IT-World: Як встановити Windows 10

  1. Михайло Григор'єв

IT Expert Як це зробити Сам собі адмін Михайло Григор'єв

| 14.08.2015

Де моя іконка?

хитрі інструкції

Утиліта Media Creation Tool

Windows 10 вийшла з пелюшок і вже оселилася на мільйонах комп'ютерів. Ця стаття для тих, хто планує перейти на «десятку», але не впевнений в своїх силах.

Де моя іконка?

Для початку нагадаємо, що користувачі ПК з ліцензійними Windows 7 (SP1) і Windows 8.1 вправі зробити апгрейд безкоштовно протягом року з моменту виходу Windows 10, тобто до кінця липня 2016- го.

Насамперед у вас має бути встановлено оновлення KB3035583, яке готує систему до переходу на Windows 10. Щоб перевірити його наявність, пройдіть по ланцюжку: Панель управління - Система і безпека - Перегляд встановлених оновлень - і в рядку пошуку (вгорі праворуч) введіть вказане назва . Якщо виявиться, що поновлення немає, дійте по інструкції .

Після цього в системному треї повинна з'явитися іконка програми «Отримати Windows 10». Через нього можна зарезервувати безкоштовне оновлення до «десятки», а коли підійде черга, скачати і встановити. Відсутність цієї іконки привід для занепокоєння, але питання нескладно вирішити. Для вірності перевірте цілісність системних файлів Windows. Запускаємо з правами адміністратора командний рядок Пуск - cmd і вбиваємо на ній sfc / scannow. Якщо знайдуться помилки, їх автоматом виправлять.

Тепер встановлюємо скрипт, створений самою Microsoft (завантажуємо звідси або Гугла за ключовим словом win10fix_full.bat). Розпаковуємо zip і запускаємо файл з правами адміністратора. Скрипт перевіряє наявність оновлення і пропонує варіанти вирішення проблеми відсутності іконки. Читаючи інструкції, натискаємо потрібні кнопки.

Для надійності можна перезавантажитися. Після цього в треї з'явиться іконка «Отримати Windows 10».

хитрі інструкції

Зрозуміло, ваш пристрій має відповідати технічним вимогам. Варто на них поглянути, і розумієш, що навіть застарілі машинки запросто потягнуть нову ОС. Однак тут вас чекає сюрприз. Справа в тому, що вимоги Microsoft до «заліза», скажімо так, не зовсім точні. Важливо, щоб центральний процесор ПК не тільки мав два фізичних ядра і тактову частоту від 1 ГГц (здавалося б, ну де зараз знайдеш «камінь» слабкіше?), Але і підтримував певні функції, зокрема NX, PAE і SSE2 (а для 64 -розрядної редакції ОС ще і CMPXCHG16b, LAHF / SAHF, PrefetchW). Для роботи Windows 10 вони обов'язкові - якщо немає хоча б однієї, апгрейд неможливий.

Як перевірити процесор на сумісність? Найпростіше завантажити і запустити безкоштовну утиліту CPU-Z . В поле Instructions повинні бути зазначені підтримувані процесором функції. Але ця інформація може бути неповною. Тому використовуємо другий спосіб: завантажуємо крихітну утиліту CoreInfo , Припустимо в C: \ Temp \. Далі запускаємо командний рядок з правами адміністратора: Пуск - cmd. Забиваємо C: \ Temp \ Coreinfo.exe і тиснемо Enter. З'явиться довгий список незрозумілих пунктів, з яких найважливіші для нас NX, PAE і SSE2. Якщо навпроти кожного стоїть зірочка, то процесор сумісний.

Проте не розслабляємося - навіть це не є стовідсотковою гарантією (доказом того численні скарги користувачів навіть найсучасніших ПК). Як заходи робимо наступне. Перше: видаляємо і заново встановлюємо оновлення KB3035583. Друге: завантажуємо і запускаємо програму оновлення драйверів Intel (Якщо процесор однойменний), яка допоможе зробити це за допомогою трьох простих кроків. Третє: включаємо в BIOS підтримку технології NX (Execute Disable Bit). Зазвичай даний пункт знаходиться у вкладці Security, де його потрібно активувати, вибравши Enable, а потім зберегти зміни і вийти з BIOS. Якщо після цього додаток «Отримати Windows 10» продовжує скаржитися на несумісність, то я вас вітаю: ви стали жертвою змови Microsoft з виробником «заліза», що схиляє до покупки нового комп'ютера.

Утиліта Media Creation Tool

Ви маєте право пропустити описані вище кроки (про це далі), але врахуйте: якщо несумісність все ж є, вона все одно виявиться на етапі установки «десятки». Тому краще переконатися заздалегідь.

Отже, шуканий апдейт можна встановити з вузла Windows Update або за допомогою офіційної утиліти Media Creation Tool . Другий варіант зручний тим, що дозволяє як оновити систему, так і створити інсталяційний носій, але не підтримує Windows 10 Enterprise / 10 Education і оновлення корпоративних версій Windows 7 / 8.1. При цьому потрібно правильно вибрати мову, редакцію та архітектуру ОС.

Якщо ви зарезервували оновлення, вибравши перший спосіб, але повідомлення про доступність Windows 10 не приходить, можна запустити процес вручну. Заходимо за адресою C: \ Windows \ SoftwareDistribution \ Download, видаляємо звідти всі файли і папки. Потім запускаємо командний рядок Пуск - cmd і вводимо wuauclt.exe / updatenow. Врахуйте, даний метод спрацьовує не завжди, а тому при необхідності повторіть.

Який би варіант ви не вибрали, при успішному результаті почнеться завантаження оновлення (обсяг трохи більше 2,6 Гбайт), після чого піде установка. Залежно від швидкості Інтернету та завантаження серверів Microsoft процедура займає до години або трохи більше. В ході установки можна як зберегти все особисті файли і настройки, так і виконати чисту установку.

Поради

Перед оновленням рекомендується освіжити все драйвери, видалити сторонній антивірус і фаєрвол, а також відключити непотрібну периферію типу флешок і зовнішніх жорстких дисків. За всіма помилок, що виникають в процесі установки, дивіться цей FAQ .

Ключові слова: програмне забезпечення комп'ютера , новини Windows

Журнал IT-Expert № 08/2015 [ PDF ] [ Підписка на журнал ]

про авторів

Михайло Григор'єв

У журналістику потрапив випадково і не розраховував на кар'єру в цій сфері, але потім втягнувся і навіть звик. Захоплення: фотографія, комп'ютерні ігри.

Де моя іконка?
Де моя іконка?
Здавалося б, ну де зараз знайдеш «камінь» слабкіше?
Як перевірити процесор на сумісність?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: