Диски аварійного відновлення для Windows: Частина 2

 1. зміст
 2. Перший крок - створення диска відновлення
 3. Проведення початкового тесту аварійного диска
 4. Управління запуском ПК
 5. Два способи змінити порядок початкового завантаження системи
 6. Робота в обхід Secure Boot, наявної в Windows 8
 7. Два хороших ради користувачам Windows 8

У другій частині мова йтиме про те, як використовувати диск відновлення на всіх комп'ютерах, включаючи ті, які заблоковані засобом Secure Boot в складі Windows 8, а також запропоновані додаткові рекомендації і поради

У другій частині мова йтиме про те, як використовувати диск відновлення на всіх комп'ютерах, включаючи ті, які заблоковані засобом Secure Boot в складі Windows 8, а також запропоновані додаткові рекомендації і поради

Автор: Фред Ланга
Оригінал статті: Windows Secrets
Переклад на російську мову: Олександр Рябов

В першій частині цієї статті ми розповіли, як створити диск відновлення Windows, за допомогою якого можна запустити вийшов з ладу ПК і який забезпечить нас набором засобів для виправлення проблем з системою Windows.

зміст

Перший крок - створення диска відновлення
Проведення початкового тесту аварійного диска
Управління запуском ПК
Два способи змінити порядок початкового завантаження системи
Робота в обхід Secure Boot, наявної в Windows 8
Два хороших ради користувачам Windows 8

Перший крок - створення диска відновлення

Хороший диск або пристрій для відновлення (збірно - просто диск) є основним засобом для пошуку та усунення несправностей пошкодженої ОС Windows. Кожен власник або адміністратор ПК повинен мати по одному для кожної системи - і знати, де він знаходиться. Існує безліч варіантів відновлювальних дисків для всіх версій Windows, починаючи з XP. У першій частині статті перераховані дев'ять з них, більшість з них безкоштовні.

Для XP потрібно використання сторонніх засобів створення диска відновлення, а в Vista потрібно буде включити вбудований додаток, що зажадає деяких зусиль. Але і в Windows 7, і в Windows 8 процес відновлення простий, ці системи також включають в себе численні засоби пошуку та усунення несправностей.

Створення диска відновлення є першим необхідним кроком; Наступного забезпечує здійснення правильної завантаження ПК. Деякі системи - особливо Windows 8 з включеною Secure Boot - вимагають невеликої підготовчої роботи.

Тут - відправна точка для вправ в цій статті. Ви побачите, як використовувати аварійні завантажувальні або відновлювальні диски, щоб запустити майже будь-який комп'ютер, потім - як використовувати ті відновлювальні засоби, які є на диску.

Проведення початкового тесту аварійного диска

Якщо ви ще не створили для вашої версії Windows аварійний завантажувально-відновлювальний диск або пристрій, зробіть це зараз. Подивіться статтю " Диски аварійного відновлення для Windows. Частина 1 ".

Залежно від того, яка у вас встановлена ​​система, запуск ПК за допомогою її аварійного диска, можливо, не зажадає нічого незвичайного - або вам, можливо, доведеться змінити одну або дві настройки.

Кращий спосіб з'ясувати є також і найпростішим:

 • Закрийте всі програми, вийдіть з Windows і повністю вимкніть свій ПК (т. Е. Вимкніть з повним знеструмленням).
 • Помістіть ваш завантажувальний або відновлювальний CD або DVD в привід для оптичних дисків на вашому ПК, або вставте завантажувальний аварійний носій в USB-гніздо.
 • Увімкніть ПК.

Якщо вашому ПК вдалося завантажитися з аварійного диска, значить все в порядку! Просто підпишіть його і збережіть в надійному місці. Якщо ви використовуєте Windows 8, переходите до додаткових порад і прийомів в кінці цієї статті.

В іншому випадку, якщо ваш ПК не завантажили за допомогою аварійного диска, виконуйте наступні кроки, щоб внести в вашу систему необхідні настройки.

Управління запуском ПК

У всіх комп'ютерах початковій завантаженням управляє низкоуровневое програмне забезпечення, яке пробуджує компоненти системи в правильному порядку і потім передає управління Windows.

У старих системах це програмне забезпечення - Базова система введення-виведення - зазвичай називається BIOS.

Більшість нових систем використовує набагато більш потужний і гнучкий Уніфікований розширюваний інтерфейс прошивки - або UEFI.

UEFI існував протягом багатьох років, але ранні версії (в основному за часів комп'ютерів з Vista і Windows 7), як правило, просто повторювали класичну BIOS можливо з кількома додатковими функціями додачу.

Версія 8 виявилася першою Windows, яка повністю використовує UEFI. ОС-функція Secure Boot (Захищена завантаження) використовує UEFI, щоб зробити процес початкового завантаження стійким до несанкціонованих змін з боку шкідливого програмного забезпечення та інших факторів.

(Пізніше я торкнуся UEFI трохи більш детально. Але на даний момент в якості скорочення я буду використовувати "BIOS", відносячи це і до класичного BIOS, і до UEFI.)

Фактично у всіх ПК в BIOS є налаштування порядку початкового завантаження (boot-order), яка дозволяє задати послідовність доступу до пристроїв з боку ПК при запуску. Комп'ютер перевіряє кожне пристрій за списком, одне за іншим, відшукуючи операційну систему, щоб звідти завантажитися. Типові пристрої початкового завантаження - це жорсткий диск, привід оптичних дисків, USB-пристрій і мережу.

Очевидно, якщо стандартна, встановлена ​​на жорсткому диску версія Windows не завантажується як треба, ви намагаєтеся упевнитися, що система в першу чергу намагається знайти аварійний диск. Таким чином, щоб завантажитися з аварійного CD або DVD, привід оптичних дисків у списку початкового завантаження BIOS комп'ютера повинен бути зазначений першим.

Або, щоб завантажитися з аварійного переносного пристрою, першим пристроєм в списку має бути USB-пристрій.

Два способи змінити порядок початкового завантаження системи

Фактично всі ПК з системами більш ранніми, ніж Windows 8, - і навіть деякі з Windows 8 - пропонують два простих способи зміни порядку початкового завантаження ПК.

Перший спосіб: на самому початку завантаження більшість ПК показує екранне повідомлення, в якому говориться щось на зразок Press {some key} to select Boot Device (Натисніть {таку-то клавішу}, щоб вибрати завантажувальний пристрій) (див. Рисунок 1).


Малюнок 1. У даній системі натискання клавіші F12 дозволить вибрати завантажувальний пристрій.

У моїй власній тестируемой системі це - клавіша F12; на інших ПК це може бути будь-яка інша клавіша або поєднання клавіш. (Примітка: Це не поєднання клавіш, яке відкриває параметри налаштування BIOS. Ви будете використовувати параметри налаштування BIOS в другому способі, описаному нижче.) Натисніть або клавіші на вашій конкретній машині. В результаті ви повинні побачити меню послідовності початкового завантаження - що-небудь подібне наприклад на малюнку 2.


Малюнок 2. Типове меню порядку початкового завантаження.Просто натисніть згадувану клавішу, щоб завантажитися з пристрою в списку.

Потім, просто виберіть пристрій, з якого ви хочете завантажитися. У показаному прикладі (варіанти вашого ПК можуть бути іншими) ви натискаєте клавішу з, щоб завантажитися з вашого аварійного диска в приводі для оптичних дисків.

Вибір, який ви робите в цьому меню, одноразовий. При наступному запуску система повернеться до свого звичайного порядку початкового завантаження.

Другий метод: Як було зазначено вище, в цьому варіанті використовується меню параметрів настройки BIOS. Це дозволить вам встановити майже постійний порядок початкового завантаження.

Знову на початку процесу завантаження знайдіть екранне повідомлення, яке говорить щось на кшталт Press {some other key} to enter BIOS setup (Натисніть {якусь іншу клавішу}, щоб увійти в налаштування BIOS). Натискання деякої клавіші або комбінації клавіш дозволить відкрити редактор налаштувань BIOS.

Параметри послідовності початкового завантаження зазвичай знаходяться на сторінці або в вікні, позначеному як Boot (Початкова завантаження) (або щось подібне). Змінюйте порядок початкового завантаження, переставляючи місцями перераховані пристрої. (Див. Малюнок 3.)


Малюнок 3. Фактично всі ПК дозволяють встановлювати в BIOS порядок початкового завантаження за замовчуванням.

Слідуючи вказівкам на екрані, помістіть пристрій, який ви збираєтеся використовувати для аварійного диска, вгору списку. Коли ви це зробите, збережіть зроблені зміни і вийдіть з настройок BIOS (зазвичай це робиться натисканням клавіші F10).

Ваша система тепер повинна виконати перезапуск і завантажитися з аварійного диска. Слід мати на увазі, що змінений порядок початкового завантаження буде тепер діяти до тих пір, поки ви знову його не зміните.

Якщо на ПК з системою більш ранньої, ніж Windows 8, жоден з цих методів не працює, і якщо до цього часу не стало очевидним, як на ньому можна змінити порядок початкового завантаження, зайдіть на сайт онлайн-підтримки постачальника і пошукайте інструкції, пов'язані до вашої марки і моделі ПК. Хороші ключові слова для пошуку: access BIOS, enter BIOS і edit BIOS.

Робота в обхід Secure Boot, наявної в Windows 8

Як згадано вище, багато систем з Windows 8, засновані на UEFI, дозволяють здійснювати особливий, стійкий до злому запуск, який може блокувати процес завантаження і розроблений з тим, щоб запобігати сторонні втручання. Через цю функції Secure Boot (Безпечне завантаження) використання аварійно-відновного диска стає трохи більш складним.

Наприклад, щоб змінити порядок початкового завантаження, буде потрібно кілька додаткових кроків, щоб просто увійти в налаштування UEFI. Потім вам потрібно повністю відключити Secure Boot, щоб гарантувати, що комп'ютер зможе завантажуватися з не майкрософтовського аварійного диска або пристрою.

Ось один простий спосіб, щоб виконати обидва завдання в Windows 8.1. (Спосіб для Windows 8.0 дуже схожий з цим).

 • Збережіть і зробіть резервну копію результатів всієї вашої роботи; закрийте всі запущені програми.
 • Відкрийте панель чудо-кнопок, клацніть значок шестерінки (Параметри), а потім Зміна параметрів комп'ютера в нижній частині панелі.
 • На сторінці параметрів ПК виберіть Оновлення та відновлення (Update and recovery).
 • Клацніть «Відновлення» (Recovery), і потім під написом Особливі варіанти завантаження (Advanced startup) клацніть Перезавантажити зараз (Restart now). (Незважаючи на написане, комп'ютер не буде перезавантажений відразу - це нормально).
 • У вікні Вибір дії (Choose an option) клацніть «Діагностика» (Troubleshoot), а потім Додаткові параметри (Advanced options).
 • Якщо з'явилася опція Налаштування UEFI (UEFI Firmware Settings), виберіть її. (Вона може бути сформульована трохи інакше, наприклад, Change UEFI Settings (Зміна Параметрів UEFI.) Якщо ніякої подібної опції немає, то пропустіть решту цих кроків.
 • У вікні UEFI Firmware Settings виберіть "Restart" (Перезавантажити).
 • Ваш ПК виконає перезапуск і запустить вбудовану утиліту налаштувань UEFI.
 • Налаштування UEFI частенько дуже нагадують класичні сторінки налаштувань BIOS і, як правило, працюють багато в чому майже таким же чином. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб рухатися і вибирати налаштування, які вам потрібно змінити.
 • Налаштування порядку початкового завантаження UEFI зазвичай знаходяться в розділі Boot (або на зразок цього). Як описувалося вище, щоб змінити порядок початкового завантаження ПК так, щоб привід оптичних дисків або USB-пристрій були у верхній частині списку. Ваші налаштування швидше за все буде виглядати приблизно так, як показано вище на малюнку 3.
 • Потім, якщо ви збираєтеся використовувати аварійний завантажувальний диск немає від Microsoft, вимкніть Secure Boot. Налаштування Secure Boot часто знаходяться в розділі Security (див. Малюнок 4), Boot, Authentication або в їм подібному.

Малюнок 4. Функція Secure Boot зазвичай включена за замовчуванням.Виберіть Disabled (Вимкнути), щоб використовувати аварійно-відновлювальний диск немає від Microsoft.
 • Коли ви це зробите, збережіть свої налаштування і виконайте вихід (зазвичай це робиться натисканням клавіші F10).
 • Ваша система повинна тепер перезапуститися і завантажитися з аварійного диска. Якщо ви відключили Secure Boot, система також обійде звичайні завантажувальні обмеження з боку Windows 8.
 • Коли ви закінчите тестування рятувальний диск, або, коли ви закінчите використовувати його в реальній надзвичайній ситуації, знову включите функцію Secure Boot за вищевказаними кроків.

У тому випадку, якщо у вікні «Додаткові параметри» (Advanced options) Windows 8 немає опції "UEFI Firmware Settings", то, можливо, у вашій системі потрібно використовувати інший спосіб дістатися до налаштувань UEFI, - такий як, наприклад, старий прийом натискання певній функціональній клавіші під час початкового завантаження.

Деякі комп'ютерні фірми використовують спеціальне OEM-засіб або панель, доступну зазвичай в Windows через меню Пуск, яка дозволяє вам отримати доступ до налаштувань завантаження в UEFI, відразу або після перезапуску.

Якщо жодна з таких опцій не була запропонована, відвідайте сайт онлайн-підтримки постачальника комп'ютера і пошукайте інструкції спеціально для марки і моделі вашого ПК.

Щоб отримати більше інформації про управління Secure Boot в Windows 8, див .:

Два хороших ради користувачам Windows 8

Мені шкода, що я не можу дати докладних рад по відношенню до всіх версій Windows, але більшість аварійно-відновлювальних дисків пропонуються за принципом «не хочеш, не бери". Ви отримуєте те, що є на диску, і баста! Зазвичай немає ніякого способу змінити вміст диска.

Однак з Recovery Media Creator в складі Windows 8 по-іншому. Як зазначено в першій частині цієї статті, програма дозволяє записувати на пристрій відновлення свій власний користувальницький образ відновлення.

Це дійсно дозволяє більше, ніж просто завантаження і відновлення свого ПК; Ви можете використовувати диск відновлення для призначеного для користувача Оновлення (перевстановлення без втрат), або призначений для користувача Скидання (повна перевстановлення) Windows 8.

Рада №1: Як створити користувальницький диск відновлення.

 • Якщо ви ще не зробили цього, створіть користувальницький образ для відновлення (докладніше в статті Microsoft - Як створити образ системи для поновлення ПК Windows 8 ).
 • Тепер створіть нову, порожню папку в кореневій папці вашого диска C:; назвіть її Win8-Recovery (іншими словами, створіть C: \ Win8-Recovery).
 • Скопіюйте свій новий призначений для користувача образ відновлення звідти, куди ви помістили його (зазвичай він в папці RefreshImage), і вставте його в папку C: \ Win8-Recovery. Потім перейменуйте вставлений файл в INSTALL.WIM (тобто в C: \ Win8-Recovery \ INSTALL.WIM).
 • Відкрийте командний рядок рівня адміністратора - наприклад, натисніть Win + X і виберіть «Командний рядок (адміністратор)» - Command Prompt (Admin).
 • Введіть наступну команду, щоб зареєструвати копіювання і перейменування файлу INSTALL.WIM як способу відновлення на вашому ПК: REAGENTC / SetOSImage / Path C: \ Win8- Recovery \ INSTALL. WIM / Index 1
 • Використовуйте інструмент «Створення диска відновлення» Windows 8, щоб створити новий пристрій відновлення, виконуючи кроки, викладені в статті " Диски аварійного відновлення для Windows. Частина 1 ". Коли буде відповідний запит, увімкніть опцію Копіювати розділ відновлення з ПК на диск відновлення (Copy the recovery partition from the PC to the recovery drive ); ваш користувальницький образ відновлення буде в цьому випадку доданий на створюване пристрій відновлення.

Рада №2: Цей другий рада дозволить вам обійти обмеження в інструменті «Створення диска відновлення» з Windows 8.1.

Як згадано в першій частині цієї статті, в інструменті «Створення диска відновлення» зі складу Windows 8.1 можна створити тільки відновне флеш-пристрій, в той час як у версії кошти 8.0 можна робити завантажувальні CD або DVD, - власне, як і флеш-пристрої відновлення.

Але користувачі Windows 8.1 можуть отримати безпосередньо від Microsoft то, що містить в собі безкоштовний ремонтно-відновлювальний DVD! Просто скачайте безкоштовну 90-денну пробну версію Windows 8.1 .

Перед скачуванням вам потрібно буде ввести адресу електронної пошти та відповісти на кілька елементарних питань, але платити нічого не потрібно.

Ознайомча копія - це файл .iso, який ви можете записати на DVD. Одержуваний диск є завантажувальним і повністю працездатний. Він також включає опцію Repair your computer (див. Рисунок 5), що еквівалентно стандартних засобів відновлення, створюваним вбудованої в Windows 8 програмою «Створення диска відновлення».


Малюнок 5. Ознайомчий диск з Windows 8.1 є завантажувальним і абсолютно працездатним.Як було підкреслено вище, він містить стандартний набір засобів для відновлення Windows 8.

Безкоштовна ознайомча версія Windows 8.1 доступна кожному - скачайте копію зі сторінки Microsoft TechNet. Примітка: викачуватиметься версія Enterprise (Корпоративна - для підприємства), але завантажувально-відновлювальні засоби будуть працювати стосовно будь-якої версії Windows 8. Ви можете завантажуватися з дисків Enterprise і використовувати основні засоби відновлення, як вони є. Ви також можете використовувати завантажувальні диски Enterprise, щоб оновити або скинути свою систему, використовуючи ваш власний системний образ.)

Аварійний диск - на всі випадки і для всіх Windows. Ця стаття з двох частин покликана допомогти всім користувачам Windows - починаючи з XP і далі - впоратися з проблемами, такими як атаки шкідливого ПО, що викликають повну відмову жорсткого диска, і з усім, що з цим може бути пов'язано. Вам обов'язково потрібно мати аварійний диск або пристрій для надзвичайних ситуацій, який готовий і завжди під рукою.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: