Як організувати збір коштів: персональний фандрайзинг на реальному прикладі

 1. Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!
 2. Онлайн-канали персонального фандрайзингу
 3. Створення інтернет-сторінки - сайту
 4. 10 ключових елементів інтернет-сторінки для фандрайзингу
 5. SMM в персональному фандрайзингу
 6. Приклад місячної структури контент-плану персонального фанрдайзінга в соціальних мережах
 7. Краудфандінг і email-розсилка для персонального фандрайзингу
 8. Загальні принципи

Інтернет відкрив нові можливості не тільки бізнесу, а й людям, що потрапили в складну ситуацію, а digital-маркетинг допомагає не тільки продавати і заробляти, а й рятувати життя.

Люди, що потрапили в складні життєві ситуації, не завжди опускають руки, дуже часто вони «включають голову» і придумують різні способи, щоб вийти зі скрутного становища.

У таких кризових моментах допомагає фандрайзинг - залучення фінансових або інформаційних ресурсів для досягнення некомерційних цілей, в тому числі благодійних. Саме в таку ситуацію потрапив автор цієї статті, який побажав узагальнити отримані життєві знання і поділитися ними. Розповідаємо про досвід створення та запуску фандрайзинг-проекту своїми силами і без бюджету.

Фандрайзинг - збір коштів, збір коштів в інтернеті - краудфандінг.

Краудфандінг - народно-суспільне фінансування (від поєднання англійських слів сrowd funding: сrowd - «натовп», funding - «фінансування») - колективне співробітництво людей (донорів, вкладників, пожертвує), які добровільно об'єднують свої гроші або інші ресурси разом, як правило , через інтернет, щоб підтримати зусилля інших людей (власників, творців стартап-компанії, проекту) або організацій (реципієнтів).

Збір коштів може служити різним цілям - допомоги постраждалим від стихійних лих, підтримки з боку уболівальників, підтримки політичних кампаній, фінансування стартап-компаній і стартап-проектів, малого підприємництва та приватного бізнесу, створення вільного програмного забезпечення та ігор, отримання прибутку від спільних інвестицій і багато чому іншому.

Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!

Cossa рекомендує: онлайн-курс по інтернет-маркетингу від Ingate - digital-агентства з 17-річним досвідом.

 • 17 навчальних блоків з ключових питань інтернет-маркетингу
 • підтримка менторів
 • диплом
 • Стажування в топових агентствах Росії
 • Допомога в працевлаштуванні
Дізнатися більше >>

Реклама

Коли у людини немає грошей на дороге лікування, стоїть вибір - або боротися в різних державних інстанціях за те, щоб лікування фінансувалося, або ж шукати кошти на лікування з інших джерел. Пошуку джерел фінансування сприяють країни, що розвиваються інтернет-технології, такі як соціальні мережі, безліч конструкторів для створення сайтів, платіжні онлайн-системи та ін. Так багато хто замислюється про фандрайзинг.

Спочатку здається, що це просто - попросити грошей в інтернеті, але на ділі все обертається «лісом» занедбаних персональних сайтів і сторінок в соціальних мережах. Більшість з них завершило свою діяльність інформацією про початок збору грошей для конкретної благодійної мети.

У чому проблема цих покинутих персональних онлайн-ресурсів?

Думаю, в тому, що запуск таких фандрайзинг-проектів проходив «на коліні» і не було детального плану їх просування.

Почнемо з того, які інтернет-ресурси можуть виступати в якості онлайн-каналів комунікації з громадськістю.

Онлайн-канали персонального фандрайзингу

Найбільш часто використовувані комунікативні канали:

 • сайт, присвячений конкретній людині і що склалася життєвої ситуації, що змушує залучати фінанси з боку;

 • соціальні мережі: Facebook, «Однокласники», «ВКонтакте», Instagram;

 • онлайн-майданчики краудфандінга;

 • email-розсилки по базі людей, до яких прислухаються в суспільстві або є потенційними донорами.

Для отримання видимого ефекту краще використовувати всі чотири канали, а для більшої ефективності краще поєднувати їх з офлайн-інструментами, наприклад, такими, як приватне офлайн-спілкування з донорами, проведення благодійних акцій.

Створення інтернет-сторінки - сайту

Роботу над персональним онлайн-фандрайзинг краще починати зі створення сайту, присвяченого людині, для якого організовується збір грошей. Зробити це можна у вигляді одностранічнік (Лендінзі) на будь-якому з веб-конструкторів, наприклад, на Tilda .

Раніше ми публікували огляд популярних конструкторів сайтів .

10 ключових елементів інтернет-сторінки для фандрайзингу

Зокрема, в якості дескриптора (короткого опису) виступають ім'я та прізвище людини, для якого створюється сайт.

Прототип персонального Лендінзі для фандрайзингу

Вказівка ​​контактних даних - безпосередньо самої персони або його представників - потужний тригер для завоювання довіри відвідувачів сайту і благодійників (донорів). Наявність контактних даних дає зрозуміти, що людина, якій потрібна допомога, не ховається: з ним або його представниками можна зв'язатися.

Наявність контактних даних дає зрозуміти, що людина, якій потрібна допомога, не ховається: з ним або його представниками можна зв'язатися

Приклад реальної сторінки

Важливий елемент персонального Лендінзі для цілей фандрайзингу - вказівка ​​вагомої причини, чому потрібно допомогти людині, якій присвячений сайт. Даний елемент може складатися з основного заголовка і роз'яснювального підзаголовка.

Після вказівки причини необхідно розмістити заклик до дії (CTA) - текст, що закликає відвідувача вчинити певну дію. Поруч з CTA вказуються рахунки для перерахування. Цей же заклик бажано продублювати ще раз внизу Лендінзі.

Ефективним елементом персонального Лендінзі є галерея позитивних фотографій людину, якій присвячений сайт. Фотографії повинні бути стимулюючими до надання людині допомоги, відображати якомога більше сторін його життя: в сім'ї, з дітьми, з колегами на роботі, займається хобі, спортом.

Фотографії повинні бути стимулюючими до надання людині допомоги, відображати якомога більше сторін його життя: в сім'ї, з дітьми, з колегами на роботі, займається хобі, спортом

Після призову до дії потрібно розмістити блок з докладним описом ситуації, що дає пояснення специфічних моментів становища людини. Це може бути пояснення медичних, фінансових та інших питань, які, ймовірно, можуть виникнути у потенційного донора.

Хорошим мотиватором для прийняття рішення про надання допомоги людині можуть служити опису яскравих моментів його життя. Вони повинні допомогти відповісти на питання: «Чому я повинен допомагати цій людині?».

Окремо потрібно відзначити, що персональний сайт для цілей франдайзінга повинен бути динамічним. Інформація на ньому повинна змінюватися і доповнюватися в залежності від розвитку ситуації.

Динамічними елементами персонального Лендінзі повинні бути:

 • звіт про надходження коштів у вигляді копій виписок з SMS або скроневої чеків про вступників грошових коштах;

 • новини про зміни в ситуації, що проблемної ситуації людини, а також про те, як і куди були витрачені зібрані кошти.

звіт про надходження коштів у вигляді копій виписок з SMS або скроневої чеків про вступників грошових коштах;  новини про зміни в ситуації, що проблемної ситуації людини, а також про те, як і куди були витрачені зібрані кошти

Приклад динамічною інформації на сторінці. Оновлюється по ходу отримання пожертвувань

Як інтерактивного елемента персонального односторінкового сайту можна додати кнопку «Залишити свій рада / питання», яку розумно розмістити після того як відвідувач ознайомиться з усією інформацією персонального сайту.

Внизу Лендінзі можна розмістити кнопки переходу на персональні сторінки в соціальних мережах, де відвідувачеві сайту можливо психологічно простіше буде написати коментар до певного посту.

Створюючи персональну сайт для цілей фандрайзингу важливо пам'ятати, що на ньому має бути правильна інформація, тобто правдива і обгрунтована документами; з регулярно оновлюваними новинами з розв'язуваної проблеми персони і сумою, яку залишилося зібрати. А головне - в кожному новинному блоці, потрібно підкреслювати значимість донорів і відзначати свою подяку їм.

Основна особливість персонального сайту в тому, що його просування складно організувати за рахунок контекстної реклами і все навантаження лягає на SMM.

SMM в персональному фандрайзингу

Роботу в соціальних мережах можна організувати, створивши персональну рекламну сторінку або групу для обговорення проблеми людини, або використовувати вже існуючий персональний аккаунт. Все залежить від наявності бюджету, необхідного на розкрутку рекламної сторінки, а також від ступеня присутності людини в соціальних мережах на момент виникнення у нього проблеми. Так як фінанси в складних життєвих ситуаціях, коли виникає необхідність звернутися до фандрайзингу, зазвичай обмежені, можна використовувати ресурси існуючих персональних акаунтів. Таке рішення, як правило, не вимагає рекламних бюджетів.

Якщо ви вирішили використовувати існуючі акаунти людини в соціальних мережах, потрібно в першу чергу відкрити доступ на перегляд для всіх, а не тільки для друзів. Це потрібно для того, щоб розширити коло потенційних донорів. Саме в ці моменти людина може усвідомити ряд життєвих нюансів. Наприклад, що людей, готових допомогти, набагато більше, ніж він думає, а деякі друзі, на допомогу яких він сподівався, ретирувалися в «тінь».

Говорячи про контент, в першу чергу потрібно відзначити, що він не повинен полягати в постійній прохання грошей. Справа в тому, що дозволити зібрати великі суми можуть фонди, у яких є більш потужні матеріальні і людські ресурси (у зв'язку з цим вони і беруться за вирішення більш масштабних і дорогих проблем). В інших випадках гроші збираються поетапно, наприклад, протягом ходу лікування в міру надходження рахунків на оперативне втручання або зміни протоколу лікування (як ви розумієте, не все можна передбачити). Таким чином, постійна прохання грошей в постах може створити ефект інформаційного шуму - люди перестануть звертати увагу на інформацію.

При поетапному зборі коштів пости з проханнями про допомогу повинні поєднуватися з постами про те, де і як людина проходить лікування. Люди хочуть знати, куди і як витрачаються зібрані гроші, а безпосередньо донори повинні отримати моральне задоволення від причетності х доброї справи. Тобто починати персональний фандрайзинг в соціальних мережах необхідно з того ж контент-плану постів і статей, як це і належить в SMM.

Приклад місячної структури контент-плану персонального фанрдайзінга в соціальних мережах


№ Вид контенту в соціальній мережі Період реалізації дії
1 Новинний пост про стан здоров'я і про процес діагностики / лікування 2-3 рази на тиждень 2 Пост з проханням про допомогу (кожен раз з новим мотивуючим аргументом) 1 раз в два тижні 3 Новинний пост про надходження грошей з відгуком у вигляді подяки донорам Щодня 4 Відеоролик (2-3 хв.) людини, якій надається допомога 1 раз на місяць 5 Новинний пост про оффлайн-заході, що проводиться для збору благодійних коштів. По термінах проведення заходу 6 Стаття:

 • про місце проходження лікування з аргументами чому був зроблений такий вибір (можна окремі статті присвятити: клініці, країні, де розташована клініка, методам лікування, лікарям тощо);
 • на основі аналізу інформації про рішення аналогічної проблеми людини іншими методами з одним місці і.т.п.

1 раз в два тижні

Сайт та робота з громадськістю в соціальних мережах є основними складовими персонального онлайн-фандрайзингу та часто саме ними і обмежуються.

Краудфандінг і email-розсилка для персонального фандрайзингу

В інтернеті досить велика кількість майданчиків для збору коштів на різні проекти. В основному вони функціонують для комерційних, венчурних проектів і стартапів, але там же можна збирати кошти і на благодійність. Одні з найбільших зарубіжних краудфандінг-сайтів - kickstarter.com . Він за 3,5 роки існування заробив близько $ 350 млн, а середній його внесок становить майже $ 130.

Останнім часом з'явилися проекти краудфандінга і в Росії: planeta.ru , smipon.ru , colta.ru .

ru

Головна сторінка planeta.ru

Принцип роботи подібних сайтів - збір певної суми коштів в певні терміни, якщо кошти вдається зібрати - платформа забирає приблизно 5%, в іншому випадку кошти повертаються жертводавцям.

Контент, що розміщується на платформах краудфандінга також повинен володіти достовірністю, і підтверджуватися документально; фотографії повинні бути якісними і позитивними. Тобто в принципі потрібно продублювати частина інформації з сайту на персональну сторінку платформи, тим самим отримавши додатковий канал зі своїми особливостями просування.

Що стосується email-розсилок з метою персонального фандрайзингу, то використовувати їх можна, якщо є база контактів людей - лідерів думки, які могли б сприяти благодійного збору коштів. Цю базу представникам людини, який потребує благодійної допомоги, потрібно формувати самим, починаючи з вносити в неї електронних адрес людей, з якими людина, що потребує допомоги, навчався і працював і які на сьогоднішній день досягли хорошого громадського та матеріального становища, і закінчуючи список розсилки адресами асоціацій, громадських організацій, які були коли-небудь помічені як донори фандрайзингу.

Загальні принципи

У висновку відзначимо, що робота всіх комунікативних каналів базується на кількох принципах персонального онлайн-фандрайзингу:

 • люди беруть участь в добродійності за своїм бажанням, але це рішення до них приходить завдяки грамотно вибудуваної комунікації з ними представників людини, яка потребує допомоги;

 • займаючись фандрайзингу, потрібно основний акцент робити не на потребу в грошових коштах, а на успіх вирішення складної життєвої проблеми людини, мотивуючи у донорів розвиток «ефекту переможця»;

 • донори не фінансують потреби, але готові допомогти виділити кошти на підтримку можливості вирішити складну проблему в житті людини;

 • ніхто не буде добровільно перераховувати гроші; їх потрібно просити, але аргументовано обгрунтовуючи необхідну суму, а отримавши її дякувати за неї, відправивши подячний повідомлення, лист або написавши про це в соціальних мережах.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Якщо у вас є, що доповнити - будемо раді вашим коментарям. Якщо ви хочете написати статтю з вашою точкою зору - прочитайте правила публікації на Cossa.

У чому проблема цих покинутих персональних онлайн-ресурсів?
Вони повинні допомогти відповісти на питання: «Чому я повинен допомагати цій людині?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: