Як оживити неактивних передплатників за 5 днів

 1. Хто такий Луркер?
 2. 1. Їм це нецікаво з практичної точки зору
 3. 2. Вони ще тільки починають знайомитися з вашим спільнотою
 4. 3. Боязнь групи
 5. План дій
 6. 2. Закріплюємо пост

П оначалу ця ідея здавалася нам необачно.

Це, скоріше, навіть був експеримент, і ми не знали, чи спрацює він.

Але займаючи в DigitalMarketer пост ком'юніті-менеджера, я прекрасно розуміла, що ця компанія завжди робить все можливе, щоб підтримувати зв'язок зі своєю аудиторією.

Отже, сьогодні я розповім, як мені і моїй команді вдалося за допомогою закритої групи домогтися зворотного зв'язку від Луркер - передплатників, які, так скажемо, не беруть активної участі в житті нашої спільноти на Facebook - Digital Marketer Engage.

Як вибрати соціальну мережу для просування біз єса

Як вибрати соціальну мережу для просування  біз  єса

Ось статистика зростання за підсумками даного експерименту:

 • Кількість активних учасників з 6893 зросла до 10803 (зростання склало 56.72%)
 • Кількість лайкать учасників з 5,669 піднялося до 8,854 (56.18% зростання)
 • Коментують стало більше майже в два рази - з 4888 до 8136 (зростання - 66.45%)
 • Число постійних відвідувачів збільшилась з 6892 до 10801 (зростання склало 56.72%)
 • Число публікують учасників зросла з 2,790 до 4,845 (надбавка на 73.66%)

Ось як статистика по учасниках виглядала до експерименту:

Чи не публікують, не коментують, не реагують

А ось як ця ж статистика стала виглядати через п'ять днів:

А ось як ця ж статистика стала виглядати через п'ять днів:

Чи не публікують, не коментують, не реагують

Видно, що загальним результатом п'яти днів роботи стало збільшення активних членів спільноти на 44%.

А якщо точніше, то:

 • 11% людей вперше щось запостив
 • 17% вперше залишили коментар
 • 16% почали реагувати на пости (ставити "лайки")

Більшість нових постів було схоже на ці:

Привіт! Мене звуть Н. Я Луркер ...

Всім привіт. Я нишком читаю стіну, отримую нові знання, при цьому не беру участь у житті громади. Але сьогодні я б хотів представитися і подякувати всім ...

Мене звуть М. ... і я не хочу більше бути Луркер. У мене є питання…

Але перш ніж ми безпосередньо перейдемо до розбору кейса, мені б хотілося зробити невелику ремарку.

Дана стаття присвячена адміністрування спільнот.

На DigitalMarketer вже було кілька статей на цю тему. Але для тих, хто взагалі не в курсі, що це таке, пояснюю:

Адміністрування спільноти - діяльність, спрямована на формування сприятливих відносин серед членів спільноти, а також на полегшення знайомства нових людей, посилення і підтримку цих знайомств.

В цілому зрозуміло? Відмінно! Тоді давайте перейдемо до нашого експерименту.

Хто такий Луркер?

Мета даного експерименту (влучно названого "Тиждень Луркер") була не в тому, щоб налагодити контакт з неактивними членами групи, а в тому, щоб відкрити їм очі на всі переваги нашої спільноти - Digital Marketer Engage. Ми хотіли сказати їм: "Хлопці, у вас мільйон можливостей, а ви навіть не намагаєтеся використовувати їх."

Взагалі, як і в будь-якій групі, спільноті, або на форумі, у нас було пристойне число Луркер.

Якщо ви ще не скористалися гуглом, то знайте, що словом "Луркер" називають людину, яка читає повідомлення інших користувачів, які перебувають з ним у одному співтоваристві, вивчає запропонований контент, але сам весь час мовчить. Це усталене позначення для члена групи / чату / форуму та інших онлайн-ком'юніті, які не беру ніякої участі - не роблять пости, не коментують і навіть не лайкають записи.

Але це не означає, що вони не отримують вигоду від спільноти, в якому складаються. Адже вони його читають, а значить дізнаються для себе щось корисне.

Питання в тому, навіщо взагалі чіпати цих учасників, якщо їх влаштовує їх статус.

Щоб відповісти на нього, слід зрозуміти, що є кілька причин такої поведінки в суспільстві, і є різні види мотивації, отримавши які, Луркер починають брати активну участь в житті групи.

Спробуйте свої сили в 10-денний бізнес-грі «Твій Старт», в якій Ви почнете заробляти на своїй справі, використовуючи свої таланти і сильні сторони!

1. Їм це нецікаво з практичної точки зору

Деяким людям нецікаво брати активну участь в групі саме з практичної точки зору. Вони можуть знайти відповіді на всі їхні запитання просто сёрфя інтернет. Ця група більше зацікавлена ​​в інформації, ніж в комунікації.

Цікавим є ще й той факт, що ці учасники відчувають себе повноцінною частиною суспільства, не дивлячись на те, що вони ніяк не взаємодіють в ньому з іншими людьми.

І це дуже важливо - якщо людина не приймає активної участі в групі, це ще не означає, що він не може бути її частиною. Тому, коли будете вести свою спільноту або групу, не робіть помилку, намагаючись залучити всіх до обговорення або намагаючись змусити людей постити матеріали. Луркер влаштовує їх статус і стан справ. Так що в даному випадку варто залишити їх у спокої.

2. Вони ще тільки починають знайомитися з вашим спільнотою

Ось ще один вид Луркер. Вони новачки, ще поки придивляються до інших учасників і знайомляться з тим, як все працює. Їх постійно хвилює:

 • А що якщо я напишу тут і порушу яке-небудь правило?
 • Як мені розмовляти з іншими учасниками?
 • Що подобається іншим?
 • Які теми тут обговорюються?
 • Які питання можна задавати, а які не можна?
 • Чи є тут хто-небудь, кому я можу довіряти?

Всі ці питання пов'язані з засадами групи. Учасникам спільноти подобається відчувати себе "у своїй тарілці", завжди бути в темі і вміти підтримати будь-яку розмову.

3. Боязнь групи

Ось це вже серйозна проблема.

Участь в співтоваристві може вимагати прямої взаємодії, особливо, якщо це "практикує співтовариство" - як DigitalMarketer Engage. Під практикуючим співтовариством ми розуміємо місце, де люди діляться своїми професійними навичками і знаннями.

І у нас в групі є дуже багато грамотних маркетологів, які трепетно ​​ставляться до свого часу, але тим не менше встигають писати в співтовариство і задавати питання.

Луркер можуть вирішити, ніби-то вся група розумнішими їх самих. Тому вони бояться в основному двох речей:

 • Ставити запитання в групі (ой, а раптом хтось подумає, що я тупий).
 • Дати пораду, який може виявитися непотрібним і дурним

Важливо розуміти, що є дуже багато змін , Вносячи які, адміністратору спільноти вдасться допомогти Луркер впоратися зі страхом перед людьми. Одне з них - робота над позитивним мисленням. Саме цей напрям було основною метою нашої "Тижня Луркер".

План дій

1. Піднімаємо галас

Ми не хотіли, щоб тематична "Тиждень Луркер" стала для наших активних учасників якимось сюрпризом.
Більш того, ми знали, що нам буде необхідно їх участь і допомогу в організації та проведенні цього експерименту. Зрештою, було б дивно, якби я була єдиною людиною, з яким наші Луркер почали взаємодіяти. Коротше кажучи, нам потрібно було зробити це загальним подією.

Ми зробили перший "галасливий пост" ще за місяць до початку експерименту. Цим постом нам вдалося не тільки підняти хвилю обговорень, але і від самого початку залучити частину нашої спільноти емоційно.

Все що я зробила - це запитала людей, чи вважають вони, що слово "Луркер" носить негативний характер.

Потрібно ваша думка ... Як ви вважаєте, слово Луркер носить негативний характер, чи ні?

Я підготувалася заздалегідь, прочитавши кілька статей на цю тему, тому результат опитування був передбачуваний - дуже багато думок від тих людей, які не схвалюють термін "Луркер". Іншими словами - я потрапила точно в ціль. У багатьох ком'юніті тема участі - завжди гаряча тема. Тому задавши подібний, "гострий" питання десяти тисячам людей, ви отримаєте ТОННИ відповідей і думок.

Незважаючи на те, що мені довелося читати кожен коментар і обговорювати отриману інформацію з моєю командою, основним завданням цього поста було змусити людей почати думати і говорити на цю тему.

5 робочих способів підігріти холодного клієнта

Дивно було й те, що дуже багато самих Луркер брало участь в обговоренні. Цього ми не очікували, але було здорово - в кінці кінців, адже саме через них весь галас.

Під кінець у мене в голові вже була повноцінна ідея і її назва - "Тиждень Луркер". Хороша новина була в тому, що ніхто не був засмучений, і ми навіть бачили кілька вдячних постів від самих Луркер.

За тиждень до заходу ми зробили ще один примітний пост, в якому звернулися до всіх членів спільноти, в тому числі і до наших "тіхушніков", розповіли про план тематичного тижня (один - два поста в день спеціально для Луркер) і попросили хлопців покопатися в своєї пам'яті, щоб згадати найкрутіші пости за всю історію існування Digital Marketer Engage. Ідея була в тому, щоб оформити великий список таких постів і викласти його в один із днів експерименту.

Це був ще один відмінний спосіб збільшити активність спільноти в цілому і Луркер зокрема.

2. Закріплюємо пост

Закріплений пост - це запис, який адмін може "приклеїти" на самий верх сторінки спільноти, і вона звідти нікуди не дінеться, поки її не видалять або не замінять іншим постом. За допомогою цього способу ми можемо показати більшій кількості людей найважливішу інформацію, так як вона завжди буде нагорі.

У пості такого формату я розповіла загальну задумку тематичного тижня. Також ми вирішили оновлювати його (закріплений пост) кожен день, додаючи лінки на наші щоденні пости для Луркер. Тим самим ми хотіли, щоб:

 • Новачки спільноти швидко орієнтувалися і відразу опинялися в темі
 • Активні учасники могли стежити за розвитком подій і новими людьми
 • Луркер могли знати, чого їм очікувати.

Продовження ...

Хто такий Луркер?
В цілому зрозуміло?
Хто такий Луркер?
Як мені розмовляти з іншими учасниками?
Що подобається іншим?
Які теми тут обговорюються?
Які питання можна задавати, а які не можна?
Чи є тут хто-небудь, кому я можу довіряти?
Як ви вважаєте, слово Луркер носить негативний характер, чи ні?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: