Що таке лістинг цінних паперів, акцій. Процедура лістингу цінних паперів на фондовій біржі

  1. Лістинг цінних паперів на фондовій біржі
  2. Порядок лістингу цінних паперів
  3. Лістинг акцій: вимоги для першого, другого і третього рівня
  4. висновок

Лістинг цінних паперів на фондовій біржі

Порядок лістингу цінних паперів

вимоги

Матеріали по темі

У Росії існує досить велика кількість компаній, які здійснюють свою діяльність в наступних організаційно-правових формах: ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю), ЗАТ (закрите акціонерне товариство), НАО (непублічна акціонерне товариство) і ПАТ (публічне акціонерне товариство) - і це не вважаючи ІП і більш рідкісних структур. Але не всі «незакриті» акціонерні товариства торгуються на біржі. Для того щоб акції були включені в список допущених до біржових торгів, необхідно пройти процедуру лістингу цінних паперів і відповідати певним нормативам. Відповідно лістинг - це включення паперів в список допущених до торгів на біржі. Лістинг акцій не варто плутати з IPO. У будь-якому випадку компанія, яка вирішила торгувати своїми паперами на біржі, апріорі пропонує їх широкому колу інвесторів і зобов'язана бути включеною до списку допущених до торгів.

Лістинг цінних паперів на фондовій біржі

на Московської біржі лістинг цінних паперів - це процедура включення паперу в список допущених до торгів.

Мал. 1. Список паперів, допущених до торгів

З цього списку видно, що процедуру лістингу проходять не тільки акції , А й облігації , Паї інвестиційних фондів та інші, більш екзотичні, біржові інструменти, а також цінні папери іноземних емітентів. Поговоримо докладно про лістинг акцій.

Порядок лістингу цінних паперів

Що слід знати про порядок лістингу цінних паперів на Московської біржі (колишньої ММВБ)? Спочатку емітент (в деяких випадках представник емітента) для проходження лістингу акцій зобов'язаний подати біржі відповідну заяву, а біржа - розглянути його і винести свій вердикт. Вищевказаний список складається з трьох рівнів: перший, другий і третій. Перші два називаються котирувального списку, а третій є некотіровальной частиною списку. З одного боку, ці рівні є своєрідними показниками надійності для інвесторів: перший рівень - самий преміальний, другий - досить надійні компанії і третій - решта пройшли лістинг. Це не означає, що компанії з останнього списку погані, можливо, вони просто порахували недоцільним «вкладатися» в рівні преміальності (наприклад, «Газпром» - коли у лістингу були рівні, а списки - був в списку «А2» - менш преміальному , ніж «А1»). Для самих же емітентів преміальний рівень лістингу акцій - це можливість продати свої папери більш широкому колу інвесторів і показник високого рівня репутації. Так, в першому рівні налічується 68 акцій, у другому - 35 і в третьому - 198.

Лістинг акцій: вимоги для першого, другого і третього рівня

Щоб потрапити до відповідного списку, емітент повинен відповідати вимогам, встановленим для кожного списку. Природно, для потрапляння в будь-який список паперів емітента повинні відповідати вимогам законодавства РФ. Також повинна бути належним чином проведена реєстрація проспекту цінних паперів, має здійснюватися розкриття інформації відповідно до вимог законодавства РФ про цінні папери, цінні папери емітента повинні бути прийняті на обслуговування в розрахунковому депозитарії (за винятком випадків розміщення цінних паперів) - ці вимоги присутні для будь-якого списку.

Також процедурою лістингу акцій передбачені окремі вимоги для конкретних рівнів:

  • норми корпоративного управління - для першого і другого рівня, для третього вони не передбачені;
  • термін існування емітента: для першого - не менше 3 років, для другого - не менше 1 року, для третього відсутня;
  • термін розкриття звітності по МСФО до включення в список: для першого - 3 роки, для другого - 1 рік, для третього відсутня;
  • вимога по free-float (частки акцій у вільному обігу) їх вартості і капіталізації компанії в цілому: для першого рівня - капіталізація для АТ (акцій звичайних) - не менше 60 млрд руб., free-float - не менше 10%, його ринкова вартість - не менше 3 млрд руб., для АП (акцій привілейованих) free-float - не менше 50%, а його капіталізація - не менше 1 млрд руб., для другого рівня - вимоги по капіталізації немає, але free-float повинен бути не менше 10% і мати ринкову вартість не менше 1 млрд руб. для АТ і для АП free-float не менше 50%, а його вартість - не менше 500 млн руб .;
  • вимога по обороту: для першого рівня - денний медіальний обсяг угод з паперами за квартал повинен бути не менше 1 млн руб., а загальна кількість днів, в які укладалися угоди, має становити не менше 70% в квартал (дана вимога скасовується при наявність двох договорів з маркетмейкерами за відповідною папері), для другого та третього рівня це правило не застосовується.

Варто відзначити, що папери при виконанні відповідних вимог і за заявою емітента можуть переводитися з нижчого рівня в більш преміальні. Також при порушенні вимог з більш високих рівнів папір може бути знижена в менш преміальні, але в залежності від того, яке саме положення порушено. У деяких випадках біржа дає емітенту час на виправлення недоліків.

Вимоги до лістингу акцій в різних країнах і на різних біржах можуть бути свої. Причому компанія, якщо яка хоче бути інтернаціональною, може мати лістинг на кількох біржах різних країн. При цьому необхідно визначитися, в якій країні необхідно офіційно зареєструвати емітента, а в якій - задепонувати акції у професійного учасника і випустити депозитарні розписки, які і торгувати в іншій країні (можливо торгувати і акції, але це залежить від країни і конкретних вимог).

висновок

Лістинг акцій - це обов'язкова процедура включення паперів в список торгованих на будь-якій біржі. Без процедури лістингу цінних паперів акція просто не потрапить на торги на фондовій біржі.

Матеріали по темі:

Безкоштовний відеокурс « Секрети прибуткового інвестування »

Докладний 4-х годинний відеокурс « Академія успішного трейдингу 2.0 »

03.04.2017

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: