Чому краудфандінг: «Мокрий ніс»

  1. Історія краудфандінга.
  2. Поради авторам.
  3. Майбутні проекти і Добро.Mail.ru.

Благодійність займає істотну частку обороту найбільшої в Росії краудфандінговой платформи Planeta

Благодійність займає істотну частку обороту найбільшої в Росії краудфандінговой платформи Planeta.ru. За нашою оцінкою за весь час роботи платформи на ній успішно завершилося (зібрали необхідну суму цілком) 162 проекту цієї категорії. Сукупний збір склав 27 141 198 рублів або 11% від суми загального збору на платформі. Цільова сума була перевищена на 8%, тобто було зібрано на 2 050 000 рублей більше, ніж спочатку планувалося. Всього в проектах цієї категорії взяло участь 18 849 спонсорів, середній чек склав близько 1550 рублів. Якщо говорити про «ідеальне» благодійному проекті, то ми бачимо його в такий спосіб: 116 спонсорів вкладають в середньому по 1550 рублів і проект збирає 180 000 з 167 500 необхідних.

Варто окремо відзначити, що на Planeta.ru благодійні проекти отримують все, що вдалося зібрати, незалежно від того була досягнута цільова сума чи ні. За даними самої платформи сума збору за всіма благодійним проектам склала 56 555 507 рублів або 22% від суми загального збору. За весь час роботи платформи на ній завершилося 431 благодійні проекти, 219 з них (51%) зібрали понад 50% необхідної суми. Цікаво, що більше 3-х благодійні проекти підтримало тисяча двісті двадцять один чоловік, що говорить про високу залученості аудиторії і присутності на платформі великої кількості меценатів, готових підтримати Благодійні проекти.

Цікаво, що більше 3-х благодійні проекти підтримало тисяча двісті двадцять один чоловік, що говорить про високу залученості аудиторії і присутності на платформі великої кількості меценатів, готових підтримати Благодійні проекти

Ми розглянули 2 категорії благодійних проектів: допомога людям і допомогу тваринам. Цікаво, що велика частина проектів зібрали 100% від цільової суми (144 шт. Або 86%) і спрямовані на допомогу людям. Однак, в розрізі обсягів збору тварини отримали близько 8 млн. Рублів або 30% загальної суми. Ми виявили, що проекти з допомоги тваринам практично в 2 рази більше (388 тис. Рублів проти 147 тис. Рублів). Однак середній чек таких проектів трохи нижче 1210 рублів проти 1 751 рубля. Це й не дивно, так як за кількістю спонсорів різниця між категоріями не стільки значна: в проектах по допомозі тваринам взяло участь 7060 спонсорів, а людям допомогло 11 789 чоловік.

Ми поспілкувалися з найбільшим проектом не тільки категорії допомоги тваринам, але все благодійного спрямування Planeta.ru: Унікальний Центр для тварин «Мокрий ніс». Восени минулого року 3934 спонсора уможливили масштабний проект з будівництва величезного центру для бездомних тварин в місті Зеленоград. Тоді було зібрано 5 367 000 рублей, що на 7% вище цільової суми. Середній чек спонсора склав близько 1 364 рублів.

Історія краудфандінга.

Чому ви вибрали краудфандінг?

Краудфандінг - це новий, що набирає оборот в нашій країні інструмент. Це можливість, в тому числі, залучити нових людей, яким може бути в цілому не цікава допомогу бездомним тваринам, але їх привернула якась певна акція, а може їм просто сподобалося відео або ідея проекту. Крім того, краудфандінг позначає «мета», це стимулює людей допомогти дорогій для них притулку прийти до її досягнення. Є чіткі терміни - це підштовхує до допомоги. У нашій країні благодійність, спрямована на бездомних тварин дуже не розвинена, тому було б складно простим збором зібрати таку велику суму.

Як ви оцінюєте, чи була досягнута основна мета проекту?

Так звісно. Зібрати 5 млн на благодійний проект, присвячений бездомним тваринам в нашій країні! Це не просто мета, це перемога !!!

Чому для першого проекту ви вибрали Planeta.ru?

Нам порадили Planeta.ru як найбільш популярну і розвинену майданчик з більш гнучкими умовами участі, особливо для некомерційних організацій.

Ви брали участь в акції від Lipton . Як ви вважаєте, чому в той раз не вдалося домогтися успіху, а експертна комісія відхилила ваш проект?

Тому що наш проект був не в рамках конкурсу. Абсолютно відрізнявся по суті, адже для нас він не є бізнесом і ніколи не буде їм. А успіху ми домоглися, так як проект визнали люди, голосували, хвилювалися. Це для нас і є успіх.

Зібрати 5 млн на благодійний проект, присвячений бездомним тваринам в нашій країні - це не просто мета, це перемога !!!

Поради авторам.

Які загальні поради ви можете дати початківцям авторам?

Не боятися просити кожен день допомогти, розповідати про своє починанні, як можна частіше і якомога більше, намагатися залучати різні додаткові ресурси для піару проекту.

Яких помилок в кампанії ви б хотіли уникнути?

Перший час ми дуже соромилися розміщувати інформацію про проект кожен день. Нам здавалося, що ми нав'язуємо і огидним Мені людей. Тому віддача була невеликою.

Чи користувалися ви можливістю продовжити проект, яку дає Planeta.ru?

Користувалися один раз. Великим благодійним проектам ця можливість дуже потрібна! Це ще один шанс переглянути всі свої помилки і спробувати ще раз діяти.

Які джерела трафіку спрацювали для вашої кампанії краще, а які гірше?

Найкращі - це соціальні мережі і реклама в соціальних мережах, публікації на сторінках блогерів, а також розміщення інформації на сайтах дозвілля.

Які проблеми ви відчули після завершення проекту?

На жаль вчасно не вийшло відправляти нагороди-акції. Ми зіткнулися з великим обсягом роботи, але окупували пошту і в кінцевому рахунку все відправили. Інша проблема - це повернення посилок. Треба дуже добре все продумувати, так як багато хто просто не приходять і не бажають стояти в черзі на пошті, щоб отримати свою нагороду. А відправник платить двічі: за відправку і за повернення. Наступного разу будемо більш кардинально продумувати систему нагород!

Акція, яка принесли проекту найбільше грошей приватних спонсорів стала «Будь-яка сума», тобто чиста благодійність. Вас підтримали люди, які викупили 2541 акції на загальну суму в 2 319 500 руб. На другому місці «Подяка, гравірування на стіні допомоги»: 84 акції на загальну суму в 840 тис. Рублів. Як ви можете це пояснити? Хто були спонсорами в першому і другому випадку?

У першому випадку люди, зацікавлені виключно в благодійності, а в другому люди з більш великими фінансовими можливостями!

Майбутні проекти і Добро.Mail.ru.

1-й етап будівництва був профінансований на 100% через краудфандінг або залучалися додаткові джерела фінансування?

Ні, цей етап був профінансірвоан не весь: 5 млн рублів прийшло від краудфандінга, 1,7 млн. Від засновників і 1,3 млн. Залишок грошових коштів та пожертвувань на проект в самому Фонді.

Залишок грошових коштів та пожертвувань на проект в самому Фонді

Зараз побудовані повністю два корпуси, зараз зводиться паркан і ворота. Сподіваємося, що в цьому році вийде почати будувати третій корпус.

Мають відбутися ще 4 етапи, а сам проект оцінюється в 46 млн. Рублів. Ми плануємо використовувати краудфандінг як джерело фінансування майбутніх етапів будівництва Центру, але поки ще не вирішили в якому вигляді це точно буде.

Ми знаємо, що ви зараз збираєте гроші через сервіс Добро.Mail.ru . Наскільки сильно відрізняється процес збору коштів від Planeta.ru? Чому ви прийняли рішення про зміну краудфандінговой платформи? Чи плануєте ви повернутися на Planeta.ru?

Абсолютно відрізняється, даний сервіс спрямований саме на благодійну підтримку різних Фондів. Його організатори зацікавлені в цілому у втіленні ідеї «добра загальними руками». Про це свідчать такі можливості: установка будь-яких термінів, невеликі комісії за виведення грошових коштів. Ідея Добра кардинально відрізняється від Планети, бо вона зосереджена виключно на благодійництво.

Для нашого проекту, спрямованого на стерилізацію і на збір не дуже великої суми, цей майданчик завдяки своїй гнучкій монетарної політики найбільш зручна. На Планету ми б пішли з більш великими проектами.

Ми настійно рекомендуємо вам ознайомитися з проектом і обов'язково підтримати його фінансово!

Чому ви вибрали краудфандінг?
Як ви оцінюєте, чи була досягнута основна мета проекту?
Ru?
Як ви вважаєте, чому в той раз не вдалося домогтися успіху, а експертна комісія відхилила ваш проект?
Які загальні поради ви можете дати початківцям авторам?
Яких помилок в кампанії ви б хотіли уникнути?
Ru?
Які джерела трафіку спрацювали для вашої кампанії краще, а які гірше?
Які проблеми ви відчули після завершення проекту?
Як ви можете це пояснити?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: