PC-BSD 9.0: операційна система для користувачів, заснована на FreeBSD

Про користувальницьких реалізаціях FreeBSD ми давно не писали. Мабуть, саме час виправити це упущення. Вибір об'єкта для "препарування" природним чином упав на найрозвиненіший варіант - систему PC-BSD 9.0 , Засновану на FreeBSD 9.0. Спробуємо розібратися, наскільки ця система придатна для робочого столу.

Важливо розуміти, що FreeBSD - це не ще один дистрибутив Linux, а зовсім інша ОС, подібна Unix. Відмінностей маса. Якщо дистрибутиви Linux складаються з пакетів (пакети ядра, бібліотек, додатків і т.д.), то у "фряшке" є досить широка базова система, яка не є набором пакетів. Вона включає в себе ядро ​​(яке не має відношення до проекту Linux), завантажувач, основні бібліотеки і набір програм (аж до оболонок, текстових редакторів, поштового сервера і т.д.). Далеко не всі ці продукти розроблені в рамках проекту FreeBSD, але вони включаються в єдине древо вихідних текстів. Такий підхід використовується в багатьох пропрієтарних і вільних ОС загального призначення: система - окремо, додатки - окремо.

Такий підхід використовується в багатьох пропрієтарних і вільних ОС загального призначення: система - окремо, додатки - окремо

Установка PC-BSD 9.0

До слова, графічна підсистема в базову ОС не входить і встановлюється окремо. Програми встановлюються з так званої колекції портів (/ usr / ports), що представляє собою набір інструкцій для автоматизованого складання / установки бінарних пакетів з вихідних текстів. Втім, необхідності перекомпілювати систему і софт вручну немає - у FreeBSD давно з'явилася можливість бінарного поновлення базової ОС, а засоби управління пакетами досить розвинені (хоча і не так добре, як в GNU / Linux) і також дозволяють інсталювати / оновлювати встановлене ПЗ без компіляції. Незалежних дистрибутивів з власної пакетної базою тут просто не існує. Базова ОС збирається з древа вихідних текстів батьківського проекту, а ПО зазвичай ставиться з колекції портів / пакетів FreeBSD.

PC-BSD 9.0 в цю схему вкладається, за одним винятком: для установки програм використовуються розроблені в рамках проекту кошти - фірмовий формат пакетів PBI і власний репозиторій pbidir.com . Підтримка традиційних пакетів з репозиторію FreeBSD, зрозуміло, зберігається. Розробники PC-BSD запозичили ідею з Mac OS X: в пакет PBI включаються всі необхідні бібліотеки, що прибирає труднощі з залежностями і дозволяє інсталювати додатки без ризику зламати систему, але призводить до збільшення використовуваного дискового простору. В останній версії продукту ця проблема вирішена: з'явилася можливість спільного використання файлів і бібліотек різними пакетами.

Для пакетів PBI доступні бінарні патчі (при оновленні не потрібно качати нову версію цілком), з'явилися мета-пакети, можливість установки ПО з pbidir.com в один клік і т.д. Найголовніше: на відміну від інших збірок FreeBSD для робочого столу, в PC-BSD є графічні інструменти і для поновлення базової системи. Варто також відзначити наявність зручної панелі керування ОС, "Кафе додатків" (AppCafe), а також засобів настройки резервного копіювання на FreeNAS або іншу працюючу через SSH / rsync систему.

PC-BSD 9.0: Середовище KDE та панель управління

Поставити PC-BSD 9.0 нескладно завдяки зручному графічному інсталятору, який тепер використовується за умовчанням і під FreeBSD 9.0. Він дозволяє вибрати локалізацію, зробити розбивку диска, вибрати середу робочого столу (доступні KDE 4.7.3, GNOME 2.32, XFCE 4.8, LXDE 0.5.5, а також не підтримує ваш розробниками проекту менеджери вікон) і т.д. У дистрибутив включені і деякі пропрієтарні продукти, на зразок драйверів NVIDIA. Загалом, причепитися ні до чого. Єдиний виявлений мною недолік - неможливість перемикати розкладки за допомогою клавіатури на етапі установки, він компенсується наявністю екранної кнопки перемикання. Що стосується пропонованих середовищ робочого столу, тут особливо говорити нема про що - вони виглядають зазвичай. Мені не дуже сподобалися використовувані за замовчуванням теми оформлення і шрифти, але їх нескладно змінити.

PC-BSD 9.0 - непогана система для робочого столу з розвиненими графічними засобами настройки, а також інструментами для управління встановленим ПО. Звичайно, це не Linux. Використовуючи "фряшку", потрібно розуміти, що проблем з апаратною і (найголовніше) програмної сумісністю буде більше. Далеко не всі пропрієтарні продукти доступні для FreeBSD. Але цей недолік може бути до певної міри компенсований наявністю режиму бінарної сумісності з Linux в ядрі ОС (деякі додатки вимагають установки додаткових компонентів - бібліотек і т.д.). Скажімо, Skype для Linux тут працює.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: