Exchange 2013 - Установка, настроювання, адміністрування - blog.bissquit.com

  1. загальнотеоретичні питання
  2. Підготовка до розгортання
  3. Установка Exchange 2013
  4. Налаштування
  5. адміністрування
  6. суміжні теми
  7. Книги та статті

www.microsoft.com

Посилання на будь-які матеріали Exchange 2013, розміщені на моєму блозі, ви зможете знайти в цій статті. Йдеться як про налаштування поштового сервера Microsoft відразу після його установки, так і про повсякденні завдання адміністрування, теоретичних питаннях, книжках по Exchange 2013 і не тільки.

Як і з будь-яким новим продуктом, для початку вам належить зайнятися його установкою. У цьому вам відмінно допоможуть офіційні ресурси на Technet - Exchange Server 2013. Проте в процесі вивчення величезного обсягу матеріалу виникає багато питань і дуже важливими буває зрозуміти що потрібно зробити зараз і без чого ви не зможете отримати повноцінно працює продукт, а що можна відкласти на потім або взагалі залежить лише можливості розширення на майбутнє. Також дуже часто бувають ситуації, коли ви вже маєте на руках працююче рішення, але на етапі його розгортання і впровадження були допущені серйозні помилки через низьку компетенції фахівців (це могли бути навіть ви самі коли у вас не було необхідного досвіду і знань) та ви розумієте, що фактично ви маєте величезний шлях по виправленню помилок. Рішення багатьох проблем, що виникають в цих та інших ситуаціях, ви зможете знайти на моєму блозі.

Нижче ви знайдете повний список статей про Exchange 2013, розділених по ключовим розділах.

загальнотеоретичні питання

Із загальних питань щодо принципу роботи окремих компонентів або технологій Exchange 2013 і не тільки, ви зможете прочитати в наступних статтях:

Транспортний конвеєр:

сховище

Висока доступність і балансування навантаження:

міркування:

Статтю на цю тему можуть нести в собі необов'язкову для ознайомлення інформацію, але тим не менше зайвої вона ніколи не буде.

Підготовка до розгортання

Поки що моїх власних статей в цьому розділі немає, але я не можу не відзначити чудовий ресурс Microsoft, який відноситься до продукту Exchange 2013 цілому - це Exchange для ІТ-фахівців.

До мого жаль я відкрив для себе цей ресурс значно пізніше, ніж вже мав справу з інфраструктурою Exchange Server, але це анітрохи не зменшує для мене його цінності.

UPD 22.07.2018:

А ось і перші статті в розділі:

Якщо вам буде цікаво - напишу ще.

Установка Exchange 2013

В цьому розділі доступні статті по установка всіх на сьогоднішній день ролей поштового сервера - CAS, MBX, Edge. Процес установки 2013 версії поштового сервера Microsoft досить простий, значно простіше 2010 і тому не потребує докладному розгляді. Проте в статті присутні всі скріншоти процесу установки, а також дані всі необхідні коментарі.

«Можливо в найближчому майбутньому доповню розділ установкою ролі Edge Transport на окремий сервер, що знаходиться поза домену» - як і обіцяв, доповнив розділ установкою ролі Edge.

Налаштування

З «дефолтними» настройками ви отримаєте не зовсім те, що очікуєте і вам все ж доведеться витратити час на початкове конфігурування. В процесі настройки закладається фундамент для всього циклу життя продукту і тому на цьому етапі важливо все зробити правильно або хоча б залишити заділ для швидкої зміни середовища під нові вимоги. Поки на моєму блозі присутні статті з налаштування найпростішого варіанту розгортання поштового сервера, але в майбутньому я планую приділити увагу більш складним варіантів конфігурації з декількома серверами.

У головній статті по налаштуванню ви зможете прочитати нам інформацію про те по іншим пов'язаним статей і відразу перейти до цікавить вас інформації. Також в основній статті по налаштуванню доступні посилання на офіційні джерела - керівництва, статті, огляди і блоги.

Налаштування Exchange 2013

Налаштування Exchange 2013 Edge

Хмарний Exchange (хоч і статті для 2016 версії Exchange, але процес для 2013 не відрізняється)

Необов'язкові завдання з налаштування, кращі практики:

Розділ є одним з основних і це не випадково - настройка Excnahge 2013 це перше, з чим вам доведеться зіткнутися відразу після порівняно легкої установки поштового сервера Microsoft.

адміністрування

У цьому розділі містяться статті дуже загального характеру. Тут є і керівництва щодо вирішення проблем та усунення помилок, а є і статті з описом повсякденних завдань адміністрування - свого роду пам'ятки сисадміна:

Окремий розділ коротких статей-напоминалок:

Усунення помилок:

Аналіз логів:

Управління балками транспорту Exchange 2013

Аналіз логів транспорту: CAS і MBX разом, Edge окремо

Get-MessageTrackingLog - Стеження за ПП

трасування конвеєра

Створення резервних копій та відновлення:

Розділ наповнюється в міру того, як мені доводиться стикатися з новими завданнями, проблемами і помилками.

суміжні теми

Exchange досить об'ємний сервіс, але все ж закрити всі потреби він часто не може і доводиться додавати до нього сторонні компоненти, наприклад:

Про це та ще багато іншого сторонньому софт я і буду розповідати в цьому розділі.

Книги та статті

Невеликі огляди і посилання на ресурси, які є обов'язковими до прочитання будь-якого сисадміну, ви зможете знайти в цьому розділі.

Зрозуміло до цього розділу можна сміливо віднести головний гілку по Exchange 2013 на Technet.

comments powered by HyperComments

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: