Як відкрити кафе: скільки коштує і що потрібно щоб відкрити своє кафе з нуля - Poster

Як і в будь-якому бізнесі, у відкритті свого кафе є багато підводних каменів і ризиків. Адже потрібно не тільки правильно розставити пріоритети, починаючи від створення меню і концепції вашого майбутнього маркетингу, але і не забувати про складнощі управління персоналом та ведення переговорів з постачальниками. Якщо для вас це звучить складно, спробуйте розглянути покупку діючого бізнесу.

З самого початку вам потрібно вирішити - чи готові ви найближчі кілька років «жити» в своєму закладі? Визначтеся з основним продуктом, який ви будете пропонувати клієнтові. Якщо це будуть суші - сходіть на курси сушиста, спробуйте роботу в кухні зсередини. Хочете відкрити кав'ярню? Навчіться варити каву, щоб краще контролювати персонал і мати практичний досвід для мотивації ваших працівників.

Оцініть, які будуть потрібні продукти і обладнання, придивіться до постачальників, знайдіть ваше унікальна торгова пропозиція, щоб залучити якомога більше клієнтів. Все це слід обміркувати ще до відкриття закладу. Як і встановити систему автоматизації, щоб не витрачати час на рутину і займатися тільки бізнесом. Спробуйте систему обліку для кафе і ресторанів Poster POS , Як мінімум ви зможете 15 днів безкоштовно подивитися, як працює кафе зсередини.

Неважливо, ким ви будете на старті: майстерним кухарем, який хоче поділитися своїми унікальними кулінарними витворами або ж початківцям підприємцем, з цікавістю дивиться на настільки привабливий гастрономічний бізнес, в будь-якому випадку - вам варто прислухатися до цих 13 порад для початківця ресторатора «Як відкрити кафе ? »від Poster.

Як відкрити кафе з нуля? Перший крок на шляху до успішного кафе - це створення бізнес-плану. Тільки в процесі створення бізнес плану, ви визначите вашу цільову аудиторію, займетеся дослідженням конкурентів і накидав перші плани зростання вашого кафе. Як тільки ви розкладіть по поличках всю потрібну інформацію, то побачите всі плюси і мінуси вашої стратегії, концепції кафе і бренду в цілому. Найпростіший варіант - звернутися до професійних консультантів або ж знайти готові рішення для вашого бізнесу в інтернеті. Можливо, вам доведеться трохи адаптувати готові моделі під ваші інтереси, але в будь-якому випадку, вчитися на чужих помилках краще, ніж на своїх.

Ніхто вам точно не скаже, скільки знадобитися вкладень, щоб відкрити кафе. Все залежить від ваших амбіцій і стартового капіталу. Для початку, ви повинні самі підрахувати витрати на перших кроках, які будуть включати: оренду приміщення, закупівлю обладнання, зарплату персоналу, оформлення необхідних документів та базові закупівлі продуктів.

Наприклад, якщо ви купите прості побутові плити і холодильники, орендуєте вже підготовлене приміщення і для початку відкриєте тільки бар з 2-3 видами сендвічів, то можна вкластися і в $ 20 000. А якщо ви задумали повноцінне кафе з нуля, вам знадобиться не менше $ 100 000. Підсумкова цифра буде залежати від розміру закладу, його концепції та бізнес-моделі. Наприклад, чи будуть всі страви готуватися на вашій кухні або ж будуть використовуватися напівфабрикати зроблені не у вас, чи будете ви продавати алкоголь і т.д.

Якщо ви розглядаєте варіант відкриття закладу по франшизі, то можете ознайомиться з зразковими витратами і термінами окупності вашого бізнесу в Росії і Україна . Далі ми опишемо основні статті витрат і, що потрібно, щоб відкрити кафе.

Концепція - це не тільки дизайн інтер'єру або вибір кухні. Ви повинні продумати імідж вашого закладу: спілкування персоналу з відвідувачами і загальне враження від перебування у вашому кафе. Щоб люди йшли від вас не тільки ситими, але і задоволеними тим, що провели свій вільний час в душевній і ненав'язливою обстановці.

Існує маса варіантів для цього в рамках будь-якого стилю, що дає широке поле для творчості. Створіть свою історію, яка буде простежуватися через все: дизайн, персонал, кухню, маркетингові рішення. Наприклад, якщо ви зробили кафе в стилі затонулого піратського судна: запропонуйте 13 коктейлів на основі рому на барі, зробіть меню у вигляді карти скарбів, поставте бочки замість столів, бонусні карти на «чорних мітках», одягніть офіціантам пов'язки на очі і т.д .

Безумовно, відвідувача потрібно приємно здивувати і запам'ятатися. Але, адже не тільки незвичайні і нестандартні рішення в концепті кафе змушують відвідувачів стає постійними клієнтами. Якщо у вас несмачна їжа, постійний запах готування з кухні і, до того ж, безглуздий і некультурний персонал, то вам це не дуже допоможе. Так, клієнт прийде до вас один раз, а ось на рахунок другого разу вже засумнівається, та й навряд чи буде радити друзям.

Так, клієнт прийде до вас один раз, а ось на рахунок другого разу вже засумнівається, та й навряд чи буде радити друзям

Більшість початківців рестораторів орендують приміщення для своїх закладів, на увазі занадто великих витрат на його покупку. До того ж, ризики при невдалому виборі місця або будівлі будуть набагато менше. Ціни навіть в межах однієї вулиці з однаковою площею можуть сильно відрізнятися, в залежності від будівлі, поверху і підготовленості приміщення.

Середня ціна оренди кафе (≈100 кв.м.) в центрі Києва починається від 300 грн за кв.м., в свою чергу в Москві це буде вже від 1200 рублів. Ви можете більш детально ознайомитися з цінами і варіантами оренди вже частково підготовлених під кафе приміщень в Києві і Москві .

Перед тим як шукати приміщення для оренди, ви вже повинні визначитися з концепцією вашого кафе і його ЦА. Наприклад: кафе для молоді, для любителів послухати живу музику, просто кав'ярня або кафе для вегетаріанців. Після цього вам буде набагато простіше вибрати певний район або вулицю в вашому місті. Один з ключових чинників при виборі місця - його висока прохідність. Тут важлива навіть сторона вулиці, на якій ви плануєте відкрити кафе. Для оцінки жвавості вулиці найміть студента за невелику плату або самі порахуйте кількість людей, що проходять c 9:00 до 22:00, в сюжеті вас місці. Для цього вам не потрібно встигати записувати цифри в блокноті, а просто натискати на екран смартфона під час запуску програми на ios або android .

І найголовніше - це уважно підписуйте договір з орендодавцем! Коли ваше кафе стане популярним, він швидше за все захоче підняти оренду або зовсім розірвати договір, щоб вигідніше здати «рибне місце». Постарайтеся якомога краще убезпечити себе на етапі підписання договору оренди.

Промоніторьте ціни на обладнання. Вам потрібно знати мінімум дві ціни на кожну одиницю обладнання, щоб зрозуміти, де дешевше. Відкриваючи кафе, необхідно вміти економити! Також, не забувайте про варіант з покупкою б / у. Але тут варто пам'ятати про знос устаткування, і його подальшої модернізації. Пізніше, коли ваші доходи збільшаться, вам буде легше дозволити собі нове обладнання. До того ж, є ще варіант з орендою і навіть безкоштовним отриманням обладнання, при укладанні довгострокових контрактів з постачальниками продуктів або підключенням франшизи. Наприклад, брендовані холодильники від виробників напоїв або кавомашини від провідних торгових марок кави, за умови закупівлі певного обсягу в місяць.

Розмір витрат на обладнання для вашого кафе залежить від того, які саме страви ви хочете запропонувати вашим майбутнім клієнтам. Спробуйте оцінити витрати по кожній позиції в меню з точки зору їх витрат на обладнання. Наприклад, для зберігання великої кількості м'яса і риби, вам будуть потрібні потужні і місткі морозильні камери, що призведе, у свою чергу, не тільки до витрат на додаткове обладнання, а й до великих рахунків за електрику. Якщо у вас багато страв, які готуються на вогні, то вам знадобиться більше печей, а це додаткові витрати на вентиляцію, яка є одним з найдорожчих видів обладнання.

Ми радимо вже на етапі замовлення обладнання запитувати додаткові знижки за обсяг у конкретного постачальника меблів, обладнання для кухні і т.д. Уважно заповнюйте договір про постачання обладнання. Дуже часто постачальники нав'язують платний монтаж та налагодження, аргументуючи ці послуги втратою або скороченням гарантійного обслуговування. Ваше завдання - звести до мінімуму наявність таких «підводних каменів» в кінцевому варіанті договору.

Перед тим, як ви почнете збирати всі необхідні документи для оренди або будівництва приміщення, рекомендуємо вам зареєструватися як підприємець. Ви можете це зробити під виглядом СПД або ТОВ. Відразу відзначимо, що реєстрації СПД забере у вас менше часу і грошей, ніж ТОВ. Після цього вам слід стати на облік, щоб отримати свідоцтво платника податків. Якщо ви хочете торгувати алкогольними напоями та тютюновими виробами, вам необхідно отримати ліцензію. Безумовно, ви можете займатися цим всім самі, але залучення юриста допоможе вам раціонально використовувати час і в рази швидше і якісніше заповнювати заяви, бланки, аналізувати ризики і вигоди договору оренди і т.п.

Як тільки всі необхідні документи будуть готові, наступним кроком буде відправка повідомлення в Росспоживнагляд, якщо ви перебуваєте на території РФ, або в Комітет з технічної регламентації, якщо ви відкриваєте свій бізнес в Україні. Після цього можна починати працювати, ніякого дозволу не потрібно. Перша планова перевірка СЕС і держпожнагляду, проводиться через 3 роки з початку роботи, за умови відсутності скарг.

Якісні продукти - це запорука успішної кухні, а якщо до цього ще додати унікальні страви, то вийде відмінний «фундамент» для вашого кафе. Чи не зупиняйте свій вибір на найдешевших або ж, як вам здається, вигідні пропозиції від постачальників продуктів для кафе. Краще знайти пару порядних фермерів, які поставлять ціну вище, але зате ваші страви будуть відомі на весь місто. До того ж, це можна ще й згадати в меню. І навіть алкоголь можна не замовляти у великих постачальників, якщо знайти вихід на локальних виробників крафтового пива або вина. Що тільки підвищить попит і інтерес ваших відвідувачів.

При підписанні контракту з будь-якими постачальниками, запам'ятайте найголовніше - завжди залишайте за собою право співпрацювати з іншими постачальниками, особливо, якщо цей постачальник не може вам гарантувати стабільні ціни. Не бійтеся перевіряти! Перевірте ціни в прайсах різних постачальників, а також умови, які вони пропонують. Порівняйте отримані результати з цінами на страви, де використовуються ці продукти, і порахуйте їх собівартість при співпраці з кожним з постачальників.

Порівняйте отримані результати з цінами на страви, де використовуються ці продукти, і порахуйте їх собівартість при співпраці з кожним з постачальників

Вибір персоналу, можна сказати, один з найважливіших моментів при відкритті кафе. Складіть портрети майбутніх кандидатів і продумайте план їх підбору. Опублікуйте вакансії в соцмережах і доступних інтернет-ресурсах. Складіть список питань на співбесіду і визначитеся з термінами стажування ваших майбутніх працівників.

Знайти хороших працівників дуже непросто, персонал потрібно постійно контролювати, щоб убезпечити себе від розкрадань і крадіжок. Для цього вам потрібно мотивувати і заохочувати активних співробітників преміями, бонусами і додатковими вихідними. Обіди за рахунок закладу і кімнати відпочинку дуже позитивно впливають на настрій і трудову дисципліну в цілому. Якщо на додаток до цього підключити систему автоматизації роботи кафе , Яка буде стежити за всіма фінансовими операціями закладу в реальному часі, то це дозволить миттєво відстежувати крадіжки і скоротити ваші витрати.

Якщо кафе, яке ви зібралися відкривати, пов'язане з якоюсь певною кухнею, шеф-кухаря потрібно задіяти вже з самого початку. Наприклад, для китайської кухні потрібно одне обладнання, а для італійської інше. Витрати також залежать від штатного розкладу.

  • Зарплата звичайного повара (легально оформленого) - від 5000 грн (≈20 000 рублів).
  • Лінійний персонал, що працює в залі, - приблизно 3500 грн (≈15 000 рублів).
  • Адміністратори зазвичай просять від 10 000 грн (≈35 000 рублів).

Швидше за все вам знадобиться допомога досвідченого шеф-кухаря, який складе для вас необхідну кількість технологічних карт і загальне меню. А потім, вже звичайні кухарі готуватимуть страви за складеними технологічними картами, що заощадить вам немало витрат.

Те, що ви знайшли необхідне приміщення ще не означає, що його планування вам підходить. Вам потрібно розподілити робочий простір так, щоб воно відповідало вашим задумам по майбутньому дизайну інтер'єру, і при цьому було зручно для роботи персоналу (швидкий доступ до кухні, кас і т.п.). Перш за все, вам необхідно визначити ЦА: статус, вік відвідувачів, їх потреби і очікування. Найкраще орієнтуватися на вибір кухні вашого закладу. Наприклад, інтер'єр піцерії диктує італійський стиль, в свою чергу для французької кухні буде доречний стиль прованс, а для гастропаба - лофт.

За залучення і утримання клієнта під час замовлення ви будете зобов'язані інтер'єру кафе. Безумовно, до цього причетні і якість обслуговування, і хороша кухня, але все ж, з першого погляду закохатися в ваш заклад відвідувача змушує саме вдало створений інтер'єр. Цікаві і нетривіальні ідея для інтер'єру можна подивитися на Pinterest , Ввівши в пошуковий рядок «cafe» та «interior».

Не забувайте про освітлення! Багато хто недооцінює важливість висвітлення в створенні атмосфери кафе. Правильно підібрані світлові і колірні рішення допоможуть виділити інтер'єр навіть самого скромного і невеликого кафе. Крім цього, світло ще впливає на настрій і апетит відвідувачів, а якщо ви будете використовувати динамічне освітлення на світлодіодних лампах - це ще і значно скоротить ваші витрати на електроенергію.

Який же інтер'єр без меблів? Найголовніші моменти, які вам потрібно враховувати при виборі меблів:

  • Стилістика. Меблі повинна ідеально підходити під ваш концепт.
  • Комфорт. Меблі повинні бути зручними, як для відпочинку відвідувачів, так і для прийому їжі. Якщо упустити хоча б один з цих моментів, то клієнта не втримає навіть самий вправний кухар.
  • Практичність. Переконайтеся, наскільки купується меблі легко чиститься і ремонтується.
  • Якість. Завжди можна знайти бюджетні рішення і трохи заощадити на меблях. Але будьте готові, якщо якість меблів низька, то і час заміни прийде набагато швидше. А це може стати проблемою, так як знайти, наприклад, нові столи в потрібному кольорі, розмірі і стилі буде дуже непросто.

А це може стати проблемою, так як знайти, наприклад, нові столи в потрібному кольорі, розмірі і стилі буде дуже непросто

Маркетингова кампанія - це необхідний процес перед відкриттям вашого закладу. А розуміння структури цільової аудиторії - основа маркетингових кампаній. Наприклад, якщо ви ставите ставку на студентів, то поєднання зручних крісел, столів на багато людей і бездротового інтернету знизить вашу прибуток, тому що замовлення будуть мінімальні, а столи будуть постійно зайняті. Ви можете трохи завищити ціни, якщо відкриваєте кафе в центральних районах, поряд з бізнес-центрами, в порівнянні з аналогічними позиціями в кафе біля університетів або в спальних районах.

Щоб розкрутити ваше кафе в інтернеті, запропонуйте відвідувачам безкоштовну каву за відгук про ваш заклад на facebook або vkontakte, або за пост в instagram. Ці умови можна описати на табличці перед входом, щоб збільшити відсоток зацікавлених відвідувачів. Аналізуйте відгуки і побажання ваших клієнтів, це дозволить вам зібрати саму правдиву і детальну аналітику.

Вже на початковому етапі для реклами можна запустити різні акції та спеціальні пропозиції. Перед відкриттям закладу необхідно «підігрівати» ваших майбутніх клієнтів. Постите в соцмережах фото ремонту, вибору дизайну та процесу підготовки кафе до відкриття. Розповідайте, чому ви вибрали такий стиль інтер'єру, і що за кухня у вас буде представлена. Анонсує дату відкриття і постарайтеся заздалегідь поінформувати про цю подію в локальних інтернет порталах. Опублікуйте новина, що в день відкриття кожен зможе взяти участь в розіграші призів або, що всіх чекає концерт місцевої групи. Детальніше як вести інстаграм кафе .

Саме дивлячись на вивіску, у людини починає складається враження про заклад. Лого - це обличчя вашого бренду, то, що має простежуватися в іміджі закладу і його загальної концепції. Поставтеся до створення лого з усією серйозністю, тому що виправити перше враження на пізніх етапах буде набагато складніше. Ми радимо доручити це досвідченому дизайнеру або студії, які запропонують кілька варіантів, щоб ви змогли вибрати, що саме ви хочете бачити на вашій вивісці.

Щоб залучити більше клієнтів і заохотити своїх постійних відвідувачів, вам потрібно продумати свою програму лояльності. Придумайте унікальну бонусну систему для накопичувальних карт або введіть постійну знижку, в залежності від витрачених коштів всередині вашого закладу. Найпростіший і доступний варіант - це скористатися вбудованим в систему автоматизації конструктором, який дозволить налаштувати бонуси і знижки будь-яким підходящим вам способом.

Як показує практика багатьох успішних закладів - систему автоматизації потрібно впроваджувати з самого початку, щоб відразу оптимізувати всі робочі процеси, прискорити роботу персоналу, уникнути крадіжок та витрат на складах. Системи автоматизації значно підвищують ефективність ведення вашого бізнесу. спробуваті програму обліку для кафе систему автоматизації Poster можна прямо зараз, зареєструвавшись на пробний період з повним функціоналом програми. Сподіваємося наша стаття «Як відкрити своє кафе» допоможе ваш уникнути помилки в самому початку вашої кар'єри ресторатора.

Ми також зняли серію відеоуроків на тему «Як відкрити кафе з нуля», де покроково розповіли, що і як потрібно робити починаючому рестораторові.

З самого початку вам потрібно вирішити - чи готові ви найближчі кілька років «жити» в своєму закладі?
Хочете відкрити кав'ярню?
Як відкрити кафе з нуля?
Який же інтер'єр без меблів?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: