Названо найбільш затребувані професії в Росії найближчих 5 років

Злободенна тема, що стосується швидких змін на ринку праці зараз хвилює багатьох: в які інститути відправляти вчити дітей, які курси підвищення кваліфікації проходити самим - не зрозуміло. Якщо десять років тому всі йшли вчитися на юристів і менеджерів, то зараз нас лякають, що незабаром наші робочі місця займуть роботи, тому питання актуальних спеціальностей відкритий до сих пір.

На виставці RIW 2017 операційний директор університету інтернет-професій "Нетологія" Олексій Полєхін розповів, що стане російським ринком праці до 2025 року. На думку експерта, майбутнє - за цифровою економікою, тому вже через 5-7 років найбільш затребуваними спеціальностями будуть ті, що пов'язані з технологіями ІІ, а 47% сьогоднішніх професій взагалі зникнуть.

Полєхін припустив, що через розвиток ринку безпілотних автомобілів вже до 2030 року 87% авто на дорогах використовуватимуть систему управління на основі ІІ. Тому велика частина таксистів просто втратить роботу.

Наприклад, на початку 2018 року російський стартап Hoversurf представить літаюче таксі, яке не тільки буде пересуватися без допомоги водія, але і зможе перевозити пасажирів по повітрю, не витрачаючи час на пробки і ремонти доріг.

© Volocopter© Volocopter.com

Особливого поширення отримає система блокчейна , За допомогою якої можна буде швидко обробляти великі потоки інформації. Причому і в цій справі людська допомога не буде потрібно. Тому професії нотаріуса або архівіста вже до 2020 року стануть непотрібними, вважає експерт.

Що стосується юристів, на яких все йшли вчитися останні роки, то і вони в майбутньому втратять свою затребуваність. За оцінкою Deloitte, близько 39% фахівців на ринку юридичних послуг можуть бути замінені рішеннями на базі штучного інтелекту в найближчі 20 років. Цікаво те, що вже зараз деякі програми на базі ІІ здатні передбачати результат судового розгляду з точністю до 82%.

Олексій Полєхін назвав 5 спеціальностей, які будуть актуальні в Росії через 5-10 років.

1. Розробники (в тому числі веб-розробники, творці додатків), фахівці з маркетингу та аналізу ринку.

2. Інженери-робототехніки. Це будуть фахівці, які зможуть як створювати, так і програмувати роботів. За підрахунками, вже до 2024 року таких фахівців буде потрібно на 33 тис. Більше, ніж зараз.

3. Агрокібернетікі. Контролюють ефективність господарства як єдиної системи, відстежують і використовують в роботі великі дані, одержувані з датчиків «в поле».

4. «Конструктори команд». До чверті працівників, трудящих в наші дні на повну ставку, через вісім років працюватимуть «за запитом». Затребувані будуть комунікатори-управлінці, здатні швидко об'єднувати фрілансерів з різних точок світу в злагоджено працюють проектні команди.

5. Викладачі - «інженери досвіду». Сама методика викладання часто буде пропонувати створення оточення, в тому числі з використанням VR, де обстановка буде наближена до реальної.

Експерт вважає, що багато професій, які отримають наші діти, ще навіть не відомі, так само, як років 20 тому ніхто не припускав, що з'являться "аккаунт-менеджери" і "блогери".

У майбутньому не буде чіткого поділу між гуманітаріями та технарями, а в системі освіти повинні з'явитися нові предмети і системи навчання. Щоб постійно бути затребуваним на ринку праці через 10 років доведеться постійно проходити курси підвищення кваліфікації або навіть міняти професії, вважає експерт.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: