Три важливих графіка, які потрібно розуміти для успішної торгівлі на біржах криптовалюта

  1. Графік "Order book"
  2. Графік «Японські свічки»
  3. Індикатор обсягу торгів

Історія ринку біржових товарів і валют веде свій початок з XIII століття і тому встигла обрости численними історіями успіху. Серед інших виділяється історія одного з кращих трейдерів світу - Річарда Денніса, який почав торгівлю на біржі в 70-х роках минулого століття з $ 1,600, взятимиі в борг і за десять років перетворив їх в $ 200,000,000. Стратегія Денніса кардинально відрізнялася від того, що робили його конкуренти. У той час як інші гравці біржі займалися «скальпинга», тобто робили безліч операцій за один день, намагаючись зловити незначні зміни курсу, Денніс тримав позиції протягом тривалих періодів, прагнучи заробити на трендах (напрямках руху ціни).

У 1983 році Річард Денніс побився об заклад з іншим іменитим трейдером, Вільямом Екхард, який вважав, що для успішної торгівлі на біржі потрібно мати вроджений талант. Денніс придумав експеримент під назвою "Черепахи": він прийняв на роботу 21 чоловіка і дві жінки, а потім навчав їх за власною програмою. Тривалість навчання становила всього лише 2 тижні, після чого Денніс розділив $ 1,000,000 з власних грошей, видав кожному учневі і відправив «черепах» у вільне плавання. П'ять років потому, його група принесла прибуток в $ 175,000,000. Цей експеримент став доказом того, що аналітичний підхід і старанність можуть стати єдиними необхідними навичками для успішної торгівлі.

Біржі криптовалюта працюють за образом і подобою звичайних бірж цінних паперів. Бувалому трейдеру необхідно лише трохи часу, щоб озирнутися, а початківець ризикує, мабуть, не менше, ніж при грі в лотерею. Для того щоб швидше освоїтися і не створити багато шкоди, новачкам в трейдингу слід розуміти як мінімум три основних графіка, які можна зустріти на будь-який з існуючих крипто-бірж.

Графік "Order book"

Історія ринку біржових товарів і валют веде свій початок з XIII століття і тому встигла обрости численними історіями успіху

джерело: MtGox Live

Даний графік, схожий на дві протиборчі "хвилі", відображає співвідношення пропозицій на продаж біткоіни і заявки на їх покупку. За помаранчевої лінії (зліва) можна судити про кількість та обсяги ордерів на покупку, а по синій (праворуч) на продаж. Вертикальна зелена лінія, яку слід розглядати зверху вниз (з минулого в сьогодення), відображає історичні коливання ціни. Як правило, в будь-який момент часу поточний попит задовольняє таке ж поточну пропозицію, тому в самому низу графіка знаходиться точка перетину обох ліній. Ця точка є нічим іншим, як поточною ціною біткоіни. Графіки на біржах, як правило, інтерактивні, тому на будь-яку точку графіка можна клікнути мишкою і отримати докладну інформацію про обсяг пропозиції за певною ціною.

приклад:

Направивши курсор в дану точку, ми можемо помітити, що на торги виставлені 52 BTC за ціною $ 893 Направивши курсор в дану точку, ми можемо помітити, що на торги виставлені 52 BTC за ціною $ 893.92. Якщо лінія попиту досягне цієї точки і біткоіни будуть куплені, ціна піде за пропозицією, тобто виросте.

Зазвичай форми "хвиль" досить симетричні відносно один одного, але бувають і деякі аномалії у вигляді "викривлень", що може, в купе з зеленим графіком історії ціни, натякнути на тренд. Наприклад, крутий графік пропозиції при більш пологом графіку попиту може говорити про те, що пропозиція явно більше попиту за обсягом і деякі пропонують, конкуруючи між собою, можуть зважитися на трохи меншу ціну, що в свою чергу може спричинити за собою рух ціни вниз.

Графік «Японські свічки»

Графік «Японські свічки»

Цей графік був придуманий японським торговцем рисом Мунехісой Хомма в XVII столітті і в даний момент є одним з найпоширеніших методів відображення ринкових даних. Спостерігати за звичайним графіком ціни не дуже зручно, тому для побудови "японських свічок", час ділиться на періоди, наприклад в 1 годину. Подібне розділення на періоди дає змогу бачити загальну картину, що допомагає судити про тренд.

У нашому прикладі вибрано графік за 1 день і кожне з його поділів відповідає 1 годині. Тут прямокутники червоного і зеленого кольору (звані «джіттай» з японської мови «тіло») фарбуються в залежності від того, чи була вартість відкриття нижче ціни закриття періоду або навпаки.

приклад:

приклад:

У вигляді вертикальної лінії в тілі свічки відображається максимальна і мінімальна ціна. На прикладі легко помітити, що 8 січня за 1 годину з 22 до 23 годин максимальний курс становив $ 958.21954, а мінімальний $ 922.84726. В даному випадку, ми бачимо, що час почався курсом в $ 935.00001 за 1 BTC, а завершився курсом в $ 956.99000 за 1 BTC, тому прямокутник забарвлений в зелений колір.

Вертикальна лінія називається «Каге» (тінь). Завдяки тіням, схожим на гніт свічки, графік і отримав свою назву. На практиці по відносній довжині гнотів можна судити про тренд на наступний період. Довга верхня частина гніту (по-порівнянні з нижньою) може говорити про подальше зростання, а більш довга нижня частина про падіння курсу.

Індикатор обсягу торгів

Індикатор обсягу торгів

Даний тип графіка можна побачити на сторінці популярної біржі BTC-E. Як і "японські свічки", цей також інтервальний. Дані наносяться на графік у вигляді стовпчиків, висота яких відповідає обсягу торгів за період. У нашому прикладі графік обсягу торгів - це сірі стовпчики під графіком "японських свічок". Як правило, обидва ці індикатора доповнюють один одного і якщо один говорить щось про ціну, то другий про обсяги торгів. Великі обсяги можуть "розхитати" коливання цін, а малі, навпаки, звузити. Можна виділити загальні закономірності:

  • Якщо обсяг зростає при подальшому русі ціни в даному напрямку, то ринок підтримує цей рух.
  • Якщо обсяг угод падає при подальшому русі ціни в даному напрямку, то ринок не підтримує цей рух.

Зміна обсягів торгів може стати раннім сигналом до зміни тренда. У разі падіння ціни і зменшення обсягу торгів можна очікувати початок зростання і навпаки.

Вдалих торгів!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: