Як написати статтю для сайту, SEO-статті, писати для блогу? Інструкція з прикладами

 1. Сім кроків, як написати статтю для сайту
 2. 1. Визначити мету і завдання статті
 3. 2. Написати план статті
 4. 3. Зібрати інформацію по темі з достовірних джерел
 5. 4. Написати текст статті
 6. 5. Оптимізувати статтю під запити пошукових систем
 7. 6. Перевірити текст на наявність помилок і друкарських помилок
 8. 7. Оформити статтю і відправити клієнту
 9. Як правильно написати заголовок, вступ і основну частину статті?
 10. заголовок статті
 11. вступ
 12. Основна частина статті
 13. висновок
 14. Як написати статтю для блогу?
 15. Як написати SEO-статтю? Розбираємо особливості оптимізації текстів
 16. Що таке Title і як його написати?
 17. Що таке meta-description і як його зробити?
 18. Приклад meta-description для статті про будівництво будинку:
 19. Як перевірити щільність слів в статті?
 20. Як перевірити унікальність статті?
 21. Резюме: як написати статтю для сайту

З даної статті ви дізнаєтеся, як писати статті для сайту, блогу або рішення SEO-завдань. Вивчіть алгоритм підготовки статей в 7 кроків. Розберетеся в особливостях оформлення текстів для мережі Інтернет. Але спочатку розберемося, що таке стаття?

В журналістиці стаття відноситься до аналітичних жанрів. У статтях аналізуються суспільні ситуації, процеси і явища, наводяться факти, на яких автор будує свою позицію. В Інтернеті та на біржах копірайтингу під статтею часто розуміють інформаційний матеріал, присвячений будь-якій темі. Не обов'язково аналітичний. Це може бути текст описового або енциклопедичного характеру, навчальний матеріал, майстер-клас і т.д.

Давайте розберемося, як швидко і грамотно писати статті для сайту. Процес зводиться до семи етапах.

Сім кроків, як написати статтю для сайту

Щоб правильно написати статтю для сайту, необхідно:

1. Визначити мету і завдання статті

Якщо ви пишете статтю на замовлення, мета і завдання зазвичай вказує клієнт. Якщо потрібно писати статтю для свого сайту, подумайте, чого ви ходите домогтися від читача або в чому його переконати? Це і буде мета матеріалу.

Приклад мети: навчити читачів, як писати статті для сайтів і блогів.

2. Написати план статті

План відображає структуру майбутньої статті і порядок викладу інформації в ній. Складання плану значно спрощує написання тексту, оскільки ви знаєте, що писати і в якій послідовності, яка інформація буде потрібно для матеріалу.

Існує кілька видів планів, але для копірайтерів найбільш важливий тезовий план . Він складається з тез. Теза - це коротко сформульоване зміст одного-двох абзаців тексту. Приблизно на кожні 1000 знаків тексту в плані необхідно передбачити одну тезу.

Наприклад, тезовий план нашої статті:

 1. Що таке стаття. Особливості жанру.
 2. Алгоритм написання статті з 7 кроків: визначення цілей і завдань, складання плану, збір інформації, підготовка тексту, оптимізація (SEO), редагування та коректура, оформлення статті. Опис кожного кроку.
 3. Розбір структури статті. Як написати заголовок, вступ, основну частину, висновок.
 4. Опис методів оптимізації SEO-статей: Title, meta-descriptions, щільність ключових слів.
 5. Резюме.

Подивіться докладну статтю, як скласти план тексту , З прикладами планів різного виду. Хороший план - це 20-30% успіху.

3. Зібрати інформацію по темі з достовірних джерел

Важливо використовувати достовірні і різноманітні джерела інформації, щоб в статті не було фактичних помилок. Перевіряти всі цифри і дані, які плануєте використовувати. Стежити за тим, щоб зібрана інформація була актуальною.

Подивіться статтю, як шукати інформацію в Інтернеті . Вона познайомить вас з прийомами, які допоможуть знаходити потрібні дані швидше.

4. Написати текст статті

Якщо у вас є план і зібрана інформація, ви вже знаєте, що і в якій послідовності писати. Нижче ми розглянемо структуру типової статті і методи швидкого написання текстів за складеним планом.

5. Оптимізувати статтю під запити пошукових систем

Іноді замовнику важливо, щоб розміщений на сайті текст виводився в пошукових системах по певних запитах і привертав відвідувачів з пошукових систем. Для цього необхідно оптимізувати текст . Нижче ми розглянемо основні правила оптимізації SEO-статей.

6. Перевірити текст на наявність помилок і друкарських помилок

Перевірку варто проводити через півгодини-годину після підготовки тексту. Під час написання статті очей зазвичай «змальовується», і деякі помилки або невдалі формулювання пропускаються. Перевірка вирішує проблему.

Багато помилок і помилки виявляє програма MS Word. Вона має вбудовану перевірку правопису. Однак деякі помилки, наприклад, стилістичні, можуть залишитися в тексті.

Рекомендую прочитати статтю про типові помилки в текстах , Яка допоможе підвищити якість тексту.

7. Оформити статтю і відправити клієнту

В Інтернеті тексти часто не читають, а переглядають. Тому рекомендується:

 • На кожну 1000-1500 знаків тексту робити один підзаголовок.
 • Використовувати короткі речення. По можливості не використовувати дієприслівникові і причетні обороти, складні речення.
 • Чи не робити великі абзаци. Їх важко сприймати з екрану.
 • Перерахування оформляти у вигляді нумерованих або ненумерованих списків.
 • Для порівняння використовувати таблиці. Однак не варто перевантажувати таблиці інформацією, створювати в них багато стовпців.

Як правильно написати заголовок, вступ і основну частину статті?

Загальна структура статті складається з таких частин: заголовок, вступ, основна частина, висновок. Часто копирайтерам складно почати матеріал. Виникає проблема чистого аркуша. Давайте розберемося, як її вирішити, а заодно написати цікавий заголовок.

заголовок статті

Повинен відображати суть статті, викликати інтерес і бажання прочитати матеріал. Оптимальна довжина заголовка - до 5-7 слів. Кому-то простіше почати статтю з заголовка, хтось любить придумувати заголовок після написання тексту. Оцініть на практиці, який варіант вам ближче.

 • На привернення уваги добре працюють заголовки-питання. Наприклад: як скласти хороший заголовок до статті? Додавання прикметників, таких як хороший, цікавий, ефективний і подібних, дозволяє підвищити інтерес читача до матеріалу.
 • Тема з фактами або цифрами теж привертає увагу. Наприклад: 10 способів скласти заголовок до статті. Однак цифри і факти повинні бути цікавими. Якщо ви назвете статтю «2 способи зробити заголовок», навряд чи таку назву приверне увагу, оскільки два способи - маленька цифра, і читачі подумають, що в матеріалі мало цінної інформації. Якщо ви назвав статтю «30 способів підвищити привабливість заголовка», то викличете більший інтерес, тому що вкажете на великий обсяг корисних рекомендацій.
 • Тема-цитата підходить для інтерв'ю або статей, в яких є пряма мова, коментарі експертів. Наприклад, на сайті www.kadrof.ru в розділі з інтерв'ю часто використовується такий тип заголовка.
 • У статтях, що містять якісь інструкції або опис способів вирішення проблем, добре додавати в заголовок наступні слова: чек-лист, інструкція, керівництво. Наприклад: Як побудувати будинок? Детальний керівництво для новачків.

вступ

Це перший абзац статті. Він повинен зацікавити читача, утримати його увагу і змусити продовжити читання. У вступі необхідно позначити проблему, яку вирішить читач за допомогою вашої статті, і короткий зміст матеріалу. Не пишіть у вступі банальності!

Розберемо приклад. Припустимо, ви пишете текст про будівництво будинку. У таблиці нижче дано гарне і погане початок для статті на сайт:

Приклад хорошого вступу Приклад поганого вступу Можна будувати будинок довго і дорого. Можна - швидко і дешевше. Ми розглянемо в статті 10 помилок, які можуть призвести до збільшення кошторису на 30-50% і більше. Ви дізнаєтеся, на чому можна заощадити при будівництві будинку без шкоди для якості, а на чому економити точно не варто! Будівництво будинку - це дуже важливо. Будинок - це сімейне гніздо, в якому проводяться свята і торжества, приймаються гості. Важливо, щоб будинок був комфортним і затишним, не вимагав великих коштів на утримання.

Коментар до таблиці: в поганому вступ багато банальностей. Людина, яка вирішила побудувати будинок, вже знає, навіщо він йому потрібен. В хорошому вступ ми залучаємо читача, обіцяючи розповісти, як заощадити на будівництві без шкоди якості (а саме це цікавить читача).

Ще приклад хорошого і поганого вступу для статті про вибір смартфона:

Приклад хорошого вступу Приклад поганого вступу Вартість смартфонів на ринку відрізняється на порядки. Як вибрати смартфон, який буде радувати вас і виконувати потрібні завдання, без переплати - ми розповімо в нашій статті. В кінці статті розміщений ТОП-10 смартфонів з оптимальним співвідношенням параметрів, якості і ціни. Смартфон - це «розумний телефон». Він має безліч функцій. Вміє не тільки дзвонити, але і виходити в Інтернет. На смартфон можна встановити додаткові програми, які можуть вирішувати різні завдання.

Коментар до таблиці: людина, що вибирає смартфон, вже знає, що це таке і навіщо йому потрібно даний пристрій. Йому потрібно допомогти з вибором (на що зроблений акцент в хорошому вступ), а не пояснювати те, що йому вже відомо (як зроблено в поганому вступ).

Основна частина статті

В основній частині важливо викладати зібрану інформацію в логічному порядку. Зробити це можна за допомогою плану. Тому так важливо до написання статті на сайт або блог робити план. Коригуючи план і число пунктів в ньому, можна збільшувати обсяг контенту або стискати його.

Подивіться, як співвідноситься тезовий план вище з текстом даної статті. Ви побачите, як за планом легко і просто писати статтю для сайту або блогу.

висновок

В кінці статті корисно дати вижимки з матеріалу і продублювати основні тези і висновки (коротко, не повторюючи їх слово в слово). Тут же можна дати посилання на інші матеріали сайту, близькі по темі. Це буде стимулювати читачів залишитися на сайті і подивитися більше контенту.

Як написати статтю для блогу?

Нижче описані особливості написання статей для блогів:

Як написати SEO-статтю? Розбираємо особливості оптимізації текстів

Оптимізація статті - це процес, мета якого - вивести сторінку з оптимізованої статтею якомога вище в результатах пошуку по певних запитах. Це дозволяє залучати відвідувачів з пошукових систем на сайт. Технічно оптимізація полягає в додаванні певних слів і фраз в різні частини статті.

Якщо замовнику статті необхідно її оптимізувати, то він надасть вам завдання на оптимізацію SEO-статті. Як правило, воно включає список фраз, які повинні зустрічатися в заголовку, короткий зміст і самому тексті статті. Поряд з кожною фразою буде вказано, скільки разів її необхідно використовувати в тексті.

Якщо слова у фразі не узгоджені, порушений порядок слів, є помилки правопису, зазвичай допускається скорегувати фразу. Наприклад, поміняти порядок слів або закінчення. Але цей момент потрібно уточнювати у замовника, тому що вимоги різних SEO-фахівців відрізняються.

Ще вас можуть попросити забезпечити певну щільність ключових слів. Для підвищення щільності слова його необхідно частіше використовувати в тексті, і навпаки - для зниження щільності слово потрібно рідше включати в текст.

Подивіться статтю, як правильно оптимізувати тексти на сайті , Щоб дізнатися тонкощі написання SEO-статей. Нижче ми розглянемо, що таке title і meta-description. Це теж стане в нагоді.

Що таке Title і як його написати?

Title - це спеціальний тег, в якому прописується текст, який виводиться в заголовку вікна браузера. Не плутайте Title з заголовком статті - це різні речі. Тема виводиться безпосередньо на сторінці, а Title - в заголовку браузера, який знаходиться вище.

 • У Title має бути 5-7 слів.
 • Зазвичай туди включають найважливіші фрази, під які оптимізується стаття.
 • Title повинен бути читабельним, викликати бажання перейти на статтю з результатів пошуку.

Часто в якості Title використовується заголовок статті, але іноді вас можуть попросити скласти унікальний Title. Умовно Title можна назвати ще одним заголовком для тексту. Рекомендую прочитати статтю, як правильно заповнити тег Title . У ній ви знайдете приклади хороших і поганих тайтлів.

Що таке meta-description і як його зробити?

В даному тезі вказується короткий опис змісту сторінки сайту. Безпосередньо на сторінці текст з meta-description не виводиться, проте пошукові системи його «бачать» і можуть використовувати для опису статті в результатах пошуку. Оптимальна довжина тексту в meta-descriptions становить 120-180 знаків з пробілами.

Приклад meta-description для статті про будівництво будинку:

10 помилок, які збільшать кошторис на будівництво будинку на 30-50%. Рекомендації експертів, як їх уникнути. Поради, як заощадити при будівництві без збитку для якості.

Як перевірити щільність слів в статті?

Перевірити щільність можна за допомогою спеціальних сервісів, в тому числі - безкоштовних. Вам потрібно додати текст в спеціальну форму, і сервіс розрахує щільність слів з тексту в статті. Посилання на популярні сервіси перевірки щільності ви знайдете тут .

Як правило, в статті не повинно бути слів з щільністю вище 5%. Якщо щільність перевищує даний поріг, потрібно її знизити, видаливши частину слів зі статті або замінивши їх синонімами. Іноді SEO-фахівці ставлять інші порогові значення щільності, які потрібно забезпечувати.

Як перевірити унікальність статті?

Унікальність тексту визначає, наскільки стаття авторська, чи немає в тексті фраз і пропозицій з раніше розміщених в Інтернеті статей. Чим вище унікальність, тим краще. В Інтернеті є спеціальні сервіси, що дозволяють перевірити унікальність текстів .

Резюме: як написати статтю для сайту

Дотримуючись послідовність з 7 кроків - визначення цілей і завдань, складання плану, збір інформації, підготовка тексту, оптимізація (SEO), редагування та коректура, оформлення тексту - ви зможете написати корисну і якісну статтю.

Окремо варто виділити рекламні статті. Вони пишуться інакше, ніж інформаційні матеріали. Якщо вам цікава дана тема, рекомендую прочитати статтю Що таке рекламний текст? Особливості, види і структура рекламних текстів . У ній викладено особливості підготовки саме рекламних текстів.

Навчившись писати статті, ви зможете заробляти в Інтернеті. Як почати кар'єру копірайтера в мережі, описано в статті: Скільки можна заробити на копірайтингу?

Рекомендуємо

План - це перелік основних смислових блоків тексту. Складання плану має велике значення при підготовці тексту. Пункти плану - це ...

Текст про компанію - це коротка презентація фірми. Він розповідає, чим займається компанія, які у неї досягнення, чим вона відрізняється від ...

Як написати SEO-статтю?
Що таке meta-description і як його зробити?
Як перевірити унікальність статті?
Але спочатку розберемося, що таке стаття?
Якщо потрібно писати статтю для свого сайту, подумайте, чого ви ходите домогтися від читача або в чому його переконати?
Як правильно написати заголовок, вступ і основну частину статті?
Як написати статтю для блогу?
Що таке Title і як його написати?
Що таке meta-description і як його зробити?
Як перевірити щільність слів в статті?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: