Як зареєструвати домен: докладна інструкція

  1. Що таке доменне ім'я Домен (доменне ім'я) - це адреса, за допомогою якого можна відкрити відповідний...
  2. Як проходить реєстрація домену
  3. Як вибрати доменне ім'я

Що таке доменне ім'я

Домен (доменне ім'я) - це адреса, за допомогою якого можна відкрити відповідний сайт в браузері. Візьмемо як приклад домен lifehacker.ru. Коли ви вводите цю комбінацію символів в браузерну рядок, спеціальний сервер ( DNS ) Знаходить і відкриває сайт Інфіяа.

Що входить до складу домену

Доменне ім'я складається з декількох рівнів. Їх відокремлюють крапками і відраховують з кінця. Кількість таких рівнів може доходити до трьох.

Перший рівень називають доменною зоною. Є фіксований список зон, які ви можете вибрати. Деякі з них вказують на приналежність сайту конкретного регіону: RU - Російської Федерації, UA - Україна, EU - Євросоюзу.

Інші інформують про спрямованість сайту: COM - комерція, INFO - інформаційна діяльність і так далі. Є також доменні зони, які складаються з двох рівнів. Наприклад, COM.RU, SITE.RU, ORG.UA і NET.UA.

Рівень, який слідує за доменною зоною, - це назва сайту . Ви можете скласти його на свій розсуд з букв латинського алфавіту, цифр і дефіса. Наприклад, у сайту Інфіяа цього рівня відповідає назва lifehacker, наступне за зоною RU.

Є також спеціальна зона РФ, призначена для реєстрації кириличних доменів типу названіесайта.РФ.

Як проходить реєстрація домену

Реєстрація більшості доменів займає кілька хвилин. Послуга платна: вартість використання популярних доменних зон становить близько 1 000 рублів на рік без урахування акцій. Але зазвичай на перший рік дають істотну знижку.

Процедуру можна пройти на сайті будь-якого реєстратора доменних імен. Всі подібні сервіси працюють приблизно однаково, розглянемо процес на прикладі REG.RU - одного з найбільших реєстраторів в Росії.

1. Відкриваємо сайт REG.RU , Вводимо бажане назву сайту, нижче відзначаємо всі відповідні доменні зони і натискаємо «Підібрати».

2. Дивимося, в яких зонах введене назва вільно. Знімаємо виділення з зайвих зон і натискаємо «Зареєструвати». Якщо у всіх необхідних зонах назва виявиться зайнятим, доведеться його змінити і почати пошук заново.

3. Прямуємо підказкам сервісу: створюємо обліковий запис і оплачуємо всі вибрані домени.

Інші популярні реєстратори, послугами яких ви можете скористатися: NIC.RU (RU-CENTER) , WebNames , Go Daddy .

Фактично ви не купуєте домен, а тільки орендуєте його. В процесі оформлення вам можуть запропонувати додаткові можливості на кшталт автоподовження прав на домен, коли оплачений період закінчиться, або хостингу для розміщення сайту з купленим доменом. Якщо вам подібні послуги не потрібні, відмовтеся від них.

Як правило, на сайті будь-якого реєстратора можна почитати про кожну доменній зоні: для яких сайтів вона призначена, з чим асоціюється у користувачів і які є обмеження для реєстрації. На REG.RU ця інформація знаходиться в довідці .

RU ця інформація знаходиться в   довідці

Що стосується обмежень, для використання деяких зон потрібні спеціальні дозволи. Наприклад, зареєструвати сайт в зоні UA можна тільки при наявності торгової марки з відповідною назвою. В такому випадку реєстратор попросить пред'явити спеціальні документи. Але переважна більшість доменів, включаючи RU і COM, доступно всім бажаючим.

Як вибрати доменне ім'я

Кілька порад, які допоможуть вам визначитися з доменом.

  1. Намагайтеся зробити домен максимально коротким. Так його буде простіше запам'ятати і вводити в адресний рядок.
  2. Вибирайте назву сайту, яке відображає його тематику.
  3. Якщо не можете вибрати короткий, осмислене і в той же час унікальне назву, використовуйте словники і довідники. Можна запозичити лексику з латинської мови.
  4. Якщо ви підібрали відмінне назву, але воно вже зареєстровано в потрібній доменній зоні, спробуйте альтернативні варіанти. Наприклад, останнім часом замість COM часто використовують співзвучну зону CO. Остання закріплена за Колумбією, але відкрита для всіх і визнана міжнародною.
  5. Якщо реєструєте сайт компанії, перед покупкою домена обговоріть його з юристом. Якщо торгову марку на обране ім'я вже отримала інша компанія, у вас можуть відібрати домен.

Читайте також

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: