Як відключити тачпад на ноутбуці. Покрокова інструкція виключення

 1. Відключення комбінацією клавіш
 2. Відключення окремою кнопкою
 3. відключення програмою
 4. Відключення через «Диспетчер завдань»
 5. Відключення через «Диспетчер пристроїв»
 6. Відключення через BIOS
 7. Відключення за допомогою сторонніх програм

Користувачам портативних комп'ютерів напевно буде корисно знати, як відключити тачпад на ноутбуці, адже бувають випадки, коли цей девайс трохи заважає в роботі і бажано його на час деактивувати

Користувачам портативних комп'ютерів напевно буде корисно знати, як відключити тачпад на ноутбуці, адже бувають випадки, коли цей девайс трохи заважає в роботі і бажано його на час деактивувати.

Тачпад (touchpad) - це сенсорний пристрій для управління курсором було спеціально створено компанією Synaptics, щоб замінити собою комп'ютерну мишу в ноутбуках.

Виглядає він у вигляді прямокутної, а рідше квадратної сенсорної панелі, яка сприймає дотик пальців для емуляції роботи мишки.

Мікроконтролер тачпада використовується той же, що і відповідає за роботу всієї підключається периферії - південний міст. Тому в разі переустановлення операційної системи він сприймається як стандартне HID пристрій, що виключає необхідність установки драйверів.

Десятиліттями ця технологія залишається незмінною і в деякій мірі навіть зручною. Дивно, але деякі користувачі настільки призвичаївся до тачпаду, що навіть не відчувають якогось дискомфорту, і управляються не гірше, ніж з мишкою.

Більшість користувачів все ж користуються сенсорною панеллю виключно в рідкісних випадках, коли немає можливості підключити периферію або в умовах обмеженого простору.

Буває, що під час роботи за клавіатурою лептопа користувачі часто стикаються з тим, що через випадкове натискання по сенсорній панелі збивають курсор, що дико незручно - в таких випадках корисно знати, як відключити тачпад на ноутбуці з Windows 10 і інших версій операційної системи.

Тому ми зібрали кілька способів, які допоможуть вам на час деактивувати тач панель.

Увага: Якщо у вас немає поруч мишки, то не намагайтеся відключати сенсорну панель, користуючись одним з нижчевикладених методів, оскільки для її включення необхідно користуватися курсором. Тому настійно рекомендуємо підключити мишу перед маніпуляціями з тачпадом.

Відключення комбінацією клавіш

Виробники лептопів використовують спеціальні комбінації клавіш для управління додатковими опціями.

Виробники лептопів використовують спеціальні комбінації клавіш для управління додатковими опціями

Комбінація клавіш на ноутбуці ASUS

Як правило, відключити тачпад на ноутбуці можна з використанням поєднання натискання «Fn + F9».

Однак комбінація клавіш може варіюватися, і замість F9 використовується будь-яка функціональна кнопка (F1-F12), але на ній обов'язково повинне бути присутнім зображення сенсорної панелі (рідше перекресленою). До речі, повторне натискання активує роботу цього пристрою.

Наприклад, щоб відключити тачпад на ноутбуці Lenovo необхідно скористатися комбінацією «Fn + F8» або «Fn + F5«. Відключається тачпад на ноутбуці ASUS вже іншою комбінацією - «Fn + F9» або «Fn + F7«, а відключити тачпад на ноутбуці HP взагалі можна окремою кнопкою.

Як бачимо, настройки управління сенсорною панеллю індивідуальні і відрізняються від моделі до моделі.

Додаткові поєднання клавіш на різних моделях ноутбуків:

 • Acer: Fn + F7
 • Dell Inspiron: Fn + F5 або Fn + F7
 • Sony VAIO: Fn + F1
 • Samsung: Fn + F5
 • Toshiba: Fn + F5
до змісту ↑

Відключення окремою кнопкою

На деяких моделях ноутбуків Acer, HP і Lenovo кнопка управління роботою тач панелі винесена окремо. Досить на неї натиснути, щоб деактивувати або активувати роботу пристрою.

Досить на неї натиснути, щоб деактивувати або активувати роботу пристрою

Кнопка в лептопі HP

В ігрових ноутбуках клавіша управління touchpad додатково підсвічується для зручності користувачів.

Окрема кнопка в ігровому ноутбуці Acer

до змісту ↑

відключення програмою

У більшості випадків разом з Windows поставляється програма для управління тачпадом від виробника Synaptics. Софт також включає в себе коректний драйвер і працюють вони разом.

Встановлений софт Synaptics можна визначити в треї - це панель у правому нижньому кутку біля годинника - там можна помітити іконку тачпада. При натисканні правою кнопкою мишки можна викликати настройки програми, серед яких є опція відключення - просто активуйте її.

Налаштування сенсорної панелі Synaptics

Якщо значок в треї відсутня, то викликати настройки сенсорної панелі можна через настройки на панелі керування.

У Windows 10 необхідно зайти в Пуск> Налаштування> Пристрої, де відкриється меню периферійних пристроїв. Там вибираємо пункт «Сенсорна панель» і натискаємо на кнопку «Додаткові параметри», після чого відкриються властивості тач панелі, там вже можна управляти її налаштуванням.

Там вибираємо пункт «Сенсорна панель» і натискаємо на кнопку «Додаткові параметри», після чого відкриються властивості тач панелі, там вже можна управляти її налаштуванням

Налаштування в Windows 10

На Windows 8.1 ця опція знаходиться за іншою адресою: Пуск> Параметри комп'ютера> Комп'ютер і пристрої> Миша і сенсорна панель.

Налаштування в Windows 8.1

У Windows 7 і Vista доступ до цих налаштувань знаходиться за наступним шляхом: Пуск> Панель керування> Устаткування та звук> Миша. Так, в цих операційних системах тачпад винесено в налаштування миші, і якщо драйвер сенсорної панелі встановлений, то з'явиться окрема вкладка з налаштуваннями, де можна відключити роботу пристрою.

Панель управління в Windows 7

до змісту ↑

Відключення через «Диспетчер завдань»

Існує спосіб примусового відключення софта Synaptics, що відповідає за роботу тачпада. Метод відрізняється простотою і однаковий для всіх версій Windows.

Досить натиснути комбінацію клавіш на клавіатурі Ctrl + Shift + Esc і з'явиться «Диспетчер завдань». Далі необхідно вручну знайти програму під назвою «Synaptics» або «ETD control center» (в ноутбуках ASUS) в довгому списку - пошуку не передбачено, тому вам доведеться знайти його вручну.

Відключення через Диспетчер завдань

Відключення через Диспетчер завдань

У ноутбуках ASUS використовується софт ETD Control Center

Після знаходження, виділяємо процес курсором мишки і натискаємо на кнопку «Завершити процес» в правому нижньому кутку вікна. Після цього сенсорна панель припинить свою роботу до перезавантаження ноутбука.

до змісту ↑

Відключення через «Диспетчер пристроїв»

Якщо потрібен надійний спосіб деактивації Тача, то відключення через «Диспетчер пристроїв» буде вельми до речі.

Однак цей спосіб підійде для більш досвідчених користувачів, оскільки випадкове зміна налаштувань інших апаратних засобів може привести до нестабільної роботи всієї системи в цілому - будьте обережні, не відключайте нічого зайвого.

Потрапити в «Диспетчер пристроїв» можна двома шляхами.

Перший шлях через опцію «Виконати»: натисніть комбінацію клавіш «Win + R» і у вікні, пропишіть команду «devmgmt.msc» (без лапок).

Вікно «Виконати» з введеної командою «devmgmt.msc»

Другий шлях через поєднання клавіш «Win + Pause / Break», де в меню «Система» вибрати «Диспетчер пристроїв»

Виклик «Диспетчера пристроїв» через «Систему»

У «Диспетчері пристроїв» необхідно знайти пункт «Миші та інші покажчики». У списку з'явиться «HID-сумісна миша» - відключаємо, погоджуючись з попередженням.

Відключення через «Диспетчер пристроїв»

У деяких випадках тачпад продовжуватиме працювати навіть після відключення, але тоді «HID-сумісних мишей» зазвичай буває 2 і більше - тому необхідно перебирати між ними, по черзі відключаючи кожне, поки не буде досягнутий результат.

Цей метод звернемо, якщо необхідно включити сенсорну панель назад - натискаємо правою кнопкою миші по деактивовано пристрою і просто включите його.

Цей метод звернемо, якщо необхідно включити сенсорну панель назад - натискаємо правою кнопкою миші по деактивовано пристрою і просто включите його

включаємо назад

до змісту ↑

Відключення через BIOS

Важливим залишається той факт, що відключення через BIOS є найнадійнішим способом деактивації. Справа в тому, що BIOS безпосередньо пов'язаний з усіма апаратними частинами комп'ютера, зокрема з південним мостом, відповідальним за контроль за підключається периферією.

Важливо! Не варто входити в BIOS, якщо в не знаєте навіщо він потрібен і як він працює. Необережне поводження і відключення важливих опцій може вплинути на завантаження операційної системи і виходу з ладу окремих вузлів комп'ютера.

Якщо ви твердо мають намір скористатися цим методом, тоді читайте уважно.

Спершу вимкніть ноутбук повністю. Потім включите знову і після появи логотипу POST швидко натисніть клавішу «F2» або «F10», або «F12», або «Delete». З першого разу може не вийти, оскільки часу на вибір дається мало, а за вхід в BIOS під різними моделями лептопів відповідають різні кнопки.

Відключення Internal Pointing Device в BIOS

Якщо вхід вдався, то за допомогою клавіатури зайдіть у вкладку «Advanced» (вхід підтверджуємо клавішею «Enter»), а потім виберіть «System Properties». Далі, в залежності від моделі лептопа буде відображатися функція «Keyboard / Mouse features» або «Device Options» - заходите туди.

Знайдіть рядок, в якій мовиться як «Internal Pointing Device» - натисніть «Enter» і в появівшемя віконці виберіть пункт «Disable» - ця опція відключить тачпад.

Вийти з BIOS можна кнопкою «Esc»: виходите в головне меню, потім стрілками перейдіть в меню «Save & Exit», виберіть пункт «Save Changes and Exit» і підтвердіть вихід кнопкою «Yes».

Виходимо з BIOS, зберігаючи обрані налаштування

Якщо шуканого пункту не знайшлося, не турбуйтеся - не всі моделі ноутбуків підтримують функцію відключення тач панелі. У нас є ще один спосіб відключення.

до змісту ↑

Відключення за допомогою сторонніх програм

Існує ряд невеликих утиліт, які блокують роботу тач панелі примусово. Створені вони якраз на той випадок, якщо вищеописані способи вам не допомогли або не підходять.

Ми рекомендуємо універсальну утиліту - TouchPad Blocker. Невелика безкоштовна програма володіє великим набором корисних функцій для роботи з тачпадом: автозавантаження при старті операційної системи, відключення Поинтер на час, відключення мультитач і прокрутки, а також свій вибір комбінації клавіш для включення і виключення.

Програма при роботі не відволікає і знаходиться в треї, а викликається правим кліком. Завантажити її можна за цією адресою.

Завантажити її можна за цією адресою

Налаштування програми TouchPad Blocker

Функції та налаштування програми:

Automatically run on startup - автоматичний старт програми при вході в систему. Виставте галочку, щоб програма почала працювати відразу після запуску Windows.
Show system tray notification - опція включення і виключення повідомлень в системному треї.

Block accidental taps and clicks - блокування випадкових натискань, іншими словами відключення панелі при введенні тексту на клавіатурі. При виборі даного пункту стає доступним меню, що випадає, в якому необхідно вказати час, на яке тачпад вимикається після натискання на будь-яку клавішу.

Наприклад, якщо виставити 3 секунди, то протягом цього часу тачпад не реагуватиме на ваші дії.

Also block move and wheel event - блокування прокрутки сторінок при її наявності на тачпаде.
Beep when click is blocked - звукове сповіщення при блокуванні тачпада.
Turn blocker On and Off - настройка гарячих клавіш для включення / вимикання програми.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: