Чи варто створювати блог в Яндекс-Дзен?

Нещодавно я написав дуже велику статтю про   медіа-платформі Яндекс-Дзен

Нещодавно я написав дуже велику статтю про медіа-платформі "Яндекс-Дзен" . З того моменту керівництво сервісу в своєму журналі випустило кілька постів на тему пріоритетного ранжирування і поліпшення користувацького досвіду. Нібито прислухалися до того, що я озвучив. Жарт. Цього разу я вирішив поміркувати можна і потрібно створювати блог на платформі.

Блог-штука кльова. І створити блог - відмінна ідея з багатьох точок зору. Блог дозволяє висловлюватися на певну тему, прокачує твої навички письма, є способом демонстрації портфоліо. Наприклад, мене взяли на поточну роботу в тому числі і познайомившись з цим блогом.

Але існує маса нюансів, про які варто згадати.

Існує кілька можливостей створити блог. Його можна організувати на одній з великих блог-платформ на зразок ЖЖ, можна зареєструвати окремий домен і поставити движок WordPress. Я розкрив тему в цьому пості , Повторюватися не буду.

Яндекс Дзен сьогодні є вкрай перспективним майданчиком для авторів. Вона дозволяє миттєво отримати увагу, так як матеріал буде відображатися в загальній стрічці Дзена і кого-то він точно зачепить. У Дзена відмінний редактор статей, зручна навігація. Стати автором і зареєструвати свій аккаунт простіше простого. На мій погляд, Яндекс.Дзен - відмінна майданчик для розкриття популярних тем, які викликають інтерес у жіночої аудиторії 30+.

Але якщо ви збираєтеся створити вузькоспеціалізований блог, Яндекс. Дзен я б не рекомендував з наступних причин:

  1. Основне ядро ​​читачів сервісу складають жінки.

  2. Статті в Яндекс Дзене погано індексуються пошуковими системами, особливо Google. Це означає, що ваші матеріали буде складно знайти через пошукову систему - основний канал трафіку для будь-якого інтернет-проекту.

  3. У статей і самого блогу немає можливостей seo-оптимізації. Не можна заповнити ключові метатеги, поправити URL статті. Змінив заголовок, змінюється і адреса.

  4. Ні інструментів для підписки і відстежування нових статей.

  5. Головне: немає ніякої гарантії, що зусилля на написання статей відіб'ються хоча б з точки зору трафіку.

З моєї точки зору для блогу з вузькоспеціалізованої темою найкраще підійде окремий блог зі своїм доменом на тому ж wordpress. Чому?

  1. Контент блогу буде відмінно відображатися в пошукових системах. Люди, які цікавляться темою, швидше знайдуть матеріал.

  2. У Standalone-блогу є функції для seo-оптимізації.

  3. У блогу формується лояльна аудиторія.

  4. Окремий блог не залежить від політики компанії. Його не закриєш поки оплачується хостинг і домен.

Цією статтею я не хочу нікого переконувати. Вірю, що Яндекс Дзен буде розвиватися і багато функцій з'являться згодом. Але поки ситуація і моя думка таке. Була спроба створити спеціалізований блог на майданчику Tumblr і Medium (які теж приваблювали фішками), але відвідуваність не перевищувала 5-10 чоловік в день. Окремий блог гарантовано дав би мені більше трафіку. Amblog тому приклад.

Чому?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: