Чотири простих способи дізнатися версію BIOS не виходячи з Windows

  1. За допомогою командного рядка
  2. Через редактор реєстру
  3. Через утиліту «Відомості про систему»
  4. З допомогу сторонніх програм
  5. Що дає оновлення BIOSa

П оскольку BIOS від операційної системи ніяк не залежить, логічно було б припустити, що дізнатися його версію можна тільки зайшовши в розділ BIOS Information або System Information до старту системи. А ще під час завантаження комп'ютера (процедури POST) можна натиснути клавішу Pause / Break. Завантаження призупиниться, і ви зможете ознайомитися з виведеною на екран інформацією, якраз містить версію БІОС. Переглянути його версію можна і зовсім не виходячи з Windows і навіть не використовуючи сторонніх утиліт. Як саме? Давайте дізнаємося.

За допомогою командного рядка

Це самий простий і швидкий спосіб. Для виведення версії базової системи введення-виведення є спеціальна команда wmic bios get smbiosbiosversion.

Виконайте її в командному рядку, і вже через пару секунд Windows видасть вам результат.

Через редактор реєстру

Якщо ви знайомі зі структурою реєстру Windows, для отримання інформації про версії BIOS'a можете скористатися системної утилітою regedit, більш відомої як редактор реєстру. Запустіть її і знайдіть в структурі дерева гілку HKEY_LOCAL_MACHINE / HARDWARE / DESCRIPTION / System / BIOS.

В останньому підрозділі ви знайдете параметр BIOSVersion, його значення як раз і є індексом версії BIOSa.

Через утиліту «Відомості про систему»

Найпростіший спосіб її запустити - виконати в командному рядку msinfo32.

При цьому відкриється стандартне вікно Windows, в правій частині якого ви знайдете вичерпну інформацію про систему.

Включаючи версію і виробника BIOSa.

З допомогу сторонніх програм

Визначати версію BIOSa вміють багато програм для обслуговування та діагностики системи. Для цих цілей прекрасно підходять такі утиліти як Everest або Speccy. До речі, утиліта Speccy створена компанією Piriform, добре відомою завдяки чистильникові CCleaner , Також належить авторству розробників компанії. Запустіть утиліту і дочекайтеся завершення процедури сканування системи. Потім перейдіть в розділ «Системна плата» і в правій частині вікна знайдіть пункт BIOS.

Там все і побачите.

Що дає оновлення BIOSa

А для чого взагалі потрібно визначати версію БІОС? Як правило, це потрібно для того щоб правильно підібрати оновлення, яке може знадобитися в разі виникнення деяких апаратних проблем. Може виникнути необхідність оновити BIOSa виробляють з метою отримання додаткових можливостей, наприклад запуску віртуальних машин Hyper-V.

Оновлення BIOSa ризикована процедура і проводити її потрібно тільки при гострій потребі. Випадкова помилка під час апдейта може привести до сумних наслідків для комп'ютера, тому в разі необхідності оновити систему базового введення-виведення краще не займатися самодіяльністю, а довірити проведення цієї процедури досвідченим фахівцям.

Як саме?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: