Як створити електронну книгу безкоштовно самому: покрокове керівництво

 1. Що таке лід-магніт, і при чому тут електронні книги?
 2. Створення електронної книги: технічні параметри
 3. Що важливо врахувати на етапі планування електронної книги?
 4. Як створити електронну книгу самому: основні кроки

Початківці інтернет-підприємці, так само як і їх більш досвідчені колеги, які запускають новий проект або воронку продажів, регулярно стикаються з необхідністю створення лід-магніту. У більшості випадків для цього можна створити електронну книгу або міні-книгу, як її зазвичай називають.

Створенню міні-книг навчають на тренінгах та майстер-класах. В інтернеті регулярно випускаються статті, що обіцяють навчити вас створювати їх за 2 - 3 години безкоштовно. Але перед тим, як брати на озброєння чийсь «покроковий план створення електронної книги з нуля за годину», рекомендуємо задуматися - що таке лід-магніт, і яка мета книги.

Що таке лід-магніт, і при чому тут електронні книги?

Починаючи новий бізнес або проект в інтернеті, вам необхідно створити лояльну базу передплатників. Часи, коли питання вирішувалося покупкою чужих баз, давно в минулому.

Сьогодні такий підхід, в кращому випадку, обернеться зливом бюджету, а в гіршому - попаданням в SPAM-список поштових провайдерів і зривом запуску.

Тим часом, встановити довірчі відносини з передплатниками під силу кожному. Важливо створити лід-магніт - безкоштовний продукт, вирішальний одну яскраво-виражену проблему аудиторії, натомість на який люди залишать вам свої контактні дані (ім'я, email).

Вкрай важливо! Це повинен бути цінний матеріал для швидкого вивчення, впровадження і отримання результату. Одним з найбільш популярних форматів лід-магніту є електронна книга.

Створення електронної книги: технічні параметри

Перед тим, як створювати електронну книгу самому, необхідно продумати наступні параметри:

1. Формат

 • PDF-файл:
 • зручно читати;
 • легко завантажувати;
 • всі кольори, шрифти та розташування об'єктів в міні-книзі збережуться незмінними, незалежно від того, на якому комп'ютері буде відкритий файл або де буде роздрукований;
 • в цей формат легко конвертувати файл з MS Word,
 • Google Docs і т.д.

2 розмір

Оптимально - менше 10 сторінок. Ви ж пам'ятаєте, електронна книга розрахована на швидке вивчення і впровадження.

3. Обкладинка

Особа вашої електронної книги. Це певний знак якості. Пам'ятайте, що лід-магніт - ключовий елемент воронки продажів. Саме в той момент, коли відвідувач бачить обкладинку вашої міні-книги на сайті, блозі або в соціальних мережах, він вирішує, чи варто вашу пропозицію його уваги.

Постарайтеся зробити обкладинку максимально якісною, що викликає у потенційного передплатника відчуття цінного матеріалу. Економити на візуалізації продукту - злочинно по відношенню до свого бізнесу, тому рекомендуємо звернутися до послуг професіоналів, якщо ви не володієте потрібним досвідом.

Під час обговорення замовлення обговоріть, що, крім 3D-обкладинки (яка буде стояти на сайті / блозі), хотіли б отримати зображення, яке встановіть на першу сторінку книги.

Що важливо врахувати на етапі планування електронної книги?

1. Продумайте і чітко розпишіть свою цільову аудиторію

Електронна книга - такий же текст, що продає, як Лендінгем, email, відео-ролик і т.д. Її основне завдання - мотивувати майбутнього передплатника добровільно обміняти свої контактні дані на запропоноване вами рішення його яскравою проблеми.

Для того, щоб зрозуміти проблему цільової аудиторії, варто почати з її опису. Детально про це ми писали в статті Опис цільової аудиторії: 23 кроку [CheckList]

Намагайтеся максимально чітко позначити / прописати свою цільову аудиторію - від цього залежить ваш результат.

2. Опишіть проблему аудиторії, яку вирішує міні-книга

Копайте глибше - часто реальна проблема захована під купою дрібних подпроблем.

Наприклад: ваша ЦА - жінки, 35-45, мають 5-7 кг зайвої ваги.

Яку проблему хочуть вирішити ці жінки? Відразу проситься: стати стрункими, красивими, прибрати зайве.

Якщо подивитися глибше: стати впевненіше в собі, почати подобатися чоловікам, отримувати від протилежної статі подарунки і увагу, вийти заміж і т.д.

3. Визначте мету створення електронної книги

Чого ви хочете досягти в результаті публікації? Який вплив мають зробити передплатники після прочитання книги і впровадження контенту на практиці?

Помилковий відповідь:
«Напишу, повішу на блозі, люди будуть приходити і завантажувати».

Чому хибний? Давайте подумаємо.

Людина:

 • прийшов;
 • загорівся;
 • зробив цільове дію - ввів дані в форму підписки;
 • перейшов на поштову скриньку (підтвердив email / отримав книгу);
 • прочитав;
 • впровадив;
 • пішов .., тому що в електронній книзі був відсутній заклик до дії.

Що в підсумку? Ви втратили потенційного покупця інших продуктів.

Варіанти цілей / завдань електронної книги (розширте під свою нішу):

 • зв'язатися з автором (скайп / соціальні мережі / телефон / і т.д.);
 • записатися на безкоштовне подія (вебінар / майстер-клас);
 • придбати тріпваір (продукт-пастку) за 1-5 $ - якщо ви впевнені в ступені прогріву передплатника;
 • записатися на консультацію;
 • вступити в групу в соціальних мережах;
 • інше цільове дію, яке передплатник повинен зробити після прочитання.

4. Зробіть якісні фото

Багато відомих в Рунеті підприємці ставлять фото лише на деяких книгах. І це виправдано. Адже коли люди бачать їх ім'я в графі автора, у них в голові автоматично виникає потрібне зображення.

Якщо ваш бренд вже розкручений, вітаємо - можете з чистою совістю пропустити цей пункт (та й статтю теж).

Якщо немає - рекомендуємо ретельно продумати імідж (уявити себе очима читача і намагатися досягти потрібного ефекту) і зробити якісні професійні фото.

Як створити електронну книгу самому: основні кроки

Крок 1. План (чорновий варіант).

Щоб створити електронну книгу безкоштовно, ви повинні стати самому собі і письменником, і ідейним натхненника, і редактором, і коректором. Накидайте на папері або в комп'ютерному файлі ті пункти (поради / рекомендації / ...), які будете висвітлювати. Згодом ви на їх основі створите підзаголовки - назви кожної з глав.

Крок 2. Тези

Напишіть до кожного пункту плану по 2-3 підпункту. Це будуть основні тези вашої книги, які ви розкриєте в процесі.

Крок 3. Текст

Розпишіть тези з кроку 2, наповніть «скелет» електронної книги текстом. Використовуйте «принцип серіалу» - коли серії перериваються на самому цікавому місці, і аудиторія готова з нетерпінням чекати на наступну.

У цьому вам допоможуть слова-магніти, використовувані в кінці глав: ви дізнаєтеся, ви зможете, ви отримаєте і т.д. Важливо зацікавити читача і виконати обіцянку в наступному розділі.

Ведіть діалог з читачем на «ви-мові», тобто з точки зору його вигод і переваг. У кожному розділі він повинен дізнаватися себе, свої проблеми, завдання, переживання.

Крок 4. Вступ

Якщо ви - невідомий автор, радимо розповісти пару слів про себе (обсяг - до 1 сторінки).

подумайте:

 • ніж ви схожі зі своєю цільовою аудиторією?
 • чому ці люди повинні вам вірити?
 • ніж ви можете їм допомогти?
 • які схожі проблеми (які ви успішно вирішили) були у вашому житті?

Також подбайте про те, щоб з цієї сторінки люди зрозуміли, чому ви вирішили написати книгу, і чим конкретно вона буде їм корисна. В іншому випадку багато «відпадуть» прямо тут.

Пам'ятайте, ви робили фото? Його місце - на цій сторінці.

Крок 5. Післямова

Мета цієї сторінки - підвести короткий підсумок того, що передплатник отримав в процесі читання, показати можливий результат і вивести на цільове дію (варіанти ми обговорили вище).

Дайте зрозуміти, що ця електронна книга - лише мала частина ваших знань, якими ви готові ділитися.

Крок 6. Зміст

Сучасні програми дозволяють вибрати вид змісту на свій смак:

 • «По-старому» - перелік глав із зазначенням сторінок;
 • клікабельно зміст - де кожна глава вказана
  у вигляді посилання і доступна до натиснення мишкою при читанні
  файлу в pdf-форматі.

Крок 7. Продає заголовок

Як створити електронну книгу, яку хочеться прочитати? придумати продає заголовок ! Назва книги - це те, що бачить відвідувач сайту / блогу поряд з обкладинкою. Саме тому заголовок електронної книги зобов'язаний продавати вигоду читача від рішення його нагальної проблеми.

Крок 8. Колонтитули

Створіть колонтитули на кожній сторінці (крім заголовної, з обкладинкою). У верхньому колонтитулі вкажіть автора і назву електронної книги, в нижньому - швидкий спосіб зв'язку з вами.

Крок 9. Форматування

Розбийте текст книги на абзаци шириною - приблизно 7 слів, висотою - менше 6 рядків. Кожен абзац = одна думка.

Використовуйте марковані і немарковані списки - це підвищує читаність тексту.

Уникайте точок в заголовку і короткий зміст. Вони - знак «STOP» для читання.

Також подбайте про те, щоб перефразувати фрази і звороти з часткою «не», наприклад:

БУЛО СТАЛО не вживайте уникайте вживати не пишіть злитий текст розбийте текст на абзаци якщо ви не знаєте якщо ви хочете дізнатися

Крок 10. Коректура тексту

У наші дні мало хто може похвалитися ідеальною грамотністю. Більш того, коли ви кілька разів поспіль перечитуєте власний текст, ви перестаєте бачити помилки.

У цьому допоможе професійний коректор, який прибере з тексту помилки, смислові неточності, розставить розділові знаки з друкарською розкладки. Але якщо ви хочете створити електронну книгу абсолютно безкоштовно, вам доведеться віднімати текст книги кілька разів, бажано в різні дні, а також попросити пару-трійку знайомих оцінити текст з точки зору орфографії, пунктуації та стилістики - таким чином ви зможете уникнути помилок.

Тепер ви готові зайнятися обкладинкою, перевести електронну книгу в pdf-формат, залити її на хмарне сховище і поставити на передплатну сторінку.

До речі, якщо ви хочете дізнатися про самостійне створення підписних сторінок, рекомендуємо до вдумливого прочитання і впровадження блог-пост Цільова сторінка [Збір передплатників]

Напишіть в коментарях, чи був корисний для вас цей матеріал, а також:

поставте 1 - якщо ви тільки починаєте бізнес в інтернеті
поставте 2 - якщо підсилюєте існуючий проект

Це допоможе нам краще зрозуміти вас і публікувати більше корисного контенту.

Що таке лід-магніт, і при чому тут електронні книги?
Що таке лід-магніт, і при чому тут електронні книги?
Що важливо врахувати на етапі планування електронної книги?
Яку проблему хочуть вирішити ці жінки?
Який вплив мають зробити передплатники після прочитання книги і впровадження контенту на практиці?
Чому хибний?
Що в підсумку?
Ому ці люди повинні вам вірити?
Ніж ви можете їм допомогти?
Кі схожі проблеми (які ви успішно вирішили) були у вашому житті?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: