Як створити інфографіку? Огляд онлайн-сервісів російською мовою

 1. Феномен інфографіки: чому вона працює?
 2. Як створити інфографіку самостійно? 8 етапів розробки ідеального контенту
 3. ТОП-5 сервісів для створення інфографіки
 4. Piktochart - ефектна інфографіка для новачків
 5. Creately - інфографіка професійного рівня
 6. Visme - просто і зі смаком
 7. Easel.ly - візуалізація ідей і історій
 8. Venngage: 3 кроки до шикарної інфографіку

Як подати важливу, а часом досить нудну інформацію так, щоб читач не тільки спожив цей контент, але і з задоволенням зробив репост? Як красиво упакувати статистику, цифри? Відповідь однозначна - звичайно ж, за допомогою інфографіки!

За допомогою візуально привабливих схем, малюнків, графіків можна цікаво донести навіть саму нецікаву інформацію. В останні роки інфографіка стала ключовим трендом візуального контенту. Тому, якщо ви ще не почали використовувати цей інструмент, саме час озброїтися теоретичними знаннями, як зробити інфографіку самому, і максимально швидко реалізувати їх на практиці.

У цій статті ми поговоримо про етапи створення інфографіки: від розробки ідеї до публікації. А також розберемо популярні сайти для створення інфографіки.

Феномен інфографіки: чому вона працює?

Інфографіка - це лаконічне візуальне відображення будь-яких даних. Зазвичай вона містить невелику за обсягом, але важливу й значиму для цільової аудиторії інформацію. Цей тип контенту може бути реалізований у вигляді однієї картинки, серії зображень і анімації.

У чому феномен популярності інфографіки? Справа в тому, що люди за своєю природою досить ледачі створення, а в епоху глобалізації соцмереж, коли стрічка новин оновлюється кожну секунду, поглинати і обробляти великий обсяг інформації стає практично нездійсненним завданням. Людей приваблює той контент, який можна швидко спожити, реалізувати і отримати користь. А інфографіка є інструментом, який здатний на все 100% задовольнити цю потребу аудиторії.

Візуальний контент з корисною або як мінімум цікавою інформацією отримує в 3 рази більше лайків і репоста. До того ж вона має 3 важливі переваги перед іншими типами контенту:

 • передає складну інформацію в простому для сприйняття форматі;
 • виключає присутність води - інформація викладена чітко, лаконічно, зі зрозумілими акцентами, фактами, цифрами;
 • дозволяє наочно порівняти різні показники, продемонструвати масштаби, логіку, значимість подій, явищ, процесів.

Як створити інфографіку самостійно? 8 етапів розробки ідеального контенту

1. Створюючи будь-який тип контенту, необхідно чітко розуміти, для кого ця інформація? Хто ваша цільова аудиторія? Які проблеми її хвилюють? Як ви з допомогою свого контенту можете вирішити ці проблеми?

Тобто, 1-й крок - це вивчення потреб своєї ЦА.

2. Визначте свої цілі.

Яка кінцева мета цієї публікації? Ви хочете залучити більше передплатників в співтовариство в Facebook або ВКонтакте? Інфографіка повинна спонукати читача перейти на ваш Лендінгем, блог, сайт? А може її мета - «розкрити» будь-яку важливу проблему, яка поки що не очевидна для читача? Словом, вам потрібно зрозуміти, заради чого всі старання.

Знайдіть ключову ідею інфографіки. Виходячи з перших кроків, потрібно сформулювати головний посил. Що ви хочете донести свою ЦА?

3. Зберіть достатньо інформації.

Хоча інфографіка за своїм форматом вимагає стислого викладу, для її створення потрібно мати в розпорядженні максимум даних.

Важливий момент: цифри і факти повинні підкріплюватися авторитетними джерелами.

4. Виберіть тип інфографіки.

Існує 3 основні формати:

 • лонгрід - інфографіка, яка містить безліч ілюстрацій, для перегляду яких необхідно скролл;
 • динамічна - анімований ролик для пояснення складних процесів, порівняння різних явищ тощо;
 • інтерактивна - більш складний формат, який передбачає взаємодію читача з графіком (містить клікабельні елементи).

5. Придумайте яскравий, що чіпляє заголовок.

Це важливий момент, адже саме він пояснить читачеві, з чим він має справу. Ключові правила створення інфографіки: ясність, лаконічність, новизна.

6. Розробіть привабливий дизайн.

Зробити інфографіку можна онлайн в спеціальних конструкторах, які вже містять різні графічні елементи, шаблони, картинки. Детальніше про таких сервісах ми поговоримо далі.

Кілька рекомендацій для оформлення:

 • використовуйте читабельний шрифт;
 • порожній простір між блоками покращує сприйняття інформації;
 • дотримуйтеся єдиного стилю в оформленні (однаковий шрифт, стиль іконок, картинок і т.д.);
 • оптимальну кількість квітів - 5;
 • чим простіше, тим краще; це стосується як інформації, так і дизайну.

7. Потім перевірте готовий варіант.

Ось 10 найпоширеніших помилок, які зіпсують навіть найкрасивішу інфографіку:

 1. недоречна ілюстрація;
 2. неправдиві дані, не підтверджені цифри, свідомо перебільшені значення;
 3. дуже складний формат графіка, безліч елементів, діаграм, цифр;
 4. орфографічні помилки;
 5. інфографіка, яка більше заплутує читача, ніж пояснює;
 6. використання зображень, які відштовхують, суперечать цінностям ЦА або просто їй не зрозумілі (таким контентом люди просто не стануть ділитися);
 7. складні діаграми, графіки, схеми, для розшифровки яких потрібна додаткова інформація;
 8. занадто дрібний кегль, нечитабельним шрифт;
 9. очевидна інформація, відсутність новизни;
 10. занадто великий обсяг інформації, для споживання якого потрібно більше 3-х хвилин.

8. Розробіть ефективну стратегію просування.

Щоб інфографіка не загубилася в інформаційному смітті, потрібно грамотно просувати контент. Наприклад, за допомогою таргетированной реклами в соціальних мережах. Також, якщо ви розміщуєте інфографіку в блозі, додайте до неї релевантний СЕО-оптимізований текст для залучення органічного трафіку.

ТОП-5 сервісів для створення інфографіки

Після того, як ви вивчіть аудиторію, разработаете ключову ідею контенту, виберете формат і стиль оформлення, ви, швидше за все, зіткнетеся з питанням: як реалізувати задумане? Чи обов'язково звертатися до професійного дизайнера, щоб він намалював макет, або можна це зробити самому?

Сьогодні в інтернеті можна знайти масу різних конструкторів. З їх допомогою ви зумієте створити інфографіку онлайн, безкоштовно або за невелику плату. Якщо ви плануєте публікувати такий формат контенту регулярно, краще звернутися до платних сервісів, які пропонують величезні бібліотеки медіафайлів, різні інструменти і розширені можливості. Якщо ж ви хочете поекспериментувати - до ваших послуг безкоштовні сервіси.

Отже, розберемо кращі інструменти для створення інфографіки.

Piktochart - ефектна інфографіка для новачків

Це зручне і функціональне додаток для створення ефектної інфографіки, презентацій, постерів. Незважаючи на те, що цей інструмент англомовний, в ньому досить швидко розбереться будь-хто, хто знає мову на мінімальному рівні.

У бібліотеці Piktochart ( https://piktochart.com ) Безліч шаблонів, картинок, форм, іконок, набір кольорів і шрифтів, які можна комбінувати і створювати свої унікальні зображення. У безкоштовному пакеті можна скористатися урізаними можливостями, зберігати макети, завантажувати готову інфографіку в низькому, але достатній для використання в постах якості. Якщо хочете отримати максимум можливостей, початковий тариф - від $ 15 в місяць.

З мінусів сервісу - відсутність російської мови, обмежені можливості і водяні знаки в безкоштовній версії. До речі, є відмінний лайфхак, як зберегти картинку без лого Piktochart. Просто зробіть Принтскрін екрану прямо в редакторі перед збереженням готового варіанту.

Creately - інфографіка професійного рівня

Creately ( https://creately.com ) - це онлайн-редактор з широкими можливостями для створення візуального контенту професійного рівня. Він пропонує масу всіляких інструментів, кілька десятків непоганих шаблонів, графіків і схем. Відрізняється своєю простотою і зручністю.

Creately створений для легкої і швидкої розробки інфографіки. Цей онлайн-сервіс - російською мовою, що також є величезним плюсом.

Також доступна функція спільної роботи в режимі реального часу. Є велика бібліотека графіки, можливість імпорту зображень, підтримка Drag & Drop і багато іншого.

Словом, це той інструмент, який дозволить вам створити інфографіку онлайн та ще й російською мовою. Правда, є кілька нюансів. Наприклад, деякі частини меню не зросійщуються, але це не дуже завадить вашій роботі.

Visme - просто і зі смаком

Visme ( http://www.visme.co/ ) - це онлайн-платформа для створення красивих презентацій, інфографіки, банерів і іншого візуального контенту.

По набору інструментів і функціоналу цей сервіс злегка програє попереднім. Але за рахунок простоти редактора і великої бібліотеки зображень він заповнює цю прогалину. У безкоштовному тарифі є кілька десятків гідних шаблонів, проте досить мало різних іконок і графічних елементів.

Easel.ly - візуалізація ідей і історій

Easel.ly ( https://www.easel.ly ) - багатофункціональний сервіс для створення красивої інфографіки. У нього досить приємний інтерфейс, зручний редактор і безліч корисних функцій.

Easel.ly пропонує каталог безкоштовних шаблонів на будь-який смак, неймовірну бібліотеку медіафайлів, іконок, картинок, фонів і ін. Це робить процес створення інфографіки в онлайн-сервісі максимально швидким і легким. Він ідеально підходить для візуалізації сторітеллінга.

У цьому конструкторі можна створювати різні блок-схеми, порівняльні діаграми, таблиці та багато іншого. Природно, у всій красі функціонал Easel.ly розкривається після підписки, яка коштує всього $ 3 на місяць!

Venngage: 3 кроки до шикарної інфографіку

У сервісу Venngage ( https://venngage.com ) Всього одна мета. Це розробка красивого візуального контенту. І з нею він відмінно справляється. Щоб створити, наприклад, інфографіку, творці сервісу пропонують пройти всього 3 кроки:

 1. вибрати шаблон;
 2. додати графіки, схеми;
 3. налаштувати шрифти, кольори, іконки та ін.

Створеної інфографікою можна швидко поділитися в соціальних мережах, також готовий проект можна зберегти у форматі png або pdf.

Однак при всіх своїх можливостях створення інфографіки російську мову в сервісі не передбачений.

Кожен з представлених сервісів в нашому списку пропонує максимум можливостей і функцій, які необхідні вам для створення інфографіки онлайн. Трохи розібравшись з їх функціоналом, ви навчитеся швидко генерувати крутий візуальний контент власноруч, без залучення професійного дизайнера.

Протестуйте всі 5 сервісів і обов'язково напишіть в коментарях, який з них вам сподобався найбільше і чому?

Феномен інфографіки: чому вона працює?
Як створити інфографіку самостійно?
Як красиво упакувати статистику, цифри?
Феномен інфографіки: чому вона працює?
У чому феномен популярності інфографіки?
Як створити інфографіку самостійно?
1. Створюючи будь-який тип контенту, необхідно чітко розуміти, для кого ця інформація?
Хто ваша цільова аудиторія?
Які проблеми її хвилюють?
Як ви з допомогою свого контенту можете вирішити ці проблеми?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: