Блог в допомогу. Аліна Шидловська: туризму в Білорусі - бути

Писати про інші країни на хвилі нових вражень і відкриттів простіше, ніж цікаво розповісти іноземцям про свою батьківщину, щоб вони почали пакувати валізи в твій рідний край. Сьогодні в нашій рубриці «Блог в допомогу» про себе розповість блогер Аліна Шидловська. Дівчина живе в Польщі і вміло розповідає у своєму блозі про Білорусь. Писати про інші країни на хвилі нових вражень і відкриттів простіше, ніж цікаво розповісти іноземцям про свою батьківщину, щоб вони почали пакувати валізи в твій рідний край

В Польщу Аліна Шидловська поїхала вчитися. Там вона зрозуміла, як можна залучити туристів в Білорусь. Вона цікаво пише про нашу країну і щиро вірить, що туризму тут бути.

Про себе

П'ять років тому я поступила на навчання спочатку в Люблін, потім до Варшави. Саме там я зрозуміла, що про Білорусь в Польщі знають дуже мало, хоча неодноразово чула про це, але не особливо вірила - адже ми сусіди.

Саме там я зрозуміла, що про Білорусь в Польщі знають дуже мало, хоча неодноразово чула про це, але не особливо вірила - адже ми сусіди

Завдяки своїй спеціальності (PR і маркетинг) я зацікавилася іміджем Білорусі, дізналася, що в сучасному світі країна - це своєрідний продукт, який продається, і чим краще вибудувана навколо нього кампанія, тим привабливішим цей продукт стає для потенційних туристів

Я пішла на практику в туристичне видавництво TTG Poland (після ребрендингу - TTG Central Europe). В цьому році, перед Чемпіонатом світу з хокею, спільно з білоруським посольством у Варшаві вийшов мій співавторської номер, присвячений Білорусі, - «Невідома Білорусь» тиражем 15 000 примірників. Поширювався він в Польщі і Білорусі. Позитивних відгуків було дуже багато.

Про імідж Білорусі

Нарешті в Польщі я отримала дозу позитивного матеріалу про нашу країну, про те, що туди варто поїхати і на власні очі побачити весь туристичний, природний потенціал, який, на жаль, на даний момент не використовується належним чином. І нарешті сама Білорусь побачила, що за кордоном країну хочуть розглядати як сприятливу для відпочинку, що аудиторія (поки тільки польських читачів) з задоволенням відноситься до подібної затії. Потрібно йти в цьому напрямку. Білорусь обділена горами, морем, але зате має величезну кількість дівочої, незайманої природи. Озера, річки - все це могло б стати привабливим продуктом. Варто розвивати туристичну інфраструктуру в країні як для самих жителів, так і для приїжджих.

Якщо дивитися правді в очі, то Білорусі важко конкурувати в галузі туризму з іншими країнами. Чи не є вона і не буде туристичним центром Європи, в який будуть з'їжджатися натовпи туристів. Однак, я вважаю, що Білорусь може будувати свою туристичну PR-компанію саме на цьому - на винятковості, створювати відпочинок не для широкого кола іноземних гостей, а для певного контингенту. І ще варто прославляти те, що є локальним, народним, того, чого немає і не буде у інших країн.

І ще варто прославляти те, що є локальним, народним, того, чого немає і не буде у інших країн

У своєму блозі я писала про льон, адже це таке білоруське! Чому у нас мізерно мало знають про білоруський дизайнера Наталії Гаідаржі, яка відома в світі, як модельєр одягу з білоруського льону? А фільми ... Звичайно, нам далеко до голлівудських, але хто сказав, що вони - це не лише бренд? Так, може, варто просувати вітчизняну кіноіндустрію? У країні багато говориться про історичне туризмі, але скільки можна відкривати музеїв, присвячених війні, встановлювати пам'ятники і створювати партизанські стежки здоров'я? Здається, що ми живемо минулим і не прагнемо до майбутнього.

Про блозі

Ідея з блогом народилася у мене досить давно, та все якось не виходило знайти родзинку, від якої можна було б відштовхнутися. Я не знала, з чого слід почати, адже різних блогів, фотоблогів і сайтів про Білорусь в інтернеті багато, і не хотілося б заводити черговий, описуючи красу білоруської природи. Цього року під час роботи над спеціальним виданням про Білорусь у мене і виникла ідея створення блогу.

Я вирішила, що свою увагу направлю на актуальні проблеми, пов'язані з туризмом в країні, а також зможу пропонувати напрямки, які, на мій погляд, з перспективи п'ятирічної життя за кордоном і досвіду роботи в виданні, можна було б впровадити в країну.

За допомогою блогу я в міру можливості хотіла б «достукатися» до потрібних структур в Білорусі, яким слід було б сфокусувати роботу на виборі сучасних туристичних напрямків. У своєму блозі я піднімаю тему туризму в Білорусі і поки ще не розміщувала матеріали на замовлення, і не планую - тоді вислизне сама суть блогу.

Про те, чим блогери відрізняються від тревел-журналістів

Для мене немає суттєвої різниці між блогером і тревел-журналістом. Адже мова йде не про освіту (як блогером, так і тревел-журналістом може стати кожен). Питання лише в тому, де він публікується. Блогери найчастіше розміщують матеріали безкоштовно, скажімо так, для душі, а тревел-журналісти, професіонали, отримують за це гроші і повинні укладатися в дедлайни.

Блогери найчастіше розміщують матеріали безкоштовно, скажімо так, для душі, а тревел-журналісти, професіонали, отримують за це гроші і повинні укладатися в дедлайни

Ще один позитивний момент роботи тревел-журналіста - оплачувані виїзди та експедиції. Щоб дістати матеріал «повкуснее», їх відправляють в самі різні куточки світу і навіть в екстремальні умови. Однак як блогера, так і журналіста об'єднують такі якості, як спостережливість, вміння побачити те, чого інші не помітять, підняти, розвинути і залучити темою так, щоб зацікавити найбільший коло читачів. Головне в цій справі - володіння легким пером і креативність.

Головне в цій справі - володіння легким пером і креативність

Тревел-журналістом може бути людина закінчив факультет журналістики, а, може і випускник факультету туризму, на якому не вчать писати репортажі та статті, але він вміє це робити красиво. Найчастіше ми говоримо «економічний оглядач», «економічний журналіст» і не замислюємося, що журналістів серед таких людей мало, набагато більше економістів, які освоїли техніку письма.

Про подорожі

Що для мене подорож? У сучасному світі, де майже кожен вважає себе мандрівником і таким є, тому що тепер відкриті всі шляхи і горизонти, важко виділитися чимось винятковим.

Я поки не можу сказати про себе, що багато де побувала і подорож це мій стиль життя. Це у мене попереду. Подорожі надають мені почуття окриленість і розширюють горизонти, це завжди знайомство з новим, незвіданим, цікавим. Я також дуже люблю подорожі в довколишні міста. Як в Білорусі, так і в Польщі, коли все відбувається спонтанно і з одним рюкзаком, зате вражень від поїздки цілий багаж!

Часто люди, об'їздивши весь світ, не знають нічого про туристичні можливості своєї країни і це сумно.

Мрію побувати в Скандинавії. Мені здається, що ці країни підкорять мене своїм освіжаючим, що бадьорить, цілющим ефектом. А ще хочу побачити водоспад Ніагара і побувати в Японії і на Тибеті. І на безлюдному острові, звичайно! У Білорусі я ще не була на Браславських озерах , Хотілося б в найближчому часі туди поїхати.

Улюблена в блозі Аліни Шидловської:

Чому Білорусь?

Напрямок - провінція

Льняна країна або haute couture by Наталія Гайдаржи

Голлівуд, Канни, Білорусь ... Як за допомогою кіно привабити туристів?

Інші матеріали рубрики «Блог в допомогу» читайте тут

Звичайно, нам далеко до голлівудських, але хто сказав, що вони - це не лише бренд?
Так, може, варто просувати вітчизняну кіноіндустрію?
У країні багато говориться про історичне туризмі, але скільки можна відкривати музеїв, присвячених війні, встановлювати пам'ятники і створювати партизанські стежки здоров'я?
Як за допомогою кіно привабити туристів?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: