 21 малюнок 21

Заповнивши дані поля рис. 22 натискаємо кнопку Далі.

малюнок 22 малюнок 22

Виводиться підсумкова інформація по налаштованому підключенню рис.23. Натискаємо Застосувати.

малюнок 23 малюнок 23

Буде проведена перевірка з'єднання, і якщо все зроблено правильно, то маршрутизатор видасть повідомлення про успішність налаштування Інтернет з'єднання рис. 15. Натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми перейдемо до налаштування бездротової мережі WiFi.

1.4. Існує ще безліч інтернет провайдерів

Всі варіанти і варіації інтернет з'єднань розглянути в рамках однієї статті не представляється можливим, так це в принципі і не потрібно. Головне дізнатися у провайдера тип з'єднання, і параметри його налаштування, вибрати відповідне з'єднання на вкладці рис. 12, рис. 19 і, далі діючи, по аналогії з розглянутими вище випадками вписати параметри з'єднання в пропоновані майстром поля.

Переходимо до другої задачі, яку ми поставили перед собою:

2. Налаштування бездротової мережі.

Отже, на етапі після Перевірки доступності мережі Інтернет за допомогою утиліти ping (рис. 15), натиснувши ОК і потім кнопку Далі ми переходимо до налаштування бездротової мережі WiFi. Нам пропонується вибрати режим роботи бездротової мережі (рис. 4).

малюнок 24 малюнок 24

Вибираємо режим Маршрутизатор, натискаємо Далі.

малюнок 25 малюнок 25

малюнок 26 малюнок 26

Нам пропонується задати унікальну назву точки доступу SSID (ім'я вашої бездротової мережі), за замовчуванням пропонується SSID - DIR-300 (рис. 25)., Його краще замінити на своє, наприклад в нашому випадку - demoWiFi (рис. 26). Натискаємо Далі.

малюнок 27 малюнок 27

малюнок 28 малюнок 28

Нам пропонується задати режим безпеки нашої бездротової мережі (рис. 27), за замовчуванням пропонується мережева аутентифікація - Відкрита мережа, але цей режим не безпечний і будь-який бажаючий знаходиться в зоні покриття вашої точки доступу (наприклад, сусіди) зможуть безперешкодно підключиться до вашої бездротової мережі і користуватися вашим каналом інтернет "од'їдяться" частина пропускної здатності своїм трафіком, ну і природне своєю присутністю у вашій мережі створюючи загрозу зараження вірусами ваших комп'ютерів або, скажімо, здійснення як х-яких зловмисних дій щодо інформації зберігаються на ваших комп'ютерах. Тому ми вибираємо режим мережевої аутентифікації - Захищена мережа (рис. 28), при цьому пропонується ввести Ключ безпеки, в нашому випадку ми вписали ключове слово blokirovka. Ключ слід запам'ятати, а краще записати в надійному місці. Цей ключ знадобитися Вам для налаштування підключення ваших бездротових пристроїв до маршрутизатора. Натискаємо Далі.

На екрані виводиться узагальнююча інформація по нашій бездротової мережі WiFi (рис. 29).

малюнок 29 малюнок 29

Натискаємо Зберегти. Наступне вікно майстра пропонує налаштувати IPTV (рис. 30). Якщо ми не використовуємо приставку IP-телебачення, то просто пропустимо цей крок.

малюнок 30 малюнок 30

В результаті у нас з'явиться вікно що повідомляє про завершення налаштування маршрутизатора рис. 31

малюнок 31 малюнок 31

Натиснувши Зберегти ми отримаємо повідомлення, зображене на рис. 32, що свідчить про завершення налаштування маршрутизатор і збереженні даних налаштувань в пам'яті маршрутизатора.

малюнок 32 малюнок 32

Ваш маршрутизатор підключений до Інтернет і бездротова мережа готова до використання. Тепер у Вас вдома є бездротова мережа WiFi з виходом в інтернет, до якої можна підключитися з будь-якого пристрою, що має бездротову мережеву карту WiFi.

Посилання по темі

Посилання по темі

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: