Магазин одягу: актуальний бізнес-план з розрахунками в 2019 році

 1. Аналіз ринку та рівня конкуренції в сфері
 2. вибір напрямку
 3. вибір продукції
 4. Визначення рівня конкуренції і виділення ключових противників
 5. SWOT-аналіз бізнесу
 6. Організаційно-правові аспекти відкриття магазину одягу
 7. Вибір приміщення, персоналу, постачальників
 8. Маркетинговий бізнес-план для відкриття магазину одягу
 9. Фінансовий план і розрахунки для відкриття магазину одягу
 10. З якими ризиками можна зіткнутися

Власний магазин одягу - не найпростіший бізнес з точки зору організаційних питань і ризиків. Тим не менше, попит на подібний напрямок бізнесу серед підприємців - як професіоналів, так і новачків, не знижується. У чому криється причина? Давайте розглянемо особливості бізнес-плану магазину одягу з приведенням розрахунків. даний бізнес план можна однаково ефективно застосувати і до закладу з жіночої, і з чоловічим одягом - суму вкладень буде прямо залежати від типів товарів, їх вартості, масштабів підприємства і інших чинників.

Аналіз ринку та рівня конкуренції в сфері

Сучасний ринок пропонує великий вибір форматів магазинів одягу: при правильному підході і грамотній постановці завдань кожен з них може приносити більший прибуток. Одним з необхідних питань, які варто вирішити перед тим, як почати працювати над відкриттям бізнесу є аналіз ринку, а також аналіз конкурентів.

Важливо: багато хто впевнений, що для відкриття власного магазину потрібна велика кількість початкових інвестицій. Це помилка - деякі формати магазинів припускають зовсім небагато початкових вкладень, тому, рівень конкуренції в сфері не маленький.

Все різноманіття торгових точок з продажу одягу можна умовно розділити на дві великі категорії:

 • Магазини «реального часу». Той формат торгових точок, який нам більш звичний - ви бачите такі в кожному торговому центрі. Сюди покупець може прийти, приміряти одяг і зробити покупку.
 • Інтернет магазини. Новий формат магазинів, які стрімко набирають популярність. Інтернет-комерція актуальна як в великих, так і в маленьких містах - все більше людей віддають перевагу саме віртуальним покупкам, відзначаючи їх зручність і вигоду.

Магазин одягу може бути мультибрендовий або монобрендовим. Як зрозуміло з найменувань категорій, перший передбачає продаж одягу від різних виробників, в той час як другий - тільки від одного. Мультибрендовий магазин - це більш гнучкий і динамічний бізнес, в який ви можете вносити зміни в залежності від сезонності і переваги ваших клієнтів. Монобрендовий магазин - оптимальний вид бізнесу для тих, хто хоче відкрити торгову точку по франшизі. Також даний варіант буде кращим, якщо у бізнесмена є прямий вихід на постачальника.

Тепер розглянемо великі формати магазинів, названі вище, більш детально.

Традиційний магазин одягу.

Ще кілька років тому цей формат був найбільш поширеним, але в останні два роки його почали витісняти магазини в режимі «онлайн». У цій категорії важливо розглянути два типи торгових точок:

 • Магазин, розташований в торговому центі. У представлених торгових точках виставляється одяг для середнього і низького цінового сегмента. Але незначні витрати на продукцію - не єдина перевага. Ще один важливий плюс - помітні зниження витрат на рекламу і просування, адже відвідувачі торгових центів відвідують кілька відділів залежно від цілей прибуття. Тому рекомендується віддавати перевагу тим ТЦ, які відповідають вашій продукції і цінової категорії.
 • Магазин, розміщений в окремій будівлі. Це ідеальне місце розташування торгової точки, де продаються речі, які стосуються більш дорогому сегменту, бутика. Залучення клієнтів - одна з важливих ступенів даного підприємства. Однак продаючи брендові, люксові, креативні моделі одягу, підприємець може розраховувати на більш високий рівень прибутку.

Цікавий формат торгової точки, яка належить до категорії «реального часу» буде домашній шоу-рум. Подібні типи магазинів стали популярними в останні пару років. Відкриваючи подібний, ви істотно знижуєте витрати - вам більше не потрібно платити за оренду, а також немає витрат на фонд заробітної плати. Проблемним питанням буде залучення клієнтів: як правило, у домашніх шоу-румів дуже вузьке коло покупців. Хорошим рішенням буде відкрити таку точку, якщо ви, наприклад, робите послуги на дому - робите масаж або манікюр. Це буде джерелом додаткового заробітку.

Інтернет-магазин одягу.

Електронна комерція в Росії знаходиться на досить високому рівні і нові Інтернет-магазини з'являються щодня. Але, як би ця ніша не була принадною для бізнесменів, необхідно оцінити всі нюанси і підводні камені, з якими доведеться зіткнутися. Але перш поговоримо про переваги.

Безсумнівний плюс Інтернет-магазину - можливість економії. Немає необхідності платити за оренду, заробітну плату персоналу, дороге обладнання та інше. Останнім часом власники подібних маркетів не обтяжують себе навіть розробкою якісного сайту - він не потрібен, якщо можна створити сторінку в соціальних мережах і вести торгівлю там.

Що потрібно знати, відкриваючи подібний магазин?

 • На сьогоднішній день можна виділити декілька великих Інтернет-магазинів одягу, які є основними фігурантами ринку. Щоб скласти їм конкуренцію будуть потрібні істотні інвестиції, багато в чому - на рекламу.
 • На початковому етапі варто відкривати магазин для жителів певного міста і заручитися якимось конкурентною перевагою - наприклад, пропонувати якийсь ексклюзивний товар.

Зверніть увагу: відмінним варіантом входу на ринок буде робота по системі дауншифтингу. У цій схемі ви є представником великого магазину і всі замовлення, які надходять вам - перенаправляються до вашого представнику. Представник бере на себе всі навантаження з доставки товару, і платить вам відсоток за посередництво. Для подібного бізнесу вам знадобиться тільки якісний сайт, а після розширення клієнтської бази ви зможете розширити асортимент і почати вести власну торгівлю.

І офлайн і онлайн-магазин в довгостроковій перспективі може принести великий прибуток. Ми будемо розглядати відкриття першого варіанту магазину - тобто традиційної торгової точки в режимі реального часу, для того, щоб висвітлити всі нюанси організаційних моментів класичного бізнесу. Визначимося з тим, яким саме може бути цей заклад.

Визначимося з тим, яким саме може бути цей заклад

вибір напрямку

Торгова точка, основний напрямок діяльності якої - продаж одягу може бути:

 • з товарами для чоловіків
 • з товарами для жінок;
 • з продукцією для дітей або для тварин;
 • з супутніми товарами - тобто, аксесуари, взуття, білизна, косметика;
 • з б / у товарами.

Або поєднувати в собі всі ці напрямки. Однак на початковому етапі рекомендується зосередитися на чомусь одному, поступово розширюючи асортимент: це дозволить знизити початкові інвестиційні навантаження і в міру роботи підлаштовуватися під смаки покупців. Краще віддати перевагу жіночому одязі - згідно зі статистичними даними, жінки частіше роблять покупку одягу та більше цікавляться модою. Надалі ви зможете поєднати обидва напрямки відразу.

вибір продукції

При покупці одягу ваші клієнти будуть звертати увагу на певні ознаки. Нижче вказані ці ознаки від більш важливих до менш важливим:

 1. Комфорт.
 2. Ціна.
 3. Якість.
 4. Практичність.
 5. Сполучуваність з іншими предметами гардеробу.
 6. Ексклюзивність та впізнаваність бренду.

Виходячи з названої інформації, варто віддавати перевагу речам гідного рівня якості, практичним, зручним і недорогим. Важливо стежити за модними тенденціями, а також звертати увагу на фактор сезонності.

Визначення рівня конкуренції і виділення ключових противників

Аналітика конкурентоспроможного середовища дуже важлива; проводити її рекомендується після того, як ви визначилися з типом передбачуваного магазина, асортиментом, а також прогнозованим місцем розміщення. Оцінювати рекомендується не тільки явних конкурентів, але і непрямих. Для цього вам допоможуть кілька кроків:

 1. Оцінка магазина, стану обладнання та меблів, комфорт розташування, широта асортименту і рівня якості продукції, цінова політика, якість сервісу, наявність додаткових послуг і маркетингової політики. Ви повинні оцінити своїх конкурентів з точки зору клієнта і виявити їх кращі і гірші якості.
 2. Аналіз рівня інтенсивності конкуренції. Перед відкриттям магазину важливо розуміти, що у вас будуть як сильні конкуренти, як і слабкі. Один сильний конкурент може надати більше впливу на ваш бізнес, ніж велика кількість віддалених магазинів, які не впливають на вашу діяльність.
 3. Створення профілю магазину-конкурента. Ви можете значно збільшити частку продажів у власній торговельній точці, склавши товарний портфель найближчих магазинів і додавши в асортимент продукцію, якої немає. Важливо також виділяти ключові позиції - тобто ті групи товарів, які користуються особливим попитом.
 4. Аналітика цінової політики. Спочатку, вам слід зрозуміти, до якого цінового сегменту буде ставитися ваш магазин - економ, середній або високий. Оцініть цінову політику аналогічних торгових точок, щоб отримати перед ними конкурентні переваги.
 5. Оцінка ведення маркетингу. Ви повинні зрозуміти, як саме ваші конкуренти залучають покупців, і що саме для клієнтів є стимулом до покупки. Рекомендується задіяти інші рекламні канали, більш високу маркетингову активність.

Даний аналіз варто проводити регулярно, не тільки перед відкриттям магазину. Це дозволить вам відчувати себе на ринку комфортно.

SWOT-аналіз бізнесу

Даний тип аналізу дозволяє оцінити внутрішні і зовнішні чинники, які можуть вплинути на вашу підприємницьку діяльність. Це дозволяє заздалегідь нівелювати негативні впливи і посилити переваги.

Зовнішні чинники Можливості Загрози 1. Високий рівень попиту на товари, який буде постійним.

2. Мала кількість факторів, здатних вплинути на рівень попиту.

3. Можливість постійного розширення асортименту і залучення нових груп клієнтів.

4. Можливість роботи з різними постачальниками для пошуку партнера з найвигіднішою пропозицією.

1. Високий рівень конкуренції.

2. Зростання рівня конкуренції за рахунок появи нових закладів у вашій локації.

3. Відсутність контролю над своєю часткою ринку.

4. Можливе посилення законодавчих норм.

5. Економічні кризи, що призведе до зниження рівня життя споживачів і спричинить за собою економію на одязі.

Внутрішні чинники Сильні сторони Слабкі сторони 1. Вдало вибране місце розташування.

2. Якісний сервіс, орієнтований на клієнтів;

3. Сумлінні виробники.

4. Можливість встановлювати високу націнку на товари.

5. Широта діапазону цін на асортимент.

6. Акції та знижки.

7. Продуманий маркетинговий план.

1. Відсутність досвіду в представленої області бізнесу.

2. Відсутність хорошої репутації, що обумовлює низький рівень лояльності клієнтів.

3. Відсутність постійних споживачів.

4. Мала мережу постачальників.

5. Некваліфікований персонал.

Організаційно-правові аспекти відкриття магазину одягу

Перше, що потрібно зробити - зареєструвати ТОВ або ІП. Важливо відзначити, що відкриття товариства з обмеженою відповідальністю в разі одного магазина буде недоцільним, особливо, якщо ви збираєтеся відкривати тільки одну торгову точку. Відкриття ІП дозволить знизити витрати на початковому етапі.

Важливо правильно прописати коди КВЕД. Вам підійдуть:

 • 42.1. Роздрібна торгівля чоловічого, жіночого та дитячого одягу, а також підпункти з другого по восьмий
 • 43. Роздрібна торгівля взуттям та виробами зі шкіри, а також підпункти 1, 2.

Важливо: кожен з підпунктів прописується в документації окремо. Наприклад, якщо ви плануєте торгувати нижньою білизною, потрібно додати підпункт 52.43.2. Торгівля натільною білизною. Він не входить в зазначений вище. Краще, якщо ви заздалегідь пропишіть всі можливі варіанти для торгівлі, щоб не міняти документи в подальшому.

Наступне - вибір податкової системи: ЕНВД або ССО. У першому випадку ви платите податок на чистий прибуток (від 6 до 15%), а в другому - податок на дохід 6%. Ставка може змінюватися в залежності від регіону, також в деяких регіонах діє дуже вигідна патентна система. Рекомендується проконсультуватися з юристом з питань оподаткування.

Також для відкриття вам буде потрібно наступна документація:

 • свідоцтво про внесення до торговельного реєстру;
 • дозвіл на здійснення торгівлі;
 • укладення Пожежної інспекції та Росспоживнагляду;
 • договір оренди;
 • договір на вивіз сміття;
 • дозвіл на зовнішню рекламу, в разі, якщо планується банер або вивіска;
 • документ, що підтверджує реєстрацію касового апарату в податковій інспекції;
 • повний перелік продукції, що продається, сертифікати та ліцензії на них.

Пам'ятайте про те, що для проведення безготівкових розрахунків з контрагентами та клієнтами потрібно відкриття розрахункового рахунку.

Вибір приміщення, персоналу, постачальників

Пошук приміщення.

Одна з істотних проблем, про які вже говорилося - це відсутність доброї репутації, та й взагалі, будь-якої ділової репутації. Якщо в інших сферах в цьому випадку варто відкриватися подалі від конкурентів, то в сфері торгівлі одягом краще бути оточеним ними. У місці, де немає інших магазинів одягу, немає і клієнтів.

Відмінний спосіб розкрутитися без серйозних витрат - вибрати жваве місце недалеко від популярних магазинів одягу, схожих з вашим. Потенційні клієнти будуть заходити і до вас, і можливо - залишаться.

Нижче наведено кілька типових місця розташування:

 1. Окрема будівля - для преміум-сегмента.
 2. У ТРЦ - для високого, середнього, економ-сегмента. Великий потік клієнтів буде забезпечений з відвідувачів торгового центру. Оптимальний варіант.
 3. На першому поверсі житлового будинку - якщо віддаєте перевагу цьому варіанту, вулиця повинна бути жвавою, з великими ТЦ, салонами, фітнес-залами.
 4. У супермаркеті - підійде для торгівлі в невеликій точці повсякденними речами, що не вимагають примірки (футболки, колготки, нижня білизна).

Незалежно від того, яким місцем ви віддасте перевагу, воно повинно відповідати ряду умов. Основний зал повинен бути відділений від підсобних приміщень. Він повинен бути добре освітлений, добре, якщо джерела світла будуть як природні, так і штучні, також важливо і кондиціонування приміщення. Для магазину середнього розміру шукайте торгову точку від 50 квадратних метрів, а при її облаштуванні не створюйте лабіринтів з вішалок і контейнерів. Відвідувачі повинні комфортно себе почувати і вільно орієнтуватися в просторі.

Пошук постачальників.

Існують три можливих варіанти постачальників:

 1. Виробник. Ви купуєте за низькими цінами і можете добре «накрутити» вартість одиниці товару, однак, доведеться купувати у великих обсягах.
 2. Оптовий посередник. Великий магазин, в якому ви можете робити покупки на умовах опту. Ціна буде вище, однак, вам не буде потрібно купувати всю лінійку асортименту - ви зможете купувати речі вибірково.
 3. Інтернет магазин. У міру розвитку електронної комерції з'явилися і оптові Інтернет-магазини, де можна придбати партію товару за низькою ціною. Однак ви ризикуєте нарватися на несумлінного постачальника, який надасть неякісні речі. Уважно вивчайте відгуки.

Спочатку вам доведеться вносити оплату за весь товар, проте з часом ви зможете замовляти продукцію під реалізацію.

Пошук персоналу.

Для роботи в магазині вам буде потрібно дві зміни продавців, які будуть працювати 2/2. Залежно від масштабів торговельної точки, можна зробити висновок про те, скільки продавців необхідно для зміни. Збирання можуть виробляти вони самі, або буде потрібно наймання прибиральниці. У разі якщо ви реєструєте ТОВ, потрібно наймання бухгалтера в штат. У кожного співробітника магазина повинна бути санітарна книжка з усіма відмітками.

Маркетинговий бізнес-план для відкриття магазину одягу

Для реклами магазину можна використовувати найрізноманітніші маркетингові канали. Перш за все, подбайте про замовлення інформативною якісної вивіски. Хорошим рішення буде замовлення банерів недалеко від магазину, роздача листівок, особливо - якщо точка знаходиться не в торговому центрі. Наступні способи будуть найбільш дієвими:

 • Підвищення уровня лояльності КЛІЄНТІВ. Це здійснюється за рахунок проведення всілякіх акцій, Надання знижок, роздачі зніжковіх карток. Відміннім рішенням буде віділення під розпродаж окремої категорії товарів - це пріваблює покупців.
 • Ведення сторінок в СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ. Тут ви можете повідомляті покупцям про надходження нового товару, проведення акцій, а такоже прійматі замовлення. Дуже важліво, щоб ви були активні в мережі - це Зроби вас Ближче до клієнта. На початкових етапі у вас немає необхідності Відкривати власний сайт. Надалі ви зможете запустіті Інтернет-магазин з можлівістю доставки, коли зрозумієте, чи доцільно це.
 • Контекстна реклама. Ефективний і в той же час недорогий спосіб просування та реклами в Інтернеті.

Якщо ви відкриваєте невеликий магазин, від витратних способів реклами краще відмовитися - наприклад, від реклами в ЗМІ. Якщо у вас немає унікальної торговельної пропозиції, ви нічим не виділитеся серед інших таких же магазинів. Краще подумати про більш клієнтоорієнтованих методах - наприклад, про урочисте відкриття.

Фінансовий план і розрахунки для відкриття магазину одягу

Нижче наводиться приблизна форма розрахунків аналізу витрат і прогнозованих доходів магазину одягу. За приклад береться невеликий магазин площею 50 квадратних метрів, середнього цінового сегмента.

Початкові витрати Організаційні витрати До 5 тисяч рублів Підготовка приміщення до роботи, ремонт, перепланування Від 150 тисяч рублів Придбання меблів, обладнання, а також інших предметів інтер'єру Від 350 тисяч рублів Закупівля торгового асортименту От 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян Разом: від 2 млн рублів Щомісячні витрати Оренда приміщення Від 80 тисяч рублів витрати на оплату роботи персоналу Від 80 тисяч рублів витрати на рекламу і просування Від 20 тисяч рублів витрати на закупівлю продукції для торгівлі Від 500 тисяч рублів Інші поточні витрати (на приклад, аутсорсинг або послуги юриста) Від 10 тисяч рублів Разом: від 690 тисяч рублів

Здійснити прогнозований дохід досить складно, тому що він буде залежати від безлічі факторів. Середній рівень маржі в представленій сфері становить близько 100%, тому, якщо ми прогнозуємо витрати на товарну продукцію сумою в півмільйона, то можемо розраховувати на виручку в мільйон щомісяця.

Зробимо розрахунки:

 • чистий прибуток складе 310 тисяч рублів. Сума податків по (15% від різниці між доходами і витратами) складе 46500 рублів, а чистий прибуток після вирахування - 263 500 рублів;
 • рентабельність бізнесу складе 30,9% (чистий прибуток ділиться на суму доходу і множиться на 100%);
 • термін окупності початкових інвестицій складе приблизно 8 місяців.

З якими ризиками можна зіткнутися

Як би ви не вели бізнес, ви завжди ризикуєте зіткнутися з ризиками. Найбільш істотні для магазину одягу, це:

 1. Зростання орендної плати. Може знизити вашу кінцевий прибуток. Проблема вирішується укладенням договору оренди з чіткими умовами.
 2. Зростання рівня конкуренції. Для того щоб не постраждати від цієї ситуації покращуйте якість сервісу, працюйте над маркетинговою політикою, а також - над формуванням цін.
 3. Некомпетентність персоналу. Займайтеся постійним навчанням персоналу, інформуйте співробітників про товар і його особливості, подбайте про те, щоб були мотиваційні і фінансові важелі тиску.
 4. Зміна модних тенденцій. Щоб не зіткнутися з проблемою, постійно аналізуйте сферу - будьте в тренді.

Відкрити власний магазин одягу - це не так складно, як здається на перший погляд. Дотримуйтесь прості правилами, вивчайте сферу, а головне - не бійтеся, що допустите помилку.

У чому криється причина?
Що потрібно знати, відкриваючи подібний магазин?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: