Як створити блог: приманки для зростання відвідуваності

 1. Ще раз - про користь системності
 2. Мета - фундамент «блогостроенія»
 3. Технічна сторона
 4. «Королівське» зміст
 5. залучаємо відвідувачів
 6. Ближнє коло - це ваша опора
 7. Підсаджуємо читачів на «наживку» особистості автора

І знову, здрастуйте, дорогі друзі

І знову, здрастуйте, дорогі друзі! Темою сьогоднішньої нашої зустрічі стане забезпечення відвідуваності блогу. Успішність ресурсу багато в чому залежить від числа його постійних відвідувачів і тих, хто навідується хоча б час від часу.

Як же залучити читачів, а потім «прімагнітілась» їх, стимулювати повертатися до автора знову і знову? Великого секрету тут немає, існують обкатані, давно перевірені способи як створити блог з високою відвідуваністю. І сьогодні ми про них поговоримо детальніше.

Зміст статті:

Ще раз - про користь системності

Про це ми вже говорили, але в даному випадку зовсім не зайвим буде повторитися: найважливіше правило «успішності» мережевого щоденника - системний підхід до організації справи. На жаль, не всі з нас готові займатися своїм дітищем постійно, наполегливо, вдумливо. Але визнання приходить саме до працьовитим, наполегливим, який вміє планувати і організовувати самих себе і оточення.

Є в цьому і один приємний бонус - сама робота над блогом якраз привчає до системності, вимагає подібного підходу. Тобто, це теж момент самоосвіти, самоорганізації. А це не може не бути корисним саме по собі. А якщо ще й конкретні результати з'являться, то взагалі буде здорово!

Давайте для початку перерахуємо основні кроки, здатні допомогти нам стати просунутим блогером, якого читають, який формує навколо себе солідну аудиторію:

 • Чітка постановка цілей; (в цієї статті ви можете прочитати про 8 кроків, які можуть допомогти зосередитися на одній меті, а в цієї - як навчитися ставити цілі і досягати їх);
 • Грамотна технічна організація процесу;
 • Цікавий і актуальний контент ;
 • Формування ядра читацької аудиторії; (Обов'язково ознайомтеся з цікавою статтею « Як дізнатися цільову аудиторію: намалюй портрет свого читача »);
 • Залучення максимально широкої аудиторії;
 • Використання «приманки», в першу чергу, особистості автора. Більш детально на цю тему я писала у статті « Прозорий блогінг - бути чи не бути ».

Мета - фундамент «блогостроенія»

Про важливість грамотної формулювання цілей чули всі, і ми теж уже окремо на цю тему розмовляли. Тому детально до цього повертатися не будемо. Важливо пам'ятати головне: мета або кілька цілей у блогера повинні бути обов'язково.

Добре, якщо ви не станете обмежуватися суто матеріальними запитами. А поставите завдання більш високого плану.

І ще одна річ вкрай важлива: в роботі дуже допомагає, коли ми розбиваємо завдання на якісь відрізки і ставимо для їх досягнення конкретні тимчасові рамки або вводимо інші кількісні показники. Наприклад, досягти до кінця першого року ведення блогу відвідуваності в 1000 чоловік. Або налагодити зв'язки з п'ятьма рекламодавцями, трійкою партнерських сайтів та ін.

Ці «дробові» цілі організовують, стимулюють рухатися в певному напрямку. Вони не розмиті, тому і не розслабляють, не дозволяють «чекати манни небесної», а закликають до дії.

Вони не розмиті, тому і не розслабляють, не дозволяють «чекати манни небесної», а закликають до дії

Технічна сторона

Для багатьох початківців інтернет-користувачів саме технічна сторона справи здається часом непереборною перешкодою. Але все ж спробуйте вивчити хоча б основи оптимізації. Або для початку порадьтеся з досвідченими фахівцями. Може бути, доручіть комусь із знайомих проаналізувати, проінспектувати ваш міні-сайт і вказати шляхи його вдосконалення або зверніться до фрілансеру .

Перерахую коротко, що тут максимально важливо?

 • Висока швидкість посторінкових завантажень;
 • Налагодженість роботи блогу;
 • Зручність навігації, продуманість всього інтерфейсу;
 • Привабливий, гармонійний дизайн;
 • Грамотне оформлення статей в згоді з правилами копірайтингу;
 • Постійна робота по SEO-оптимізації;
 • Продуманість рекламного «обрамлення», без передозування і недоладності.

«Королівське» зміст

Його величність контент - так голосно часом називають наповнення сайтів і блогів. Але певною мірою ця фраза вірна. Оскільки, дійсно, важко переоцінити роль грамотних статей, привабливих посад, ілюстративного матеріалу. Адже саме за ним читач і приходить до нас, і треба дуже постаратися його не розчарувати.

Що приваблює і чіпляє відвідувача?

Грамотність, стрункість викладу. Погодьтеся, що коли розповідь плутане, зім'ятою, без логічного вибудовування тексту, немає бажання дочитувати його до кінця. Те ж саме - і щодо суто лексичних, граматичних помилок, які ріжуть око і нервують, відбивають охоту знову з'являтися на даному ресурсі (принаймні у мене саме так).

Зрозуміло, автор блогу буде тут писати про те, що йому самому важливо, цікаво. Власне, для цього він все і затівав.

Але коли у інтернет-щоденника є своя сувора тематика, все ж переважна більшість контенту має бути присвячено саме їй. Розпорошеність тим ніколи не йде на користь впізнаваності сторінок пошуковими системами, але ж ви, напевно, знаєте, що пошукові системи повинні полюбити ресурс. Оскільки це дуже суттєвий елемент просування.

Тому намагайтеся бути максимально інформативними. Вивчайте запити, що надходять пошуковим інтернет «монстрам»: Гуглу, Яндексу - або змінюйте тематику публікацій на їх основі. Це буде відповідями на найпоширеніші питання читачів.

Але не менш важливо знати, що турбує саме ваших відвідувачів, а з ними вже краще спілкуватися безпосередньо, задавати питання, залучати до діалог в різних формах: коментарі, опитування, дискусії, вікторини і т.д.

Контент є найважливішою «приманкою», яка може утримати випадково зайшов читача або того, кого ви привели сюди цілеспрямовано. Тому постарайтеся зробити його привабливим не тільки за змістом, але і за формою. Тобто, продумайте заголовки і підзаголовки; використовуйте марковані списки, ілюстрації; робіть невеликі в 3-4 пропозиції абзаци; намагайтеся говорити з читачем в гранично довірчому тоні.

Коли текст йде суціль, «онучею», його дуже складно сприймати, тому, швидше за все, ваш читач кине його з перших же фраз і піде туди, де та ж інформація подана в більш читається форматі.

Ілюстрації не повинні пістрявити і відволікати від тексту. Потрібно приблизно одна картинка на тисячу знаків тексту (без пробілів). Не робіть їх занадто різнокаліберними, це теж заважає сприйняттю. А вже тим більше, якщо картинки недбало додані, налазять на текст і не зовсім вписуються в тему.

Так, і не намагайтеся робити незрозумілі, надто «наукоподібні» статті, ми ж пишемо для звичайних людей, а не для співробітників Сколково. У простоті викладу криється велика сила впливу слова, що зовсім не означає відсутність образності, доречною гри слів, підключення психологічних прийомів «лову» читацького інтересу.

залучаємо відвідувачів

Де ж шукати відвідувачів для свого ресурсу?

В першу чергу, намагаємося «догодити» пошуковим системам , Які повинні нас дізнаватися і видавати за запитами користувачів, бажано, не на 25-й сторінці, а десь ближче 🙂. А для цього, знову ж таки, треба залишатися в рамках основної теми, інакше пошукові системи «розгубляться» від строкатості інформаційного різноманітності.

Інша деталь, яка допомагає нам побачити і пізнати - це вже згадана SEO-оптимізація. Тут я зупинятися не буду, оскільки все докладно описала в статті « Основи seo-просування сайту або швидкий старт нового ресурсу ».

Не завадить засвітитися в соціальних мережах, на Youtube, де корисно мати власний канал, що стане вашим «провідником» на основний блог. Використання сервісу розсилок - також затребуваний інструмент, оскільки вельми ефективний. Партнерська взаємовідношення - це можливість «дружити будинками» і обмінюватися відвідувачами, клієнтами, взаємно збагачуючи один одного.

Не лінуйтеся «гуляти» по блогам зі схожою тематикою, залишати там коментарі, зрозуміло, зі здоровим глуздом і по темі. Аналогічно використовуйте майданчики форумів, де зазвичай багато різних відвідувачів, які відрізняються високою активністю і можуть стати вашими союзниками, а то і друзями на довгий час.

Ближнє коло - це ваша опора

Багато шанувальників - це чудово, це шанс зробити їх клієнтами, споживачами реклами або ваших «іменних» послуг, товарів. Але шанси заробити і йти далі багаторазово зростуть, коли ми знаходимо найвідданіших шанувальників, постійних читачів. Мало того, що вони споживають наш інтелектуальний (і не тільки!) Продукт, вони ще й призводять до нас своїх друзів, знайомих, колег. І щиро готові допомогти, підказати, як зробити блог цікавіше і максимально корисніше.

Як завоювати довіру читача, зробити його своїм самим вірним соратником і однодумцем?

За допомогою всього комплексу перерахованих вище заходів, а також:

1 .Індівідуальное спілкування і взаємодія з читачами.

Статті в тему:

Створення особистого бренду в інтернеті: керівництво до дії

Як стати персоною нон-грата: створення і розвиток особистого бренду

2. Зручне для відвідувачів юзабіліті, тобто користуватися ресурсом має бути комфортно.

Статті в тему:

Основи юзабіліті сайту головної сторінки або як не розгубити читачів

Як оцінити юзабіліті сайту або турбота про свого читача понад усе

3. Захоплюючий контент, який може подаватися і в формі традиційних статей, і в формі постів-інтерв'ю, і у вигляді інфографіки та т.д.

Статті в тему:

Де брати контент для сайту? Плюси і мінуси платних і безкоштовних джерел

Про що писати в блозі або було про що поговорити

Як зробити інфографіку онлайн: 6 відомих сервісів і мій улюблений помічник

4. Використання так званої «кнопки» інтересу. Сюди можна віднести проведення різних конкурсів з роздачею приємних заохочувальних призів, анонси майбутнього цікавого матеріалу, створення інтриг, реаліті-шоу, експериментів.

До речі, невеличке оголошення: напевно ви знаєте, що у нас на блозі ведеться Блогер-шоу. Так ось ми призупинили тимчасово його випуск, оскільки вирішили поміняти не тільки формат публікації, а й дещо ще. Так що, хто ще не підписався на отримання випусків - підписуйтесь , Щоб не пропустити запуск Блогер-шоу після апгрейда.

Підсаджуємо читачів на «наживку» особистості автора

Підсаджуємо читачів на «наживку» особистості автора

Вище ми вже говорили про те, що основний «наживкою», що чіпляє відвідувачів, є наповнення сайту або блогу. Другий такий же потужний «магніт» - це особистість автора ресурсу. Не всі блогери готові розкриватися, хоча і пишуть самі, але невиразно, від третьої особи.

Нічого поганого в цьому немає, крім того, що таких усереднених публікацій в Мережі безліч, і їх важко відрізнити одну від іншої. Та ще й робляться вони часто шляхом досить примітивного рерайта, без фантазії і без родзинки. Так, звичайно, простіше, адже не треба ризикувати, висловлюючи власну думку і очікуючи відповідної реакції, не завжди доброзичливою.

Але більшість читачів шукають якраз емоції, позицію, якийсь ексклюзив. А коли знаходять, йдуть далі, намагаються розшукати інформацію про самого автора. Особливо, якщо виявляють схожість світосприйняття. Цілком логічно, що з такою людиною хочеться ближче познайомитися. Адже правда? Так може, не варто позбавляти своїх відвідувачів цієї можливості?

Коли сайт або блог мають розділ «Про автора», до нього майже автоматично підвищується довіра. Особливо, якщо блогер систематично виходить на зв'язок, не боїться питань своїх передплатників. Навіть гострих, провокаційних. Деякі навіть свідомо йдуть на подібні зіткнення думок: в суперечці реально може народитися істина. Зрозуміло, якщо він не переростає в сварку, склоку, а йде інтелігентно і по суті.

Про мене ви можете почитати і подивитися фото тут , А в цих статтях я розповідаю про подорожі і різні заходи, які відвідала.

Мені доводилося читати одну з таких дискусій, з приводу плюсів і мінусів вегетаріанства. Автор був досить іронічний, кілочок, але не переходив на особистості, крив фактами. На кожен випад опонентів відповідав новими і новими цифрами, історичними паралелями, даними сучасних наукових досліджень. Не всіх переконав, та й не ставив напевно такої мети. Але було реально цікаво!

Тепер час від часу заглядаю в його блог і кожен раз дізнаюся щось корисне про здорове харчування, схуднення і про суміжних питаннях. І, зізнаюся, просто вчуся.

***

Дорогі друзі, ось це, мабуть, ключовий момент: вчитися і ще раз вчитися! Тоді і самим буде цікаво, і інших зможемо повести за собою.

А у вас багато постійних читачів? Чим ви їх «утримуєте»? Пишіть, діліться.

До нових зустрічей на Blog-bridge.ru!

З вами була Катерина Калмикова,

бувай!

Як же залучити читачів, а потім «прімагнітілась» їх, стимулювати повертатися до автора знову і знову?
Перерахую коротко, що тут максимально важливо?
Що приваблює і чіпляє відвідувача?
Як завоювати довіру читача, зробити його своїм самим вірним соратником і однодумцем?
Адже правда?
Так може, не варто позбавляти своїх відвідувачів цієї можливості?
А у вас багато постійних читачів?
Чим ви їх «утримуєте»?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: