Скажи мені свій стільниковий, і я скажу, де ти

Сумніваєтеся, чи відповідає заголовок дію-вітельно? І дарма. Розвиток LBS-послуг (Location-based service - служба з визначення місця розташування) в мережах GSM вже давно дозволяє неймовірне зробити очевидним. В арсеналі російських операторів є необхідні для цього методи ( www.lbszone.com ), І всі вони відносяться до так званим MLS-інновацій (Mobile Location Service - служба з визначення місця розташування в стільникових мережах).

Наприклад, технологія CellID (Cell Identification - ідентифікатор стільники) обчислює координати абонента по таблиці розташування і радіуса осередків мережі, в якій мобільний телефон обслуговується певною базовою станцією (БС). Так, в сільській місцевості похибка такого позиціонування може досягати 35 км, зате в місто-ської межах не перевищує декількох сотень метрів.

Але є і більш точний метод визначення місця розташування GSM-терміналу - TOA (Time of Arrival - за часом прибуття сигналу), який вимірює і порівнює тимчасові інтервали проходження сигналу від мобільного телефону до декількох БС, використовуючи абсолютні значення встановленого часу. А по різниці часу прибуття службового сигналу на «видимі» стільники мережевий вузол MLC (Mobile Location Center - центр мобільного локалізації) розраховує розташування абонента за допомогою тріангуляціонного алгоритму. Хоча і в цьому випадку точність позиціонування в центрі великого міста не буде вище 125 м, а на околицях - 1000.

В схожою технологією OTD (Observed Time Difference - спостерігається різниця в часі) вимірюють і зіставляють інтервали часу проходження сигналу від кількох БС до мобільного апарату, використовуючи відносні значення за часом. Причому в мережах GSM популярний розширений метод E-OTD (Enhanced Observed Time Difference - поліпшений спосіб спостереження різниці в часі), коли в аналізі результатів досягнення сервісних команд стільникового телефону враховуються тимчасові інтервали проходження сигналів ще й до допоміжних LMU-точок (Location Measurement Unit - пристрій визначення місцезнаходження). У багатьох випадках це дозволяє знизити похибка визначення місцезнаходження абонента до декількох десятків метрів в залежності від числа LMU-вузлів навколо.

Здавалося б, допрацьовуємо апаратно-програмну частину мережі GSM і тішимо всіх абонентів просунутими сервісами. Однак як все виглядає насправді в столичних мережах компаній «Мегафон», МТС і «Білайн», ми намагалися розібратися самостійно, задумавши зробити з мобільного телефону радіомаячок для автомототранспорту.

«Навігатор»

Система мобільного позиціонування WebLocator, запущена в 2002 році на базі серверної платформи Dell PowerEdge в мережі компанії «Мегафон», стала першою MLS-ластівкою в Росії. Завдяки їй абоненти мережі «Мегафон» отримали можливість в будь-який момент дізнатися, де вони знаходяться, і навіть побачити це на електронній карті Москви.

У перший час мобільне позиціонування від «Мегафона» не відрізнялося високою точністю, оскільки місцезнаходження абонента визначалося на основі інформації про базової станції, яка його обслуговувала (метод CellID). Сьогодні ж, спасибі платформі Nokia iGMLC (iGMLC - intelligent Gateway Mobile Location Center) і вдосконаленої MLS-системі «Навігатор», до методів визначення місця розташування додався аналіз затримки сигналу між телефоном і базовими станціями, а також облік рівня сигналу, що дозволило компанії « Мегафон »значно поліпшити якість послуг з визначення координат абонента.

На сайті «Мегафон-Москва» ( www.megafonmoscow.ru ) В розділі «Іди і знаходь» розміщена пряме посилання на сторінку послуги «Навігатор» ( http://aop.megafonmoscow.ru ), Так що відшукати доступ до потрібних MLS-ресурсів зможуть навіть недосвідчені користувачі. Тут же легко побачити реєстраційну посилання і відповідну веб-форму, заповнивши яку ви отримаєте на свій телефон SMS-повідомлення з паролем для доступу до зареєстрованого аккаунту (облікового запису). Ось і все, можна починати визначати своє місце розташування на карті міста, для чого в секції «Пошук» слід поставити галочку в поле YA і натиснути кнопку «Знайти».

Зауважте, що перші два тижні експлуатації основних послуг системи мобільного позиціонування «Навігатор» пропонуються безкоштовно, а якщо вам по-подобається, то далі доведеться миритися з щомісячною абонентською платою - 30 руб. (Включає в себе п'ять спроб визначення місця розташування через веб-сайт або SMS-послання) і оплатою кожного местоопределяющего запиту (веб-запит коштує 1 руб., SMS-запит - 5 руб.). При цьому гроші будуть списуватися безпосередньо з рахунку телефонного номера, що зручно.

До речі, якщо вибрати тарифний план «Домашній (безстроковий договір)», стартовий комплект якого коштує 170 руб. (В тому числі 100 руб. На особовому рахунку), то початковий платіж за можливість GSM-пеленгації і її щоденне використання протягом місяця увійде в ті самі стартові 170 руб. за SIM-карту. Зрозуміло, не варто забувати, що ще доведеться витратитися і на GSM-телефон, але для реалізації задуманого радіомаячки підійде найпростіший і дешевий апарат.

Попутно в облікового запису системи «Навігатор» можна зареєструвати додаткову трубку, для чого в розділі «Додати / видалити абонента» слід вказати відповідний номер телефону, а з самого телефону необхідно надіслати SMS-повідомлення відповідь повідомлення «Y 7ХХХХХХХХХХ» на номер 000980 (вартість SMS - 5 руб.), де 7ХХХХХХХХХХ - головний телефонний номер в обліковому записі. Після цього в секції «Пошук» з'явиться новий абонент, місце розташування якого можна з'ясувати через сайт (вартість запиту - 1 руб.) Або завдяки SMS-команді «LOC 7NNNNNNNNNN» з основною трубки на номер 000980 (вартість запиту - 5 руб.).

Однак найбільш цікавими сервісами в системі «Навігатор» нам здалися послуги «Місцевизначення за розкладом» і «Оповіщення про вхід / вихід із зони». Причому умови останньої послуги задаються прямо на карті міста в веб-акаунті, і якщо підопічний абонент порушить кордони невидимого периметра, то на ключовий телефон будуть приходити відповідні оповіщення. Але враховуйте, що при тестуванні ми стикалися з похибкою визначення місцеположення клієнта системи «Навігатор» в 100 м в межах Садового кільця і ​​в 1 км на околицях міста.

Але враховуйте, що при тестуванні ми стикалися з похибкою визначення місцеположення клієнта системи «Навігатор» в 100 м в межах Садового кільця і ​​в 1 км на околицях міста

«МТС-Пошук»

Послуги GSM-пеленгації компанії МТС використовують технологічну можливість визначення місця розташування абонентів, що працює на підставі прив'язки клієнта до найближчих базових станцій в GSM-мережі (CellID) і аналізу рівня сигналу абонентського телефону на БС. В общем-то це і називається в МТС технологією мобільного позиціонування (Mobile Positioning System), головною вимогою якої є не використовувати телефон клієнта мережі МТС.

Дивно, що доступ до ресурсів «МТС-Пошуку» захований в надрах сайту МТС ( www.mts.ru ) І знаходиться в розділі «Розважайся». А тим часом у цій «забави» є окремий веб-сервер - www.mpoisk.ru , На якому функціонують цікавлять нас послуги з визначення поточного місця розташування мобільного телефону, а також об'єктів міської інфраструктури навколо.

Сам ресурс «МТС-Пошук» підрозділяється на кілька MPS-секцій: «Моє місто», «Діти і батьки», «Мої друзі», «Мій автомобіль», «Мій бізнес». Здавалося б, наш шлях по сайту повинен вести в розділ «Мій автомобіль». Але ж ні, це всього лише інформаційний компас по АЗС, автотехцентру і пробках. А для задуманої GSM-пеленгації годиться секція «Мої друзі» (сервіс «Локатор»). Але при найближчому розгляді найбільш підходящим для нас виявився розділ «Діти і батьки» (сервіс «Мобільний дитина»). Ця послуга дозволяє визначати місце розташування власного телефону і стільникових апаратів інших абонентів, зареєстрованих в одній групі-родині. Крім того, можна бачити розташування абонентів на карті і навіть відстежувати їх переміщення протягом заданого часу.

Як показало тестування різних можливостей сервісу «Мобільний дитина», точність визначення координат абонента в мережі МТС також коливається від сотні метрів в межах Садового кільця до кілометра в спальних районах міста. Воно й зрозуміло, адже акуратність обчислення координат безпосередньо залежить від числа «видимих» базових станцій МТС. А всі операції з визначення місця розташування зберігаються в розділі «Історія запитів» відповідних облікових записів на сайті «МТС-Пошук».

Зрозуміло, для підключення послуги «МТС-Пошук» необхідно спочатку приєднатися до мережі МТС, вибравши найбільш вподобаний тариф без абонентської плати, наприклад тарифний план RED (з похвилинною оплатою 5,95 руб. За дзвінки на телефони фіксованого зв'язку та телефони альтернативних стільникових операторів) .

Сам стартовий комплект RED (включає 90 руб. На особовому рахунку) коштує 195 руб. Реєстрація персонального аккаунта на сайті www.mpoisk.ru варто 3,39 руб. (SMS-повідомлення «WWW YourLogin» на номер 7888), а ось його активація і поповнення здійснюються шляхом додавання так званих «юнітів» до вашого віртуального WWW-рахунку. І ця операція втілюється відправкою порожніх SMS-повідомлень на номери 7790 (90 «юнітів» за 30,48 руб.) Або 4750 (475 «юнітів» за 160,87 руб.).

Але це ще не все, оскільки в системі «МТС-Пошук» потрібно включити послугу «Мобільний дитина» - 5,08 руб. (SMS-повідомлення «PAPA YourName» на номер 7788, а у відповідному повідомленні прийде [код сім'ї] - не втрачайте його). І тільки тепер ви можете визначати місце розташування свого телефону через веб-інтерфейс - 15 «юнітів» за кожну спробу. Таким чином, первинний платіж за GSM-пеленгацію і її щоденне використання протягом місяця обійдеться приблизно в 275 рублів, без урахування необхідної покупки «зайвого» телефону стільникового зв'язку.

До речі, якщо зареєструвати в сервісі «Мобільний дитина» ще один телефонний номер (SMS-повідомлення «MAMA YourName [код сім'ї]» з другого апарату на номер 7788, що також варто 5,08 руб.), То місце розташування одного з GSM-телефонів можна з'ясовувати SMS-запитом з іншого (наприклад, SMS-запитом «GDE PAPA» на номер 7788 знову ж за 5,08 руб.). Однак повний перелік SMS-команд в рамках послуги «Мобільний дитина» краще вивчити за адресою https://www.mpoisk.ru/family/sms/ .

Нам же залишається додати, що зараз сервіс «МТС-Пошук» діє на території Москви, Московської області, Санкт-Петербурга, Ленінградської області, Новосибірська, Новосибірської області, Смоленська, Тули, Ярославля, Твері, Володимира, Калуги, Рязані, Костроми, Іванова і Тамбова. Але в майбутньому компанія МТС планує розширення географічних рамок «МТС-Пошуку» до всієї зони обслуговування МТС.

«Моніторинг транспорту»

У переліку корпоративних послуг компанії «Білайн» ( www.msk.beeline.ru ) Є сервіс під назвою «Моніторинг транспорту», ​​який дозволяє відстежувати переміщення транспорту в режимі реального часу. Однак в основі цієї послуги лежать не можливості GSM-технологій мобільного позиціонування, а потенціал супутникової GPS-навігації і звичних функцій передачі даних в мережі «Білайн». Крім того, що підключаються транспортні засоби вимагають оснащення спеціальними терміналами з підтримкою GPS і GSM, які по каналах GPRS і передають на веб-сервер координати і швидкість автомобіля. Але це вже інша технологічна історія з набагато точним позиціонуванням, так як MLS-сигнал від БС до телефону рідко йде по шляху прямої видимості і може перевідбивається кілька разів, це вносить істотну погрішність.

І тим не менше в «бджолиної» мережі є система мобільного позиціонування, адже такий тарифний план, як «Область 2.0», має на увазі облік місцезнаходження абонента на основі інформації про базової станції, яка обслуговує телефон (метод CellID). А значить, компанія «Білайн» вже зараз може розширити перелік своїх можливостей, запропонувавши клієнтам зручні послуги позиціонування на карті Московського регіону, хоча поки цього не сталося.

Що показали тести

Перше спонукання при знайомстві з системами мобільного позиціонування стільникових компаній - схопитися за голову з криком: боже, без всяких «жучків» ми все «під ковпаком»! І дійсно, наші оператори знають, де ми живемо, де працюємо, коли відпочиваємо, коли працюємо, по яких маршрутах їздимо, в які магазини ходимо і т.д. і т.п. А якщо згадати про витоки різних баз даних в Інтернет, то хочеться просто розбити свій телефон об стіну, щоб опинитися в безпеці.

Але, на жаль, потрібно залишатися «на зв'язку». То чи не краще пошукати в ситуації, що склалася щось позитивне. Давайте сунемо застарілий телефон в бардачок своєї машини - і завжди будемо в курсі того, де знаходиться наш залізний кінь, навіть якщо його евакуювали. Давайте подаруємо стільниковий дитині, щоб знати про місцезнаходження чада і не хвилюватися за нього. Давайте підключимо улюблену до системи мобільного позиціонування - і припинимо мучитися від ревнощів, болісно гадаючи, куди ж вона пішла насправді. Давайте на хвилиночку «позичимо» у шефа його телефон - і перестанемо летіти на роботу стрімголов, коли начальник ще вдома. Цей перелік реальних життєвих ситуацій можна продовжувати ще довго, благо вартість здійснення задуманого порівняно невелика, а точність видачі координат здивує навіть досвідчених працівників спеціальних підрозділів. Тим більше що MLS-інновації працюють в приміщеннях, а розглянуті системи позиціонування навіть кешують «останні» координати місцезнаходження GSM-терміналу, і це дуже важливо в дозволі багатьох епізодів.

Що ж стосується протестованих можливостей MLS-систем, реалізованих компаніями «Мегафон» і МТС, то вони здалися нам схожими: чим ближче до центру Московського регіону, тим більше точність позиціонування (до декількох десятків метрів) і вище якість супровідних послуг. Ось тільки карта міста в «Навігаторі» нам здалася більш ергономічними, та й SMS-відповіді на запити визначення місцеположення в системі «Мегафон» виявилися інформативніше. А нижче ми перерахували всі відмічені мінуси і плюси як «Навігатора», так і «МТС-Пошуку».

Плюси системи «Навігатор»: швидке підключення, безкоштовний період користування, інтуїтивний веб-інтерфейс, інформативна карта Москви, невисока вартість веб-запитів, багатий список сервісів.

Мінуси системи «Навігатор»: абонентська плата, спрощений варіант MPS-послуг в регіонах РФ, трапляється видача «стрибаючих» координат.

Плюси «МТС-Пошук»: відсутність абонентської плати за послуги мобільного позиціонування, велика зона покриття на території РФ.

Мінуси «МТС-Пошук»: складний веб-інтерфейс системи, незручна карта, трапляється видача застарілих координат замість актуальних.

Редакція висловлює подяку компанії «Трініті Спорт» ( www.trinitysport.ru ) За допомогу в організації тестування.

За тих, хто на посту!

Іскриться сніжок Іскриться сніжок. Вже відступила передноворічна лихоманка з її лавиноподібно зростаючим потоком спаму. А для мене Новий рік пов'язаний з запахом Свіжі хвої і мандаринів, як в дитинстві. І листи з новорічними привітаннями ми тоді отримували не електронні - а справжні, на папері. Та й слова там були написані власноруч, а не готові - тільки ім'я впиши, та й то не завжди потрібно. Про спам же ми тоді й не чули. Зізнаюся, іноді щось в минуле тягне ...

Вибачте, я відволікся ... Просили що-небудь по «зв'язковий» тематиці. Так ось, новорічні свята - чудовий час, щоб дізнатися, наскільки міцні наші оператори: як мобільні, так і стаціонарні. Один з моїх пітерських знайомих - телефоністів, як прийнято говорити, з багатим аналоговим минулим і солідним стажем, розповів мені, що вже котрий рік проводить новорічну ніч на роботі перед екраном монітора. І на дисплеї - графік навантаження мережі.

Ось годинник б'є дванадцять. Грюкнула пробка шампанського. Випитий перший келих. Часточка мандарина, шоколадка - так, ще дві-три хвилини на те, щоб закусити і перевести дух. Що далі? Правильно, вгадали. Рука тягнеться до телефону. Причому чомусь у всіх. І одночасно. Шквал вітальних дзвінків. Ось цього моменту і чекають із завмиранням серця адміністратори-телефоністи за своїми пультами. І мій пітерський знайомий тут не виняток. Причому, як він мені розповідав, нічого тут на Росію нарікати, що, мовляв, повсюди телекомунікаційне та інше бездоріжжі. В цей час пік легко «лягають» станції операторів і в Європі, і в Азії. І зв'язківці оперативно і дружно «піднімають» їх по всіх містах і селах цивілізованого світу. Добре ще, що є часові пояси. Правда, в останні роки це не дуже-то рятує - чому б не подзвонити на інший кінець світу і не привітати з Новим роком! Адже тарифи стають все нижче, як запевняє нас реклама.

Так ось, дорогі друзі, коли ви наступного разу в п'ять хвилин першого хапайте свою телефонну трубку, то згадайте, будь ласка, про тих, хто забезпечує вам зв'язок. І якщо раптом щось не так - «не стріляйте в піаніста, він грає, як уміє». Давайте побажаємо удачі тим, хто за пультами в цю святкову ніч забезпечує вам зв'язок. Бажаю всім удачі. З новим роком!

Philips Xenium як GSM-маячок

Апаратно Підключення автомототранспорту до систем позіціонування компаний «Мегафон» и МТС віконується Досить легко Апаратно Підключення автомототранспорту до систем позіціонування компаний «Мегафон» и МТС віконується Досить легко. Беремо простенький мобільнік, відповідній перетворювач живлення від 12 В і все це ховаємо в затишному куточку металевої конструкції. Але є і більш оптимальний варіант - телефон Philips Xenium 9 @ 9k.

Зрозуміло, якщо проводити конкурс «Самий глючний і незручний мобільник», то деякі зразки Philips могли б в ньому перемогти, однак стільникові моделі серії Xenium добре підходять в якості багатофункціональних радіомаячки, адже вони відрізняються тривалим часом роботи в режимі очікування.

Так, апарат Philips Xenium 9 @ 9k - справжній рекордсмен за тривалістю роботи після однієї зарядки: до двох місяців роботи в режимі очікування і до 20 годин у режимі розмови. При цьому телефон забезпечений цифровою камерою, МР3-плеєром, FM-приймачем, слотом для карт пам'яті microSD, інтерфейсом Bluetooth 2.0 і роз'ємом Mini-USB, через який може підзаряджатися в комп'ютерних системах. Погодьтеся, корисний пристрій в дорозі, тим більше що його рекомендована роздрібна ціна складає 3999 руб.

Сумніваєтеся, чи відповідає заголовок дію-вітельно?
Що далі?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: