Головні правила вибору прибутковою ніші для сайту

 1. 1 Вам повинна бути цікава дана тема
 2. 2 Тема повинна бути популярна
 3. 3 Конкуренція в обраної теми повинна бути мінімальна
 4. 4 Ніша повинна бути прибутковою
 5. 5 Тема сайту повинна бути актуальна

Отже, ви вирішили створити сайт / блог. Вітаю! І перше, з чим вам треба визначитися - яку тематику (нішу) вибрати дня майбутнього проекту. Вибір Ніші сайту вкрай важливий для успішного починання будь-якого проекту.

За статистикою лише 2% створюваних сайтів стають популярними і починають приносити дохід. Решта ж 98% закидаються своїми власниками. Це відбувається з різних причин, одна з яких - неправильно вибрана ніша. Постараємося не допустити цього!

Щоб зараз не помилитися у виборі ніші і не "кусати лікті" в майбутньому, давайте розглянемо основні критерії, якими варто керуватися при виборі тематики сайту. П'ять головних правил вибору ніші майбутнього сайту:

 1. 1 Вам повинна бути цікава дана тема

  Це важливо з кількох причин: по-перше, наповнювати сайт статтями набагато цікавіше, якщо ви знаєте і розбираєтеся в тому, про що пишете; по-друге, якщо тема вам нецікава, то мотивація може швидко піти а це вже не зовсім добре для вашого проекту.

  Для того, щоб не промахнутися з цікавить вас темою використовуйте метод "мозкового штурму". Визначте що вам дійсно наравіться робити, в чому ви розбираєте і про що вас найчастіше просять допомоги. На перетині цих 3х питань і буде ваша тема.

  І запам'ятайте, якщо тема буде цікава вам, то і матеріал, який ви будете створювати, буде цікавий відвідувачам вашого сайту.

  Інтерес до теми - головне правило серед перерахованих, якщо ви пишете статті самі. Якщо ж ви вже зараз знаєте, що писати статті за вас будуть копірайтери, і сайт або блог ви створюєте тільки для його Дольни монетизації, то акцентуйтеся на наступних пунктах.

 2. 2 Тема повинна бути популярна

  Вам може дуже подобається обрана тема, але якщо вона не популярна серед народу, то отримати дохід від сайту з цією тематикою у вас не вийде. Під популярністю теми будемо розуміти кількість людей, які їй цікавляться.

  Перевірити інтерес до теми досить просто. Для цього нам знадобиться сервіс від Яндекса http://wordstat.yandex.ru/ . Переходимо по посиланню і вбиваємо фразу «мотоблоки» - 360 тисяч показів на місяць і ще багато інших фраз з пристойною кількістю показів по суміжних запитам.

  Переходимо по посиланню і вбиваємо фразу «мотоблоки» - 360 тисяч показів на місяць і ще багато інших фраз з пристойною кількістю показів по суміжних запитам

  Таким чином робимо висновок, що тема популярна і при правильному підході до створення та просування сайту вам удасться отримувати хороший трафік.

  Трафік - кількість живих людей, які приходять до вас на сайт.

  Щоб більш глибоко вивчити популярність теми можна зробити наступне: відкрийте пошукову систему Яндек або google. Введіть в неї потрібний запит і вивчіть сайти, які знаходяться в топі. Відкрийте їх, подивіться на лічильники відвідувань (зазвичай вони знаходяться внизу сторінки). Так само для цього можна використовувати спеціальні плагіни типу розширення для firefox - liveinternet або використовуйте сервіс pr-cy.ru .

  Слід розуміти, що однозначної відповіді на питання оптимальної кількості відвідувачів в місяць немає. Все буде залежати від теми. Наприклад в темі автомобілів і запити в 1000 відвідувачів в місяць принесуть вам хороші доходи. Якщо ж це жіноча тематика, то часом і 100 000 буде мало.
 3. 3 Конкуренція в обраної теми повинна бути мінімальна

  Переходимо до питання наявності та кількості конкурентів в нашій ніші. Так, інтернет це величезний простір і з кожним днем ​​в ньому все більше і більше з'являється цікавих сайтов.І напевно у вашому ніші вже є не один конкурент, але давайте оцінимо, так вони гарні і чи зможемо ми з ними поборотися.

  Спочатку перевіряємо їх фактичну наявність. Ми, практично, вже зробили це в попередньому пункті. Ми аналізували сайти з топа видачі по нашому основному запитом. Сайти адже там були? Добре, значить ніша затребувана і як наслідок, конкуренція є.

  Тепер виявимо наших головних конкурентів. Запам'ятайте сайти з топа. Тепер поверніться до wordstat.yandex і візьміть кілька запитів нижче основного. У нашому випадку це будуть «мотоблок Нева», «куплю мотоблок» і т.д. Введіть їх по черзі в пошуковий рядок Яндекса. А тепер відстежити ті сайти, які з'являються частіше за інших. Це і будуть ваші основні конкуренти. Спробуйте проаналізувати їх: чи цікавий сайт, як там подана інформація, чи багато сторінок на сайті (це також можна подивитися за допомогою http://pr-cy.ru ), Скільки сайт має вхідних посилань і т.д. Розглянувши сайти уважно, ви отримаєте загальне уявлення про обсяг роботи. Якщо таких сайтів, «заточених» саме під аналізований нами запит, чи не більше 4-5, то будемо вважати, що тема має середню конкуренцію. 1-3 сайту - конкуренція мала. А якщо весь топ зайнятий такими вузькоспеціалізованими сайтами, і з'являються вони у видачі практично за всіма суміжних запитам - то тема ця дуже конкурентна. Краще її не чіпати.

  Збережіть їх в свої закладки, в окрему папку. Вони понадобатся нам надалі для аналізу.

  Якщо тематика з малою конкуренцією - відмінно, якщо має середню - теж непогано.
 4. 4 Ніша повинна бути прибутковою

  А як же інакше. Адже ви хочете отримувати доходи від свого майбутнього проекту, які зможуть покрити не тільки витрати на хостинг і домен, а й щоб залишалося на «хліб з маслом», а краще з ікрою.

  Взагалі існує багато способів заробітку зі свого сайту. І про це я писав у своїй попередній статті. Але в даній статті я все ж орієнтуюся на один з найцікавіших для мене - доходи від контекстної реклами. У цього способу є дуже хороша риса - риса «невтручання». Створивши, налаштувавши і розкрутивши сайт, ви просто отримуєте з нього гроші за розміщення рекламних посилань від Яндекс.Директу або гугла.адселфа, автоматом отримуючи щомісячну винагороду собі на рахунок. Звичайно потрібна певна підтримка і після успішного виходу на ринок, а то конкуренти обійдуть вас, але в порівнянні з іншими видами зароботков, вона мінімальна. Особисто я створюю сайти під контекстну рекламу Яндекса, а в якості партнера використовую adself.ru .

  Наша тема «мотоблоки» повинна добре монетизувати. Давайте перевіримо це.

  Для того щоб переконатися в наявності грошей в обраній темі, скористаємося сервісом direct.yandex.ru/search . Вписуємо нашу фразу і дивимося, чи є рекламодавці.

  Вписуємо нашу фразу і дивимося, чи є рекламодавці

  Якщо є, то йдемо далі - визначаємо середню ціну за клік по рекламі нашої тематики. Для цього скористаємося сервісом - direct.yandex.ru . Вводимо запит «мотоблоки» і додаємо слова-підказки (це ті слова, які використовують рекламодавці при складанні своїх оголошень). Тиснемо далі і бачимо такі результати.

  Тиснемо далі і бачимо такі результати

  Ціна за клік в коливаються від 1 до 6 баксів. Щож, це дуже добре.

 5. 5 Тема сайту повинна бути актуальна

  5 Тема сайту повинна бути актуальна

  Ну і, нарешті, останній критерій - актуальність. Потрібно прикинути, чи буде тема актуальна протягом кількох наступних років? Є перспективні, а є «увядающие». Наприклад, тематика сайту про стільникових телефонах популярна, проте її популярність різко втрачає позиції через зростаючу популярність смартфонів і планшетів. А ось, наприклад, тема «про дієти» або «про риболовлю» - буде актуальна і цікаві завжди. Це так звані «вічні ніші». Вони хороші тим, що. Зверніть увагу і на сезонність теми: наприклад, якщо ви вирішили писати про «ялинках», то максимальні доходи будуть у вас напередодні Нового Року, а в решту часу тема високою популярністю користуватися не буде. Звичайно найкращим варіантом буде тема, яка зараз знаходиться на початковому етапі свого розвитку і, отже, має низьку конкуренцію, а через деякий час різко набере обертів і стане дуже прибутковою для вас. Такий собі позитивний тренд.

  http://www.google.ru/trends

  Тут, я думаю, все зрозуміло.

Важливо! Якщо хоч по одному пункту з цього списку тема не проходить, сміливо продовжуйте пошуки.

Замість підведення підсумків:

 • якщо це ваш перший проект, то не варто хапатися відразу за самі грошові і складні тематики, краще зверніть свій погляд на тематики «золотої середини», близькі вам по духу. Повірте, ваш перший проект зробить з вас справжнього інтернет підприємця, дасть вам незамінний практичний досвід і дозволить в подальшому взятися за вже додаткові теми, а улюблена тема, якої буде присвячений ваш сайт буде сприяти його швидкому і успішному просуванню;
 • якщо у вас достатньо грошей, щоб замовити сайт в студії і провести по ньому комплексну розкрутку, то можна спробувати себе і в дорогих темах. Так довго, так дорого, але зате потім все витрати окупляться з лишком - ви створите справжній інтернет-актив, який буде приносити вам дохід на автоматі довгі роки.
 • якщо ж ви досвідчений сеошник, або гуру інтернет маркетингу, то можете сміливо писати свої доповнення і коментарі до даної статті. Думаю вони будуть корисні всім новачкам.

Невеликий рада: якщо у вас ніяк не виходить визначилися з нішою, то спробуйте надихнутися чимось на великих інформаційних порталах, походити по їх рубриках, почитати популярні статті. Наприклад зайдіть сюди http://subscribe.ru або відвідайте книгарню - www.ozon.ru і пошукайте там.

І на останок залишаю вам на вивчення перелік найпопулярніших і дорогих тематик інтернету. Кожна з них має безліч відгалужень і підтем, тому вибравши її, у вас є велика ймовірність «влучити в ціль» і отримати добре монетизує трафік.

 • сайт про заробіток в інтернеті, форексі
  Одна з найбільш прибуткових тим в інтернеті, але складна в просуванні. На таких сайтах хороший прибуток забезпечують партнерські програми та продаж власних інфопродуктов;
 • сайт про будівництво та ремонт
  Набирає обертів тема з хорошими показниками окупності. Дуже затребувана у рекламодавців, хороші доходи з реклами та розміщення тематичних статей з посиланням;
 • сайт про нерухомість
  Все що стосується будинків, дач, землі і їх купівлею, орендою, обміном і т.д. Тематика з дуже хорошою конверсією;
 • сайт автомобільної тематики
  Вартість кліків по рекламі автомобільної тематики дуже високі, відповідно володіючи таким сайтом, ви зможете відмінно заробляти на наданні рекламних місць;
 • сайт медичної тематики
  Медична інформація завжди актуальна і затребувана. Люди приходять на ці сайти зі своїми проблемами, і якщо знаходять рішення, то готові платити за це гроші;
 • сайт жіночої тематики
  При високій відвідуваності приносить хороші дивіденди. Тут можна вибрати різні напрямки від дієт і способів схуднути, до збірки рецептів до святкового столу.

Успіхів вам, Друзі, у виборі прибутковою ніші! Якщо є, що додати або виправити, пишіть в коментарях.

Сайти адже там були?
Потрібно прикинути, чи буде тема актуальна протягом кількох наступних років?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: